Fara titlu

Pagina 1 din 2
1   2   »

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Fara titlu

scris pe 27 iul 2004 14:38 de Alinutzzza

am murit..am inviat..am facut o prostie.........sau nu. AM GUSTAT DIN FRUCTUL INTERZIS AL PASIUNII. am facut o crima. i-am distrus sufletul fiintei care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. l-am inselat cu buna stiinta. dar faza cea mai oribila e ca in adancul sufletului meu nu regret ceea ce am facut...........a fost ca o lovitura de trasnet in viata mea......celaltalt EL.din cauza lui acum mi-am intors viata pe dos. si nu mai pot gandi la fel. puiutul meu e distrus iar eu nici macar nu simt ca vreau sa ma intorc la el.........sunt blestemata sa fac lumea sa sufere.sa distrug sufletele in oameni. totusi am facut ce mi-a dictat inima.......de cate ori poate gresi inima intr-o viata?...


caut lumina
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re:

scris pe 27 iul 2004 14:43 de FireSoul

am murit..am inviat..am facut o prostie.........sau nu. AM GUSTAT DIN FRUCTUL INTERZIS AL PASIUNII. am facut o crima. i-am distrus sufletul fiintei care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. l-am inselat cu buna stiinta. dar faza cea mai oribila e ca in adancul sufletului meu nu regret ceea ce am facut...........a fost ca o lovitura de trasnet in viata mea......celaltalt EL.din cauza lui acum mi-am intors viata pe dos. si nu mai pot gandi la fel. puiutul meu e distrus iar eu nici macar nu simt ca vreau sa ma intorc la el.........sunt blestemata sa fac lumea sa sufere.sa distrug sufletele in oameni. totusi am facut ce mi-a dictat inima.......de cate ori poate gresi inima intr-o viata?...

Eh...acum asta e. What's done is done! Insa gandeste-te bine daca shi pe cine iubesti...



Save water! drink beer!!!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re:

scris pe 28 iul 2004 13:32 de ExoticDream

am murit..am inviat..am facut o prostie.........sau nu. AM GUSTAT DIN FRUCTUL INTERZIS AL PASIUNII. am facut o crima. i-am distrus sufletul fiintei care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. l-am inselat cu buna stiinta. dar faza cea mai oribila e ca in adancul sufletului meu nu regret ceea ce am facut...........a fost ca o lovitura de trasnet in viata mea......celaltalt EL.din cauza lui acum mi-am intors viata pe dos. si nu mai pot gandi la fel. puiutul meu e distrus iar eu nici macar nu simt ca vreau sa ma intorc la el.........sunt blestemata sa fac lumea sa sufere.sa distrug sufletele in oameni. totusi am facut ce mi-a dictat inima.......de cate ori poate gresi inima intr-o viata?...


Sa inteleg ca ai facut sex cu un alt baiat, iar prietenul tau care te iubeste a aflat si este distrus? Daca ai facut asta (si spui ca tu ai vrut, nu te-a fortat nimeni), mi-e teama ca nu-l iubesti prea tare pe prietenul tau. Ma intreb daca pt cel cu care ai gustat din fructul pasiunii ai vreun sentiment sau a fost doar o atractie fizica, o nebunie dictata de hormoni sprintari si atat? Sa vedem consecintele gestului tau facut "cu buna stiinta": ti-ai satisfacut curiozitatea, ai distrus un suflet nevinovat, ai satisfacut nevoia de cateva clipe a unui baiat "fierbinte". Ma intreb daca pana atunci facusesi dragoste cu prietenul tau? Sau "prima data" i-ai oferit-o baiatului cel nou? Faptul ca nu ai nici macar remuscari...si ca nu simti dorinta de a reveni la omul care te iubeste....demonstreaza ca nu esti inca suficient de matura in relatii si ca nu prea stii ce e iubirea. E simplu: daca l-ai fi iubit pe prietenul tau, nu l-ai fi inselat, ai fi facut dragoste cu el, nu cu altul; daca nu l-ai fi iubit pe prietenul tau, cinstit era sa-i fi spus asta, eventual sa te desparti de el si abia apoi sa zburzi catre alt baiat.

Sa nu te superi daca ma iau un pic de tine, dar cei care procedeaza exact cum ai facut tu sunt cei mai periculosi asasini de suflete! Nu e drept ca din amuzamentul tau sa fie ranita o inima a carei unica vina este aceea ca te iubeste si a avut incredere in tine! Mai gandeste-te!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re:

scris pe 28 iul 2004 13:44 de ursu

am murit..am inviat..am facut o prostie.........sau nu. AM GUSTAT DIN FRUCTUL INTERZIS AL PASIUNII. am facut o crima. i-am distrus sufletul fiintei care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. l-am inselat cu buna stiinta. dar faza cea mai oribila e ca in adancul sufletului meu nu regret ceea ce am facut...........a fost ca o lovitura de trasnet in viata mea......celaltalt EL.din cauza lui acum mi-am intors viata pe dos. si nu mai pot gandi la fel. puiutul meu e distrus iar eu nici macar nu simt ca vreau sa ma intorc la el.........sunt blestemata sa fac lumea sa sufere.sa distrug sufletele in oameni. totusi am facut ce mi-a dictat inima.......de cate ori poate gresi inima intr-o viata?...


Singura intrebare din postul tau este "de cate ori poate gresi omul int-o viata" . De multe ori , dar totdeauna trebuie sa incercam sa nu afecteze pe cei din jur greselile noarte . Tu sti mai bine ce e in sufletul tau . Parerea mea e ca ar fi trebuit sa mai astepti putin , sa clarifici situatia primei relatii iar dupa aia sa incepi alta (chiar si trecatoare) .
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re:

scris pe 28 iul 2004 13:49 de ursu

Faptul ca nu ai nici macar remuscari...si ca nu simti dorinta de a reveni la omul care te iubeste....demonstreaza ca nu esti inca suficient de matura in relatii si ca nu prea stii ce e iubirea.


Culmea , ca oamenii care se cred maturi (unii) au impresia ca viata este un fel de nor negru in care orice sentiment de iubire este brutal marginalizat , ca in viata totul se obtine pe cu totul alte cai decat prin munca . Asta ca o mica paranteza . In cazul unelor fete , a fi matura = a avea cat mai multi iubiti la activ si a putea trece fara ramuscari peste anumite "greseli" . La baieti e si mai si .
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re:

scris pe 28 iul 2004 13:51 de ExoticDream



Singura intrebare din postul tau este "de cate ori poate gresi omul int-o viata" . De multe ori , dar totdeauna trebuie sa incercam sa nu afecteze pe cei din jur greselile noarte . Tu sti mai bine ce e in sufletul tau . Parerea mea e ca ar fi trebuit sa mai astepti putin , sa clarifici situatia primei relatii iar dupa aia sa incepi alta (chiar si trecatoare) .


Tocmai asta e problema: greselile noastre ii afecteaza de cele mai multe ori pe cei din jur, culmea e ca in special pe cei care ne iubesc!!! Sper ca nu esti adepta proverbului: "A gresi e omeneste.A persista in greseala e inca si mai omeneste!"



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 28 iul 2004 13:53 de ExoticDream


In cazul unelor fete , a fi matura = a avea cat mai multi iubiti la activ si a putea trece fara ramuscari peste anumite "greseli" . La baieti e si mai si .


Decat mult si prost, mai bine putin, dar bun! Adica in loc de 100 de flirturi si partide de sex sportiv, mai bine o relatie de iubire in care poti avea totul si te simti implinit pe toate planurile!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

fetitza

Junior member
23 mesaje

Re:

scris pe 30 iul 2004 09:48 de fetitza

am murit..am inviat..am facut o prostie.........sau nu. AM GUSTAT DIN FRUCTUL INTERZIS AL PASIUNII. am facut o crima. i-am distrus sufletul fiintei care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. l-am inselat cu buna stiinta. dar faza cea mai oribila e ca in adancul sufletului meu nu regret ceea ce am facut...........a fost ca o lovitura de trasnet in viata mea......celaltalt EL.din cauza lui acum mi-am intors viata pe dos. si nu mai pot gandi la fel. puiutul meu e distrus iar eu nici macar nu simt ca vreau sa ma intorc la el.........sunt blestemata sa fac lumea sa sufere.sa distrug sufletele in oameni. totusi am facut ce mi-a dictat inima.......de cate ori poate gresi inima intr-o viata?...


mda...eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i explici ca din moment ce inima deja iti dicteaza altceva nu poti continua cu el pt ca s-ar intampla la fel....si atunci suferinta ar fi si mai mare...il doare....normal ca-l doare....dar ar trebui sa vada si partea pozitiva....sa intamplat acuma cand amandoi aveti o varsta si nu mai incolo cand poate ati fi fost casatoriti si ati fi avut un copil....nu a fost sa fie...inseamna ca pt fiecare acolo undeva in lume exista cineva pe care il veti iubi cu adevarat...in cazul tau cineva pt care vei simti si pasiune,si dorinta, si iubire....cineva pe care il vei vedea unic si nu-ti vei mai dori pe nimeni altcinea...el va fi totul p[t tine...inima ta va batea numai si numai pt el...si de gresit toata lumea greseste de multe ori...dar atata vreme cat sti sa-ti ceri si scuze atunci totul poate fi mai bine...iubitului tau incearca sa-i explici...ce ai simtit , ce simti....adevarul poate fi o cale f buna de a-i mai vindeca durerea...pt ca e normal ca daca ai gresit el sa vrea sa stie "de ce"...si eu as vrea...sper sa reusiti sa clarificati tot
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re:

scris pe 30 iul 2004 13:09 de ExoticDream

am murit..am inviat..am facut o prostie.........sau nu. AM GUSTAT DIN FRUCTUL INTERZIS AL PASIUNII. am facut o crima. i-am distrus sufletul fiintei care ma iubea cel mai mult pe lumea asta. l-am inselat cu buna stiinta. dar faza cea mai oribila e ca in adancul sufletului meu nu regret ceea ce am facut...........a fost ca o lovitura de trasnet in viata mea......celaltalt EL.din cauza lui acum mi-am intors viata pe dos. si nu mai pot gandi la fel. puiutul meu e distrus iar eu nici macar nu simt ca vreau sa ma intorc la el.........sunt blestemata sa fac lumea sa sufere.sa distrug sufletele in oameni. totusi am facut ce mi-a dictat inima.......de cate ori poate gresi inima intr-o viata?...


Tu il iubesti pe vreunul dintre acesti doi baieti???



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 13:26 de dualis



Tu il iubesti pe vreunul dintre acesti doi baieti???


Cred ca ii "iubeste".. cateodata, cand pe unul, cand pe celalalt... cand pe...
Cum ii dicteaza "inima".



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 13:30 de ExoticDream



Cred ca ii "iubeste".. cateodata, cand pe unul, cand pe celalalt... cand pe...
Cum ii dicteaza "inima".


Cred ca noi si ea nu avem aceeasi definitie pt notiunea de "inima"!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 15:17 de Alinutzzza



Sa inteleg ca ai facut sex cu un alt baiat, iar prietenul tau care te iubeste a aflat si este distrus? Daca ai facut asta (si spui ca tu ai vrut, nu te-a fortat nimeni), mi-e teama ca nu-l iubesti prea tare pe prietenul tau. Ma intreb daca pt cel cu care ai gustat din fructul pasiunii ai vreun sentiment sau a fost doar o atractie fizica, o nebunie dictata de hormoni sprintari si atat? Sa vedem consecintele gestului tau facut "cu buna stiinta": ti-ai satisfacut curiozitatea, ai distrus un suflet nevinovat, ai satisfacut nevoia de cateva clipe a unui baiat "fierbinte". Ma intreb daca pana atunci facusesi dragoste cu prietenul tau? Sau "prima data" i-ai oferit-o baiatului cel nou? Faptul ca nu ai nici macar remuscari...si ca nu simti dorinta de a reveni la omul care te iubeste....demonstreaza ca nu esti inca suficient de matura in relatii si ca nu prea stii ce e iubirea. E simplu: daca l-ai fi iubit pe prietenul tau, nu l-ai fi inselat, ai fi facut dragoste cu el, nu cu altul; daca nu l-ai fi iubit pe prietenul tau, cinstit era sa-i fi spus asta, eventual sa te desparti de el si abia apoi sa zburzi catre alt baiat.

Sa nu te superi daca ma iau un pic de tine, dar cei care procedeaza exact cum ai facut tu sunt cei mai periculosi asasini de suflete! Nu e drept ca din amuzamentul tau sa fie ranita o inima a carei unica vina este aceea ca te iubeste si a avut incredere in tine! Mai gandeste-te!


ESTI BOLNAVA,FEMEIE! ia-ti si tu cateva zile de vacanta ca ai inceput sa ai o obsesie cu posturile tale permanent critice si veninoase. Chiar sunt asa, nu cred ca iti mai dai seama la atatea raspunsuri. Unde puii mei am scris eu ca m-am culcat cu cineva??? FRUCTUL PASIUNII LA MINE INSEMNA IN POST CA AM SARUTAT PE ALTCINEVA



caut lumina
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 15:22 de Alinutzzza



mda...eu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i explici ca din moment ce inima deja iti dicteaza altceva nu poti continua cu el pt ca s-ar intampla la fel....si atunci suferinta ar fi si mai mare...il doare....normal ca-l doare....dar ar trebui sa vada si partea pozitiva....sa intamplat acuma cand amandoi aveti o varsta si nu mai incolo cand poate ati fi fost casatoriti si ati fi avut un copil....nu a fost sa fie...inseamna ca pt fiecare acolo undeva in lume exista cineva pe care il veti iubi cu adevarat...in cazul tau cineva pt care vei simti si pasiune,si dorinta, si iubire....cineva pe care il vei vedea unic si nu-ti vei mai dori pe nimeni altcinea...el va fi totul p[t tine...inima ta va batea numai si numai pt el...si de gresit toata lumea greseste de multe ori...dar atata vreme cat sti sa-ti ceri si scuze atunci totul poate fi mai bine...iubitului tau incearca sa-i explici...ce ai simtit , ce simti....adevarul poate fi o cale f buna de a-i mai vindeca durerea...pt ca e normal ca daca ai gresit el sa vrea sa stie "de ce"...si eu as vrea...sper sa reusiti sa clarificati tot


mersi pt post...deja s-a terminat tot/..



caut lumina
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 15:33 de dualis

mersi pt post...deja s-a terminat tot/..


Ehh... gasesti tu altii, nu-mi fac griji..

Culcat, sarutat, imbratisat, tinere de mana..
dar ce rost are sa mai scriu.. oricum nu am cum sa te fac sa vezi/simti lumea altfel..



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 15:33 de Alinutzzza



Cred ca noi si ea nu avem aceeasi definitie pt notiunea de "inima"!!!



incep sa cred ca tu, Exotic Dream, iti construiesti incet-incet in mintea ta o imagine de Fata-Sfanta. ma bucur ca inca mai exista oameni care inca mai apreciaza o relatie de iubire adevarata, dar am impresia ca tu doar parafrazezi despre ea(fara a fi simtit-o in deplinatatea ei) si urci pe esafod pe cei care nu s-au condus dupa definitia ta a iubirii. INTELEG,DA, MERIT SA FIU APOSTROFATA, dar ai fost tu vreodata in locul meu? ti s-a intamplat ce mi s-a intamplat mie? NU? atunci mai bine las-o balta....ceea ce simt eu acum nu e un sentiment de doi bani...desi asa crezi



caut lumina
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 15:51 de dualis

INTELEG,DA, MERIT SA FIU APOSTROFATA, dar ai fost tu vreodata in locul meu? ti s-a intamplat ce mi s-a intamplat mie? NU? atunci mai bine las-o balta....ceea ce simt eu acum nu e un sentiment de doi bani...desi asa crezi


Ca si cum daca cineva nu a ucis pe nimeni, trebuie sa inchida ochii atunci cand vede un macel, deoarece nu stie cu exactitate ce este in capul criminalului ; ca si cum daca cineva nu injura, i se interzice sa "faca pe sensibilul" cand aude pe altcineva injurand, pt. ca el nu stie ce anume l-a provocat pe acela sa injure, de parca cei care nu injura sunt vinovati ca se stapanesc mai bine, ca sunt mai puternici si ca vad dincolo de maruntisurile vietii ; ca si cum, ca si cum...
Probabil simti o parere de rau, din egoism, deoarece te-ai agatat de o liana in timp ce te tineai cu cealalta mana de o alta, si pana la urma s-au rupt amandoua, sau mai bine zis le-ai rupt pe amandoua. Probabil vrei sa dai timpul inapoi, insa nu cred ca daca s-ar putea face asta, vei proceda altfel. Dar asta o s-o vezi in viitor..



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Fara titlu

scris pe 30 iul 2004 17:41 de FireSoul



Ca si cum daca cineva nu a ucis pe nimeni, trebuie sa inchida ochii atunci cand vede un macel, deoarece nu stie cu exactitate ce este in capul criminalului ; ca si cum daca cineva nu injura, i se interzice sa "faca pe sensibilul" cand aude pe altcineva injurand, pt. ca el nu stie ce anume l-a provocat pe acela sa injure, de parca cei care nu injura sunt vinovati ca se stapanesc mai bine, ca sunt mai puternici si ca vad dincolo de maruntisurile vietii ; ca si cum, ca si cum...
Probabil simti o parere de rau, din egoism, deoarece te-ai agatat de o liana in timp ce te tineai cu cealalta mana de o alta, si pana la urma s-au rupt amandoua, sau mai bine zis le-ai rupt pe amandoua. Probabil vrei sa dai timpul inapoi, insa nu cred ca daca s-ar putea face asta, vei proceda altfel. Dar asta o s-o vezi in viitor..

You look like you need to know:
Daca gandirea cuiva e diferita de a ta nu e necesar shi suficient ca ea sa fie gresita.



Save water! drink beer!!!
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 18:48 de ursu



ESTI BOLNAVA,FEMEIE! ia-ti si tu cateva zile de vacanta ca ai inceput sa ai o obsesie cu posturile tale permanent critice si veninoase. Chiar sunt asa, nu cred ca iti mai dai seama la atatea raspunsuri. Unde puii mei am scris eu ca m-am culcat cu cineva??? FRUCTUL PASIUNII LA MINE INSEMNA IN POST CA AM SARUTAT PE ALTCINEVA


Eu propun sa votam . Cati ati crezut ca a insela inseamna un sarut si cati ati crezut ca a insela inseamna a face sex cu altceineva .

Din ce ai scris si eu am inteles ca l-ai inselat facand sex . Unde ai scris tu ca te-ai sarutat cu cineva ? A ,trebuia sa intelegem de la inceput ca fructul pasiunii la tine inseamna sarut .
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 18:55 de ursu

INTELEG,DA, MERIT SA FIU APOSTROFATA, dar ai fost tu vreodata in locul meu? ti s-a intamplat ce mi s-a intamplat mie? NU? atunci mai bine las-o balta....ceea ce simt eu acum nu e un sentiment de doi bani...desi asa crezi


Nici despre aia din casa big brother nu stiam exact ce si cum (si ii vedeam zilnic) , dar despre o poveste scrisa in 10 randuri ... Recunosc , m-am uitat la big brother 1 . Asa cum am mai scris si in alt post , fiecare percepe lucrurile intr-un anume fel . Cateodata nu ne dam noi singuri seama in legatura cu ce sentimente avem . Dapai unu strain ... Asa e pe un forum . Pareri si pareri .
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re:

scris pe 30 iul 2004 19:03 de dualis


You look like you need to know:
Daca gandirea cuiva e diferita de a ta nu e necesar shi suficient ca ea sa fie gresita.


Nici tu nu crezi ce spui/scrii.
Insa intr-un fel ai dreptate, daca cineva e convins ca stie sa scrie nu inseamna ca are dreptate.
Hai du-te si tu cu Infector si cautati-ma pe mirc.



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 19:07 de dualis

Eu propun sa votam . Cati ati crezut ca a insela inseamna un sarut si cati ati crezut ca a insela inseamna a face sex cu altceineva .

Din ce ai scris si eu am inteles ca l-ai inselat facand sex . Unde ai scris tu ca te-ai sarutat cu cineva ? A ,trebuia sa intelegem de la inceput ca fructul pasiunii la tine inseamna sarut .


L-a inselat.
Ce mai conteaza cum, culcat, sarutat, tinere de mana...



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 19:11 de FireSoul



Nici tu nu crezi ce spui/scrii.
Insa intr-un fel ai dreptate, daca cineva e convins ca stie sa scrie nu inseamna ca are dreptate.
Hai du-te si tu cu Infector si cautati-ma pe mirc.

Daca as scrie ceea ce nu cred sau ceea ce nu stiu, ar insemna ca am luat-o pe aratura, ceea ce nu e cazul la mine.
Nush daca ai observat, dar scriu DOAR ceea ce cred, ceea ce concorda cu propriul sistem de valori, spre deosebire de "unii" care au obosit saracu' google cautand citate pe care, asa cum am mai scris, nini ei nu le inteleg(aici se aplica faza cu aratura!)
Cat despre faza cu Infector shi cu mircu', nu vad legatura. Din cate imi amintesc, nu yo umblam disperata dupa el, monica.



Save water! drink beer!!!
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 19:31 de dualis

Daca as scrie ceea ce nu cred sau ceea ce nu stiu, ar insemna ca am luat-o pe aratura, ceea ce nu e cazul la mine.
Nush daca ai observat, dar scriu DOAR ceea ce cred, ceea ce concorda cu propriul sistem de valori, spre deosebire de "unii" care au obosit saracu' google cautand citate pe care, asa cum am mai scris, nini ei nu le inteleg(aici se aplica faza cu aratura!)
Cat despre faza cu Infector shi cu mircu', nu vad legatura. Din cate imi amintesc, nu yo umblam disperata dupa el, monica.


Ti-am zis sa ma cauti pe mirc pt. ca "sistemul tau de valori" nu valoreaza nimic, altfel spus cand mi te mai adresezi, poti sa taci.

Iar despre citate, de parca nu stiam ca scrii numai aiureli si nu intelegi mai nimic, cand vei gasi pe vreun sait citatele pe care le dau si le scriu din carti sa ma anunti si pe mine, chiar ma intereseaza.

"Cautat cu google" da, cand abia ai invatat sa-ti legi sireturile e normal sa ti se para incredibil ca cineva sa faca diverse asociatii la cea mai mica intamplare, si bineinteles, cu cat vorbesti mai frumos cu atat esti mai putin barbat. Dupa logica ta, tu esti barbat cu par pe spate, insa nu esti, esti o fetita oarecare.

Nu-ti voi mai raspunde, imi este rusine de rusinea ta...



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 19:32 de Alinutzzza



Eu propun sa votam . Cati ati crezut ca a insela inseamna un sarut si cati ati crezut ca a insela inseamna a face sex cu altceineva .

Din ce ai scris si eu am inteles ca l-ai inselat facand sex . Unde ai scris tu ca te-ai sarutat cu cineva ? A ,trebuia sa intelegem de la inceput ca fructul pasiunii la tine inseamna sarut .


aici aveti dreptate. a fost greseala mea, trebuia sa fiu mai inteligibila. sorry



caut lumina
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 23:19 de ExoticDream


Cat despre faza cu Infector shi cu mircu', nu vad legatura. Din cate imi amintesc, nu yo umblam disperata dupa el, monica.


Legatura cu mirc-ul era un pic alta (cea pe care vad ca ti-a explicat-o dualis). Cu respect te rog din suflet sa nu te legi de Monica pt ca, asa cum poate nici eu n-am inteles prea bine ce i s-a intamplat Alinutzei (din lipsa de informatii clare si din alte motive), tot asa nimeni nu poate intelege ce s-a petrecut intre Monica si infector. Anumite lucruri e bine sa ramana acolo unde sunt, si asa e greu..., intelegi?



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 23:31 de ExoticDream



ESTI BOLNAVA,FEMEIE! ia-ti si tu cateva zile de vacanta ca ai inceput sa ai o obsesie cu posturile tale permanent critice si veninoase. Chiar sunt asa, nu cred ca iti mai dai seama la atatea raspunsuri. Unde puii mei am scris eu ca m-am culcat cu cineva??? FRUCTUL PASIUNII LA MINE INSEMNA IN POST CA AM SARUTAT PE ALTCINEVA


Mai usor cu apelativele, OK? (Nici nu mi s e potrivesc!) Daca ai fi citit cu oarecare atentie posturile mele din acest thread, ai fi observat ca primul lucru pe care l-am facut a fost sa te intreb ce inseamna ca ai gustat din fructul pasiunii! Nu mi-ai raspuns si am presupus ca e asa cum am presupus si eu, si altii, adica faptul ca ai facut sex cu al doilea baiat. Imi cer scuze daca am inteles gresit, dar nici tu n-ai fost prea explicita. Daca te deranjeaza posturile mele, nu le citi! Nu cred ca sunt veninoase, scriu doar ce cred si ce simt fara sa jignesc pe cineva, imi pare rau daca nu avem aceleasi principii, pareri etc. Daca scriu mult sau putin, e treaba mea, ignora-ma daca te supara. Si ca sa fii linistita, chiar am sa-mi iau o vacanta in curand!

Daca e sa votam cum a propus cineva, eu zic ca l-ai inselat pe primul baiat, un sarut poate fi mult mai intim chiar decat un act sexual. Daca iubesti pe cineva nu te saruti cu altcineva, decat daca esti in cine ce situatie ciudata....daca de exemplu ai baut putin mai mult (nu vreau sa jignesc!)...sau daca pt tine o relatie de iubire are alta definitie decat cea uzuala. S-a mai scris pe aici pe tema asta...ideea este ca atunci cand iubesti nu suporti, nu accepti si in nici un caz nu cauti atingerea altcuiva. As fi curioasa sa inteleg circumstantele in care ai ajuns la acel sarut. Eu pt asa ceva mi-am parasit fostul prieten.



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 30 iul 2004 23:37 de ExoticDream




incep sa cred ca tu, Exotic Dream, iti construiesti incet-incet in mintea ta o imagine de Fata-Sfanta. ma bucur ca inca mai exista oameni care inca mai apreciaza o relatie de iubire adevarata, dar am impresia ca tu doar parafrazezi despre ea(fara a fi simtit-o in deplinatatea ei) si urci pe esafod pe cei care nu s-au condus dupa definitia ta a iubirii. INTELEG,DA, MERIT SA FIU APOSTROFATA, dar ai fost tu vreodata in locul meu? ti s-a intamplat ce mi s-a intamplat mie? NU? atunci mai bine las-o balta....ceea ce simt eu acum nu e un sentiment de doi bani...desi asa crezi


Stai linistita ca am simtit iubirea adevarata si tocmai de-aia ceea ce vad incoace si incolo mi se pare trist...., nu urc pe esafod pe nimeni, fiecare e liber s atraiasca dupa cum ii dicteaza constiinta! Daca tu spui ca ai simtit in inima ta sa faci acel gest (sarutul), inseamna ca poate il iubesti brusc pe al doilea baiat. Nimic mai...normal, poate a fost dragoste la prima vedere, cine poate sti, iubirea e oarba cateodata, totusi..., in cazul asta ce mai cauta in viata ta primul baiat? De ce nu i-ai spus adevarul? Are dreptul sa stie macar atat! Dragoste cu sila nu se poate, asa ca va pleca oricum din viata ta, asa ranit cum este...



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re:

scris pe 31 iul 2004 11:25 de dualis

Mai usor cu apelativele, OK? (Nici nu mi se potrivesc!) Daca ai fi citit cu oarecare atentie posturile mele din acest thread, ai fi observat ca primul lucru pe care l-am facut a fost sa te intreb ce inseamna ca ai gustat din fructul pasiunii! Nu mi-ai raspuns si am presupus ca e asa cum am presupus si eu, si altii, adica faptul ca ai facut sex cu al doilea baiat. Imi cer scuze daca am inteles gresit, dar nici tu n-ai fost prea explicita. Daca te deranjeaza posturile mele, nu le citi! Nu cred ca sunt veninoase, scriu doar ce cred si ce simt fara sa jignesc pe cineva, imi pare rau daca nu avem aceleasi principii, pareri etc. Daca scriu mult sau putin, e treaba mea, ignora-ma daca te supara. Si ca sa fii linistita, chiar am sa-mi iau o vacanta in curand!

Daca e sa votam cum a propus cineva, eu zic ca l-ai inselat pe primul baiat, un sarut poate fi mult mai intim chiar decat un act sexual. Daca iubesti pe cineva nu te saruti cu altcineva, decat daca esti in cine ce situatie ciudata....daca de exemplu ai baut putin mai mult (nu vreau sa jignesc!)...sau daca pt tine o relatie de iubire are alta definitie decat cea uzuala. S-a mai scris pe aici pe tema asta...ideea este ca atunci cand iubesti nu suporti, nu accepti si in nici un caz nu cauti atingerea altcuiva. As fi curioasa sa inteleg circumstantele in care ai ajuns la acel sarut. Eu pt asa ceva mi-am parasit fostul prieten.


"Te amaraste cineva cu rautatea lui, ori te ponegreste in ochii altora ? Asa e organizarea sufletului sau. Si nu poti cere ca el sa lucreze dupa parerea ta, ci dupa a lui. Iar daca parerea lui este gresita, a lui este si durerea, de a sta inchis intr-o eroare. Liber este oricine sa considere un rationament drept fals, dar putin ii pasa rationamentului de aceasta ; durerea ramane aceluia ce l-a luat pe dos. Plecand de aici, fii bun cu cine te insulta. Si zi oricand : Asa i s-a parut lui."

EPICTET




Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 31 iul 2004 12:53 de Alinutzzza



Stai linistita ca am simtit iubirea adevarata si tocmai de-aia ceea ce vad incoace si incolo mi se pare trist...., nu urc pe esafod pe nimeni, fiecare e liber s atraiasca dupa cum ii dicteaza constiinta! Daca tu spui ca ai simtit in inima ta sa faci acel gest (sarutul), inseamna ca poate il iubesti brusc pe al doilea baiat. Nimic mai...normal, poate a fost dragoste la prima vedere, cine poate sti, iubirea e oarba cateodata, totusi..., in cazul asta ce mai cauta in viata ta primul baiat? De ce nu i-ai spus adevarul? Are dreptul sa stie macar atat! Dragoste cu sila nu se poate, asa ca va pleca oricum din viata ta, asa ranit cum este...



I-am spus adevarul, i-am spus tot, nu am putut sa-l mint, nu pot sa-l mint, chiar si acum cand nu mai simt nimic nu pot sa mint, NU POT, poate ca asa i-am facut mai mult rau, dar da, chiar a fost acea dragoste la prima vedere care orbeste totul in cale si eu ard in mine acum de dorul lui....si nu pot, NU POT SA MA INTORC DIN NOU LA PRIETENUL MEU(fostul) cand il am in minte, in ganduri, in inima pe EL...chiar ma doare enorm cand stiu cat sufera dar nu pot sa fac nimic....am incercat sa-l scot din cap pe celalalt dar nu pot.......,,,nici nu mai pot sa gandesc normal.parca tot ce-a fost in trecut (7 luni de zile!!)cu el s-au sters complet din mintea mea atunci cand a aparut celalat El...nici eu nu pot sa ma inteleg e mine, nu mai cer nimanui sa ma inteleaga, acesta e ultimul post in care mai amintesc despre "povestea" mea, voi inchide totul, voi pune punct si voi face asa cum mi-a spus si el, baiatul cu care am stat atat timp: "sa nu mai faci nimanui, niciodata asa ceva...nu iti doresc nici tie, nici nimanui".



caut lumina
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Re: Re: Re:

scris pe 31 iul 2004 17:18 de FireSoul



Ti-am zis sa ma cauti pe mirc pt. ca "sistemul tau de valori" nu valoreaza nimic

Asa cum ai zis tu mai demult, porcul crede ca toti sunt ca el.
altfel spus cand mi te mai adresezi, poti sa taci.

ai vrea tu

Iar despre citate, de parca nu stiam ca scrii numai aiureli si nu intelegi mai nimic,

Aiureli sunt pentru aia care au insuficienti neuroni pentru a le pricepe
cand vei gasi pe vreun sait citatele pe care le dau si le scriu din carti sa ma anunti si pe mine, chiar ma intereseaza.

Citatele pe care le scrii tu p'aci le am shi eu in format pdf. Se scrie "site", nu "sait", d-soara filozoafa

Nu-ti voi mai raspunde, imi este rusine de rusinea ta...

Mi-au dat lacrimile!
Shi cand ma gandesc ca totul a inceput de la un sfat, care era menit sa ajute nu sa provoace tot felu' de discutii off topic(ceilalti utilizatori: scuze pt mica discutie off topic...care probabil nu s-a observat, sunt o groaza de posturi de genu' asta)... Eh, data viitoare nu voi mai incerca sa sfatuiesc persoane cu IQ < 1



Save water! drink beer!!!
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

16 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate