Intarziere menstruatie

Pagina 1 din 1
1

SoulsQueen

Senior member
103 mesaje

Intarziere menstruatie

scris pe 20 dec 2011 22:55 de SoulsQueen

Am luat pastile anticonceptionale timp de 3 ani. In octombrie am renuntat la ele si mi-a venit prima data dupa ce am renuntat cum trebuia. Si totusi, acum imi intarzie de 2 saptamani. Insarcinata nu am cum sa fiu ca nu am mai avut relatii sexuale si oricum am facut si 2 teste de sarcina pentru orice eventualitate. Tin sa precizez ca inainte de a lua pastile ciclul meu era foaaarte neregulat, intotdeauna imi intarzia, dar totusi... are cineva vreo idee de la ce poate sa fie? Nu am fost racita, nu am facut niciun tratament in ultimul timp. Multumesc anticipat celor care raspund

Editat de ExoticDream pe 22 dec 2011 00:40
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: intarziere menstruatie

scris pe 21 dec 2011 18:15 de dorinda

Am luat pastile anticonceptionale timp de 3 ani. In octombrie am renuntat la ele si mi-a venit prima data dupa ce am renuntat cum trebuia. Si totusi, acum imi intarzie de 2 saptamani. Insarcinata nu am cum sa fiu ca nu am mai avut relatii sexuale si oricum am facut si 2 teste de sarcina pentru orice eventualitate. Tin sa precizez ca inainte de a lua pastile ciclul meu era foaaarte neregulat, intotdeauna imi intarzia, dar totusi... are cineva vreo idee de la ce poate sa fie? Nu am fost racita, nu am facut niciun tratament in ultimul timp. Multumesc anticipat celor care raspund



Nu esti singura, asa patesc multe fete. Mergi la un control. Daca totul e in regula (desi ma indoiesc) si nu vrei sa te indopi iar cu anticonceptionale, bea ceai de salvie. E bun pentru dereglari de genul asta.
sus

SoulsQueen

Senior member
103 mesaje

Re: intarziere menstruatie

scris pe 22 dec 2011 23:50 de SoulsQueen

da, dar problema este ca in perioada asta nu prea am unde sa ma duc la control...multumesc pentru sfat. Voi bea ceai si sper sa fie bine, macar pana ajung la un doctor
sus

EmiliSonia

Junior member
34 mesaje

Re: Intarziere menstruatie

scris pe 9 ian 2012 23:45 de EmiliSonia

Am luat pastile anticonceptionale timp de 3 ani. In octombrie am renuntat la ele si mi-a venit prima data dupa ce am renuntat cum trebuia. Si totusi, acum imi intarzie de 2 saptamani. Insarcinata nu am cum sa fiu ca nu am mai avut relatii sexuale si oricum am facut si 2 teste de sarcina pentru orice eventualitate. Tin sa precizez ca inainte de a lua pastile ciclul meu era foaaarte neregulat, intotdeauna imi intarzia, dar totusi... are cineva vreo idee de la ce poate sa fie? Nu am fost racita, nu am facut niciun tratament in ultimul timp. Multumesc anticipat celor care raspund




pastilele anticonceptionale iti produc multe schimbari in organism. Intarzierile,durata menstruatiei, toate sunt provocate de anticonceptionale. Nu iti fa probleme, este ceva normal, mai ales ca ai luat totusi o perioada indelungata de timp. Este posibil, sa iti vina si de 2 ori intr-o luna, sau sa iti vina acum,, si sa iti mai vina peste 2 luni. Stiu cazuri concrete, care au patit asa, si medicul le-a confirmat ca anticonceptionalele au avut toata vina .
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

35 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate