Sfaturi

Pagina 2 din 2
«   1   2

Wizard20

Senior member
91 mesaje

Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 16 iun 2004 22:31 de Wizard20

TE rog frumos explica si mie cum poti ramane preten cu o fosta iubita?? Eu nu am mai intalnit asa ceva..vb cat se poate de serios ..toti au ramas amici ...preteni buni nu am auzit niciodata sa ramana..adik cum poti sa asculti cum ea iti pov ca e cu unu si ca au facut..blalbla...etc...
Explica si mie ..ca mi se pare IMPOSIBIl sa ramai PRETEN F BUN CU FOSTA!!!!!!!!

Da Dani ...intradevar stiu ca suna foarte ciudat ..dar este foarte posibil..poti ramane amic cu fosta daca nu o deranjeaza ...si poti sa vorbesti orice cu ea . Ea isi traieste viata iar tu pe a ta ...asta nu inseamna ca tre sa va uarati unul pe altul ...sa va scoateti vorbe najpa etc...!Chiar nu vad ce ii asa de imposibil in chestia asta(dar cum am mai zis ..poate sunt yo mai CIUDAT) Ce a fost a fost..nu a mers...incerci altceva dar nu trebuie sa ii tai capul cu sabia cuiva pentru ca nu a mers relatia ...c zici ?



Why am i die'ing to live if im just living to die ?
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 17 iun 2004 10:28 de Dani

ee nu trebuie sa ii tai capu ) dar totusi ..adika eu dupa tot...nu cred ca as putea asculta cand imi pov despre el ..sau chestii de astea si parerea mea ..ca daca raman preten f bun..inseamna ca nu o sa trec niciodata peste ea... si cand o sa-mi pov despre el ..o sa ma atac ) so..depinde de persoana


dani pok
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 17 iun 2004 11:58 de ExoticDream


..intradevar stiu ca suna foarte ciudat ..dar este foarte posibil..poti ramane amic cu fosta daca nu o deranjeaza ...si poti sa vorbesti orice cu ea . Ea isi traieste viata iar tu pe a ta ...asta nu inseamna ca tre sa va uarati unul pe altul ...sa va scoateti vorbe najpa etc...!Chiar nu vad ce ii asa de imposibil in chestia asta(dar cum am mai zis ..poate sunt yo mai CIUDAT) Ce a fost a fost..nu a mers...incerci altceva dar nu trebuie sa ii tai capul cu sabia cuiva pentru ca nu a mers relatia ...c zici ?


Si mie mi-ar placea sa raman prietena cu fostii iubiti, dar.... nu stiu daca se poate decat eventual peste ceva timp, dupa ce "imi trece". Prietenia imediata cu ex-ul merge daca relatia a fost un simplu flirt sau exclusiv sexuala si sentimente n-au prea existat. Indiferent din ce motiv ne-am departit, n-as putea sa nu-l mai iubesc imediat si m-ar durea enorm sa-l vad sau sa-l aud povestindu-mi despre alta fata cu care iese si cu care isi construieste o relatie noua. Mai tarziu insa ar fi OK....eu oricum sunt genul care se desparte cu o strangere de mana si lasa loc de "buna-ziua" si imi doresc sa-i fie bine chiar daca nu vom mai fi impreuna.



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 18 iun 2004 11:50 de Dani

si mie mi se pare ca nu se poate :|


dani pok
sus

Teo

Veteran member
175 mesaje

Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 19 iun 2004 02:00 de Teo

TE rog frumos explica si mie cum poti ramane preten cu o fosta iubita?? Eu nu am mai intalnit asa ceva..vb cat se poate de serios ..toti au ramas amici ...preteni buni nu am auzit niciodata sa ramana..adik cum poti sa asculti cum ea iti pov ca e cu unu si ca au facut..blalbla...etc...
Explica si mie ..ca mi se pare IMPOSIBIl sa ramai PRETEN F BUN CU FOSTA!!!!!!!!


Amic poti ramane, bun prieten - asa ceva nu exista, si, daca mai ai sentimente pt ea, mai bine nu o mai vezi deloc.



"Le plus lâche des assassins, c'est celui qui a des remords" (J.P. Sartre)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sfaturi

scris pe 19 iun 2004 20:59 de ExoticDream



Amic poti ramane, bun prieten - asa ceva nu exista, si, daca mai ai sentimente pt ea, mai bine nu o mai vezi deloc.


Imi povestea o fata ca ea a avut deja 45 de relatii pana la 18 ani si ca a ramas prietena cu multi dintre baietii aceia. Din curiozitate am intrebat-o ce fel de relatii au fost acelea si mi-a raspuns ca in medie dura cel mult 1 luna fiecare si se rezuma la plimbari, sarutari si....cam atat! No sex! Era f convinsa ca se pot numi relatii, desi nu a existat nici o umbra de sentiment in nici una! Daca gandesti astfel, atunci chiar poti ramane prieten cu fostii!!! Daca insa e vorba de relatii adevarate.....lucrurile se schimba, prietenia poate exista abia dupa ce sentimentele de dragoste mor.....de ambele parti, altfel doare!

Mai depinde mult si de motivul despartirii....daca unul din cei 2 a inselat sau a gresit cine stie cum, dar rau de tot, nu cred ca celalalt ii mai poate acorda credit... Cum sa fii prieten cu un om fara caracter care te-a mintit, te-a inselat, te-a insultat etc etc??? E umilitor! As zice ca felul in care te desparti de cineva arata ce fel de om esti, nu credeti?



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 2 din 2
«   1   2


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

34 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate