masturbarea

Pagina 2 din 2
«   1   2

shandira

Newbie
9 mesaje

Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 21 ian 2004 16:20 de shandira

ar fi o solutie ca tu si pretena ta sa va masturbati reciproc.....


keep it real that's the deal!
sus

agrisan

Senior member
53 mesaje

Re: Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 29 ian 2004 03:43 de agrisan

Dati diferite sfaturi, dar aveti la baza macar un studiu pe baze stiintifice.
Pentru SeRgUs. Eu merg la biserica sa ma rog ca Dumnezeu sa-mi ierte pacatele, nu sa vorbesc despre sex, masturbare, etc. Preotii sa se ocupe de sufletul oamenilor nu de problemele lui fiziologice, de care trebuie sa se ocupe medicii. Nu am citit mai mari prostii decat la adresa la care ne-ai trimis.



fara sex nu putem exista
sus

Eu

Guest

Re: masturbarea

scris pe 29 ian 2004 09:57 de Eu

Nu te lasa dar daca o faci si de prea multe ori pe zi e naspa ca iti dai drumu prea des si dupaia e super naspa
sus

gexy

Newbie
7 mesaje

Re: Re: masturbarea

scris pe 29 ian 2004 20:16 de gexy

ce sa faci....faci de 10 ori pe zi 1 sapt si sa vezi ca iti piere cheful de mana dreapta !!!!
cred ca ar tb sa ne intalnim iti garantez o vindecare rapida



help me!
sus

TheWind

Guest

Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 1 feb 2004 15:03 de TheWind

cred ca ar tb sa ne intalnim iti garantez o vindecare rapida


spunea cineva pe aici,ca o jignesc prea tare pe gexy?
sus

sweetamalia

Guest

Re: masturbarea

scris pe 2 feb 2004 22:41 de sweetamalia

Daca esti dependent de masturbare ce trebuie sa faci ca sa te lasi?

daca tie iti plce sa te masturbezi- continua
daca chiar vrei sa te lasi fa sex
sus

rul3r

Veteran member
317 mesaje

Re: Re: masturbarea

scris pe 4 feb 2004 02:52 de rul3r

O solutie si mai buna: fa-le pe amandoua.Deodata daca se poate.
sus

Agrisan

Guest

Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 4 feb 2004 03:20 de Agrisan

O solutie si mai buna: fa-le pe amandoua.Deodata daca se poate.

Sau concomitent si-n acelasi timp.
sus

rul3r

Veteran member
317 mesaje

Re: Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 4 feb 2004 03:33 de rul3r


Sau concomitent si-n acelasi timp.


Sau si mai bine: iti masturbezi partenera, te masturbezi si pe tine si faceti si sex toate 3 deodata.(sau cu randul)
sus

dulciqa

Guest

Re: Re: masturbarea

scris pe 7 feb 2004 03:18 de dulciqa

ce sa faci....faci de 10 ori pe zi 1 sapt si sa vezi ca iti piere cheful de mana dreapta !!!!
sus

Raul

Guest

Re: masturbarea

scris pe 19 mar 2004 00:08 de Raul

Daca esti dependent de masturbare ce trebuie sa faci ca sa te lasi?


DE ce sa te lasi ? Nu mai suntem cu connceptiile secolelor trecute. Ma masturbez cu mare placere si este mai mult decat OK. Prietenii mei sinceri, necomplexati fac la fel. Daca vreti sa corespondam dar fara prejudecati : raul@mymail.ro
sus

valy2jan

Veteran member
298 mesaje

Re: Re: masturbarea

scris pe 20 mar 2004 15:34 de valy2jan



DE ce sa te lasi ? Nu mai suntem cu connceptiile secolelor trecute. Ma masturbez cu mare placere si este mai mult decat OK. Prietenii mei sinceri, necomplexati fac la fel. Daca vreti sa corespondam dar fara prejudecati : raul@mymail.ro

Trebuie sa se lase, deoarece nu sunt de acord unele persoane de pe acest forum, care nu traiesc in secolul trecut. Daca citesti unele postari, pe la alte subiecte, unde am spus ca masturbarea este ceva normal si se recomanda cand nu ai alt mijloc de descarcare sexuala (lucruri aflate din lectura si studiul problemei), am fost criticat in stil "fratesc" comunist (Nu este obligatorie o era comunista pentru a exista idei destinate. Ce e grav ca acestea se gasesc si la unii tineri).



fara sex nu am exista
sus

duran

Veteran member
273 mesaje

Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 20 mar 2004 18:02 de duran


Trebuie sa se lase, deoarece nu sunt de acord unele persoane de pe acest forum, care nu traiesc in secolul trecut. Daca citesti unele postari, pe la alte subiecte, unde am spus ca masturbarea este ceva normal si se recomanda cand nu ai alt mijloc de descarcare sexuala (lucruri aflate din lectura si studiul problemei), am fost criticat in stil "fratesc" comunist (Nu este obligatorie o era comunista pentru a exista idei destinate. Ce e grav ca acestea se gasesc si la unii tineri).
M-am grabit cand am afirmat ca sunt de acord cu ce s-a spus anterior. Nu citisem toate mesajele.
Masturbarea nu are nimic rau in ea, demonstrat stiintific. Am impresia ca unii dintre voi ori sant batrani in gandire, ori vehiculeaza asemenea idei, ramase din anii de pana la 1970, cand se spunea ca masturbarea duce la sechele psihice, ipotenta, altela, iar cei care faceau laba erau incriminati.
Cat de des te masturbezi? In functie de cerintele corpului. Cunosc persoane ajunse la varsta de 50-55 de ani care se masturbeaza aproape zilnic, deoarece sotia nu-l satisface. Una din ele cu care am stat de vorba - obligatiile meseriei - mi-a spus ca se masturbeaza de la 17 ani, cand o facea zilnic de cel putin 3 ori, ajungand si la 7 pe zi. Si are functie mare, capacitate psihica la fel, familie si copii destepti.
De aceea celui care a pus intrebarea ii spun sa mearga cum ii cere corpul, dar sa o faca mai rar pentru ca placerea si satisfactia sa fie mai mare. De asemenea sa nu-i fie rusine de acest lucru.
In ceea ce priveste ca laba ar determina ejacularea precoce este tot oimaginatie; dimpotriva, te ajuta sa te controlezi. Iar pentru barbatii care nu au avut pana acum contact sexual, le recomand ca inainte cu 1/2-1 ora de a se apuca de femeie sa se masturbeze. Este mai buna o laba decat un pahar de coniac.
Asa ca
shit ..am gresit !!
bai agrisane ,iar vinzi gogosi...



Come on, make my day!
sus

Raziel

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 20 mar 2004 18:14 de Raziel

le recomand ca inainte cu 1/2-1 ora de a se apuca de femeie sa se masturbeze.


Mda!Sunt sanse mult mai mari sa faca copii!Daca nu stiai si cred ca habar nu aveai..,asta este metoda standard si prima recomandata de medici,pentru cei ce intampina dificultati in procreeare!



Exista o lege aspra...cand impotriva noastra se comite o dureroasa nedreptate:nu ne putem vindeca decat dupa ce iertam. (Alan Paton)
sus

duran

Veteran member
273 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 20 mar 2004 18:18 de duran



Mda!Sunt sanse mult mai mari sa faca copii!Daca nu stiai si cred ca habar nu aveai..,asta este metoda standard si prima recomandata de medici,pentru cei ce intampina dificultati in procreeare!

a fost o ironie ....agrisan vs valy2jan..(.sau poate e unul si acelasi)



Come on, make my day!
sus

Raziel

Veteran member
288 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 20 mar 2004 18:22 de Raziel


a fost o ironie ....agrisan vs valy2jan..(.sau poate e unul si acelasi)



Mda,poate..!



Exista o lege aspra...cand impotriva noastra se comite o dureroasa nedreptate:nu ne putem vindeca decat dupa ce iertam. (Alan Paton)
sus

agris, valy2

Guest

Re: Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 20 mar 2004 18:34 de agris, valy2

M-am grabit cand am afirmat ca sunt de acord cu ce s-a spus anterior. Nu citisem toate mesajele.
Masturbarea nu are nimic rau in ea, demonstrat stiintific. Am impresia ca unii dintre voi ori sant batrani in gandire, ori vehiculeaza asemenea idei, ramase din anii de pana la 1970, cand se spunea ca masturbarea duce la sechele psihice, ipotenta, altela, iar cei care faceau laba erau incriminati.
Cat de des te masturbezi? In functie de cerintele corpului. Cunosc persoane ajunse la varsta de 50-55 de ani care se masturbeaza aproape zilnic, deoarece sotia nu-l satisface. Una din ele cu care am stat de vorba - obligatiile meseriei - mi-a spus ca se masturbeaza de la 17 ani, cand o facea zilnic de cel putin 3 ori, ajungand si la 7 pe zi. Si are functie mare, capacitate psihica la fel, familie si copii destepti.
De aceea celui care a pus intrebarea ii spun sa mearga cum ii cere corpul, dar sa o faca mai rar pentru ca placerea si satisfactia sa fie mai mare. De asemenea sa nu-i fie rusine de acest lucru.
In ceea ce priveste ca laba ar determina ejacularea precoce este tot oimaginatie; dimpotriva, te ajuta sa te controlezi. Iar pentru barbatii care nu au avut pana acum contact sexual, le recomand ca inainte cu 1/2-1 ora de a se apuca de femeie sa se masturbeze. Este mai buna o laba decat un pahar de coniac.
Asa ca
shit ..am gresit !!
bai agrisane ,iar vinzi gogosi...

Nu te-am inteles ce ai vrut sa zici. Faptul ca valy2jan este agrisan o confirm si am spus-o atunci cand mi-am schimbat numele: nu mai puteam sa intru pe "agrisn" si v-am cerut parerea, dar numai tu mi-ai raspuns - sa cer parola, dar nu asa era hiba. A fost.
Pentru cei care nu au inteles, ceea ce este postat pana la cuvantul coniac imi apartine si a fost postat tot la acest subiect pe data de 17 ianuarie. Ce am scris azi, e o ironie la adresa celor care traiesc azi cu cunostinte (dar mai ales gandire) din secolul XIX
sus

duran

Veteran member
273 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 20 mar 2004 19:18 de duran


Nu te-am inteles ce ai vrut sa zici. Faptul ca valy2jan este agrisan o confirm si am spus-o atunci cand mi-am schimbat numele: nu mai puteam sa intru pe "agrisn" si v-am cerut parerea, dar numai tu mi-ai raspuns - sa cer parola, dar nu asa era hiba. A fost.
Pentru cei care nu au inteles, ceea ce este postat pana la cuvantul coniac imi apartine si a fost postat tot la acest subiect pe data de 17 ianuarie. Ce am scris azi, e o ironie la adresa celor care traiesc azi cu cunostinte (dar mai ales gandire) din secolul XIX

oky boss .te iert .....dar am ochii pe tine



Come on, make my day!
sus

valy2jan

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: masturbarea

scris pe 20 mar 2004 19:20 de valy2jan


oky boss .te iert .....dar am ochii pe tine

Era o poezie pe timpul impuscatului, care spunea "iti multumesc parinte drag" (se referea la N.C.)
sus

Raul

Guest

Re: Re: masturbarea

scris pe 1 iun 2004 23:12 de Raul


Pai propune-ti un program pe care sa-l urmezi... oricum, nu te gandi sa te lasi de tot, ca n-are rost. O prietena ar fi buna, dar nu e suficient. Oricum, ti-ar trebui una care sa te termine rau Incearca faze gen: cand iti vine sa te masturbezi, fa altceva - imbraca-te si iesi din casa, fumeaza o tigara, da un telefon. Nu cred ca e asa de greu sa te lasi de masturbare. Bine, eu imi imaginez situatia ta gen "ma masturbez de 10 ori pe zi". Daca te masturbezi si tu ca omul, de 1-2 ori/ zi, n-ai de ce sa te lasi...


Felicitari pentru corectitudinea raspunsului. Celorlalti le recomand sa citeasca si cartile aparute dupa 1989, poate si cele de pe alte meleaguri. Pe net va puteti documenta la:http://www.jackinworld.com/ , http://www.sexaz.ro/content/masturbarea.htm sau http://www.sexdex.ro/sd/det_articole.jsp?id_articol=70&;id_subteme=50
sus

Novogorovic

Guest

Mie Scirba

scris pe 3 iun 2004 06:42 de Novogorovic


Ce sa intimplat cu Romania noastra , De-ce vrem sa fi-m ca Americani, ei sint prosti, si plin de AIDS. Cind its da domnul o fata atunci nu mai ai probleme, dar pina atunci stai cuminte si tinet mina in buzunar nu in pantaloni.


_________________________
Scuzam Romana --- Ja govorim srpski!!
sus
Pagina 2 din 2
«   1   2


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

47 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate