Singura si insarcinata

Pagina 2 din 3
«   1   2   3   »

k

Senior member
144 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Singur

scris pe 3 mar 2011 14:01 de k

la 29 de ani sa spui ca nu esti pregatit sa devi tata? dar cand nene? la 40 de ani. pacat ca v-ati despartit asa si el nu cred ca a tzinut la tine din moment ce el imediat deja are pe cineva.Mi se aiurea, asta nu este persoana...nu e om...
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Si

scris pe 4 mar 2011 17:01 de Bozgoru

la 29 de ani sa spui ca nu esti pregatit sa devi tata? dar cand nene? la 40 de ani. pacat ca v-ati despartit asa si el nu cred ca a tzinut la tine din moment ce el imediat deja are pe cineva.Mi se aiurea, asta nu este persoana...nu e om...
in Bucuresti la 29 de ani esti tanar pt a fi tata.. la tara e altceva.. se poate si la 20..
sus

k

Senior member
144 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 6 mar 2011 22:16 de k

in Bucuresti la 29 de ani esti tanar pt a fi tata.. la tara e altceva.. se poate si la 20..


=))
Tu si cu basescu. ca tzaranii au grau, au faina, ei nu cumpara paine, ei fac acasa. Graul si faina se munceste, platesti sa i faci ce se face la camp. Asa si tu. Peste tot e la fel. Chestia asta sa fi stapan pe tine , nu sa fugi.
Altii frate dabi au salar de 6 mil si au copil la 23 sau 24 de ani si specific pentru tine, nu de la tzara.
Ador cand spun astia din capitala despre cineva care e din Brasov sau alt oras Ctza, Craiova. citez"aa esti din provincie"=)) cea mai tare asta. am deviat de la subiect putzin:Pbft
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mar 2011 03:41 de Bozgoru



=))
Tu si cu basescu. ca tzaranii au grau, au faina, ei nu cumpara paine, ei fac acasa. Graul si faina se munceste, platesti sa i faci ce se face la camp. Asa si tu. Peste tot e la fel. Chestia asta sa fi stapan pe tine , nu sa fugi.
Altii frate dabi au salar de 6 mil si au copil la 23 sau 24 de ani si specific pentru tine, nu de la tzara.
Ador cand spun astia din capitala despre cineva care e din Brasov sau alt oras Ctza, Craiova. citez"aa esti din provincie"=)) cea mai tare asta. am deviat de la subiect putzin:Pbft
eu cand zic tara ma refer la tara.. adica sate... orasele minuscule.. din pct. meu de vedere e trist sa fi dintr-un oras mare si sa ai copii la o varsta frageda in loc sa te distrezi la varsta aia sau sa-ti faci un viitor linistit...
sus

k

Senior member
144 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mar 2011 17:33 de k

eu cand zic tara ma refer la tara.. adica sate... orasele minuscule.. din pct. meu de vedere e trist sa fi dintr-un oras mare si sa ai copii la o varsta frageda in loc sa te distrezi la varsta aia sau sa-ti faci un viitor linistit...


Gen Alexandria , Tg Jiu? sau Rovinari , Rosiori de Vede?. In caz ca nu stiai in orice oras ai sta platesti lumina, platesti apa. Si exista un plus pt cei din orasele mari, iti gasesti loc de munca mult mult mai repede fata de orasele mai sus mentionate de mine. Asa ca ceea ce spui tu nu is argumente viabile. Ca e mai usor la tzara? creste mancarea pt bebelus in porumb? pempersi tot de la acelasi pret sunt. etc.
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 9 mar 2011 14:22 de Bozgoru



Gen Alexandria , Tg Jiu? sau Rovinari , Rosiori de Vede?. In caz ca nu stiai in orice oras ai sta platesti lumina, platesti apa. Si exista un plus pt cei din orasele mari, iti gasesti loc de munca mult mult mai repede fata de orasele mai sus mentionate de mine. Asa ca ceea ce spui tu nu is argumente viabile. Ca e mai usor la tzara? creste mancarea pt bebelus in porumb? pempersi tot de la acelasi pret sunt. etc.
noi doi avem repere in viata total diferite.. daia vad ca habar n-ai ce kkt vreau eu sa spun.. eu vreau sa spun ca la un oras mare e trist sa faci copil de tanar ca poti sa te distrezi mai mult.. ai prea multe de facut intr-un oras mare decat sa stergi copii la c** de tanar... nu ca nu ai avea cu ce sa-l cresti...
sus

k

Senior member
144 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 10 mar 2011 14:15 de k

noi doi avem repere in viata total diferite.. daia vad ca habar n-ai ce kkt vreau eu sa spun.. eu vreau sa spun ca la un oras mare e trist sa faci copil de tanar ca poti sa te distrezi mai mult.. ai prea multe de facut intr-un oras mare decat sa stergi copii la c** de tanar... nu ca nu ai avea cu ce sa-l cresti...

dar pana la 25-30 de ani ce ai facut?

Ce si daca ai un copil nu poti sa te distrezi? asta e problema voastra, vedeti doar partea goala a paharului.

Am inteles la 20-24 e devreme. dar de la 27-28 un copil nu ar trebui sa te sperie si sa zici ca nu esti pregatit.In generala, liceu,facultate ce ai facut? nu te-ai distrat? Nu conteaza orasul,asta e o slabiciune ca la 29 de ani sa zici ca nu esti pregatit. mai ales ca barbatul pana sa auda de sarcina zicea ca o iubeste ca etc, si apoi in 5 minute a inceput sa o faca in toate felurile.
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 12 mar 2011 04:47 de Bozgoru



mai ales ca barbatul pana sa auda de sarcina zicea ca o iubeste ca etc, si apoi in 5 minute a inceput sa o faca in toate felurile.
si eu iubesc Coca-Cola dar nu beau un bax odata..
sus

Rolando

Expert member
1553 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 12 mar 2011 14:04 de Rolando


dar pana la 25-30 de ani ce ai facut?

Ce si daca ai un copil nu poti sa te distrezi? asta e problema voastra, vedeti doar partea goala a paharului.

Nu ai auzit si tu ca in ziua de azi se doreste reducerea populatiei,asa ca "cei de sus" s-au gandit si la aspectul natalitatii.Degeaba ne otravesc ei daca noi continuam sa dam nastere la urmasi.Asa ca au facut lumea sa aiba alte principii,sa isi asigure un viitor sa se distrezi si la copii sa nu se mai gandeasca,multi tineri zic"stai sa ma realizez","stai sa ma distrez,sa imi fac si un viitor si mai apoi un copil" si asa ajung pe la 35-40 de ani fara copil si atunci sunt sanse mari sa zica ca sunt prea batrani pt un copil,poate au fost stresati in tinerete sa isi asigure un viitor si la 40 de ani se simt mult mai batrani decat ar trebui,asa ca nu le mai arde de copil,unde mai pui ca unu dintr-un oras mare,poluat si aglomerat cu siguranta la 40 de ani va arata ca o persoana de 50 de ani care locuieste la tara!



http://www.youtube.com/watch?v=MGcVm90rkug
sus

k

Senior member
144 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 12 mar 2011 23:06 de k

Nu ai auzit si tu ca in ziua de azi se doreste reducerea populatiei,asa ca "cei de sus" s-au gandit si la aspectul natalitatii.Degeaba ne otravesc ei daca noi continuam sa dam nastere la urmasi.Asa ca au facut lumea sa aiba alte principii,sa isi asigure un viitor sa se distrezi si la copii sa nu se mai gandeasca,multi tineri zic"stai sa ma realizez","stai sa ma distrez,sa imi fac si un viitor si mai apoi un copil" si asa ajung pe la 35-40 de ani fara copil si atunci sunt sanse mari sa zica ca sunt prea batrani pt un copil,poate au fost stresati in tinerete sa isi asigure un viitor si la 40 de ani se simt mult mai batrani decat ar trebui,asa ca nu le mai arde de copil,unde mai pui ca unu dintr-un oras mare,poluat si aglomerat cu siguranta la 40 de ani va arata ca o persoana de 50 de ani care locuieste la tara!


Mi-a placut explicatia ta, esti impotriva sistemului?=)) ca sa se realizeze ce spui tu acolo trebe sa apara al 3 lea razboi mondial. ca cu 1000,10 mii,100000 de mii nu faci mare lucru daca mor. mi-a placut asta a ta=)))))))))))))))))))))
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 13 mar 2011 23:08 de SORIN28

Nu ai auzit si tu ca in ziua de azi se doreste reducerea populatiei,asa ca "cei de sus" s-au gandit si la aspectul natalitatii.Degeaba ne otravesc ei daca noi continuam sa dam nastere la urmasi.Asa ca au facut lumea sa aiba alte principii,sa isi asigure un viitor sa se distrezi si la copii sa nu se mai gandeasca,multi tineri zic"stai sa ma realizez","stai sa ma distrez,sa imi fac si un viitor si mai apoi un copil" si asa ajung pe la 35-40 de ani fara copil si atunci sunt sanse mari sa zica ca sunt prea batrani pt un copil,poate au fost stresati in tinerete sa isi asigure un viitor si la 40 de ani se simt mult mai batrani decat ar trebui,asa ca nu le mai arde de copil,unde mai pui ca unu dintr-un oras mare,poluat si aglomerat cu siguranta la 40 de ani va arata ca o persoana de 50 de ani care locuieste la tara!

Mama ce prost esti. Sincer, de ce mai respiri?



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 mar 2011 00:15 de dorinda


Mama ce prost esti. Sincer, de ce mai respiri?


Are dreptate. N-ai vazut cutii de lapte fiert de 5 ori, mezeluri cu tot felul de chimicale, legume si fructe modificate genetic? Nu ti se pare ca in ultima vreme se cauta persoane cu ani buni de experienta si cu studii superioare pentru cele mai banale locuri de munca? Au aparut atatea boli si se fac atatea experimente in privinta asta in laboratoare incat te sperii. Medicamentele sunt mai mult otrava decat tratament si sunt putini care recomanda tratamentele naturiste. Daca tu mananci bio si esti persoana potrivita pentru jobul pe care il ai, esti un fericit, dar daca nu observi sau nu crezi anumite lucruri, asta nu inseamna ca ele nu exista. Din pacate, in ziua de azi, daca vrei un trai decent, trebuie sa te conformezi unor cerinte pe care eu una nu le agreez.

Lupta pentru bani si putere este dintotdeauna. Sunt destule organizatii secrete care se ocupa de asta. Ce te face sa crezi ca omenirea este atat de importanta incat sa faca ceva bun pentru noi? Pentru ei nu contam si nu suntem altceva decat sclavi care le servesc interesele.
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 mar 2011 02:35 de Bozgoru



Are dreptate. N-ai vazut cutii de lapte fiert de 5 ori, mezeluri cu tot felul de chimicale, legume si fructe modificate genetic? Nu ti se pare ca in ultima vreme se cauta persoane cu ani buni de experienta si cu studii superioare pentru cele mai banale locuri de munca? Au aparut atatea boli si se fac atatea experimente in privinta asta in laboratoare incat te sperii. Medicamentele sunt mai mult otrava decat tratament si sunt putini care recomanda tratamentele naturiste. Daca tu mananci bio si esti persoana potrivita pentru jobul pe care il ai, esti un fericit, dar daca nu observi sau nu crezi anumite lucruri, asta nu inseamna ca ele nu exista. Din pacate, in ziua de azi, daca vrei un trai decent, trebuie sa te conformezi unor cerinte pe care eu una nu le agreez.

Lupta pentru bani si putere este dintotdeauna. Sunt destule organizatii secrete care se ocupa de asta. Ce te face sa crezi ca omenirea este atat de importanta incat sa faca ceva bun pentru noi? Pentru ei nu contam si nu suntem altceva decat sclavi care le servesc interesele.
ce cretinatati puteti sa aberati.. chimicalele din produse- isi au locul normal pt a prospera o afacere .. ecuatia afacerii pe baza de alimente este:
- productie mare.. cost de fabricare mic.... ce kkt veniti cu toate aberatiile astea aici..
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 mar 2011 03:44 de dorinda

ce cretinatati puteti sa aberati.. chimicalele din produse- isi au locul normal pt a prospera o afacere .. ecuatia afacerii pe baza de alimente este:
- productie mare.. costuri de fabricare mic.... ce kkt veniti cu toate aberatiile astea aici..



Cand o sa faci cancer sa nu te intrebi "de ce?".
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 mar 2011 05:00 de Bozgoru




Cand o sa faci cancer sa nu te intrebi "de ce?".
mersi de urari
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 mar 2011 07:49 de dorinda

mersi de urari



Nu fac astfel de urari. Doar ca in ziua de azi, cu atatea chimicale, oamenii au toate sansele sa pateasca asa ceva. Chiar nu-ti doresc sa faci cancer, doar ca ceea ce iei tu drept aberatii, este de fapt un mare adevar pe care unii refuza sa-l vada. Data viitoare cand iei lapte de la supermarket, uita-te pe cutie/punga. Gasesti acolo un triunghi cu o cifra in el. Aia arata de cate ori a fost fiert produsul respectiv. Cand o sa cumperi mezeluri sau alte produse lactate, uita-te si ce scrie pe eticheta aia. Ca sa stii ce mananci, nu de alta. Si apoi mai discutam. Sunt curioasa daca o sa mai ai curajul sa ma contrazici. Eu de obicei nu vorbesc in necunostinta de cauza.
sus

k

Senior member
144 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 mar 2011 16:13 de k

Subiectul era altul. Ca la varsta de 29 de ani dupa o relatie frumoasa , acum ii spui cuvinte dulci etc si apoi iti spune ca e insarcinata si incepe cu tot felul de injurii si ca dansul nu este pregatit. Asta inseamna ca barbatul respectiv nici macar nu te respecta. Daca si la varsta 29 de ani spui ca este devreme... Am inteles la 21,22 e oarecum devreme, dar 29? las-o dreacu. Cei care dupa 25 de ani au prietena si dansa ramane insarcinata, daca barbatul fuge ala nu e barbat, trebuie sa iti asumi responsabilitatea.
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 mar 2011 16:21 de Bozgoru




Nu fac astfel de urari. Doar ca in ziua de azi, cu atatea chimicale, oamenii au toate sansele sa pateasca asa ceva. Chiar nu-ti doresc sa faci cancer, doar ca ceea ce iei tu drept aberatii, este de fapt un mare adevar pe care unii refuza sa-l vada. Data viitoare cand iei lapte de la supermarket, uita-te pe cutie/punga. Gasesti acolo un triunghi cu o cifra in el. Aia arata de cate ori a fost fiert produsul respectiv. Cand o sa cumperi mezeluri sau alte produse lactate, uita-te si ce scrie pe eticheta aia. Ca sa stii ce mananci, nu de alta. Si apoi mai discutam. Sunt curioasa daca o sa mai ai curajul sa ma contrazici. Eu de obicei nu vorbesc in necunostinta de cauza.
si tu vrei sa zici ca Bill Gates si Obama mananca numai produse fara nici un fel de chimicale? toti mancam aceelasi cacaturi.. bogat- sarac-presedinte-rege..
sus

Rolando

Expert member
1553 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 15 mar 2011 12:00 de Rolando

ce cretinatati puteti sa aberati.. chimicalele din produse- isi au locul normal pt a prospera o afacere .. ecuatia afacerii pe baza de alimente este:
- productie mare.. cost de fabricare mic.... ce kkt veniti cu toate aberatiile astea aici..
Ai si tu dreptate.Dar eu cred ca a fost gandit sa se ajunga aici.Ma gandesc ca pe vremea comunismului,cel putin la noi in tara nu se foloseau atatea chimicale.Mancarea era mult mai sanatoasa decat in prezent si in plus produceam atat de multa ca aveam si pt export.

Nu zic ca am dreptate,e doar o parere...sper sa nu mai vina Sorinel sa ne spuna cat este el de destept!




http://www.youtube.com/watch?v=MGcVm90rkug
sus

Rolando

Expert member
1553 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 mar 2011 23:38 de Rolando



ca sa se realizeze ce spui tu acolo trebe sa apara al 3 lea razboi mondial.
nu mai e mult pana acolo



http://www.youtube.com/watch?v=MGcVm90rkug
sus

andr3

Newbie
7 mesaje

Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 27 mar 2011 13:34 de andr3


3. tu zici ca esti sigura ca exista un Dumnezeu acolo sus.. si ca te va ajuta sa treci de toate astea... ia deschide tu ochii asa putin si gandeste-te ca Dumnezeu te-a adus in situatia asta si probabil a facut dreptate aducandu-te in situatia asta tocmai sa platesti pentru ceea ce ai facut in trecut si pentru ceea ce meriti...

quod erat demonstrandum....

in primul rand chiar si o c**** de pe centura(nu e cazul aici) poate fi o mama excelenta mai ales ca a zis ca a renuntat de un an la acel job de la salon. si in plus de asta nu vad de ce trebuie sa fii atat de idiot ca barbat incat sa jignesti o femeie pt ca a ramas insarcinata? ce depinde doar de ea? nu si tu ai gresit? si chiar daca nu vrei copilul in cel mai rau caz esti responsabil sa platesti pensie alimentara (faci un test adn inainte) Chiar vorbeam cu un prieten la o bere de fetele noastre si veni vorba de sarcina. Eu am zis ca daca s-ar intampla(cu toate ca e imposibil daca ai grija) as accepta copilul si nici nu m-as gandi la avort. El cica imediat ar lua-o de mana si ar duce-o la chiuretaj. Daca intrebati de varsa eu am 20 si el 21. Nu concep sa iubesti o fata si daca iti zice ca e insarcinata sa te schimbi la 180 grade sa o insulti si sa o obligi sa avorteze! Aici numai de dragoste nu poate fi vorba. Zicea cnv mai sus ochi pt ochi si dinte pt dinte... asa o sa ramanem toti orbi si stirbi... frumoasa mentalitate n-am ce zice...



privesc in oglinda si nu stiu ce vad...
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 29 mar 2011 03:13 de Bozgoru


in primul rand chiar si o c**** de pe centura(nu e cazul aici) poate fi o mama excelenta mai ales ca a zis ca a renuntat de un an la acel job de la salon. si in plus de asta nu vad de ce trebuie sa fii atat de idiot ca barbat incat sa jignesti o femeie pt ca a ramas insarcinata? ce depinde doar de ea? nu si tu ai gresit? si chiar daca nu vrei copilul in cel mai rau caz esti responsabil sa platesti pensie alimentara (faci un test adn inainte) Chiar vorbeam cu un prieten la o bere de fetele noastre si veni vorba de sarcina. Eu am zis ca daca s-ar intampla(cu toate ca e imposibil daca ai grija) as accepta copilul si nici nu m-as gandi la avort. El cica imediat ar lua-o de mana si ar duce-o la chiuretaj. Daca intrebati de varsa eu am 20 si el 21. Nu concep sa iubesti o fata si daca iti zice ca e insarcinata sa te schimbi la 180 grade sa o insulti si sa o obligi sa avorteze! Aici numai de dragoste nu poate fi vorba. Zicea cnv mai sus ochi pt ochi si dinte pt dinte... asa o sa ramanem toti orbi si stirbi... frumoasa mentalitate n-am ce zice...
ma omule.. nu am zis ca trebuie sa te schimbi la 180 grade... un copil poate fi ceva chiar frumos intr-o relatie de lunga durata.. daca copilul este dorit de amandoi.. dar din mom ce vine o panarama dasta si zice ca ea vrea sa pastreze copilul.. desi el nu este pregatit si nu este de acord.. ia spune-mi tu mie de ce ar pastra o zdreantza copilul daca barbatul nu vrea? din principii..? pentru faptul ca s-a gandit ca acel copil care daca nu va fi recunoscut de amandoi si va fi un bastard ii va lumina viata..? s-a trezit brusc sentimentul de mama in ea? raspunsul este ca este o proasta.. nu inteleg de ce kkt crezi tu ca eu iau apararea la cretinii care f** tot si lasa femeile insarcinate si dupa aia se ascund.. aici ea e vinovata..
sus

andr3

Newbie
7 mesaje

Re: Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 29 mar 2011 21:28 de andr3

ma omule.. nu am zis ca trebuie sa te schimbi la 180 grade... un copil poate fi ceva chiar frumos intr-o relatie de lunga durata.. daca copilul este dorit de amandoi.. dar din mom ce vine o panarama dasta si zice ca ea vrea sa pastreze copilul.. desi el nu este pregatit si nu este de acord.. ia spune-mi tu mie de ce ar pastra o zdreantza copilul daca barbatul nu vrea? din principii..? pentru faptul ca s-a gandit ca acel copil care daca nu va fi recunoscut de amandoi si va fi un bastard ii va lumina viata..? s-a trezit brusc sentimentul de mama in ea? raspunsul este ca este o proasta.. nu inteleg de ce kkt crezi tu ca eu iau apararea la cretinii care f** tot si lasa femeile insarcinate si dupa aia se ascund.. aici ea e vinovata..
eu zic k sunt de vina aman2 nu doar ea... si el... evident ca nu as vrea copil cu oricine dar eu nici nu prea ma incurc cu oricine



privesc in oglinda si nu stiu ce vad...
sus

k

Senior member
144 mesaje

Re: Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 31 mar 2011 12:02 de k

ma omule.. nu am zis ca trebuie sa te schimbi la 180 grade... un copil poate fi ceva chiar frumos intr-o relatie de lunga durata.. daca copilul este dorit de amandoi.. dar din mom ce vine o panarama dasta si zice ca ea vrea sa pastreze copilul.. desi el nu este pregatit si nu este de acord.. ia spune-mi tu mie de ce ar pastra o zdreantza copilul daca barbatul nu vrea? din principii..? pentru faptul ca s-a gandit ca acel copil care daca nu va fi recunoscut de amandoi si va fi un bastard ii va lumina viata..? s-a trezit brusc sentimentul de mama in ea? raspunsul este ca este o proasta.. nu inteleg de ce kkt crezi tu ca eu iau apararea la cretinii care f** tot si lasa femeile insarcinate si dupa aia se ascund.. aici ea e vinovata..


Te consideri barbat? nene daca era la 20 de ani la 25, mai puteai spune ca nu esti pregatit, dar cand aproape ai 30 si spui asta inseamna ca esti om slab. Plus de asta tu te comporti ca si el, daca fata vrea sa pastreze copilul la fel faci si tu, zbieri la ea, o injuri, o faci cum vrei tu. De ar sti prietena ta cu cine e... sau doamne fereste logodnica sau mai rau , sotie. Dar la tine sotie iti trebe la 50? hai 60 sa ai timp sa faci un copil. Sau nu, e prea devreme? uofff
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 13 apr 2011 03:52 de Bozgoru



Te consideri barbat? nene daca era la 20 de ani la 25, mai puteai spune ca nu esti pregatit, dar cand aproape ai 30 si spui asta inseamna ca esti om slab. Plus de asta tu te comporti ca si el, daca fata vrea sa pastreze copilul la fel faci si tu, zbieri la ea, o injuri, o faci cum vrei tu. De ar sti prietena ta cu cine e... sau doamne fereste logodnica sau mai rau , sotie. Dar la tine sotie iti trebe la 50? hai 60 sa ai timp sa faci un copil. Sau nu, e prea devreme? uofff
la cei 1000 de ani care ii ai tu.. te duce cam greu capu... daca aveam si eu un mileniu.. poate nu eram asa un badaran prost crescut... si nemilos imptriva retardelor.. si eram si eu asa intelept.. precum esti tu.. Forza Ehova..
sus

Rubiks

Senior member
135 mesaje

Re: Singura si insarcinata

scris pe 15 apr 2011 20:49 de Rubiks

buna...numele meu este iulia si am 20 de ani...sunt noua pe acest forum...incerc sa cunosc oameni noi cu care sa comunic...simt nevoia sa vb cu cineva si din pacate nu am cu cine...am facut multe greseli pana la varsta asta,unele le regret,altele nu...Abia terminasem liceul cand am decis sa ma angajez...cum sa fac multi,multi bani intr-o perioada scurta de timp si intr-un mod cat mai simplu? indrumata de o prietena de-a mea m-am angajat la un salon de masaj erotic...am lucrat 6 luni acolo...nu pot sa zic ca a fost nici bine dar nici rau...la inceputul lunii decembrie 2009 am decis sa imi fac un tatuaj.O prietena mi l-a recomandat pe Florin (e unul dintre cei mai buni tatuatori profesionisti din tara)...asa l-am cunoscut si mi s-a bagat in suflet...am inceput sa tin la el foarte,foarte mult mai ales ca m-a acceptat cum eram...stia totul despre mine,ma sprijinea si pot sa zic ca am invatat foarte multe lucruri de la el (este mai mare decat mine cu 9 ani)...a urmat aproape un an in care am avut o relatie cu el...i-am pus sufletul meu in palma...am zis ca pentru el merita sa ma schimb,ceea ce am si facut...am renuntat la famile,prieteni...la tot...nu i-am iesit niciodata din cuvant si nici nu i-am gresit, desi stiam ca uneori dreptatea era de partea mea...in iulie anul acesta chiar m-am mutat cu el...intradevar ne mai certam uneori, ca in orice relatie existau discutii dar reuseam sa trecem peste ele...simteam ca suntem facuti unul pentru altul si nu o sa ne despartim niciodata...intradevar, el are un comportament ciudat-el motiveaza ca e artist si toti artistii sunt mai ciudati-cu toate astea incercam sa il inteleg si sa raman langa el...era o relatie serioasa si bazata pe iubire,din cate am crezut eu pana cand am simtit ca ceva ciudat se intampla cu mine...am aflat ca sunt insarcinata...sincera sa fiu eu m-am bucurat cand am aflat vestea insa el din momentul ala s-a schimbat complet...mi-a zis ca nu e pregatit ptr a fi tata,ca are alte planuri legate de cariera lui...in fine...vroia sa fac avort...m-a intristat foarte tare decizia lui.Am discutat mult si m-a convins sa merg sa fac avort...Saptamana trecuta,luni, mi-am facut programare la un medic...a venit cu mine...am intrat in cabinetul respectiv, am discutat cu medicul respectiv care,curios, dar nu m-a sfatuit sa fac avort...am inceput sa plang ptr ca in sufletul meu nici eu nu vroiam...m-am intins pe un pat unde urma sa se intample tot,insa nu am avut puterea si nici curajul sa duc la bun sfarsit actiunea...m-am imbracat si am iesit plangand de acolo refuzand avortul...Florin ma astepta afara...i-am zis sa ma ierte dar nu pot sa fac nici un avort...stiti ce s-a intamplat in urmatorul minut??? mi-a zis ca sunt o perversa si o parsiva si ca incerc sa il leg de mine folosind un copil...am simtit ca imi fuge pamantul de sub picioare,ca mi se prabuseste cerul tot peste mine...nu-mi venea sa cred ce aud...mi-a zis ca el nu vrea copilul si sa ma descurc singura...am plecat plangand de acolo singura...apoi seara i-am zis ca vreau sa imi iau lucrurile de la el...a fost cumplit...am avut din nou o discutie...mi-a vorbit foarte urat,m-a jignit,m-a insultat,m-a acuzat de niste lucruri ingrozitoare...mi-a zis ca este sigur ca el e tatal copilului dar nu vrea ca eu sa fiu mama copilului lui...simteam ca vreau sa mor in momentul ala...am incercat sa ma sinucid in seara aceea...am inghitit un pumn de pastile pe care le-am vomitat imediat dupa ce le-am luat...nu pot sa va explic ce era in sufletul meu...mi-a fost si imi este inca foarte greu sa imi revin...nu pot sa cred ca am stat langa o persoana de genul asta si i-am pus totul la picioare si el si-a batut joc de mine si de sufletul meu...in tot timpul asta m-am gandit ce sa fac cu copilul...am decis sa il pastrez...decizia asta m-a ajutat mult...ma simt puternica si parca am un motiv sa traiesc...nu conteaza ce o sa fiu nevoita sa fac...o sa cresc copilul singura si o sa ii ofer totul,e motivul meu de a trai...deja am fost la primul ecograf si sarcina e ok...maine implinesc 2 luni de cand sunt insarcinata...ce pot sa zic...uneori imi vine sa plang de sa inund tot globul pamantesc insa am momente cand ma gandesc ca o sa fie bine si pentru mine si o sa fiu o mamica fericita chiar daca o sa fiu singura...l-am anuntat si pe Florin de decizia care am luat-o...mi-a zis sa nu il mai deranjez ca deja are o relatie cu altcineva si nu il intereseaza copilul,ba chiar m-a rugat sa merg la notar si sa fac nu stiu ce act prin care sa il scutesc de eventualele pretentii,pensie alimentara,etc...e un gunoi...dar eu nu vreau sa ma mai gandesc la asta...sper sa am puterea si curajul sa infrunt tot ce ma asteapta...oricum eu stiu ca este un Dumnezeu acolo sus care nu doarme si o sa ma ajute sa reusesc tot ce mi-am propus...poate ca v-am plictisit cu povestea mea,dar mie imi face bine,ma descarc astfel...si am un sfat ptr voi fetelor: deschide-ti bine ochii cand va indragostiti si va daruiti inimile ca sa nu va para rau mai tarziu...


Wow

Mult noroc in viata...Copilul acela este deja FOARTE NOROCOS



Mdeahh..
sus

mandarina

Veteran member
295 mesaje

Re: Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 5 mai 2011 20:57 de mandarina

tu te auzi ce spui? cat patos .. cat dramatism.. nu vei ajunge departe in viata pe plan sentimental desigur..



nu ai principii. daia ajungem roboti cu toti. vai de capul tau de misogin
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 8 mai 2011 10:26 de Bozgoru




nu ai principii. daia ajungem roboti cu toti. vai de capul tau de misogin
pacat ca unele femei n-au intelectul necesar sa faca diferenta intre realism si misoginism...
sus

DaNNY_DiViNO

Expert member
1750 mesaje

Re: Re: Singura si insarcinata

scris pe 8 mai 2011 14:01 de DaNNY_DiViNO



Wow

Mult noroc in viata...Copilul acela este deja FOARTE NOROCOS


da... d-aia sunt o multime de femei care isi cresc copiii singure si multi copii ajunsi la adolescenta care isi urasc familia si mama pentru ca au crescut fara un tata.. good thinking



🔴 Content Creator [@] DannyDivino
sus

k

Senior member
144 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: singura si insarcinata

scris pe 8 mai 2011 21:57 de k

la cei 1000 de ani care ii ai tu.. te duce cam greu capu... daca aveam si eu un mileniu.. poate nu eram asa un badaran prost crescut... si nemilos imptriva retardelor.. si eram si eu asa intelept.. precum esti tu.. Forza Ehova..


Ce prost crescut esti omule. Am sa fac abstractie de comentariile tale,m-am coborat prea jos purtand acest"dialog" cu tine.
Acum am vazut, esti bucurestean. Tipic, astia din Bucuresti se cred cei mai destepti, buricul pamantului, nu exista nimeni ca ei, si cand colo ei sunt pierduti intr-un univers visator.
sus
Pagina 2 din 3
«   1   2   3   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

23 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate