Sfaturi

Pagina 1 din 2
1   2   »

Dani

Junior member
44 mesaje

Sfaturi

scris pe 5 iun 2004 00:34 de Dani

Bah .. am si eu nevoie de sfaturi de la voi .. doar ce m-am desp de fosta pretena cu care am stat 10 luni ..am iubito ...
Si m-am desp de ea..m-am impacat..si iar m-am desp de ea...
Imi dati si mie sfaturi cum as putea sa o uit ?? Am incerca sa vad daca merge cu alta..dar nu merge..vreun sfat plz ?? Mai ales de la cei ce au trecut prin asta



dani pok
sus

anyahsa

Senior member
130 mesaje

Re: Sfaturi

scris pe 5 iun 2004 01:13 de anyahsa

Bah .. am si eu nevoie de sfaturi de la voi .. doar ce m-am desp de fosta pretena cu care am stat 10 luni ..am iubito ...
Si m-am desp de ea..m-am impacat..si iar m-am desp de ea...
Imi dati si mie sfaturi cum as putea sa o uit ?? Am incerca sa vad daca merge cu alta..dar nu merge..vreun sfat plz ?? Mai ales de la cei ce au trecut prin asta


Parerea mea e ca nu ai ce sa faci acum, daca abia te-ai despartit de ea... E prea devreme. Si crede-ma, nu exista nimic care sa te faca sa uiti repede (am trecut prin asta). Este adevarat ca doar timpul poate vindeca ranile.
Ai putea sa incerci sa te gandesti la altceva in timpul zilei...



Well, you're either lovers or you're wanting to be lovers or you're trying not to be lovers so you can be friends, but any way you look at it, sex is always looming in the picture like a shadow, like an undertow.
sus

ezary

Guest

Re: Sfaturi

scris pe 6 iun 2004 01:42 de ezary

daca ea a fost prima persoana cu care t-ai inceput viata sexuala, te-ai atasat mai mult de ea. incearca altceva. nu vei pierde nimick
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Sfaturi

scris pe 6 iun 2004 19:25 de Alinutzzza

Bah .. am si eu nevoie de sfaturi de la voi .. doar ce m-am desp de fosta pretena cu care am stat 10 luni ..am iubito ...
Si m-am desp de ea..m-am impacat..si iar m-am desp de ea...
Imi dati si mie sfaturi cum as putea sa o uit ?? Am incerca sa vad daca merge cu alta..dar nu merge..vreun sfat plz ?? Mai ales de la cei ce au trecut prin asta


rana recenta nu se vindeca k prin minune.....timpul rezolva macar partial dak nu total...



caut lumina
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Sfaturi

scris pe 6 iun 2004 19:32 de FireSoul

Bah .. am si eu nevoie de sfaturi de la voi .. doar ce m-am desp de fosta pretena cu care am stat 10 luni ..am iubito ...
Si m-am desp de ea..m-am impacat..si iar m-am desp de ea...
Imi dati si mie sfaturi cum as putea sa o uit ?? Am incerca sa vad daca merge cu alta..dar nu merge..vreun sfat plz ?? Mai ales de la cei ce au trecut prin asta

Sunt lucruri care nu se pot uita, dar te poti impaca cu ele



Save water! drink beer!!!
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Sfaturi

scris pe 7 iun 2004 09:06 de Dani

E prima fata pe care am iubit-o ... si de asta mi-e greu ..sa mor eu te face sa nu mai vrei sa te indragostesti niciodata..dar merita chinu de acum ptr fericirea de atunci


dani pok
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 7 iun 2004 11:14 de ExoticDream

E prima fata pe care am iubit-o ... si de asta mi-e greu ..sa mor eu te face sa nu mai vrei sa te indragostesti niciodata..dar merita chinu de acum ptr fericirea de atunci


Te inteleg. Nu spera sa gasesti retete-minune, nu exista. Vei gasi oameni aici care iti vor spune sa dai DELETE la ce ai simtit pana acum si maine vei fi liber sufleteste sa iti cauti o noua iubire. Nu-i crede, nu poti face minuni cu inima ta, doar timpul poate estompa ceea ce simti acum. Intuiesc ca esti un om care a iubit mult...si la fel de intens pe cat ai trait fericirea la fel traiesti acum si durerea.... si eu simt la fel... O intrebare totusi: nu se mai poate face nimic? Despartirea e definitiva? Daca treci prin momente extrem de dificile, da-mi un mesaj (private) si iti recomand un Dr Heart (nu glumesc).

Imi pare rau....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 8 iun 2004 15:23 de ExoticDream

E prima fata pe care am iubit-o ... si de asta mi-e greu ..sa mor eu te face sa nu mai vrei sa te indragostesti niciodata..dar merita chinu de acum ptr fericirea de atunci


Mi-ai zis ca dupa despartire ea s-a aruncat in bratele primului venit pe motiv ca are nevoie de afectiune. Imi pare rau sa te intristez, dar faptul ca la nici o luna dupa ce voi doi erati impreuna si va iubeati ea a putut face asa ceva demonstreaza unul din 2 lucruri: fie vrea sa se razbune pe tine din cine stie ce motiv (si aici depinde de cauza despartirii, numai voi stiti ce s-a intamplat acolo), fie....nu te-a iubit de ajuns si atunci e explicabil de ce s-a repliat atat de rapid. Din experienta mea si a unor prietene apropiate pot sa-ti spun ca cel care se rupe dintr-o relatie si alearga imediat in alta nu are un caracter prea grozav sau cel putin nu este stabil dpdv emotional. Cum ai putea sa fii cu altcineva cand pana mai ieri sarutai si ii faceai declaratii altei persoane??? Daca fosta ta prietena te-ar fi iubit cu adevarat si-ar fi luat macar o perioada de pauza pana cand si-ar fi gasit pe altul.... Pe mine ma infioara cand aud cum oameni asa zis sinceri pot saruta si chiar se pot atasa de persoane diferite in asa scurt timp, o fi viata rapida dar nici chiar asa! Daca ea nu face asta din razbunare, inseamna ca poate ar trebui sa iti iei gandul de la ea, probabil nu a meritat o iubire frumoasa si sincera cum se pare ca i-ai oferit tu... Pacat....Daca suferinta ta devine insuportabila, scrie-mi si incerc sa te ajut cu niste sfaturi care mie mi-au prins fff bine!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 8 iun 2004 18:54 de Dani

Eu incerc sa trec cu vederea..stii dar cand o vezi ..plm ..mah enervez..nu zic ca as vrea sa mah impac cu ea..dar as vrea sa imi treaca odata..plm ....asta e..aa si orice sfat e binevenit.


dani pok
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 8 iun 2004 19:38 de ExoticDream

Eu incerc sa trec cu vederea..stii dar cand o vezi ..plm ..mah enervez..nu zic ca as vrea sa mah impac cu ea..dar as vrea sa imi treaca odata..plm ....asta e..aa si orice sfat e binevenit.


Cand o vezi cred ca te seaca la inima....mai ales daca defileaza cu noul ei "prieten"... e posibil sa fie rautacioasa sa te enerveze lasandu-te sa vezi cum se plimba de mana sau se saruta, asteapta-te la orice. Nu spun ca e usor, chiar si daca n-ai vedea tot ai fi extrem de afectat.... Nu fi trist, "relatia" pe care tocmai si-a construit-o nu are sanse mari sa tina....ea sigur mai are ceva sentimente fata de tine, iar individul ala va lua aproape sigur o mare tzeapa curand...pt ca e greu de crezut ca ea te-a lasat pe tine fiindca l-a gasit in el pe barbatul vietii ei! E doar un moft de moment, ai sa vezi. Chestia este daca tu ai putea s-o ierti in caz ca se intoarce la tine! Oricum eu zic sa nu te chinui sa-i raspunzi cu aceeasi moneda, nu-ti cauta acum pe alta, e timp pt asa ceva, nu-i arata ca te afecteaza, e cea mai mare greseala sa-i dai satisfactie! Poarta-te cat poti tu de rece cand o vezi chiar daca in sufletul tau e furtuna! Indiferenta o va supara cel mai tare! Si te vei simti si tu oarecum mai impacat....in rest, numai timpul te poate ajuta....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 8 iun 2004 22:01 de Dani

O sa incerc...oricum de iertat nu iert .
Multumesc ptr sfaturi exotic..daca treci prin cta la vara.. da un mesaj privat ..poate ne intalnim ..vorbim ..



dani pok
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 9 iun 2004 13:03 de ExoticDream

O sa incerc...oricum de iertat nu iert .
Multumesc ptr sfaturi exotic..daca treci prin cta la vara.. da un mesaj privat ..poate ne intalnim ..vorbim ..


Acum vorbesti de iertare....sa deduc din asta ca fosta ta prietena te-a inselat si poate de aceea v-ati despartit? Daca nu e prea indiscret, poti spune care a fost cauza despartirii? Te intreb pt ca si eu am patit cam tot asa...chiar daca la ex-prietenul meu a fost doar o prostie, o nebuneala de moment, nimic serios, dar care mie mi-a dovedit cat de imatur este el. Daca ex-prietena ta te-a inselat cand erati impreuna (si prin asta nu inteleg neaparat sex), atunci chiar nu merita sa-ti para rau decat cel mult pt sentimentele pe care le-ai "investit" in acea iubire. Un om care inseala o data o va face in general si a doua oara, prea rar se intampla sa-si schimbe caracterul chiar si atunci cand in joc se afla o mare iubire. Gandeste-te daca o mai poti iubi cand stii ca a sarutat pe altul, desi tie iti facea probabil declaratii infocate si ai sa vezi ce simti!

Sper sa ajung la mare vara asta....depinde cum ma descurc cu bac-ul si admiterea! N-am sa uit si iti voi trimite un mesaj inainte, poate ne vedem sa stam la un pahar de vorba asa, ca intre suparatii pe soarta!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 9 iun 2004 21:01 de Dani

E complicat..pot sa scriu o carte plm ) de inselkat nu m-a inselat..dar eu nu iert faza ca s-a pus cu altu dupa 1lunaa si ala e si din liceu ..si ea mah ruga pe mine ca dupa ce ne desp sa nu ma pun cu niciuna din liceu ...
P.S.:Te astept..sper sa nu uiti invitatia mea.



dani pok
sus

SEXIERUL

Guest

Re: Sfaturi

scris pe 9 iun 2004 22:11 de SEXIERUL

Bah .. am si eu nevoie de sfaturi de la voi .. doar ce m-am desp de fosta pretena cu care am stat 10 luni ..am iubito ...
Si m-am desp de ea..m-am impacat..si iar m-am desp de ea...
Imi dati si mie sfaturi cum as putea sa o uit ?? Am incerca sa vad daca merge cu alta..dar nu merge..vreun sfat plz ?? Mai ales de la cei ce au trecut prin asta
daaaaaammmmmmm.... ma frate dute tu cu prietenii la o discoteca, mai da shi tu din buci, mai arunca vre-o privie doua la c**** unor fete, mai bea o bere rece (daca vrei sa fie super bine atunci bea 6 bere shi atit nu mai mult) ia sa vezi cit de bine o sa fie. dupa dute acasa trage o laba de cea laboasa, fa un dush shi la culcare!!!! am trecut shi eu prin prostii din astea shi totul a fost frumos dupa ce m-am distrat de minune.... SAU DUTE SEARA LA DINSA ACASA SHI ASHTEAPT-O SA VINA (SA NU UITI UN TRANDAFIR) SHI CIND VINE PRIVESHTI-O IN OCHI FARA SA SPUI NIMIC DUPA CARE SHOSPTESHTEI USHOR LA URECHE (NU TE MISHCA REPEDE) AI FOST TU UNICA 1VARIANTA: CARE MI-O SUGEA ATIT DE BINE (DACA VREI S-O UITI MAI REPEDE SHI DACA NU O MAI IUBESHTI) 2VARIANTA: CARE MI-A DEMONSTART CA PE PAMINT EXISTA INGERI, SHI TU AI FOST UNUL DIN TRINSHII...IARTAMA PENTRU CA TE IUBESC, IARTAMA PENTRU CA TE-AM IUBIT SHI PENTRU CA TE V-OI IUBI) DUPA CARE LA 1 VARIANTA TE INTORCI SHI PLECI SHI LA 2VARIANTA O SARUTI FOARTE INCET PE OBRAZ II DAI TRANDAFIRUL, TE INTORCI SA PLECI, TE OPRESHTI LA VREO 4 MENTRI O MAI PRIVESHTI O DATA LUNG IN OCHI SHI IAR TE FACI CA PLECI (SA VEZI O SA ALERGE DUPA TINE PLINGIND SHI ITI V-A SPUNE CIT DE MULT TE IUBESHTI) ----->>>> ASTA E PENTRU RELATII DIN ALEA PE "IUBIRE BAZATE"
PENTRU MINE MERGE MEREU... INCEARCA (DACA ATI AVUT SHI RELATII SEXUALA ATUNCI AI SA AI O NOAPTE DE NEUITAT-DACA EA NU ARE LA LUNA)

sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Sfaturi

scris pe 9 iun 2004 22:23 de Dani

tata...a 2 varianta merge..dar ce plm ...eu vreau sa uit nu sa o iau de coada..


dani pok
sus

sexierul

Guest

Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 10 iun 2004 05:15 de sexierul

tata...a 2 varianta merge..dar ce plm ...eu vreau sa uit nu sa o iau de coada..


acum daca sincer, nu ai s-o uiti tu asha de repede, v-a trece muuuult timp pina ce o vei scoate din inima, dar din minte niciodata, numai daca nu te dai cu capul intr-un perete. Asha ca accepta ce s-a intimplat shi fa cum ti-am mai spus dute shi te distreaza mereu shi mereu incearca sa fii cu prietenii ca sa ai teme de discutii, sa nu te gindeshti la dinsa
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 10 iun 2004 13:18 de ExoticDream

E complicat..pot sa scriu o carte plm ) de inselkat nu m-a inselat..dar eu nu iert faza ca s-a pus cu altu dupa 1lunaa si ala e si din liceu ..si ea mah ruga pe mine ca dupa ce ne desp sa nu ma pun cu niciuna din liceu ...
P.S.:Te astept..sper sa nu uiti invitatia mea.


Si totusi....de ce v-ati despartit? Ea nu te-a inselat, tu o iubeai, care a fost faza? Nu te iubea ea? Atunci de ce i-ar pasa daca ai fi cu alta din liceu? Ati facut dragoste si nu ati fost compatibili??? Explica macar pe scurt ca sa intelegem. Faptul ca si-a gasit atat de repede pe altul arata cat de mult te-a "iubit"....m-ar mira ca o fata care se cheama ca iubeste un baiat sa treaca la altul intr-o luna de zile! Daca crezi ca te mai iubeste, poti sa incerci faza cu trandafirul si momentul poetic...., dar sa nu para invatat pe de rost, fii tu insuti si spune-i ce simti (asta in cazul in care o mai vrei inapoi). Daca vrei doar s-o uiti, te-as sfatui sa-ti iei un time-out...., nu sa te arunci in alta relatie....

PS. Nu uit invitatia! Merci!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 10 iun 2004 19:29 de Taqua


Faptul ca si-a gasit atat de repede pe altul arata cat de mult te-a "iubit"....m-ar mira ca o fata care se cheama ca iubeste un baiat sa treaca la altul intr-o luna de zile!


Mai, mai...nu e chiar asa...iti imaginezi ca dragostea se masoara in timp? Daca totul s-a terminat, de ce ar trebui sa stai cu ochii la stele si sa te gandesti cat de nefericit esti pana la adanci batraneti?
E atat de usor sa judeci din afara si arunci cu pietre..



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sfatur

scris pe 11 iun 2004 13:06 de ExoticDream



Mai, mai...nu e chiar asa...iti imaginezi ca dragostea se masoara in timp? Daca totul s-a terminat, de ce ar trebui sa stai cu ochii la stele si sa te gandesti cat de nefericit esti pana la adanci batraneti?
E atat de usor sa judeci din afara si arunci cu pietre..


Nu, dragostea nu se masoara in timp, tocmai de aceea ea nu se poate incepe sau incheia la comanda oricat de mult ne-am dori uneori sa se intample asa. Am mai auzit de curand fraza asta: "Gata, ne-am iubit, relatia s-a terminat (nota bene:ieri),astazi ma simt liber si am (sau imi caut) pe altcineva, viata trebuie traita fara sa pierd nici un minut." Eu nu contest ideea ca omul, prin natura lui, simte nevoia de afectiune, dar nu pot intelege cum pana ieri ai iubit din suflet pe cineva, iar azi poti sari in alta relatie fara nici o pauza, ci asa, pe banda rulanta! Daca ai iubit cu adevarat, daca nu a fost flirt sau aventura, atunci indiferent care a fost motivul despartirii este imposibil sa nu mai simti deodata nimic pt persoana respectiva! Iar daca mai simti si totusi te arunci in alta relatie inseamna ca te minti si pe tine si il minti si pe cel cu care incepi acea relatie. Nu spun ca trebuie sa stai singur la infinit si sa-ti plangi de mila, dar e normal sa existe o perioada de regasire, de linistire, de analiza....

Si in nici un caz nu arunc cu pietre fara sa stiu! Trec prin asa ceva chiar acum si stiu bine ce inseamna sa suferi dupa o despartire. Am primit si primesc propuneri de noi relatii si oricat as incerca sincer nu pot sa fac deocamdata nimic, inima mea nu este vindecata si nu mi se pare corect sa mint pe nimeni, de aceea stau in banca mea...un timp...asa mi se pare corect, asa simt. Cred ca si baiatul care ne-a cerut sfatul a iubit-o pe fata aceea si de aceea e nefericit, gelos sa o vada cu altul si nu poate incepe o noua relatie, e acel sentiment ciudat ca oricat te-ar tenta cineva, oricat de bun ar fi din toate punctele de vedere, totusi tu nu simti nimic....esti imun, inima ti-e inca inghetata! Si numai timpul te poate ajuta...



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sf

scris pe 11 iun 2004 21:48 de Dani

Am vb acum vreo cateva 2 zile cu ea.. si fie..dupa lungi discutii ... ea mi-a zis ca s-a pus cu ala special sa ma atace..sa mah faca gelos..ca ultima data dupa impacare eu am lasat-o (prostia mea).. si vroia sa mah atace..sincer eu nu m-as putea sa mah impac cu o fata care gandeste asa...Voi ce credeti ?
Adika daca o fata se pune cu altu sa il faca pe fostu ei preten gelos..nu e o MARE PROASTA??!! Adika efectul ei asupra mea a fost ..sa o uit..si am cam inceput .. adika sa ma gandesc la alte lucruri sa imi traiesc viatza..cu o amintire..
P.S.:Fetelor sa nu faceti asta niciodata..nu il veti castiga inapoi..ci doar il veti pierde



dani pok
sus

levi82

Veteran member
363 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 12 iun 2004 02:04 de levi82

Am vb acum vreo cateva 2 zile cu ea.. si fie..dupa lungi discutii ... ea mi-a zis ca s-a pus cu ala special sa ma atace..sa mah faca gelos..ca ultima data dupa impacare eu am lasat-o (prostia mea).. si vroia sa mah atace..sincer eu nu m-as putea sa mah impac cu o fata care gandeste asa...Voi ce credeti ?
Adika daca o fata se pune cu altu sa il faca pe fostu ei preten gelos..nu e o MARE PROASTA??!! Adika efectul ei asupra mea a fost ..sa o uit..si am cam inceput .. adika sa ma gandesc la alte lucruri sa imi traiesc viatza..cu o amintire..
P.S.:Fetelor sa nu faceti asta niciodata..nu il veti castiga inapoi..ci doar il veti pierde


Frate este nasoala situatia. Dar fetele care fac asta nu sunt proaste... ci sunt niste NEMERNICE!
Am patit-o si eu. Ne-am despartit, si peste ceva timp am spus sa ne intalnim sa mai discutam despre una si alta, dar ea a aparut cu unul de mana. Am crezut ca in momentul acela voi face crima.
La fel am facut si eu si cred ca faci si tu bine sa o uiti. Gandeste-te ca nu te-a meritat. Astfel de fete nu merita baieti care sa le iubeasca.



Dragostea consta in dorinta de a da ceea ce este al tau altuia si de a simti fericirea acestuia ca si cum ar fi a ta.
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 13 iun 2004 01:22 de Dani



Frate este nasoala situatia. Dar fetele care fac asta nu sunt proaste... ci sunt niste NEMERNICE!
Am patit-o si eu. Ne-am despartit, si peste ceva timp am spus sa ne intalnim sa mai discutam despre una si alta, dar ea a aparut cu unul de mana. Am crezut ca in momentul acela voi face crima.
La fel am facut si eu si cred ca faci si tu bine sa o uiti. Gandeste-te ca nu te-a meritat. Astfel de fete nu merita baieti care sa le iubeasca.

Clar



dani pok
sus

DarkAngel

Expert member
1098 mesaje

Re: Sfaturi

scris pe 13 iun 2004 15:25 de DarkAngel

Bah .. am si eu nevoie de sfaturi de la voi .. doar ce m-am desp de fosta pretena cu care am stat 10 luni ..am iubito ...
Si m-am desp de ea..m-am impacat..si iar m-am desp de ea...
Imi dati si mie sfaturi cum as putea sa o uit ?? Am incerca sa vad daca merge cu alta..dar nu merge..vreun sfat plz ?? Mai ales de la cei ce au trecut prin asta


O solutzie ar fi sa iti faci alta prietena... sau poti sa uitzi si asa de ea ...arunca poze sau orice alte lucruri care crezi u ca iti pot aduce aminte de ea... si du-te si distreaza-te
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 13 iun 2004 16:44 de ExoticDream



Frate este nasoala situatia. Dar fetele care fac asta nu sunt proaste... ci sunt niste NEMERNICE!
Am patit-o si eu. Ne-am despartit, si peste ceva timp am spus sa ne intalnim sa mai discutam despre una si alta, dar ea a aparut cu unul de mana. Am crezut ca in momentul acela voi face crima.
La fel am facut si eu si cred ca faci si tu bine sa o uiti. Gandeste-te ca nu te-a meritat. Astfel de fete nu merita baieti care sa le iubeasca.


Daca ai sti si cati baieti NEMERNICI exista.... care fac mult mai mult decat sa defileze cu o noua achizitie in fata fostei iubite...! Este acel ceva malefic din sufletul lor marunt (fie fete, fie baieti) care nu poate lasa nimic frumos in urma, nici macar o amintire, acel ceva urat care ii face sa raneasca din nou..., de aceea ei se simt bine cand isi insulta fostul partener, il chinuie provocandu-i gelozia tocmai pt ca stiu ce sentimente are respectiva persoana si ca o doare! Stiu ca e un sfat inutil, dar as spune sa fiti atenti in fatza cui va deschideti sufletul, riscati sa fiti raniti cu propriile voastre arme...sensibilitatea voastra poate fi folosita impotriva voastra, e absurd, dar asa se intampla uneori... Un om care are un dram de inteligenta si un pic de suflet nu ar face niciodata asa ceva.



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 iun 2004 01:19 de Dani

Stiu asta ma deranj cel mai tare... nu merita nik ..


dani pok
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 iun 2004 13:07 de ExoticDream

Am vb acum vreo cateva 2 zile cu ea.. si fie..dupa lungi discutii ... ea mi-a zis ca s-a pus cu ala special sa ma atace..sa mah faca gelos..ca ultima data dupa impacare eu am lasat-o (prostia mea).. si vroia sa mah atace..sincer eu nu m-as putea sa mah impac cu o fata care gandeste asa...Voi ce credeti ?
Adika daca o fata se pune cu altu sa il faca pe fostu ei preten gelos..nu e o MARE PROASTA??!! Adika efectul ei asupra mea a fost ..sa o uit..si am cam inceput .. adika sa ma gandesc la alte lucruri sa imi traiesc viatza..cu o amintire..
P.S.:Fetelor sa nu faceti asta niciodata..nu il veti castiga inapoi..ci doar il veti pierde


Exista totusi o sansa micutza ca ea sa fi reactionat aiurea dupa ce v-ati certat ultima oara, ai zis ca tu ai lasat-o. Poate te iubeste si ma gandesc ca daca ar fi vrut sa-si gaseasca pe altul nu ar fi fost musai sa-l ia din acelasi liceu, miscarea pare mai degraba o copilarie facuta fara sa se gandeasca prea mult si menita sa-ti demonstreze ca ai ranit-o si ca vrea sa se razbune. Uneori faci prostii din iubire...se intampla....mai ales la varsta asta....Mai e vb si de lipsa de experienta...probabil si ea e la prima iubire si nu stie cum sa reactioneze in situatii de criza...de aceea i-as acorda circumstante atenuante. Stiu fete inteligente care au gresit la un moment dat din prea multa iubire si disperare, nu fi convins ca la mijloc e vb neaparat de prostie. Daca si tu o mai iubesti, incearca sa mai ai o discutie sincera cu ea, acum se termina scoala, mergeti intr-un parc, vor inflori teii, stati de vorba deschis, dupa 10 luni in care v-ati iubit e imposibil sa nu va puteti da seama ce gandeste fiecare. Daca intre voi totul s-a terminat, despartiti-va frumos....fara razbunari sau resentimente...prima iubire merita pastrata in suflet pt totdeauna. Daca insa mai exista o sansa de impacare, incercati sa ramaneti impreuna, iarta-i nebunia de a te face gelos....sunt aproape sigura ca nu a fost din rautate, ci din inima ranita. Tu stii mai bine ce si cum, insa nu te grabi...e pacat!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 iun 2004 23:32 de Dani

Exotic asa ceva nu se uita ... pur si simplu a vrut sa ma atace...sa ma faca sa ma simt de kkt.. .si o face de 2 sapt deci .. nu mai are rost..
P.S.:Multumesc tuturor ptr sfaturi CHIAR m-au ajutat f mult .Multumesc mult,decizia mea este sa o uit si sa nu mai am de a face cu ea pan o uit..
Multumesc din nou.



dani pok
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 16 iun 2004 10:24 de ExoticDream

Exotic asa ceva nu se uita ... pur si simplu a vrut sa ma atace...sa ma faca sa ma simt de kkt.. .si o face de 2 sapt deci .. nu mai are rost..
P.S.:Multumesc tuturor ptr sfaturi CHIAR m-au ajutat f mult .Multumesc mult,decizia mea este sa o uit si sa nu mai am de a face cu ea pan o uit..
Multumesc din nou.


Un om care iubeste cu adevarat pe cineva nu il poate face sa sufere intentionat. Se poate sacrifica pe sine pt ca celuilalt sa-i fie bine, dar niciodata nu l-ar rani. A te razbuna pe cel pe care pana mai ieri il iubeai dovedeste un caracter indoielnic....(stiti proverbul cu razbunarea, nu?), cand nu gasesti o idee mai buna decat aceea de a te razbuna inseamna ca "dragostea" pe care cica o simteai pt celalalt s-a transformat prea usor in ura....si aproape sigur nici nu a fost o dragoste prea mare! Nu prea cred ca o mare iubire se poate transforma brusc intr-o mare ura, ar trebui sa existe motive temeinice pt o astfel de schimbare. Cine incheie o relatie razbunandu-se nu face decat sa arate cat de mic ii este sufletul si atunci e firesc ca celalalt sa realizeze ca n-a iubit pe cineva care sa-i merite sentimentele si sa-i fie mai usor sa uite o relatie imperfecta....unilaterala!

Poate ai dreptate... e mai bine sa o uiti, a gresit mult facandu-te sa suferi. Am citit intamplator cateva posturi din trecut....daca nu ma insel, scriai acum cateva luni ca ati facut si dragoste, nu? Atunci te inteleg si mai bine de ce ti-e greu sa uiti..... Ai suflet bun, nu incerca sa te razbuni si tu, nu merita, iar daca ai incercat sa legi alta relatie acum si nu a mers, e firesc sa se intample asa, ranile tale nu s-au cicatrizat, mai asteapta putin....stiu ca e greu sa fii singur..., dar te-ai simti ca un strain langa altcineva acum...



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Wizard20

Senior member
91 mesaje

Re: Sfaturi

scris pe 16 iun 2004 12:58 de Wizard20

Bah .. am si eu nevoie de sfaturi de la voi .. doar ce m-am desp de fosta pretena cu care am stat 10 luni ..am iubito ...
Si m-am desp de ea..m-am impacat..si iar m-am desp de ea...
Imi dati si mie sfaturi cum as putea sa o uit ?? Am incerca sa vad daca merge cu alta..dar nu merge..vreun sfat plz ?? Mai ales de la cei ce au trecut prin asta

Hmmm ...najpa situatie.La prima mea despartire pot sa zic ca am fost distrus..dar cu timpul am mai iesit cu prietenii si miam gasit diferite lucruri pe care sa le fac si am mai uitat...dar neah..ce sa zic ..tu o mai iubesti ? Ca ai zis ca ai incercat cu alta...! Ce ai incercat si nu ai reusit? Daca tiai facut o prietena doar ca sa uiti de aialalta atunci ii super najpa. In primul rand te amagesti pe tine(ca actuala nu ii ca fosta) si in al doilea pe ea(pentru ca nu o iubesti...stai cu ea numai de dragul de a uita pe cineva).Trebuie sa te gandesti ca daca fata a acceptat sa fie prietena ta poate te iubeste ..shi tu te folosesti de ea! Poate suna umpic ciudat dar ...yo zic sa ramaneti(cu fosta) doar amici sau buni prieteni cum vrei sa ii zici...la mine o mers faza ...shi nu numai cu o fata !



Why am i die'ing to live if im just living to die ?
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Sfaturi

scris pe 16 iun 2004 19:47 de Dani

TE rog frumos explica si mie cum poti ramane preten cu o fosta iubita?? Eu nu am mai intalnit asa ceva..vb cat se poate de serios ..toti au ramas amici ...preteni buni nu am auzit niciodata sa ramana..adik cum poti sa asculti cum ea iti pov ca e cu unu si ca au facut..blalbla...etc...
Explica si mie ..ca mi se pare IMPOSIBIl sa ramai PRETEN F BUN CU FOSTA!!!!!!!!



dani pok
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

36 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate