Posibila sarcina?

Pagina 1 din 1
1

Gabriela23

Senior member
64 mesaje

Posibila sarcina?

scris pe 10 nov 2013 13:57 de Gabriela23

Ieri am facut sex protejat cu prietenul meu,a ejaculat in mine,apoi si-a scos prezervativul.Dupa cca 2-3 minute ne-a revenit cheful ,s-a asezat peste mine si mi-a atins zona intima cu penisul,insa fara vreo intentie de a-l introduce..Sunt ingrijorata ca ar fi putut sa ramana "urme" de sperma pe penis..Exista vreo posibilitate de sarcina in cazul acesta?(sper doar sa fiu eu paranoica..)
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Posibila sarcina?

scris pe 10 nov 2013 17:33 de dorinda

Ieri am facut sex protejat cu prietenul meu,a ejaculat in mine,apoi si-a scos prezervativul.Dupa cca 2-3 minute ne-a revenit cheful ,s-a asezat peste mine si mi-a atins zona intima cu penisul,insa fara vreo intentie de a-l introduce..Sunt ingrijorata ca ar fi putut sa ramana "urme" de sperma pe penis..Exista vreo posibilitate de sarcina in cazul acesta?(sper doar sa fiu eu paranoica..)


Nu esti paranoica, esti dezinformata. Spermatozoizii nu sunt Superman si nici nu detin propulsoare de racheta, asa ca n-ai sanse sa faci in viitorul apropiat vreun copil.
sus

Gabriela23

Senior member
64 mesaje

Re: Posibila sarcina?

scris pe 10 nov 2013 18:42 de Gabriela23



Nu esti paranoica, esti dezinformata. Spermatozoizii nu sunt Superman si nici nu detin propulsoare de racheta, asa ca n-ai sanse sa faci in viitorul apropiat vreun copil.


Adevarat,chiar sunt dezinformata din cateva puncte de vedere,ca si alte persoane de varsta mea,sunt nevoita sa apelez la astfel de cai pentru a afla raspunsuri la diverse intrebari de genul acesta..asta pentru ca noua,adolescentilor, ni se ofera educatie sexuala,nici macar din partea parintilor! Multumesc frumos pentru raspuns!
sus

Gabriela23

Senior member
64 mesaje

Re: Posibila sarcina?

scris pe 10 nov 2013 18:42 de Gabriela23



Nu esti paranoica, esti dezinformata. Spermatozoizii nu sunt Superman si nici nu detin propulsoare de racheta, asa ca n-ai sanse sa faci in viitorul apropiat vreun copil.


Adevarat,chiar sunt dezinformata din cateva puncte de vedere,ca si alte persoane de varsta mea,sunt nevoita sa apelez la astfel de cai pentru a afla raspunsuri la diverse intrebari de genul acesta..asta pentru ca noua,adolescentilor, ni se ofera educatie sexuala,nici macar din partea parintilor! Multumesc frumos pentru raspuns!
sus

Gabriela23

Senior member
64 mesaje

Posibila sarcina?

scris pe 10 nov 2013 18:45 de Gabriela23

Si prietenul meu mi-a spus ca nu este posibil,dar cum fiecaruia dintre noi ne este frica de o eventuala sarcina,am zis sa ascult mai multe pareri..
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Posibila sarcina?

scris pe 10 nov 2013 22:43 de dorinda



Adevarat,chiar sunt dezinformata din cateva puncte de vedere,ca si alte persoane de varsta mea,sunt nevoita sa apelez la astfel de cai pentru a afla raspunsuri la diverse intrebari de genul acesta..asta pentru ca noua,adolescentilor, ni se ofera educatie sexuala,nici macar din partea parintilor! Multumesc frumos pentru raspuns!


Educatie sexuala din partea parintilor? Cred ca glumesti! Majoritatea celor de varsta 20+ au parinti care au crescut in perioada comunista. Nu astepta asa ceva din partea lor sau de la ne-orele de educatie sexuala din scoli si licee. Ai calculator si acces la internet, foloseste-le pentru a afla raspuns la toate intrebarile pe care le ai, nu astepta de la mama, tata sau sistemul de invatamant.
sus

Gabriela23

Senior member
64 mesaje

Re: Posibila sarcina?

scris pe 11 nov 2013 14:06 de Gabriela23



Educatie sexuala din partea parintilor? Cred ca glumesti! Majoritatea celor de varsta 20+ au parinti care au crescut in perioada comunista. Nu astepta asa ceva din partea lor sau de la ne-orele de educatie sexuala din scoli si licee. Ai calculator si acces la internet, foloseste-le pentru a afla raspuns la toate intrebarile pe care le ai, nu astepta de la mama, tata sau sistemul de invatamant.


De acord,dar multa lume da vina pe informatiile eronate de pe internet..deci cum o dai nu o nimeresti..
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Posibila sarcina?

scris pe 3 dec 2013 20:49 de simosimina

Ieri am facut sex protejat cu prietenul meu,a ejaculat in mine,apoi si-a scos prezervativul.Dupa cca 2-3 minute ne-a revenit cheful ,s-a asezat peste mine si mi-a atins zona intima cu penisul,insa fara vreo intentie de a-l introduce..Sunt ingrijorata ca ar fi putut sa ramana "urme" de sperma pe penis..Exista vreo posibilitate de sarcina in cazul acesta?(sper doar sa fiu eu paranoica..)


NU ai cum sa ramai...



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

36 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate