Singura si insarcinata

Pagina 1 din 3
1   2   3   »

iuliaapetrei

Newbie
4 mesaje

Singura si insarcinata

scris pe 24 nov 2010 15:18 de iuliaapetrei

buna...numele meu este iulia si am 20 de ani...sunt noua pe acest forum...incerc sa cunosc oameni noi cu care sa comunic...simt nevoia sa vb cu cineva si din pacate nu am cu cine...am facut multe greseli pana la varsta asta,unele le regret,altele nu...Abia terminasem liceul cand am decis sa ma angajez...cum sa fac multi,multi bani intr-o perioada scurta de timp si intr-un mod cat mai simplu? indrumata de o prietena de-a mea m-am angajat la un salon de masaj erotic...am lucrat 6 luni acolo...nu pot sa zic ca a fost nici bine dar nici rau...la inceputul lunii decembrie 2009 am decis sa imi fac un tatuaj.O prietena mi l-a recomandat pe Florin (e unul dintre cei mai buni tatuatori profesionisti din tara)...asa l-am cunoscut si mi s-a bagat in suflet...am inceput sa tin la el foarte,foarte mult mai ales ca m-a acceptat cum eram...stia totul despre mine,ma sprijinea si pot sa zic ca am invatat foarte multe lucruri de la el (este mai mare decat mine cu 9 ani)...a urmat aproape un an in care am avut o relatie cu el...i-am pus sufletul meu in palma...am zis ca pentru el merita sa ma schimb,ceea ce am si facut...am renuntat la famile,prieteni...la tot...nu i-am iesit niciodata din cuvant si nici nu i-am gresit, desi stiam ca uneori dreptatea era de partea mea...in iulie anul acesta chiar m-am mutat cu el...intradevar ne mai certam uneori, ca in orice relatie existau discutii dar reuseam sa trecem peste ele...simteam ca suntem facuti unul pentru altul si nu o sa ne despartim niciodata...intradevar, el are un comportament ciudat-el motiveaza ca e artist si toti artistii sunt mai ciudati-cu toate astea incercam sa il inteleg si sa raman langa el...era o relatie serioasa si bazata pe iubire,din cate am crezut eu pana cand am simtit ca ceva ciudat se intampla cu mine...am aflat ca sunt insarcinata...sincera sa fiu eu m-am bucurat cand am aflat vestea insa el din momentul ala s-a schimbat complet...mi-a zis ca nu e pregatit ptr a fi tata,ca are alte planuri legate de cariera lui...in fine...vroia sa fac avort...m-a intristat foarte tare decizia lui.Am discutat mult si m-a convins sa merg sa fac avort...Saptamana trecuta,luni, mi-am facut programare la un medic...a venit cu mine...am intrat in cabinetul respectiv, am discutat cu medicul respectiv care,curios, dar nu m-a sfatuit sa fac avort...am inceput sa plang ptr ca in sufletul meu nici eu nu vroiam...m-am intins pe un pat unde urma sa se intample tot,insa nu am avut puterea si nici curajul sa duc la bun sfarsit actiunea...m-am imbracat si am iesit plangand de acolo refuzand avortul...Florin ma astepta afara...i-am zis sa ma ierte dar nu pot sa fac nici un avort...stiti ce s-a intamplat in urmatorul minut??? mi-a zis ca sunt o perversa si o parsiva si ca incerc sa il leg de mine folosind un copil...am simtit ca imi fuge pamantul de sub picioare,ca mi se prabuseste cerul tot peste mine...nu-mi venea sa cred ce aud...mi-a zis ca el nu vrea copilul si sa ma descurc singura...am plecat plangand de acolo singura...apoi seara i-am zis ca vreau sa imi iau lucrurile de la el...a fost cumplit...am avut din nou o discutie...mi-a vorbit foarte urat,m-a jignit,m-a insultat,m-a acuzat de niste lucruri ingrozitoare...mi-a zis ca este sigur ca el e tatal copilului dar nu vrea ca eu sa fiu mama copilului lui...simteam ca vreau sa mor in momentul ala...am incercat sa ma sinucid in seara aceea...am inghitit un pumn de pastile pe care le-am vomitat imediat dupa ce le-am luat...nu pot sa va explic ce era in sufletul meu...mi-a fost si imi este inca foarte greu sa imi revin...nu pot sa cred ca am stat langa o persoana de genul asta si i-am pus totul la picioare si el si-a batut joc de mine si de sufletul meu...in tot timpul asta m-am gandit ce sa fac cu copilul...am decis sa il pastrez...decizia asta m-a ajutat mult...ma simt puternica si parca am un motiv sa traiesc...nu conteaza ce o sa fiu nevoita sa fac...o sa cresc copilul singura si o sa ii ofer totul,e motivul meu de a trai...deja am fost la primul ecograf si sarcina e ok...maine implinesc 2 luni de cand sunt insarcinata...ce pot sa zic...uneori imi vine sa plang de sa inund tot globul pamantesc insa am momente cand ma gandesc ca o sa fie bine si pentru mine si o sa fiu o mamica fericita chiar daca o sa fiu singura...l-am anuntat si pe Florin de decizia care am luat-o...mi-a zis sa nu il mai deranjez ca deja are o relatie cu altcineva si nu il intereseaza copilul,ba chiar m-a rugat sa merg la notar si sa fac nu stiu ce act prin care sa il scutesc de eventualele pretentii,pensie alimentara,etc...e un gunoi...dar eu nu vreau sa ma mai gandesc la asta...sper sa am puterea si curajul sa infrunt tot ce ma asteapta...oricum eu stiu ca este un Dumnezeu acolo sus care nu doarme si o sa ma ajute sa reusesc tot ce mi-am propus...poate ca v-am plictisit cu povestea mea,dar mie imi face bine,ma descarc astfel...si am un sfat ptr voi fetelor: deschide-ti bine ochii cand va indragostiti si va daruiti inimile ca sa nu va para rau mai tarziu...


000
sus

ubyalex

Veteran member
410 mesaje

Re: singura si insarcinata

scris pe 24 nov 2010 15:27 de ubyalex

buna...numele meu este iulia si am 20 de ani...sunt noua pe acest forum...incerc sa cunosc oameni noi cu care sa comunic...simt nevoia sa vb cu cineva si din pacate nu am cu cine...am facut multe greseli pana la varsta asta,unele le regret,altele nu...Abia terminasem liceul cand am decis sa ma angajez...cum sa fac multi,multi bani intr-o perioada scurta de timp si intr-un mod cat mai simplu? indrumata de o prietena de-a mea m-am angajat la un salon de masaj erotic...am lucrat 6 luni acolo...nu pot sa zic ca a fost nici bine dar nici rau...la inceputul lunii decembrie 2009 am decis sa imi fac un tatuaj.O prietena mi l-a recomandat pe Florin (e unul dintre cei mai buni tatuatori profesionisti din tara)...asa l-am cunoscut si mi s-a bagat in suflet...am inceput sa tin la el foarte,foarte mult mai ales ca m-a acceptat cum eram...stia totul despre mine,ma sprijinea si pot sa zic ca am invatat foarte multe lucruri de la el (este mai mare decat mine cu 9 ani)...a urmat aproape un an in care am avut o relatie cu el...i-am pus sufletul meu in palma...am zis ca pentru el merita sa ma schimb,ceea ce am si facut...am renuntat la famile,prieteni...la tot...nu i-am iesit niciodata din cuvant si nici nu i-am gresit, desi stiam ca uneori dreptatea era de partea mea...in iulie anul acesta chiar m-am mutat cu el...intradevar ne mai certam uneori, ca in orice relatie existau discutii dar reuseam sa trecem peste ele...simteam ca suntem facuti unul pentru altul si nu o sa ne despartim niciodata...intradevar, el are un comportament ciudat-el motiveaza ca e artist si toti artistii sunt mai ciudati-cu toate astea incercam sa il inteleg si sa raman langa el...era o relatie serioasa si bazata pe iubire,din cate am crezut eu pana cand am simtit ca ceva ciudat se intampla cu mine...am aflat ca sunt insarcinata...sincera sa fiu eu m-am bucurat cand am aflat vestea insa el din momentul ala s-a schimbat complet...mi-a zis ca nu e pregatit ptr a fi tata,ca are alte planuri legate de cariera lui...in fine...vroia sa fac avort...m-a intristat foarte tare decizia lui.Am discutat mult si m-a convins sa merg sa fac avort...Saptamana trecuta,luni, mi-am facut programare la un medic...a venit cu mine...am intrat in cabinetul respectiv, am discutat cu medicul respectiv care,curios, dar nu m-a sfatuit sa fac avort...am inceput sa plang ptr ca in sufletul meu nici eu nu vroiam...m-am intins pe un pat unde urma sa se intample tot,insa nu am avut puterea si nici curajul sa duc la bun sfarsit actiunea...m-am imbracat si am iesit plangand de acolo refuzand avortul...Florin ma astepta afara...i-am zis sa ma ierte dar nu pot sa fac nici un avort...stiti ce s-a intamplat in urmatorul minut??? mi-a zis ca sunt o perversa si o parsiva si ca incerc sa il leg de mine folosind un copil...am simtit ca imi fuge pamantul de sub picioare,ca mi se prabuseste cerul tot peste mine...nu-mi venea sa cred ce aud...mi-a zis ca el nu vrea copilul si sa ma descurc singura...am plecat plangand de acolo singura...apoi seara i-am zis ca vreau sa imi iau lucrurile de la el...a fost cumplit...am avut din nou o discutie...mi-a vorbit foarte urat,m-a jignit,m-a insultat,m-a acuzat de niste lucruri ingrozitoare...mi-a zis ca este sigur ca el e tatal copilului dar nu vrea ca eu sa fiu mama copilului lui...simteam ca vreau sa mor in momentul ala...am incercat sa ma sinucid in seara aceea...am inghitit un pumn de pastile pe care le-am vomitat imediat dupa ce le-am luat...nu pot sa va explic ce era in sufletul meu...mi-a fost si imi este inca foarte greu sa imi revin...nu pot sa cred ca am stat langa o persoana de genul asta si i-am pus totul la picioare si el si-a batut joc de mine si de sufletul meu...in tot timpul asta m-am gandit ce sa fac cu copilul...am decis sa il pastrez...decizia asta m-a ajutat mult...ma simt puternica si parca am un motiv sa traiesc...nu conteaza ce o sa fiu nevoita sa fac...o sa cresc copilul singura si o sa ii ofer totul,e motivul meu de a trai...deja am fost la primul ecograf si sarcina e ok...maine implinesc 2 luni de cand sunt insarcinata...ce pot sa zic...uneori imi vine sa plang de sa inund tot globul pamantesc insa am momente cand ma gandesc ca o sa fie bine si pentru mine si o sa fiu o mamica fericita chiar daca o sa fiu singura...l-am anuntat si pe Florin de decizia care am luat-o...mi-a zis sa nu il mai deranjez ca deja are o relatie cu altcineva si nu il intereseaza copilul,ba chiar m-a rugat sa merg la notar si sa fac nu stiu ce act prin care sa il scutesc de eventualele pretentii,pensie alimentara,etc...e un gunoi...dar eu nu vreau sa ma mai gandesc la asta...sper sa am puterea si curajul sa infrunt tot ce ma asteapta...oricum eu stiu ca este un Dumnezeu acolo sus care nu doarme si o sa ma ajute sa reusesc tot ce mi-am propus...poate ca v-am plictisit cu povestea mea,dar mie imi face bine,ma descarc astfel...si am un sfat ptr voi fetelor: deschide-ti bine ochii cand va indragostiti si va daruiti inimile ca sa nu va para rau mai tarziu...

ma bucura decizia pe care ai luat-o...vei trece cu greu peste asta dar vei vedea atunci cand vei fi cu copilul in brate cata bucurie iti poate aduce acea fiinta pe care odata te gandeai sa o arunci ca pe o hartie nefolositoare...:*...te pup si ai grija de tine..
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

singura si insarcinata

scris pe 24 nov 2010 16:05 de SORIN28

Si sa incep:
- Cei mai buni in materie de tatuaje sunt afara si din cate stiu eu cel mai bun(dintre romani) este pe undeva prin Germania...asa ca Florin mai are de invatat.
- Faptul ca te-a lasat insrcinata dovedeste ca nu este un barbat care sa-si asume raspunderea faptelor facute si nu cred ca iti doresti o "domnisoara" in casa in loc de un barbat.
- Chiar daca nu mai comunici asa des cu prieteni, cu familia nu avea nici un sens
- Ca vrea sau nu, nu e optional testul de paternitate si pensia alimentara atat timp cat tu esti hotarata sa faci asta pana copilul implineste 1an
- Faptul ca esti " o perversa si o parsiva" dovedeste caracterul lui.
Mia mult...poate daca mai apari pe aici. Din partea mea: sa fii sanatoasa, bebelul sa fie fericit iar "Stapanul tatuajelor" sa va simta lipsa.



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

anonima29

Junior member
44 mesaje

Re: singura si insarcinata

scris pe 24 nov 2010 17:53 de anonima29

trista povestea .. ma bucur ca ai avut curajul sa te descarci pe acest forum.sincer,imi pare foarte rau pentru ce ti s'a intamplat,dar poate ca aceasta intamplare este un beneficiu in viitorul tau.sunt multe fete care in ziua de azi apeleaza la avort,iar tu esti cea care nu a apelat la acest lucru infiorator,ai ales sa pastrezi un copil cu toate ca stii ce te va astepta.foarte bine nu iti va fi..pentru ca nu vei avea sprijin moral din partea unui barbat pe care il iubesti,dar totul va trece la un moment dat.sper ca sarcina sa iti mearga foarte bine,iar tu si copilul tau sa iesiti sanatosi dupa masa de nastere.o sa vezi ca totul va fi bine..poate ca acest copil care il porti acum in pantece iti va da mai mult curaj sa mergi inainte si sa nu faci prostia sa'l dai in adoptie..te vei descurca,sunt sigura.trebuie doar sa ai un loc de munca si niste prieteni adevarati alaturi de tine.SA fii sanatoasa!
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: singura si insarcinata

scris pe 25 nov 2010 02:28 de Bozgoru

1. voi n-ati discutat niciodata.. de eventualitatea unei sarcini? ce relatie baza pe iubire de cartoon network aveati voi daca nu a-ti discutat niciodata asta?

2. mi-e greu sa cred ca vrei tu asa sa ai un copil... mai mult decat un simplu moft.. pentru ca trecutu tau spune multe.. si da... trecutul conteaza.. trecutul il face pe om...

3. tu zici ca esti sigura ca exista un Dumnezeu acolo sus.. si ca te va ajuta sa treci de toate astea... ia deschide tu ochii asa putin si gandeste-te ca Dumnezeu te-a adus in situatia asta si probabil a facut dreptate aducandu-te in situatia asta tocmai sa platesti pentru ceea ce ai facut in trecut si pentru ceea ce meriti...

quod erat demonstrandum....
sus

vladbodan

Expert member
1249 mesaje

Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 26 nov 2010 00:30 de vladbodan


3. tu zici ca esti sigura ca exista un Dumnezeu acolo sus.. si ca te va ajuta sa treci de toate astea... ia deschide tu ochii asa putin si gandeste-te ca Dumnezeu te-a adus in situatia asta si probabil a facut dreptate aducandu-te in situatia asta tocmai sa platesti pentru ceea ce ai facut in trecut si pentru ceea ce meriti...

quod erat demonstrandum....


nu sunt crestin, dar nici macar eu nu putea da o replica mai buna de atat... ochi pentru ochi si dinte pentru dinte



You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
While I hunt like a hound.

You're a mug,
Thats why I had to cut you down,
You run with the wolves,
Shout it out loud.
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 26 nov 2010 21:07 de J

3. tu zici ca esti sigura ca exista un Dumnezeu acolo sus.. si ca te va ajuta sa treci de toate astea... ia deschide tu ochii asa putin si gandeste-te ca Dumnezeu te-a adus in situatia asta si probabil a facut dreptate aducandu-te in situatia asta tocmai sa platesti pentru ceea ce ai facut in trecut si pentru ceea ce meriti...

quod erat demonstrandum....


Liberul arbitru nu intra in discutie?

In rest,nu pot sa judec.Iti doresc sa ai putere in continuare si sa-ti cresti copilul,din moment ce ai luat asa decizie.
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 27 nov 2010 03:11 de Bozgoru



Liberul arbitru nu intra in discutie?

In rest,nu pot sa judec.Iti doresc sa ai putere in continuare si sa-ti cresti copilul,din moment ce ai luat asa decizie.
liberul arbitru mereu intra in discutie
sus

Leroy

Expert member
715 mesaje

Re: Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 28 nov 2010 00:58 de Leroy

Am citit povestea ta si sincer am ramas profund miscat...
Daca as lua-o de la inceput intrebandu-te unde ti-a fost mintea sa-l crezi pe "artist", unde ti-a fost mintea cand nu te-ai protejat, de ce nu ti-ai cautat un baiat de varsta ta, de ce te-ai indepartat de familie, de ce nu ti-ai vazut de studii mai intai, de ce nu ai discutat cu el despre ce s-ar intampla "daca ai ramane..." atunci probabil te-as plictisi/enerva/supara, astea le-ai mai auzit si cel mai probabil ti le-ai pus si singura cand a fost prea tarziu...

Sfatul meu e sa iti tii "artistul" in sah si sa-i spui ca este obligatia lui sa recunoasca copilul si sa plateasca pensia de intretinere, macar atat daca nu vrea sa isi recunoasca greseala, trecutul...
Ce vrei tu sa faci cu adevarat ai timp sa gandesti si sa ne spui, va fi greu fara ajutor din partea familiei dar daca esti suficient de puternica vei merge mai departe si totul va fi bine, nimic nu se sfarseste aici, poti gasi pe cineva care sa te iubeasca foarte mult si sa te accepte in relatie chiar daca ai un copil, cum ziceam, nimic nu e imposibil...
Cauta acum cat mai ai ceva timp sprijin in familie, prieteni si nu te mai gandi vreodata sa faci prostia cu sinuciderea, acum te faci responsabila si de viata celui/celei pe care il/o porti in pantece...
Iti doresc multa sanatate si noroc si astept sa povestesti aici cum decurge totul...



Festina Lente !
sus

victoria_ok

Veteran member
337 mesaje

Re: Singura si insarcinata

scris pe 28 nov 2010 19:34 de victoria_ok

Sincere felicitari pentru ca ai decis sa pastrezi copilul
Acum principala ta tinta este sa capeti un loc de munca decent si sa reiei relatia cu familia ta (pentru ca ei sunt sprijinul tau principal).
Mult succes in continuare si sunt sigura ca te vei descurca. Tu poti!
sus

iuliaapetrei

Newbie
4 mesaje

Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 2 dec 2010 20:37 de iuliaapetrei

buna...nu am mai vb cu voi...mi-ati pus multe intrebari la care sincera sa fiu poate nici eu nu stiu raspunsul...s-au intamplat multe dupa ce am postat acest mesaj...Florin a luat legatura cu mine dupa cateva zile de absenta...vazand ca sunt atat de hotarata sa pastrez copilul incearca din rasputeri sa ma faca sa renunt la el...momentan vrea sa ne impacam pentru ca ii este foarte dor de mine si zilele astea cica i-am lipsit mult...cica si-ar fi dat seama de greselile facute si vrea sa ne reluam relatia insa trebuie sa renunt la sarcina pentru ca acest copil ne-ar distruge vietile la amandoi...mi-a spus ca nu suntem inca pregatiti sa avem un copil si daca imi doresc atat de mult unul cu siguranta in viitor il vom avea...este foarte siret...se foloseste de faptul ca vin Sarbatorile de iarna si vrea sa fim impreuna sau imi aminteste momentele bune petrecute cand eram un cuplu...nu stiu ce sa mai zic...as fi fost mult mai linistita daca ma lasa in pace sa-mi vad de viata...sta efectiv pe capul meu sa fac avort ba chiar suna el si se intereseaza la doctori cand as putea sa-mi fac o programare ptr chiuretaj...sunt sigura ca joaca teatru si nu am de gand sa ii fac jocul...mi-a spus ca in ziua in care merg va veni cu mine ca sa ma sprijine sau sa ma ajute daca am nevoie de ceva,dar sunt sigura ca daca as lua aceasta decizie dupa ce intru in cabinet,in 5 minute rasufla usurat si pleaca cu palma in fund...sunt foarte tulburata si nu stiu care este decizia corecta pe care ar trebui sa o iau deoarece m-a amenintat ca daca pastrez acest copil o sa mi-l ia si o sa ne razboim prin tribunale,cu avocati si procese,si stiu ca nu vb aiurea si este in stare sa imi faca rau...nu as vrea sa trec prin asa ceva pentru ca sunt constienta ca daca se va ajunge aici cel mai mult de suferit o sa aiba copilul...si totusi...cand ma gandesc ca foarte curand o sa il pot avea in brate si o sa ii pot oferi toata afectiunea mea ma intareste si ma face sa simt ca:EU O SA POT!!!


000
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 2 dec 2010 22:41 de J

El este o persoana foarte josnica, eu nici nu i-as mai da atentie si nici pe tine nu te-as sfatui sa-ti petreci timpul cu el.Daca esti sigura ca vrei sa cresti copilul,nu te uita inapoi.
Cred ca nici el nu stie despre ce vorbeste, fii serioasa.Din moment ce copilul e sugar, NICIO instanta n-o sa i-l incredinteze lui daca tu esti apta mintal si financiar sa-l cresti(poate sa-l reprezinte si cel mai bun avocat din Romania).Nu asculta vorbele lui,ca-s spune numai pt a te speria.Si mai ales...ce sa faca el cu un copil mic?Nu vezi cum fuge de responsabilitati?Face presiuni asupra ta sa faci avort.


buna...nu am mai vb cu voi...mi-ati pus multe intrebari la care sincera sa fiu poate nici eu nu stiu raspunsul...s-au intamplat multe dupa ce am postat acest mesaj...Florin a luat legatura cu mine dupa cateva zile de absenta...vazand ca sunt atat de hotarata sa pastrez copilul incearca din rasputeri sa ma faca sa renunt la el...momentan vrea sa ne impacam pentru ca ii este foarte dor de mine si zilele astea cica i-am lipsit mult...cica si-ar fi dat seama de greselile facute si vrea sa ne reluam relatia insa trebuie sa renunt la sarcina pentru ca acest copil ne-ar distruge vietile la amandoi...mi-a spus ca nu suntem inca pregatiti sa avem un copil si daca imi doresc atat de mult unul cu siguranta in viitor il vom avea...este foarte siret...se foloseste de faptul ca vin Sarbatorile de iarna si vrea sa fim impreuna sau imi aminteste momentele bune petrecute cand eram un cuplu...nu stiu ce sa mai zic...as fi fost mult mai linistita daca ma lasa in pace sa-mi vad de viata...sta efectiv pe capul meu sa fac avort ba chiar suna el si se intereseaza la doctori cand as putea sa-mi fac o programare ptr chiuretaj...sunt sigura ca joaca teatru si nu am de gand sa ii fac jocul...mi-a spus ca in ziua in care merg va veni cu mine ca sa ma sprijine sau sa ma ajute daca am nevoie de ceva,dar sunt sigura ca daca as lua aceasta decizie dupa ce intru in cabinet,in 5 minute rasufla usurat si pleaca cu palma in fund...sunt foarte tulburata si nu stiu care este decizia corecta pe care ar trebui sa o iau deoarece m-a amenintat ca daca pastrez acest copil o sa mi-l ia si o sa ne razboim prin tribunale,cu avocati si procese,si stiu ca nu vb aiurea si este in stare sa imi faca rau...nu as vrea sa trec prin asa ceva pentru ca sunt constienta ca daca se va ajunge aici cel mai mult de suferit o sa aiba copilul...si totusi...cand ma gandesc ca foarte curand o sa il pot avea in brate si o sa ii pot oferi toata afectiunea mea ma intareste si ma face sa simt ca:EU O SA POT!!!
sus

Leroy

Expert member
715 mesaje

Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 3 dec 2010 01:02 de Leroy

buna...nu am mai vb cu voi...mi-ati pus multe intrebari la care sincera sa fiu poate nici eu nu stiu raspunsul...s-au intamplat multe dupa ce am postat acest mesaj...Florin a luat legatura cu mine dupa cateva zile de absenta...vazand ca sunt atat de hotarata sa pastrez copilul incearca din rasputeri sa ma faca sa renunt la el...momentan vrea sa ne impacam pentru ca ii este foarte dor de mine si zilele astea cica i-am lipsit mult...cica si-ar fi dat seama de greselile facute si vrea sa ne reluam relatia insa trebuie sa renunt la sarcina pentru ca acest copil ne-ar distruge vietile la amandoi...mi-a spus ca nu suntem inca pregatiti sa avem un copil si daca imi doresc atat de mult unul cu siguranta in viitor il vom avea...este foarte siret...se foloseste de faptul ca vin Sarbatorile de iarna si vrea sa fim impreuna sau imi aminteste momentele bune petrecute cand eram un cuplu...nu stiu ce sa mai zic...as fi fost mult mai linistita daca ma lasa in pace sa-mi vad de viata...sta efectiv pe capul meu sa fac avort ba chiar suna el si se intereseaza la doctori cand as putea sa-mi fac o programare ptr chiuretaj...sunt sigura ca joaca teatru si nu am de gand sa ii fac jocul...mi-a spus ca in ziua in care merg va veni cu mine ca sa ma sprijine sau sa ma ajute daca am nevoie de ceva,dar sunt sigura ca daca as lua aceasta decizie dupa ce intru in cabinet,in 5 minute rasufla usurat si pleaca cu palma in fund...sunt foarte tulburata si nu stiu care este decizia corecta pe care ar trebui sa o iau deoarece m-a amenintat ca daca pastrez acest copil o sa mi-l ia si o sa ne razboim prin tribunale,cu avocati si procese,si stiu ca nu vb aiurea si este in stare sa imi faca rau...nu as vrea sa trec prin asa ceva pentru ca sunt constienta ca daca se va ajunge aici cel mai mult de suferit o sa aiba copilul...si totusi...cand ma gandesc ca foarte curand o sa il pot avea in brate si o sa ii pot oferi toata afectiunea mea ma intareste si ma face sa simt ca:EU O SA POT!!!


OK, cum zicea "J" ca nicio instanta nu ti-l poate lua aiurea si niciun avocat, decat in cazul in care nu ai ce-i oferi, adica nu ai o locuinta stabila, serviciu, pe scurt, nu ai conditii, deci la asta trebuie sa te gandesti inca...
El te contacteaza acum ca sa faci avortul, sa se asigure ca nu ii vei periclita cariera, se gandeste la viitorul lui, deci daca ar fi sa faci avort sa fii sigura totusi ca va fi langa tine pana in momentul in care este sigur ca s-a terminat, iar apoi s-ar putea sa nu mai fie de gasit...
Eu tind sa inclin balanta tot spre avort, ti-ar trebui un sprijin financiar si un suport psihic foarte mare in primul rand din partea parintilor ca sa tii un copil totusi...
Daca ai face avort ai putea sa-ti continui studii, sa te angajezi unde vrei, sunt o multime de avantaje, asa, daca te hotarasti sa-l tii, gandeste-te ca tot timpul o sa fii ocupata ca nu e vorba ca primii 3 ani sunt mai grei ca de fapt fiecare varsta a copilului vine cu problemele ei, e greu sa-l cresti fara tata, se poate dar e greu, ai putea sa faci oricand un copil cu cineva care te iubeste si te pretuieste, decat cu "artistul" plin de amenintari parsive sau decat singura...
Nu te astepta nici in cazul in care-l tii la reactii prea bune din partea "tatalui copilului" in cazul in care vrei totusi sa-l tii...


Dar zi-ne mai concret, parintii cu ce se ocupa, tu unde stai momentan, ce situatie financiara au si daca ai vorbit cu ei despre sarcina ?



Festina Lente !
sus

iuliaapetrei

Newbie
4 mesaje

Re: Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 3 dec 2010 12:33 de iuliaapetrei

La salonul de masaj erotic am lucrat in 2009,deci am un an de cand m-am desprins de tot ce inseamna acea industrie...chiar daca nu va vine sa credeti nu faceam prostitutie acolo...era vorba doar de masaj erotic fara sex...sexul era total exclus...prostitutia la noi in tara inca nu este legalizata si fiind singurul salon de masaj din oras eram foarte monitorizate toate fetele care lucram, asa ca nu era prostitutie cu perdea cum sustin unii...m-am angajat in aprilie anul acesta prin intermediul unei cunostinte la o firma straina din oras unde lucrez ca operator pc,am un salariu cat de cat bun,niste colegi foarte de treaba si sefii sunt foarte multumiti de munca mea...mi-am schimbat viata complet...cat despre familie...deodata ce am ajuns sa lucrez la salonul de masaj erotic va inchipuiti ca nu am o situatie roz acasa...tatal meu a decedat in urma cu 3 ani iar cu mama nu ma prea inteleg deoarece ea a fost mai mult timp plecata din tara in strainatate si s-a intors in Romania dupa moartea tatalui ptr a avea grija de sora mea mai mica...niciodata nu am fost apropiata de mama,o respect ptr ca este mama mea dar cam atata...eu de la 18 ani,de cand mi-a murit tatal ma descurc singura...sunt o persoana pe picioarele mele,independenta, ba chiar momentan o ajut pe mama cu cheltuielile casei si normal ca si pe sora mea o mai finantez...ma gandeam ca sa ma mut undeva singura in lunile urmatoare daca voi decide sa pastrez bebele...bineinteles ca ii voi spune si mamei ce se petrece ptr ca asa ceva nu se poate ascunde,dar sincera sa fiu nu ma astept sa imi ofere nici un sprijin...


000
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 3 dec 2010 13:08 de J

Esti egoista in cazul asta.Tu nu te gandesti la copil.Nu deajuns ca va creste fara tata, dar n-o sa aiba parte nici de sprijinul parintilor tai,cum crezi ca va trai el?Cine o sa aiba grija de el cand tu o sa fii la munca?
Peste ceva timp o sa fii dispusa sa incepi o alta relatie,crezi ca noul iubit va dori sa aiba grija de copil sau sa te imparta cu copilul?
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 4 dec 2010 17:48 de Bozgoru

La salonul de masaj erotic am lucrat in 2009,deci am un an de cand m-am desprins de tot ce inseamna acea industrie...chiar daca nu va vine sa credeti nu faceam prostitutie acolo...era vorba doar de masaj erotic fara sex...sexul era total exclus...prostitutia la noi in tara inca nu este legalizata...
mah tu ne crezi idioti? crede-ma ca am cunosttinte in domeniul asta.. nu "cunostiinte".. ci cunostiinte -persoane.. e prostitutie pe fata... ne crezi tembeli..?
sus

iuliaapetrei

Newbie
4 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 6 dec 2010 14:57 de iuliaapetrei

mah tu ne crezi idioti? crede-ma ca am cunosttinte in domeniul asta.. nu "cunostiinte".. ci cunostiinte -persoane.. e prostitutie pe fata... ne crezi tembeli..?





nu stiu ce cunostinte ai tu in domeniu si chiar nu am nevoie sa ma crezi pe cuvant...nu consider pe nimeni tembel...fiecare e liber sa aiba o parere...eu stiu cel mai bine cum am lucrat acolo si ce am facut si sincera sa fiu ma simt foarte curata din punctul asta de vedere...nu am prestat servicii sexuale de nici un fel...probabil acele ,,cunostiinte'' care ti-au furnizat astfel de informatii sunt niste obsedati sexuali care daca au apelat la astfel de servicii si nu au obtinut nimic mai mult in afara unui masaj se lauda in stanga si in dreapta ca au facut si au dres...cunosc genul asta de barbati,stai tu linistit...eu ies cu capul sus in lume si oriunde,nu imi este jena de nimeni si de nimic si nu a indraznit nici un client cu care m-am intalnit intamplator pe strada sa ma jigneasca sau sa imi vorbeasca urat,inca din contra am fost salutata...



000
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 6 dec 2010 15:50 de compot


si nu a indraznit nici un client cu care m-am intalnit intamplator pe strada sa ma jigneasca sau sa imi vorbeasca urat,inca din contra am fost salutata...


Probabil i-ai facut "masaj" bine.



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 7 dec 2010 03:47 de Bozgoru






nu stiu ce cunostinte ai tu in domeniu si chiar nu am nevoie sa ma crezi pe cuvant...nu consider pe nimeni tembel...fiecare e liber sa aiba o parere...eu stiu cel mai bine cum am lucrat acolo si ce am facut si sincera sa fiu ma simt foarte curata din punctul asta de vedere...nu am prestat servicii sexuale de nici un fel...probabil acele ,,cunostiinte'' care ti-au furnizat astfel de informatii sunt niste obsedati sexuali care daca au apelat la astfel de servicii si nu au obtinut nimic mai mult in afara unui masaj se lauda in stanga si in dreapta ca au facut si au dres...cunosc genul asta de barbati,stai tu linistit...eu ies cu capul sus in lume si oriunde,nu imi este jena de nimeni si de nimic si nu a indraznit nici un client cu care m-am intalnit intamplator pe strada sa ma jigneasca sau sa imi vorbeasca urat,inca din contra am fost salutata...
cunostiinte care detin saloan de mesaj erotic.. adica ala care iti zice: " suge-o mai bine si mai mult ca vei .primi mai multi bani" nu cunostiinte care s-au dus la salon de mesaj.. dooh.. greu mai e..
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si insarci

scris pe 7 dec 2010 18:26 de ThT

cunostiinte care detin saloan de mesaj erotic.. adica ala care iti zice: " suge-o mai bine si mai mult ca vei .primi mai multi bani" nu cunostiinte care s-au dus la salon de mesaj.. dooh.. greu mai e..


) ...ca adaugare la ce a spus bozgoru.
http://salon-masaj-erotic-berceni.eroticblog.ro/



Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si ins

scris pe 7 dec 2010 23:24 de Machiavelli



) ...ca adaugare la ce a spus bozgoru.
http://salon-masaj-erotic-berceni.eroticblog.ro/

Bai man fata asta a trecut pe langa mine astazi cand asteptam tramvaiul ... Bine ca mi'ai spus..poate imi face ceva pe vre-o scara de bloc...pe gratis normal



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si ins

scris pe 8 dec 2010 00:03 de valentine



) ...ca adaugare la ce a spus bozgoru.
http://salon-masaj-erotic-berceni.eroticblog.ro/


Marfa gagica. Si se preteaza si la gangbang

Da cu banii care ii dai aleia, scoti alta la fel de "frumoasa" in oras si tragi in ea cand vrei, pe gratis
sus

Leroy

Expert member
715 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 8 dec 2010 00:13 de Leroy






nu stiu ce cunostinte ai tu in domeniu si chiar nu am nevoie sa ma crezi pe cuvant...nu consider pe nimeni tembel...fiecare e liber sa aiba o parere...eu stiu cel mai bine cum am lucrat acolo si ce am facut si sincera sa fiu ma simt foarte curata din punctul asta de vedere...nu am prestat servicii sexuale de nici un fel...probabil acele ,,cunostiinte'' care ti-au furnizat astfel de informatii sunt niste obsedati sexuali care daca au apelat la astfel de servicii si nu au obtinut nimic mai mult in afara unui masaj se lauda in stanga si in dreapta ca au facut si au dres...cunosc genul asta de barbati,stai tu linistit...eu ies cu capul sus in lume si oriunde,nu imi este jena de nimeni si de nimic si nu a indraznit nici un client cu care m-am intalnit intamplator pe strada sa ma jigneasca sau sa imi vorbeasca urat,inca din contra am fost salutata...


Eu unul, si sper sa nu fiu blamat pentru parerea asta, sper sa te mai gandesti daca-l tii sau nu, decat sa chinui un suflet, mai bine asteapta momentul in care-i poti oferi tot ce are nevoie, chiar si un tata



Festina Lente !
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si insarci

scris pe 8 dec 2010 00:16 de Machiavelli



Eu unul, si sper sa nu fiu blamat pentru parerea asta, sper sa te mai gandesti daca-l tii sau nu, decat sa chinui un suflet, mai bine asteapta momentul in care-i poti oferi tot ce are nevoie, chiar si un tata

Cred ca ai gresit post-ul



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Leroy

Expert member
715 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si ins

scris pe 8 dec 2010 01:06 de Leroy


Cred ca ai gresit post-ul


Nope, iuliaapetrei stie la ce ma refer...



Festina Lente !
sus

mandarina

Veteran member
295 mesaje

Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 7 ian 2011 21:12 de mandarina

1. voi n-ati discutat niciodata.. de eventualitatea unei sarcini? ce relatie baza pe iubire de cartoon network aveati voi daca nu a-ti discutat niciodata asta?

2. mi-e greu sa cred ca vrei tu asa sa ai un copil... mai mult decat un simplu moft.. pentru ca trecutu tau spune multe.. si da... trecutul conteaza.. trecutul il face pe om...

3. tu zici ca esti sigura ca exista un Dumnezeu acolo sus.. si ca te va ajuta sa treci de toate astea... ia deschide tu ochii asa putin si gandeste-te ca Dumnezeu te-a adus in situatia asta si probabil a facut dreptate aducandu-te in situatia asta tocmai sa platesti pentru ceea ce ai facut in trecut si pentru ceea ce meriti...

quod erat demonstrandum....


usor sa spui atatea nu-i asa?

este de admirat faptul ca nu s-a lasat intimidata de el ca sa avorteze..putea sa scape de copil sa fie in continuare cu florinel.si pe urma ce se intampla? o parasea..si ea ramanea cu o inima zdrobita..vise ruinate si o mare gaura in suflet din cauza ca a omorat un suflet nevinovat din cauza unui animal.

Bravo draga mea.pt curaj..o viata luata de la capat..un nou inceput..nu mai plange..ce a fost a fost..prezentul conteaza si viitorul.nu baga in seama gurile rele..toata lumea judeca..
sus

Bianca_Bia

Senior member
72 mesaje

Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 10 ian 2011 11:28 de Bianca_Bia

Fata asta a venit aici cu o problema importanta si cauta vorbe bune,sfaturi,nu sa fie judecata.Orice a facut in trecut este problema ei,nu aveti voi dreptul sa o judecati,ca numai asta stiti sa faceti,parca de asta a fost creat forumul asta.Orice greseli a facut in trecut ea nu este aici pt a vorbi despre asta ci despre viata ei din prezent.Este de admirat ca la o varsta asa de frageda a avut puterea de a lua o astfel de decizie.Eu una o admir foarte mult pt lucrul acesta,eu nu as putea,nici macar cu un sot langa mine,dar mai singura.
Asa ca ai grija de tine Iulia si cel mai bine rupe orice legatura cu fostul pt ca nu merita nici macar sa-l scuipi in fata.Nu se poate numi barbat si cu atat mai putin tata.Nu ai nevoie de el.



The Village called and said they were looking for you.They're missing their idiot.
My status ran away when it saw your face
Studiile arata ca persoanele care citesc acest mesaj cu mana pe mouse sunt...fucking retard!!!
...CU DEDICATIE... asta se stie
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 14 ian 2011 02:52 de Bozgoru



usor sa spui atatea nu-i asa?

este de admirat faptul ca nu s-a lasat intimidata de el ca sa avorteze..putea sa scape de copil sa fie in continuare cu florinel.si pe urma ce se intampla? o parasea..si ea ramanea cu o inima zdrobita..vise ruinate si o mare gaura in suflet din cauza ca a omorat un suflet nevinovat din cauza unui animal.

Bravo draga mea.pt curaj..o viata luata de la capat..un nou inceput..nu mai plange..ce a fost a fost..prezentul conteaza si viitorul.nu baga in seama gurile rele..toata lumea judeca..
tu te auzi ce spui? cat patos .. cat dramatism.. nu vei ajunge departe in viata pe plan sentimental desigur..
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 14 ian 2011 02:53 de Bozgoru

Fata asta a venit aici cu o problema importanta si cauta vorbe bune,sfaturi,nu sa fie judecata.Orice a facut in trecut este problema ei,nu aveti voi dreptul sa o judecati,ca numai asta stiti sa faceti,parca de asta a fost creat forumul asta.Orice greseli a facut in trecut ea nu este aici pt a vorbi despre asta ci despre viata ei din prezent.Este de admirat ca la o varsta asa de frageda a avut puterea de a lua o astfel de decizie.Eu una o admir foarte mult pt lucrul acesta,eu nu as putea,nici macar cu un sot langa mine,dar mai singura.
Asa ca ai grija de tine Iulia si cel mai bine rupe orice legatura cu fostul pt ca nu merita nici macar sa-l scuipi in fata.Nu se poate numi barbat si cu atat mai putin tata.Nu ai nevoie de el.
de ce ai admira o prostie? ce e feminismul asta cretin dus la extrem?
sus

madagascar

Senior member
77 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singura si

scris pe 25 feb 2011 16:01 de madagascar

Doar atat am de zis :
"And since a man can't make one (baby)
He has no right to tell a woman when and where to create one"

Link atasat : http://www.youtube.com/watch?v=HfXwmDGJAB8

Ps : am fost martor la bucuria si fericirea pe care ti-o poate aduce un copil...si e o bucurie aparte , multi si-ar dori sa aiba un copil si nu reusesc.

Iulia..nu renuntza la pensia alimentara...daca el este tatal copilului , fa-l sa plateasca o pensie in asa fel incat sa poti creste pe baiat/fetita in niste conditii bune . keep ya head up !!!



Cum sa uit zambetul tau,
Cum sa uit privirea ta,
Cum sa uita ca inca te iubesc,
Mai mult decat propria-mi viata, mai mult decat nimic


Poti sa ma alungi din viata ta,
Poti sa negi ca ma iubeai,
Dar niciodata nu te voi uita,
sus
Pagina 1 din 3
1   2   3   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

24 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate