cum?

Pagina 1 din 1
1

Maria

Guest

cum?

scris pe 25 ian 2003 11:27 de Maria

Cum as putea sa ii spun prietenului meu ca nu il doresc?
sus

DrSexpert

Veteran member
268 mesaje

Re: cum?

scris pe 29 ian 2003 16:18 de DrSexpert

Cum as putea sa ii spun prietenului meu ca nu il doresc?


Incearca o cina romantica... lumanarele... da-i sa bea putin si apoi povesteste-i problemele si temerile tale... si poate pana la urma se rezolva problemele de la sine



seXpert.ro
sus

Mircea

Guest

Re: cum?

scris pe 3 feb 2003 10:55 de Mircea

Cum as putea sa ii spun prietenului meu ca nu il doresc?


Simplu direct si in fata!
Indirect, atunci cand vine la tine apucate de sters prafu, de facut curat, adu-ti de lucru de la servici, etc...
Vino cu pretentii noi, f-al sa se simta naspa fata de prietenii lui, etc. Cand te intalnesti cu el nu-l intreba ce mai face sau sa nu-l mai saruti ci s-al ei direct cu o intrebare de genul "Ce face comanda Print? "
sus

sabba

Guest

Re: cum?

scris pe 9 feb 2003 22:27 de sabba

Doctore esti obosit? Ce-i cu sfatul asta? Cum sa-i spui unui tip ca nu-l doresti la lumina lumanarilor!)))
Nu a intrebat cum sa-l ceara de barbat!
Bravo Mircea esti tare! Cu faza cu sters prafu si cu : ce face comanda Print, ai fost beton!
Si parerea mea este sa-i spui franc! Daca nu-l doresti nu mai este loc de intors! Spune-i si treci mai departe!
sus

xxxx

Guest

Re: cum?

scris pe 13 feb 2003 21:25 de xxxx

direct si sincer
sus

DrSexpert

Veteran member
268 mesaje

Re: Re: cum?

scris pe 14 feb 2003 02:09 de DrSexpert

Doctore esti obosit? Ce-i cu sfatul asta? Cum sa-i spui unui tip ca nu-l doresti la lumina lumanarilor!)))
Nu a intrebat cum sa-l ceara de barbat!


Sincer sa fiu e foarte dificil sa intuiesti care este relatia intre ei dintr-o intrebare in doua randuri... Am mers pe ideea ca daca il numeste "prietenul meu" o fi ceva intre ei... nu? Ca urmare sunt de parere sa nu-i spuna franc si fara explicatii suplimentare:"nu te mai doresc"!

Poate sunt doar temeri, stari de moment, suparari, etc. Poate nu, dar oricare ar fi directia in care o vor lua lucrurile cred ca cel mai bine ar fi sa stea sa discute. Eventual la o masa in oras... ceva!

Ok, lumanarelele au fost cam in plus... dar mergeam pe ideea ca adesea problemele se rezolva mult mai usor daca le discuti si poate pana termina discutia n-o sa mai vrea sa se mai desparta...:|



seXpert.ro
sus

Guest

Guest

Re: cum?

scris pe 14 feb 2003 14:31 de Guest

Cum as putea sa ii spun prietenului meu ca nu il doresc?

hm,spunei-o direct...stiu ce-i asta...e cam greu...dar incearca s-o faci...fii tare
sus

milena

Guest

uite asa!!!!

scris pe 15 feb 2003 21:49 de milena

SImplu si usor!!!!
ce-ti e asa de greu?gandeste-te ca ti-ar spune el asta.da-l dracu'!asa de mult il iubesti????!nu-i spune ca nu-l doresti,spune-i ca nu mai vrei sa fi cu el.da-i verde!!!>>>>.ti-e frica de el, sau care-i problema???il iubesti?esti prea tanara!!!!!!
milena...
sus

andreih

Newbie
5 mesaje

Re: cum?

scris pe 16 feb 2003 04:31 de andreih

Creda ca este mult mai simplu decat iti imaginezi; pt. inceput, incearca sa te porti ca atare; daca vezi ca nu merge, spune-i. De altfel, mi se pare cea mai buna varianta>


Andrei
sus

Guest

Guest

Re: cum?

scris pe 18 feb 2003 23:49 de Guest

simplu.Iti iei inima in dinti si ii spui ca il doresti.Daca tine la tine cred ca va intelege.Daca nu este pregatit iti va explica frumos
sus

munty

Junior member
39 mesaje

Re: cum?

scris pe 28 feb 2003 01:10 de munty

evitati intalnirile !!! mai dai si þepe si se prinde ca doar nu e.......


munty

www.munty.150m.com
sus

Guest

Guest

Re: Re: cum?

scris pe 1 mar 2003 05:15 de Guest

eu nu inteleg un lucru....cum de esti cu el daca spui ca nu il doresti? ce te-a atras la el?dar nah...se intampla fel de fel de lucruri...Dar fii putin subiectiva.Tu cum te-ai simti sa-ti spuna cineva franc in fata ca nu il atragi DELOC DELOC? penibil sunt sigura..eu cred ca cea mai buna metoda este una diplomata.ii spui frumos ca tre sa vb. si anume ca nu mai poti continua aceasta relatie: ori ca nu mai tzii la el, ori ca itzi place de altcineva, ori ca nu e un mom in care sa vrei sa fii implicat intro relatie...vezi tu. dar nu asa cum am vazut (spre uimirea mea)ca ti-au spus altii: sa-l pui in situatii jenante in prezenta prietenilor sau in gen...nu asa se face oameni buni. ca nu suntem la tara! dc ti-a dat Doamne-Doamne cap? ca sa-l folosesti!
sus

sabba

Expert member
1435 mesaje

Re: cum?

scris pe 1 mar 2003 08:52 de sabba

Da! Trebuie sa recunosc ca tipul asta are dreptate!


Cand totul este pierdut, tot ce-ti ramane e viitorul!
sus

Guest

Guest

Re: cum?

scris pe 23 mar 2003 05:26 de Guest

Cum as putea sa ii spun prietenului meu ca nu il doresc?

INCEARCA ROMANESTE:|)
sus

johndoe

Guest

Fara titlu

scris pe 24 mar 2003 01:21 de johndoe

Direct!!!!
Si evita discutiile in prelungire...
Adica dupa ce ii spui...nu prea mai aveti ce sa vorbiti desi el...o sa cam vrea sa afle de ce...??
Sau ce a gresit...
sus

johndoe

Guest

Fara titlu

scris pe 24 mar 2003 01:21 de johndoe

Direct!!!!
Si evita discutiile in prelungire...
Adica dupa ce ii spui...nu prea mai aveti ce sa vorbiti desi el...o sa cam vrea sa afle de ce...??
Sau ce a gresit...
sus

blondyna

Senior member
76 mesaje

Re: cum?

scris pe 2 apr 2003 21:45 de blondyna

Cum as putea sa ii spun prietenului meu ca nu il doresc?

Direct.



was b|on_da}{
sus

Guest

Guest

Re: Re: Re: cum?

scris pe 15 apr 2003 20:56 de Guest

Fi foarte indiferenta fata de el,daca este baiat destept o sa isi dea seama fara sa ii spui in fata(ca sa nu il ranesti prea tare)







sus

adeline

Veteran member
339 mesaje

Re: cum?

scris pe 16 apr 2003 08:34 de adeline

Cum as putea sa ii spun prietenului meu ca nu il doresc?


Fa-i cunostinta cu cea mai frumoasa prietena a ta!Sau incearca ideaa lui Maya cu sex in trei!Poate ii place si scapi de el!)
Nu-i asa Maya?))))
sus

NONAME

Guest

Re: cum?

scris pe 19 apr 2003 13:31 de NONAME

CUM AI PUTEA SA ORGANIZEZI O CINA ROMANTICA CU TOATE ALEA,FACI BAIATUL SA SE SIMTA BINE SI APOI SA-I ARUNCI DUMA IN FATA? NU MI SE PARE O ALTERNATIVA BUNA.sPUNE-I PUR SI SIMPLU CA NU SE MAI POATE. CA ACEASTA NU E RELATIA DE CARE AI NEVOIE. EL TE VA INTREBA NORMAL DE CE AI NEVOIE.II POTI SPUNE CA ASTA SIMTI ...CA NU SE MAI POATE.NU AI DE UNDE SA STII DE CE AI NEVOIE DECAT ATUNCI CAND AI DAT PESTE REL RESP. SI GATA
sus

anna

Junior member
14 mesaje

Re: cum?

scris pe 19 apr 2003 16:35 de anna

Cum as putea sa ii spun prietenului meu ca nu il doresc?

incerci sa il provoci la o discutie sincera sau cauti un motiv de cearta si printre ploaia de reprosuri spui si faptul ca nu-l doresti.
dar stai putin cum nu-l doresti?sexual sau...?
sus

sabba

Expert member
1435 mesaje

Re: Re: cum?

scris pe 19 apr 2003 20:30 de sabba


incerci sa il provoci la o discutie sincera sau cauti un motiv de cearta si printre ploaia de reprosuri spui si faptul ca nu-l doresti.
dar stai putin cum nu-l doresti?sexual sau...?


Ce n-ai inteles?))
Nu il doreste sa-i faca temele! Evident!)))



Cand totul este pierdut, tot ce-ti ramane e viitorul!
sus

sorinache

Senior member
126 mesaje

Re: cum?

scris pe 19 apr 2003 23:57 de sorinache

pai de ce mai sunteti prieteni atunci?doar sa te treaca strada?inseamna ca nu tii la el daca nu il doresti.ca asa vad ca spui,nu ca nu esti inca pregatita sa faci asta.parerea mea este ca ar trebui sa va cautati alti parteneri.el o fata doritoare,iar tu ...poate un eunuc.
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

30 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate