Suflet pereche...

Pagina 4 din 4
«   1   2   3   4

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Suflet per

scris pe 28 iun 2004 08:57 de Infector

Ce cotoroantze p'aici


S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 28 iun 2004 15:06 de ExoticDream



este extraordinar ce ai scris, sunt de acord 100%, de noi depinde fericirea ; esti dispus sa iubesti ? vrei ? ai puterea sa vrei ? o faci si esti fericit ! nu vrei ? spui ca vrei dar ceva dinauntru nu te lasa ? oscilezi si te indoiesti chiar si in vise ? sa-l deplangem pe acela care-si vara nasul peste tot si nu duce nimic la bun sfarsit !


Am ajuns la concluzia ca, desi iubirea este un sentiment universal, nu toti suntem in stare sa-l traim cu adevarat. Trebuie sa fii capabil sa te dedici unei persoane, sa fii in stare sa pui fericirea si binele ei inainte de orice, sa-ti sacrifici natura egoista pt celalalt, sa incerci sa devii mai bun, sa renunti la eternul EU in favoarea minunatului NOI, sa iti aperi fiinta iubita cu orice pret, sa vezi lumea in doi.... Daca iti place sa-ti bagi nasul peste tot aiurea, mai bine mai asteapta pana cand vei fi in stare sa folosesti cuvantul "iubire"!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 28 iun 2004 22:22 de dualis



Am ajuns la concluzia ca, desi iubirea este un sentiment universal, nu toti suntem in stare sa-l traim cu adevarat. Trebuie sa fii capabil sa te dedici unei persoane, sa fii in stare sa pui fericirea si binele ei inainte de orice, sa-ti sacrifici natura egoista pt celalalt, sa incerci sa devii mai bun, sa renunti la eternul EU in favoarea minunatului NOI, sa iti aperi fiinta iubita cu orice pret, sa vezi lumea in doi.... Daca iti place sa-ti bagi nasul peste tot aiurea, mai bine mai asteapta pana cand vei fi in stare sa folosesti cuvantul "iubire"!


Da, asa gandesc si eu, si cam aceeasi idee am "aruncat-o" in alt colt al forumului. Acum imi vine sa fac o comparatie, poate nu e chiar pertinenta imi plac DESTUL de mult cainii, si as vrea un husky, insa ma gandesc ca DESTUL asta nu e de ajuns, probabil imi va face placere sa ma ocup de el asa cum trebuie o saptamana, o luna, cine stie, dar dupa aia ? Dupa aia va suferi, asa ca mai bine stau fara husky si ma multumesc sa-i vad la altii. Cred ca asa sunt si cei care nu pot iubi pana la sfarsit, ii inteleg si-mi pare rau pt. ei, probabil si ei au suferinta lor. Multumesc Domnului ca nu sunt asa.



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

FireQ

Junior member
40 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 28 iun 2004 22:54 de FireQ



Da, asa gandesc si eu, si cam aceeasi idee am "aruncat-o" in alt colt al forumului. Acum imi vine sa fac o comparatie, poate nu e chiar pertinenta imi plac DESTUL de mult cainii, si as vrea un husky, insa ma gandesc ca DESTUL asta nu e de ajuns, probabil imi va face placere sa ma ocup de el asa cum trebuie o saptamana, o luna, cine stie, dar dupa aia ? Dupa aia va suferi, asa ca mai bine stau fara husky si ma multumesc sa-i vad la altii. Cred ca asa sunt si cei care nu pot iubi pana la sfarsit, ii inteleg si-mi pare rau pt. ei, probabil si ei au suferinta lor. Multumesc Domnului ca nu sunt asa.


Cam asa se intampla si cu mine!Mai bine stau FARA si ma multumesc sa ii privesc pe altii!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 29 iun 2004 11:42 de ExoticDream



Da, asa gandesc si eu, si cam aceeasi idee am "aruncat-o" in alt colt al forumului. Acum imi vine sa fac o comparatie, poate nu e chiar pertinenta imi plac DESTUL de mult cainii, si as vrea un husky, insa ma gandesc ca DESTUL asta nu e de ajuns, probabil imi va face placere sa ma ocup de el asa cum trebuie o saptamana, o luna, cine stie, dar dupa aia ? Dupa aia va suferi, asa ca mai bine stau fara husky si ma multumesc sa-i vad la altii. Cred ca asa sunt si cei care nu pot iubi pana la sfarsit, ii inteleg si-mi pare rau pt. ei, probabil si ei au suferinta lor. Multumesc Domnului ca nu sunt asa.


E buna comparatia! Eu o aveam in minte pe cea cu o jucarie pe care ti-o doresti mult cat timp o vezi in vitrina sau la alt copil, esti incantat sa o obtii si sa o folosesti un timp, dar apoi te plictisesti, o arunci si vrei alta noua. Comparatia ta e net superioara pt ca un caine este si el o fiinta si sufera atunci cand este alungat din casa in care a fost iubit.

Exista multi oameni care nu pot iubi pana la capat, poate le lipseste o anume componenta sufleteasca, ei nu traiesc practic viata la maximum, nu cunosc fericirea in adevaratul sens al cuvantului, poate nici nu-si dau seama cum e sa iubesti 100% sau poate se tem ca daca ar face-o exista riscul de a suferi. Nu cred ca au o suferinta a lor, din moment ce fac exact ceea ce vor (ei sunt cei care pleaca dintr-o relatie) de ce ar suferi? In schimb, de suferit sufera cei care se intampla sa ii iubeasca si care nu fac parte din aceeasi categorie de oameni "neterminati" sufleteste. Si eu ii multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt asa, sper doar sa intalnesc oameni la fel!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

FireQ

Junior member
40 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 1 iul 2004 00:14 de FireQ



E buna comparatia! Eu o aveam in minte pe cea cu o jucarie pe care ti-o doresti mult cat timp o vezi in vitrina sau la alt copil, esti incantat sa o obtii si sa o folosesti un timp, dar apoi te plictisesti, o arunci si vrei alta noua. Comparatia ta e net superioara pt ca un caine este si el o fiinta si sufera atunci cand este alungat din casa in care a fost iubit.

Exista multi oameni care nu pot iubi pana la capat, poate le lipseste o anume componenta sufleteasca, ei nu traiesc practic viata la maximum, nu cunosc fericirea in adevaratul sens al cuvantului, poate nici nu-si dau seama cum e sa iubesti 100% sau poate se tem ca daca ar face-o exista riscul de a suferi. Nu cred ca au o suferinta a lor, din moment ce fac exact ceea ce vor (ei sunt cei care pleaca dintr-o relatie) de ce ar suferi? In schimb, de suferit sufera cei care se intampla sa ii iubeasca si care nu fac parte din aceeasi categorie de oameni "neterminati" sufleteste. Si eu ii multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt asa, sper doar sa intalnesc oameni la fel!!!



Iar ne povesteste de Infector!Cand s-o sfarsi chinul asta?
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 1 iul 2004 09:08 de Infector




Iar ne povesteste de Infector!Cand s-o sfarsi chinul asta?



E obsedata de mine oameni buni!

( Ce draq sa-i fac daca sunt atat de bun la pat, am marcat-o pe fata )



S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 1 iul 2004 16:41 de ExoticDream




Iar ne povesteste de Infector!Cand s-o sfarsi chinul asta?


S-a sfarsit, n-ai observat? Cele 4 scanduri sunt pregatite, s-a cantat si vesnica pomenire, regreti? Eu nu! Si mai ia-te si de partea adversa, asta ca sa ne pastram in limitele fair-play-ului!

Si inca ceva: ce am scris acolo n-avea legatura cu "what's his name", nu te-ai prins? (Mai sunt si altii care se comporta asemenator, ce-i vina mea???)



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

EU

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 4 iul 2004 16:41 de EU




Exista multi oameni care nu pot iubi pana la capat, poate le lipseste o anume componenta sufleteasca, ei nu traiesc practic viata la maximum, nu cunosc fericirea in adevaratul sens al cuvantului, poate nici nu-si dau seama cum e sa iubesti 100% sau poate se tem ca daca ar face-o exista riscul de a suferi. Nu cred ca au o suferinta a lor, din moment ce fac exact ceea ce vor (ei sunt cei care pleaca dintr-o relatie) de ce ar suferi? In schimb, de suferit sufera cei care se intampla sa ii iubeasca si care nu fac parte din aceeasi categorie de oameni "neterminati" sufleteste. Si eu ii multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt asa, sper doar sa intalnesc oameni la fel!!!



Cei care nu au iubit 100% nu cred ca sint vinovati sau sint altfel...Iubirea vine asa deodata...TRONC! ZBANG! Dar peste unii vine, peste altii nu...Cunosc pe cineva care pe la 65 de ani a realizat ca in viata nu a iubit niciodata 100% si nu din cauza de indisponibilitati sufletesti, ci pur si simplu nu s-a nimerit. Asa ca cei care au iubit 100% sa-i multumeasca lui dumnezeu sau sa-l urasca
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 5 iul 2004 15:19 de ExoticDream




Cei care nu au iubit 100% nu cred ca sint vinovati sau sint altfel...Iubirea vine asa deodata...TRONC! ZBANG! Dar peste unii vine, peste altii nu...Cunosc pe cineva care pe la 65 de ani a realizat ca in viata nu a iubit niciodata 100% si nu din cauza de indisponibilitati sufletesti, ci pur si simplu nu s-a nimerit. Asa ca cei care au iubit 100% sa-i multumeasca lui dumnezeu sau sa-l urasca


Exista oameni care nu au iubit 100% niciodata, dar nenorocirea este ca nu-si dau seama!!! Se cred doctori in iubire si se trezesc sa dea lectii tocmai unor semeni de-ai lor care stiu cum e de fapt iubirea adevarata!!! E un joc periculos...

Numai cei care au iubit 100% stiu ce inseamna fericirea in dragoste, dar tot ei cunosc si reversul....suferinta din dragoste, care, pe o scara complementara (sau in modul), are aceeasi intensitate ca si iubirea 100%....Daca nu iubesti 100%, "scapi" mai usor in caz de deceptie...., dar as da 1 milion de clipe triste pe numai una de fericire 100%!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Eu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche

scris pe 6 iul 2004 09:50 de Eu



dar as da 1 milion de clipe triste pe numai una de fericire 100%!


Proportia este cit se poate de corecta! Intr-adevar exista 1 milion de clipe nefericite si daor 1 clipa fericita. Fericirea e ca o data la un milion de clipe se intimpla.....fericirea. Clipa aia te intelepteste, te ridica, te mobilizeaza, te fortifica, iti da putere sa treci peste alelalte un milion. Sa nu-i judecam pe altii cit pot iubi si cum iubesc. Eu personal nu am terminat sa ma judec si sa ma analizez pe mine

sus

unu_colea

Guest

Re: Suflet pereche...

scris pe 6 iul 2004 14:21 de unu_colea

EU doar vreau sa stiu cati cred in lumea asta ca mai exista un suflet pereche...nu-i nimic legat de sex....odata am crezut si eu,dar acum ...nu stiu c s cred


Clar nu exista, e numai o mica vrajala pe care-o simti la inceput, pe parcurs, totul se duce, e mica abureala de inceput, cum se spune, nimic nu e vesnic, si cine are impresia ca si-a gasit sufletul pereche, se insala amarnic, viata e bazata pe compromisuri, nu pe suflete pereche
sus

Eu

Guest

Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 7 iul 2004 10:39 de Eu



Clar nu exista, e numai o mica vrajala pe care-o simti la inceput, pe parcurs, totul se duce, e mica abureala de inceput, cum se spune, nimic nu e vesnic, si cine are impresia ca si-a gasit sufletul pereche, se insala amarnic, viata e bazata pe compromisuri, nu pe suflete pereche



Pai si ce e rau in a fi un pic aburit la inceput? ca te dezaburesti pe parcurs...e mare pacat. Daca abureala ar tine vesnic....totul ar fi roz.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 7 iul 2004 12:01 de ExoticDream



Clar nu exista, e numai o mica vrajala pe care-o simti la inceput, pe parcurs, totul se duce, e mica abureala de inceput, cum se spune, nimic nu e vesnic, si cine are impresia ca si-a gasit sufletul pereche, se insala amarnic, viata e bazata pe compromisuri, nu pe suflete pereche


Ba eu cred ca exista, dar nu toti avem sansa sa intalnim sufletul-pereche, cautam, cautam in nestire...uneori toata viata....acea jumatate care ne-ar intregi....si, daca nu o gasim, obosim, ne resemnam si ajungem sa ne multumim cu compromisuri... Abureala de care vorbesti este tocmai acea pseudodragoste la care ne oprim la un moment dat, gandindu-ne ca din tot ce am incercat e poate cea mai buna varianta chiar daca nu e ceea ce visam si temandu-ne sa mai cautam ca nu cumva sa ramanem singuri sau sa gasim ceva mai prost. Aburealo-vrajeala de inceput se duce pt ca nu are nimic in comun cu dragostea cea mare dupa care tanjeste, constient sau nu, sufletul nostru. Daca insa avem sansa sa ne gasim sufletul-pereche, sentimentele se adancesc in timp si totul e absolut roz!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Suflet pereche...

scris pe 7 iul 2004 19:38 de Alinutzzza

EU doar vreau sa stiu cati cred in lumea asta ca mai exista un suflet pereche...nu-i nimic legat de sex....odata am crezut si eu,dar acum ...nu stiu c s cred



stiti.......eu am scris postul asta. Ma bucur sa vad ca dupa atat timp inca se mai afla pe prima pagina a forumului.....poate exista suflet pereche, dar sincera sa fiu, nu vreau sa ma incumet a-l cauta.in mintea mea are loc o lupta intre doua pareri diferite despre dragoste: una e ca totul este o iluzie vesnica si alta e ca totul ce pare o iluzie in ochii mei poate fi chiar adevarat...nush dak ma intelegeti, nici nu va cer asta. insa o iubire adevarata pentru mine trebuie sa ma transpuna in alta lume, sa vad in ochii lui "acel ceva" care poate inca il mai caut orbeste, sa pot comunica cu EL doar prin priviri, sa stiu ce gandeste fara sa il intreb.....doar atingerea lui sa ma faca sa tresar din toata fiinta...pentru mine asta inseamna a deveni un tot unitar, niste atat de cautate suflete pereche.....imi iubesc prietenul,si el ma iubeste, dar oare ce inseamna "a iubi"?....in ochii lui totusi nu vad "acel ceva" pe care mor sa il gasesc.....sa fie totul in mintea mea o iluzie??/





caut lumina
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 8 iul 2004 12:57 de ExoticDream


.....poate exista suflet pereche, dar sincera sa fiu, nu vreau sa ma incumet a-l cauta.in mintea mea are loc o lupta intre doua pareri diferite despre dragoste: una e ca totul este o iluzie vesnica si alta e ca totul ce pare o iluzie in ochii mei poate fi chiar adevarat...nush dak ma intelegeti, nici nu va cer asta. insa o iubire adevarata pentru mine trebuie sa ma transpuna in alta lume, sa vad in ochii lui "acel ceva" care poate inca il mai caut orbeste, sa pot comunica cu EL doar prin priviri, sa stiu ce gandeste fara sa il intreb.....doar atingerea lui sa ma faca sa tresar din toata fiinta...pentru mine asta inseamna a deveni un tot unitar, niste atat de cautate suflete pereche.....imi iubesc prietenul,si el ma iubeste, dar oare ce inseamna "a iubi"?....in ochii lui totusi nu vad "acel ceva" pe care mor sa il gasesc.....sa fie totul in mintea mea o iluzie??/


Nu e o iluzie...poate ca n-ai intalnit inca acel suflet pe care il cauti, iti iubesti prietenul, dar in subconstient simti ca nu el e "the one"...Se intampla...si adesea ramanem alaturi de oameni pe care ii iubim "incomplet"...probabil pt ca nu vrem sa-i ranim despartindu-ne de ei, pt ca ne e teama ca urmatorul partener nu va fi nici el "the one" dar risca sa fie mai rau decat ceea ce avem acum, probabil pt ca nu avem certitudinea ca ne vom gasi vreodata sufletul-pereche. Si eu caut acel "ceva" in fiinta celui drag, simt nevoia sa fie cineva cu care sa comunic si fara cuvinte, cineva care sa ma cunoasca la un moment dat atat de bine si cu care sa ma potrivesc atat de bine incat aproape sa-i ghicesc gandurile, reactiile.... sa ne iubim dincolo de trupuri, minti si inimi...sa fie ceva divin! Poate nici fostul meu prieten nu era "the one", de aceea cred ca suport destul de bine despartirea de el..., desi ne-am iubit mult... Lacrimile au inceput sa sece si gandind la rece imi dau seama ca nu eram chiar perechea ideala....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Puiut

Guest

Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 10:48 de Puiut



INOkE
Adev. e ca n-am de gand sa-l caut(si nici nu se cauta, pur si simplu il int.) pt. ca am ajuns la concluzia ca sufletul pereche ori nu exista, ori cel pe care il numesti asa, TU INSATI "faci" sa fie suflet pereche. Cred ca inainte sa spunem ca ne-am gasit sufletul pereche ar trebui sa ne intrebam daca suntem dispusi sa facem absolut orice pt. cel din fata noastra...asta este o iubire adevarata...si infim de putini sunt cei care sunt asa...








Hy!! Iubi,,sa stii ca sufletul pereche exista dar trebuie sa vrei si tu acest "lucru" sa vrei sa existe,sa l simti in inima ta,ca doar asa vei simti cum se "amplifica" acest "suflet pereche".Asta depinde numai de tine.Ca daca tu il tratezi cu indiferenta pe acest "suflet pereche" el cum nar fi existat.
sus

CristianH

Senior member
67 mesaje

Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 12:35 de CristianH

Hmmm....
Prea multa vorbarie despre ceva care se intimpla fara sa fie novoie de cuvinte.

Chiar credeti ca trebuie sa "cauti" pt a-l gasi pe cel(cea) ursit(a)? Mie treaba asta imi suna ca si cum ai face un concurs la care cistigatorul sa-ti fie suflet pereche.

THINGS JUST HAPPEN !!!



Hmmmm....
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 12:49 de ursu

Chiar credeti ca trebuie sa "cauti" pt a-l gasi pe cel(cea) ursit(a)? Mie treaba asta imi suna ca si cum ai face un concurs la care cistigatorul sa-ti fie suflet pereche.

THINGS JUST HAPPEN !!!


Chiar trebuie sa il cauti pe cel ursit , si cateodata devine o cautare imposibila . Dar dupa ce crezi ca el/ea este "the one" abia atunci incepe lupta cea mare : sa incerci sa ii castigi increderea si sa il/o faci sa te iubeasca . Norocul are o pondere mult prea mica .
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 13:09 de ExoticDream

Hmmm....
Prea multa vorbarie despre ceva care se intimpla fara sa fie novoie de cuvinte.

Chiar credeti ca trebuie sa "cauti" pt a-l gasi pe cel(cea) ursit(a)? Mie treaba asta imi suna ca si cum ai face un concurs la care cistigatorul sa-ti fie suflet pereche.

THINGS JUST HAPPEN !!!


Raspunsul e undeva la mijloc...uneori ai norocul sa-ti intalnesti jumatatea fara sa faci vreun efort....e cazul fericit...alteori insa vezi cum timpul trece pe langa tine fara sa-ti aduca perechea...incerci fel de fel de experimente in speranta ca sufletul-pereche poate se ascunde in unul din chipurile cu care te intalnesti...si daca vezi ca nu e asa, incepi sa te temi ca el nu exista sau ca nu-l vei mai gasi...si atunci incepi sa-l cauti cu febrilitate! E o vorba din batrani...."Dumnezeu iti da, dar nu-ti baga si in sac" ! Daca ai norocul sa-l gasesti....atunci trebuie sa te lupti pt ca totul sa se transforme intr-o iubire ideala!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 13:24 de ursu

Daca ai norocul sa-l gasesti....atunci trebuie sa te lupti pt ca totul sa se transforme intr-o iubire ideala!!!


Trebuie ca cei doi sa lupte impreuna nu pe fronturi diferite . Trebuie amandoi sa isi doreasca o iubire ideala si sa mearga prefect relatia . Ca daca fiecare e cu frontul lui e mult mai greu adica unu sa duca munca de lamurire iar celalalt sa fie indiferent . Adica si lupta asta de cucerire a inimii unei fete are limitele ei iar dupa aia trebuie amandoi sa isi doreasca acelasi lucru (o relatie) .
sus

CristianH

Senior member
67 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 13:29 de CristianH


Chiar trebuie sa il cauti pe cel ursit.....


Maybe... Or Maybe not...

Noi ne-am gasit fara sa ne cautam, fara sa luptam, fara sa vrem.
(Nu. Nu a fost la prima vedere. Daca la asta te gindesti.)



Hmmmm....
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 13:31 de ursu



Maybe... Or Maybe not...

Noi ne-am gasit fara sa ne cautam, fara sa luptam, fara sa vrem.
(Nu. Nu a fost la prima vedere. Daca la asta te gindesti.)


Felicitarile mele . Sunteti unul din cazurile fericite . De-ar avea toti norocul vostru ar fi ceva ...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 13:32 de ExoticDream



Trebuie ca cei doi sa lupte impreuna nu pe fronturi diferite . Trebuie amandoi sa isi doreasca o iubire ideala si sa mearga prefect relatia . Ca daca fiecare e cu frontul lui e mult mai greu adica unu sa duca munca de lamurire iar celalalt sa fie indiferent . Adica si lupta asta de cucerire a inimii unei fete are limitele ei iar dupa aia trebuie amandoi sa isi doreasca acelasi lucru (o relatie) .


De ce nu te gandesti ca e posibila si varianta de cucerire a inimii unui baiat? Nu scrie nicaieri ca trebuie ca totul sa se desfasoare intr-un singur sens. Lupta aceea se incheie la un moment dat daca fie cei doi constata ca nu se potrivesc, fie intervine dorinta comuna de a construi o relatie....Eu zic ca nu e suficient sa-ti doresti o relatie cu o anumita persoana, trebuie sa existe si acea scanteie care uneste suflete....ea apare la un moment dat daca cei doi sunt facuti unul pt celalalt...



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 13:40 de ursu



De ce nu te gandesti ca e posibila si varianta de cucerire a inimii unui baiat?


Pentru ca pana acum nu am auzit un astfel de caz .

Eu zic ca nu e suficient sa-ti doresti o relatie cu o anumita persoana, trebuie sa existe si acea scanteie care uneste suflete....ea apare la un moment dat daca cei doi sunt facuti unul pt celalalt...


Stii cum e cu fetele bune . Daca nu au prieten atunci inseamna ca sufera (cu mici exceptii) . Daca eu as fi in stare sa deslusesc gandurile unei fete ale carei sentimente sunt confuze atunci meciul Eu-Freud ar fi 1-0 in favoarea mea . Daca macar as putea sa anticipez ce are in cap atunci as fi cel mai tare . Ma opresc aici ca are o tenta mult prea suubiectiva ceea ce scriu .
sus

Alinutzzza

Veteran member
298 mesaje

Re: Re: Re: Re: Suflet pereche...

scris pe 2 aug 2004 14:53 de Alinutzzza









Hy!! Iubi,,sa stii ca sufletul pereche exista dar trebuie sa vrei si tu acest "lucru" sa vrei sa existe,sa l simti in inima ta,ca doar asa vei simti cum se "amplifica" acest "suflet pereche".Asta depinde numai de tine.Ca daca tu il tratezi cu indiferenta pe acest "suflet pereche" el cum nar fi existat.


am vazut in ochii lui ceea ce am cautat .....toata viata. in ochii lui m-am simtit eu insami in ochii lui am citit....jumatatea mea.

poate in mintea mea e doar o iluzie, poate ca el nu simte ca mine, poate ca totul pe lumea asta e o iluzie........poate nici eu nu sunt cine ma credeam. dar eu raman cu visul meu.nici macar nu stiu de ce ma incapatanez in asa hal sa visez cu ochii deschisi. ma simt in acelasi timp goala si plina. goala de sentimente vechi, plina de sentimente noi... cred ca pana la urma din tot ce am simtit in viata mea, nici unul nu a fost un sentiment adevarat. totul se rezuma la iluzii...




.......la urma fie vorba, nici nu merit sa fiu iubita



caut lumina
sus
Pagina 4 din 4
«   1   2   3   4


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

24 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate