Test de sarcina

Pagina 1 din 1
1

armin19

Newbie
9 mesaje

Test de sarcina

scris pe 4 nov 2011 20:53 de armin19

Buna am o intrebare in legatura cu testul de sarcinina am citit pe internet ca este de prefarat sa fie folosit dimineata.Pe prietena mea a apucato acuzi 2 saptamani niste dureri de burta dar menstruatia inca nu trebuia sa vina.si saptamana trecuta vineri am facut un test de sarcina in jurul orei 20 rezultat a iesit negativ deci nu este insarcinata problema este urmatoarea.perioada de menstruatie trebuia sa ii vine pe 26 si acum este 4 si inca nu a venit.
Este posibil ca din cauza ca testul nu a fost facut dimineata sa ca rezultatul sa fie diferit? sau indiferent de ora daca ea nu este insarcinata va fi negativ. Va rog ajutati-ma si nu luati la misto subiectul (faptul ca dimineata este indicat a fi facut am citit pe internet). Va multumesc anticipat pentru ajutor.
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Test de sarcina

scris pe 4 nov 2011 21:04 de dorinda

Buna am o intrebare in legatura cu testul de sarcinina am citit pe internet ca este de prefarat sa fie folosit dimineata.Pe prietena mea a apucato acuzi 2 saptamani niste dureri de burta dar menstruatia inca nu trebuia sa vina.si saptamana trecuta vineri am facut un test de sarcina in jurul orei 20 rezultat a iesit negativ deci nu este insarcinata problema este urmatoarea.perioada de menstruatie trebuia sa ii vine pe 26 si acum este 4 si inca nu a venit.
Este posibil ca din cauza ca testul nu a fost facut dimineata sa ca rezultatul sa fie diferit? sau indiferent de ora daca ea nu este insarcinata va fi negativ. Va rog ajutati-ma si nu luati la misto subiectul (faptul ca dimineata este indicat a fi facut am citit pe internet). Va multumesc anticipat pentru ajutor.



Intrebarea mea este in felul urmator: cum de ati ajuns la concluzia ca s-ar putea sa fie insarcinata? Nu practicati sportul extrem numit "sex protejat"?

Acum si un raspuns serios, ca sa nu par chiar asa scorpie: intarzierea poate fi si din alte motive. Avand in vedere ca e noiembrie, poate prietenei tale i-a fost frig si s-a ales cu o raceala urata care da dureri in zona respectiva si cu intarzierea. Mai pot fi si alte cauze, nu neaparat o raceala sau sarcina.
Zi-i sa repetate testul dimineata si trimite-o neaparat la doctor. Durerea aia nu suna bine.
Nu asteptati diagnostic pe internet de la persoane care nu sunt medici. Ti-am oferit variante, dar un consult este absolut necesar.

PS: Multumit?


Editat de dorinda pe 4 nov 2011 21:05
sus

biaa0202

Junior member
13 mesaje

Re: Test de sarcina

scris pe 5 nov 2011 00:09 de biaa0202

Spuneai ca prietena ta avea niste dureri de burta, dar menstruatia nu trebuia sa ii vina . Probabil era la ovulatie..si avea simptome asemanatoare. Citeste pe net simptomele ovulatiei.. Cat despre testul acela, nu trebuie facut neaparat dimineata..doar ca atunci cica e indicat ..concentratia de hormoni fiind mai mare dimineata. Si daca i-a intarziat menstruatia de ce nu cumparati alt test, il face dimineata si aflati rezultatu. Parerea mea, decat sa stai si sa te tot intrebi..o fi sau nu o fi insarcinata, desi eu nu cred.


http://www.youtube.com/watch?v=sj1Asfw7avE
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Test de sarcina

scris pe 6 nov 2011 16:54 de simosimina

Buna am o intrebare in legatura cu testul de sarcinina am citit pe internet ca este de prefarat sa fie folosit dimineata.Pe prietena mea a apucato acuzi 2 saptamani niste dureri de burta dar menstruatia inca nu trebuia sa vina.si saptamana trecuta vineri am facut un test de sarcina in jurul orei 20 rezultat a iesit negativ deci nu este insarcinata problema este urmatoarea.perioada de menstruatie trebuia sa ii vine pe 26 si acum este 4 si inca nu a venit.
Este posibil ca din cauza ca testul nu a fost facut dimineata sa ca rezultatul sa fie diferit? sau indiferent de ora daca ea nu este insarcinata va fi negativ. Va rog ajutati-ma si nu luati la misto subiectul (faptul ca dimineata este indicat a fi facut am citit pe internet). Va multumesc anticipat pentru ajutor.
'
testul de sarcina se face dimineata...



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Test de sarcina

scris pe 7 nov 2011 02:28 de ExoticDream

Buna am o intrebare in legatura cu testul de sarcinina


Vezi ca iti voi muta subiectul la "Viata sexuala".




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

33 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate