Prietenie dupa despartire?

Pagina 1 din 2
1   2   »

kitty

Senior member
52 mesaje

Prietenie dupa despartire?

scris pe 12 ian 2008 23:53 de kitty

sa zicem ca ati avut o relatie lunga cu o anumita persoana , cam 3-4 ani , daca v-ati desparti considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?
sus

clau

Guest

Re: prietenie dupa despartire?

scris pe 13 ian 2008 01:56 de clau

sa zicem ca ati avut o relatie lunga cu o anumita persoana , cam 3-4 ani , daca v-ati desparti considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?


Sincer cel mai bine e ignorata.....uite eu cu fostu am ramas amici si ne tachinam si in ziua de azi
sus

stefanoski

Expert member
1927 mesaje

Re: Re: prietenie dupa despartire?

scris pe 13 ian 2008 10:28 de stefanoski

Mie mi-ar placea sa putem ramane prieteni in continuare.


http://stefanoski.wordpress.com/
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: prietenie dupa despartire?

scris pe 13 ian 2008 12:08 de baby

Mie mi-ar placea sa putem ramane prieteni in continuare.

sa vedem..dak ne-am desparti pt k unul dintre noi a gresit si l a ranit pe celalat ft tare....banuiesc k nu vom ramane amici......dar daca relatia se termina pt k pur si simplu nu mai merge....eu as prefera sa ramanem amici
cred k exista prietenie dupa despartire...e clar k depinde de ambii dar si de felul in care s-au inteles ei in timpul relatiei.





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

nypd

Veteran member
343 mesaje

Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 13 ian 2008 12:42 de nypd

considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?

ia mai da-i in ... pe cei care nu sînt



OLE, OLE SA BATA CFR- ANDONE DEMISIA
sus

jerry

Junior member
18 mesaje

Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 13 ian 2008 14:09 de jerry

sa zicem ca ati avut o relatie lunga cu o anumita persoana , cam 3-4 ani , daca v-ati desparti considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?


Se poate, dar iti vor reveni amintirile foarte des, va trebui sa te abtii sa spui multe lucruri etc



viata e un sir de dezamagiri
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 15 ian 2008 03:17 de Bozgoru

amicitie.. adikaa cateodata la cateva saptamani luini vorbiri la telefon si atata.. sa iesi in oras cu persoana aia.. practic imposbil.. zic din proprie experienta.. chiar de 3-4 ani.. so.. nu exista asa ceva..
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: prietenie dupa despartire?

scris pe 15 ian 2008 10:30 de Danny_DaBoss



Sincer cel mai bine e ignorata.....uite eu cu fostu am ramas amici si ne tachinam si in ziua de azi


bine ca nu e mai mult de atat..
sus

clau

Guest

Re: Re: Re: prietenie dupa despartire?

scris pe 15 ian 2008 23:57 de clau



bine ca nu e mai mult de atat..
sus

katherine

Expert member
1038 mesaje

Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 16 ian 2008 09:44 de katherine

sa zicem ca ati avut o relatie lunga cu o anumita persoana , cam 3-4 ani , daca v-ati desparti considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?



Never - imposibil...




Water is my eye
Most faithful mirror
Fearless on my breath
Teardrop on the fire of a confession
Fearless on my breath
Most faithful mirror
Fearless on my breath
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 16 ian 2008 11:17 de Danny_DaBoss




Never - imposibil...


cam de aceiasi parere sunt si eu. mai bine nu.
sus

Gelu

Guest

Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 16 ian 2008 22:40 de Gelu

sa zicem ca ati avut o relatie lunga cu o anumita persoana , cam 3-4 ani , daca v-ati desparti considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?


Depinde de persoana, in multe cazuri nu...
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 17 ian 2008 15:59 de Danny_DaBoss



Depinde de persoana, in multe cazuri nu...

nu e bine va spun din propie experienta. inca va mai e drag de persoana cu care ati fost, sau nu, cert este ca toata viata o sa va scoateti ochii cu ce s-a intamplat, din vina cui si de ce.
sus

stefanoski

Expert member
1927 mesaje

Re: Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 18 ian 2008 16:21 de stefanoski


nu e bine va spun din propie experienta. inca va mai e drag de persoana cu care ati fost, sau nu, cert este ca toata viata o sa va scoateti ochii cu ce s-a intamplat, din vina cui si de ce.

Gresit ! pot exista si exceptii. Nu toate relatiile se termina din cauza infidelitatii sau a greselii unuia dintre parteneri. Iar daca amundoi sunt suficient de inteligenti sa inteleaga faptul ca nu poti sa stergi cu buretele o relatie doar pentru ca "nu mai mergea" pot ramane buni prieteni



http://stefanoski.wordpress.com/
sus

Danny_DaBoss

Expert member
2005 mesaje

Re: Re: Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 18 ian 2008 16:28 de Danny_DaBoss

Nu toate relatiile se termina din cauza infidelitatii sau a greselii unuia dintre parteneri.


zau ? si ia zi din ce motive pentru ca eu vad astea peste tot in jurul meu, toata lumea se despart din aceleasi motive : nu se mai suporta, infidelitate, si-a gasit pe altcineva mai bun si tot asa. nu cred ca se despart de comun acord cu pupaturi pe gura si pe obraji.
sus

stefanoski

Expert member
1927 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 18 ian 2008 16:34 de stefanoski

Iti dau un exemplu. Am avut o relatie cu o fata si ne-a luat cam o luna sa ne dam seama ca nu are rost sa continuam. SI ne-am despartit de comun acord. Si acum suntem prieteni. Faptul ca am fost candva impreuna, nu ne-a impiedicat sa ne dam sfaturi mai tarziu, sa iesim sa bem un suc sau sa mergem la teatru


http://stefanoski.wordpress.com/
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 19 ian 2008 01:36 de ExoticDream

sa zicem ca ati avut o relatie lunga cu o anumita persoana , cam 3-4 ani , daca v-ati desparti considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?


Probabil depinde si de motivul despartirii (daca, de exemplu, a fost infidel sau a facut alta prostie cu un grad de magnitudine apropiat, nu l-as mai dori in campul meu vizual vreo cateva eternitati). Pe de alta parte, cred ca o relatie de 3-4 ani trebuie sa aiba la baza o cantitate apreciabila de sentimente, de aceea sunt sanse mici ca sa constati ca nu te potrivesti cu cineva dupa atata amar de timp. Cel mai probabil relatia se va fi terminat din cauza "muririi" sentimentelor unuia dintre parteneri sau amandurora: daca s-au sfarsit pur si simplu pentru amandoi, atunci o prietenie poate lua locul iubirii, dar daca unul are inertie mare, acest lucru face prietenia dureroasa pentru el. Nu cred ca suntem toti automate care pot sterge amintirile 100%.... In plus, traim, cica, intr-o lume "moderna", in care riscul unei aventuri de o noapte sau o ora cu un "fost" (for old times sake) este mereu prezent si putini sunt capabili sa-i reziste, lucru care poate distruge relatia in care esti implicat....




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

paciucea

Guest

Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 7 feb 2008 12:15 de paciucea

Eu am avut o relatie cu un tip de 2 ani jumate ,si a fost urat asa ca in nici un caz nu vreau sa ramanem amici.mai bine sa uitam tot

Probabil depinde si de motivul despartirii (daca, de exemplu, a fost infidel sau a facut alta prostie cu un grad de magnitudine apropiat, nu l-as mai dori in campul meu vizual vreo cateva eternitati). Pe de alta parte, cred ca o relatie de 3-4 ani trebuie sa aiba la baza o cantitate apreciabila de sentimente, de aceea sunt sanse mici ca sa constati ca nu te potrivesti cu cineva dupa atata amar de timp. Cel mai probabil relatia se va fi terminat din cauza "muririi" sentimentelor unuia dintre parteneri sau amandurora: daca s-au sfarsit pur si simplu pentru amandoi, atunci o prietenie poate lua locul iubirii, dar daca unul are inertie mare, acest lucru face prietenia dureroasa pentru el. Nu cred ca suntem toti automate care pot sterge amintirile 100%.... In plus, traim, cica, intr-o lume "moderna", in care riscul unei aventuri de o noapte sau o ora cu un "fost" (for old times sake) este mereu prezent si putini sunt capabili sa-i reziste, lucru care poate distruge relatia in care esti implicat....

sus

ZigZag

Veteran member
457 mesaje

Re: Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 8 feb 2008 12:30 de ZigZag

Sincer depinde aici de ambii parteneri .. ca de ex am avut o relatzie .. nu cine stie cat de lunga frate , si cand a fost "deshteapta" sa ne despartzim .. nici n`am mai fost intrebat , daca vreau sa mai pastram legatura sau cva de genu ! mi`o dat ignore direct ! .. oricum nu`mi pasa , sau mai bine zis nu`mi mai pasa !


Yo raman exact cum am promis .. Prietenos ca o grenada data`n spatziu inchis !

Cand arunci grenada spre mine , yo fac stop pe piept .. si tzi`o shutez pana la tine direct !
sus

mbancos

Senior member
77 mesaje

Re: Re: Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 22 feb 2008 08:13 de mbancos

Sincer depinde aici de ambii parteneri .. ca de ex am avut o relatzie .. nu cine stie cat de lunga frate , si cand a fost "deshteapta" sa ne despartzim .. nici n`am mai fost intrebat , daca vreau sa mai pastram legatura sau cva de genu ! mi`o dat ignore direct ! .. oricum nu`mi pasa , sau mai bine zis nu`mi mai pasa !


greu sa ramai prieten,doua persoane se despart dupa ce ajung (aproape dujmani)cine intoarce si celalalt obraz? mai rau daca sunt copii in jocul lor



mbancos
sus

SamaTh_Domit

Newbie
6 mesaje

Prietenie dupa despartire?

scris pe 22 feb 2008 10:02 de SamaTh_Domit

parerea mea e k dupa ce te desparti tre sa iei,makr o perioada,distanta...nush asa am patit eu...fiindk aveam tendinta sa ma comport k si cum ink am fi impreuna...si a fost mult mai bine dupa acea perioada de relax...


Ds.SamaTh
sus

raul

Guest

Re: Re: Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 1 oct 2008 15:47 de raul


Gresit ! pot exista si exceptii. Nu toate relatiile se termina din cauza infidelitatii sau a greselii unuia dintre parteneri. Iar daca amundoi sunt suficient de inteligenti sa inteleaga faptul ca nu poti sa stergi cu buretele o relatie doar pentru ca "nu mai mergea" pot ramane buni prieteni
nu ,ai adevarat ! eu ma-m despartit de nevastatmea acu cateva zile cu pupaturi si cu vb frumoase chiar am dormit ultima noapte sa plec cu ea in pat .
sus

vladbodan

Expert member
1249 mesaje

Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 1 oct 2008 16:23 de vladbodan

sa zicem ca ati avut o relatie lunga cu o anumita persoana , cam 3-4 ani , daca v-ati desparti considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?


depinde de situatie , de ce sa nu ramai prieteni cu ea ... ai avut o relatie foarte buna pana atunci , poate continua si pana acum , dar cu sentimente diferite , unuia ii pasa mai mult decat celuilalt



You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
While I hunt like a hound.

You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
Shout it out loud.
sus

Coracao

Veteran member
180 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 2 oct 2008 15:59 de Coracao

chestia cu hai sa ramanem prieteni e doar un text ca sa te scoti cand zici vreau sa ne despartim...e o prostie si nicidoata nu poate fi pusa in practica
sus

vera_mary88

Expert member
535 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 3 oct 2008 10:06 de vera_mary88

chestia cu hai sa ramanem prieteni e doar un text ca sa te scoti cand zici vreau sa ne despartim...e o prostie si nicidoata nu poate fi pusa in practica


Se poate sa ramai prieten. eu majoritatea fostilor am ramas amica dar nu apropiata..dar alea au fost relatii scurte fara importanta prea mare..Cu fostul meu prieten am ales sa nu raman prieten decat pe mess unde mai schimbam cateva vorbe dar fara intalniri planificate pentru ca nu vreau sa creada ca ii dau sperante false...sau ca am putea sa ne impacam vreodata..pe unii e mai bine sa ii tii la distanta...



"Ne-am nascut liberi dar peste tot suntem in lanturi"
sus

tudores

Senior member
100 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prietenie dupa despart

scris pe 3 oct 2008 15:25 de tudores


Se poate sa ramai prieten. eu majoritatea fostilor am ramas amica dar nu apropiata..dar alea au fost relatii scurte fara importanta prea mare..Cu fostul meu prieten am ales sa nu raman prieten decat pe mess unde mai schimbam cateva vorbe dar fara intalniri planificate pentru ca nu vreau sa creada ca ii dau sperante false...sau ca am putea sa ne impacam vreodata..pe unii e mai bine sa ii tii la distanta...

Asta da experienta de viata vera!
Vin cu o completare daca-mi permiti Si stiu ca-mi permiti ca esti fata buna!

Daca in relatia pe care ai avut-o cu persoana respectiva a existat si sex, ca toti ne invartim acestui nemaipomenit univers sexual, atunci sa nu mai accepti niciodata sa mai intretii relatii sexuale cuacea persoana pt ca se ajunge la altele si nu e ok.
Chiar daca esti dependenta de sex, ca multe dintre fetele, doamnele de aici nu il lasa sa ti-o mai bage ca nu e bine.
succes!



Tudy
sus

vera_mary88

Expert member
535 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Prietenie dupa des

scris pe 6 oct 2008 09:53 de vera_mary88


Asta da experienta de viata vera!
Vin cu o completare daca-mi permiti Si stiu ca-mi permiti ca esti fata buna!

Daca in relatia pe care ai avut-o cu persoana respectiva a existat si sex, ca toti ne invartim acestui nemaipomenit univers sexual, atunci sa nu mai accepti niciodata sa mai intretii relatii sexuale cuacea persoana pt ca se ajunge la altele si nu e ok.
Chiar daca esti dependenta de sex, ca multe dintre fetele, doamnele de aici nu il lasa sa ti-o mai bage ca nu e bine.
succes!



Mersi de sfat tudore dar pe langa ca is o fata buna..am si ceva creier si stiu ca nu e bine si de aceea l-am indepartat tocmai ca sa nu se ajunga la sex...pentru ca ar fi fost o pierdere de timp...oricum..



"Ne-am nascut liberi dar peste tot suntem in lanturi"
sus

Br27crs

Senior member
59 mesaje

Re: Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 7 oct 2008 23:41 de Br27crs

Pai eu am incercat asta shi imi este greu sa ma uit la ea cand sta cu altsi baietsi... sau sa o aud ca e super fericita ca nushtiu ce tip a invitat'o la baeram..stiind ca... in alta vreme eu eram "acel tip cool" pentru ea... depinde de persoana... dar oricum tot o sa existe mici apropouri batute din cand in cand... si daka o ignor...se intoarce la mine mie mereu mi s'a intamplat) mereu!...
sus

BeyondGirl

Senior member
69 mesaje

Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 15 oct 2008 20:14 de BeyondGirl

Slabe sanse

... trecutul va ajunge mai mereu subiect de discutie sau veti face referiri la el ...

sfatul meu: contact 0.



Don't take it for granted!
sus

lady***blue

Guest

Re: Prietenie dupa despartire?

scris pe 25 iun 2009 15:39 de lady***blue

sa zicem ca ati avut o relatie lunga cu o anumita persoana , cam 3-4 ani , daca v-ati desparti considerati ca intre voi ar putea ramane o relatie frumoada de prietenie?sau dimpotriva ati rupe orice legatura cu pers candva iubita?



si eu am ramas prietena cu fostul....la inceput a fost f greu...dar cu timpul au revenit vechile sentimente de cordialitate...in plus,daca te intelegi f bn cu el inainte de a sta impreuna...e f probabil ca dupa relatie sa s intample la fel
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

20 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate