Sotul meu nu vrea copii

Pagina 1 din 1
1

angela

Guest

Sotul meu nu vrea copii

scris pe 18 feb 2007 13:33 de angela

Am 28 ani, sotul meu are 35 ani.Suntem casatoriti de 4 ani iar el nu vrea "inca" copii. Imi amintesc ca imediat dupa casatorie am spus ca asteptam un an pana sa facem un copil. Amandoi am fost de acord. Apoi, de fiecare data cand aduceam vorba spunea :la anul facem si copii. Am ajuns sa cred ca ma minte, ca de fapt nu vrea copii. sunt foarte suparata, consider ca nimeni nu-mi poate lua dreptul de a fi mama si chiar ma gandesc la divort.
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 19 feb 2007 15:18 de SORIN28

Am 28 ani, sotul meu are 35 ani.Suntem casatoriti de 4 ani iar el nu vrea "inca" copii. Imi amintesc ca imediat dupa casatorie am spus ca asteptam un an pana sa facem un copil. Amandoi am fost de acord. Apoi, de fiecare data cand aduceam vorba spunea :la anul facem si copii. Am ajuns sa cred ca ma minte, ca de fapt nu vrea copii. sunt foarte suparata, consider ca nimeni nu-mi poate lua dreptul de a fi mama si chiar ma gandesc la divort.


Bun, si?!



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

LonelyGirl

Expert member
1322 mesaje

Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 19 feb 2007 17:08 de LonelyGirl

Am 28 ani, sotul meu are 35 ani.Suntem casatoriti de 4 ani iar el nu vrea "inca" copii. Imi amintesc ca imediat dupa casatorie am spus ca asteptam un an pana sa facem un copil. Amandoi am fost de acord. Apoi, de fiecare data cand aduceam vorba spunea :la anul facem si copii. Am ajuns sa cred ca ma minte, ca de fapt nu vrea copii. sunt foarte suparata, consider ca nimeni nu-mi poate lua dreptul de a fi mama si chiar ma gandesc la divort.


In problema asta nu te putem ajuta noi.Nu stim ce gandeste sotul tau, ce vrea, ce isi doreste.Nu poti ca intr-o zi sa iti iei valiza si sa-i spui "eu cred ca nu vrei copii asa ca divortez".Trebuie sa discutati.Sa ii spui ce te nemultumeste, ce iti doresti, sa afli raspunsurile exacte la presupunerile tale si apoi sa luati o hotarare.Sunt lucruri pe care nu le poti face de una singura si asta e unul dintre ele...parerea mea.




Ti-e bine?Stai linistit, o sa treci si peste asta!

Dragostea catre Prietenie: Si daca eu exist, tu ce rost mai ai?
Prietenia: Eu las un zambet acolo unde tu lasi o lacrima...
sus

dazza

Expert member
513 mesaje

Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 20 mar 2007 02:36 de dazza

Sotul tau este un om ocupat ? Are un serviciu solicitant ?
Daca da,probabil considera ca ar fi un tata de weekend si de aceea doreste sa mai astepte.
Eu zic ca ar trebui sa discuti cu el,sa vezi de ce nu este pregatit inca.
Nu trebuie sa iti faci valiza si sa plec,poate el isi doreste sa se ocupe de stabilitatea voastra materiala si abia pe urma sa aveti un copil.Doar el stie raspunsul asa ca,ar trebui intai sa vb cu el.
Ca un test : Urmareste`l cum se comporta in preajma copiilor ? Cum se poarta cu ei ? Cat de mult ii plac ? Cum vorbeste despre ei ?



Daca tii prea usor dragostea,zboara,daca o tii prea strans,moare....
sus

Bursucu

Veteran member
189 mesaje

Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 9 apr 2007 00:59 de Bursucu

Am 28 ani, sotul meu are 35 ani.Suntem casatoriti de 4 ani iar el nu vrea "inca" copii. Imi amintesc ca imediat dupa casatorie am spus ca asteptam un an pana sa facem un copil. Amandoi am fost de acord. Apoi, de fiecare data cand aduceam vorba spunea :la anul facem si copii. Am ajuns sa cred ca ma minte, ca de fapt nu vrea copii. sunt foarte suparata, consider ca nimeni nu-mi poate lua dreptul de a fi mama si chiar ma gandesc la divort.

fa cu altu` care vrea copii



"A cauta pacea si fericirea in afara noastra este o mare greseala.
Trebuie sa cautam in noi pacea, si ne vom putea bucura de adevarata
fericire!"
"Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte
adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda." (Herbert Agar)

sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 22 apr 2007 16:38 de SORIN28

Am 28 ani, sotul meu are 35 ani.Suntem casatoriti de 4 ani iar el nu vrea "inca" copii. Imi amintesc ca imediat dupa casatorie am spus ca asteptam un an pana sa facem un copil. Amandoi am fost de acord. Apoi, de fiecare data cand aduceam vorba spunea :la anul facem si copii. Am ajuns sa cred ca ma minte, ca de fapt nu vrea copii. sunt foarte suparata, consider ca nimeni nu-mi poate lua dreptul de a fi mama si chiar ma gandesc la divort.


Angela, daca vei divorta si eu voi fi singur, vrei sa te mariti cu mine?! Eu vreau copii, vreau doi

Crezi ca ai vreo sansa sa ajungi prin Galati?(stiu mai moderaorilor ca matrimonialele sunt cu un etaj mai sus :P )



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

Angela

Guest

Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 28 apr 2007 15:02 de Angela



Angela, daca vei divorta si eu voi fi singur, vrei sa te mariti cu mine?! Eu vreau copii, vreau doi

Crezi ca ai vreo sansa sa ajungi prin Galati?(stiu mai moderaorilor ca matrimonialele sunt cu un etaj mai sus :P )

) Galati?
In alte conditii as putea rade la gluma ta...problema mea e destul de serioasa. Imi doresc mult un copil.
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 28 apr 2007 15:07 de SORIN28


) Galati?
In alte conditii as putea rade la gluma ta...problema mea e destul de serioasa. Imi doresc mult un copil.


Stiu ca problema ta este serioasa, stiu ca ce am scris eu este o "gluma"(in mare parte).

Sincer, nu pot sa inteleg pe cineva care nu-si doreste copii(sunt tanar\a, n-am bani sa-l cresc...etc)



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

Angela

Guest

Re: Re: Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 2 mai 2007 18:21 de Angela



Stiu ca problema ta este serioasa, stiu ca ce am scris eu este o "gluma"(in mare parte).

Sincer, nu pot sa inteleg pe cineva care nu-si doreste copii(sunt tanar\a, n-am bani sa-l cresc...etc)

As vrea ca si sotul meu sa gandeasca asa ca tine.El se considera "prea" tanar, eu cred ca mai degraba e egoist si imatur.
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 4 mai 2007 10:54 de Nekunoskuta

...imediat dupa casatorie am spus ca asteptam un an pana sa facem un copil. Amandoi am fost de acord.


Inainte si imediat dupa casatorie toti spun multe, trebuie doar sa stii ce alegi sa crezi

Oricum, imaturitate scrie pe fruntea lui.

Nici mie nu-mi plac copii dar cand spun "da" unui barbat sunt hotarata sa-mi fac viata cu el, ceea ce implica si un copil.



Nimic...
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 4 mai 2007 11:33 de SORIN28


As vrea ca si sotul meu sa gandeasca asa ca tine.

Nici chiar asa, nu ti-ar place cum gandesc eu


El se considera "prea" tanar, eu cred ca mai degraba e egoist si imatur.


Prea tanar? si sa ies la plimbare cu copilul si in loc de tata sa spuna lumea ca a iesit cu bunicul?! Nu, merci, nu-s curios



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

Angela

Guest

Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 4 mai 2007 19:18 de Angela




Nici mie nu-mi plac copii dar cand spun "da" unui barbat sunt hotarata sa-mi fac viata cu el, ceea ce implica si un copil.


Exact.
Si eu sunt dispusa sa mai am rabdare cu el, numai ca ma intreb daca totusi merita...
sus

Angela

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 20 mai 2007 23:53 de Angela


Nici chiar asa, nu ti-ar place cum gandesc eu




Prea tanar? si sa ies la plimbare cu copilul si in loc de tata sa spuna lumea ca a iesit cu bunicul?! Nu, merci, nu-s curios

Daca treci prin Cluj, da-mi un bip...
sus

Bostina21

Junior member
35 mesaje

Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 8 dec 2010 22:48 de Bostina21

Castiga bani simplu testat si adevarat

... trebuie sa trimiti cate 1 leu la fiecare din cele 7 adrese mentionate in articol.

[Cenzurat de ExoticDream]
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 9 dec 2010 01:41 de ExoticDream

Castiga bani simplu testat si adevarat

... trebuie sa trimiti cate 1 leu la fiecare din cele 7 adrese mentionate in articol.

[Cenzurat de ExoticDream]


Cam ce legatura are Caritasul asta cu lipsa de dorinta a sotului de a avea urmasi?!?

In alta ordine de idei, te rog sa te abtii de a posta astfel de reclame pe site-ul nostru, nu conta pe faptul ca printre noi nu exista persoane care au dat pe la orele de matematica si stiu ce-i aia o exponentiala. Daca tu ai probleme in a intelege de ce un sistem de joc arborescent este falimentar pentru majoritatea participantilor (cu exceptia primelor cateva nivele), te invit sa calculezi 7 la puterea a noua si sa compari acel numar cu populatia Romaniei. Daca te-ai prins ce-am vrut sa spun, mai treci pe la noi si comentam pe marginea teoriei jocurilor.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Leroy

Expert member
715 mesaje

Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 10 dec 2010 15:37 de Leroy

Am 28 ani, sotul meu are 35 ani.Suntem casatoriti de 4 ani iar el nu vrea "inca" copii. Imi amintesc ca imediat dupa casatorie am spus ca asteptam un an pana sa facem un copil. Amandoi am fost de acord. Apoi, de fiecare data cand aduceam vorba spunea :la anul facem si copii. Am ajuns sa cred ca ma minte, ca de fapt nu vrea copii. sunt foarte suparata, consider ca nimeni nu-mi poate lua dreptul de a fi mama si chiar ma gandesc la divort.



Dupa cum spune cam toata lumea pe aici, trebuie sa comunici cu el sa afli exact motivul pentru care nu vrea copii, poate e prea ocupat ca sa aiba timp de el, poate vrea sa se mai distreze un timp, poate nu are conditii sa-i ofere, s.a.m.d.
Ii explici si tu punctul tau de vedere iar apoi poti trage concluziile si iti poti da seama exact dupa aceasta discutie daca trebuie sa mai treaca un an sau se risca acum...

O alta modalitate ar fi sa-l pacalesti cumva ca actul sexual sa se termine cu o eventuala sarcina dar aici e oarecum dificil si trebuie sa te risti sa auzi vreo reactie gen "vei face avort ca e prea devreme"...

Cum spune si Sorin, nu pot nici eu sa inteleg un barbat ajuns la 35 de ani care nu vrea un copil, nici tanar sa o tina in distractii nu prea mai e, si daca trece de o oarecare varsta deja e cam tarzior...



Festina Lente !
sus

dorinda

Expert member
3383 mesaje

Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 10 dec 2010 23:55 de dorinda




Dupa cum spune cam toata lumea pe aici, trebuie sa comunici cu el sa afli exact motivul pentru care nu vrea copii, poate e prea ocupat ca sa aiba timp de el, poate vrea sa se mai distreze un timp, poate nu are conditii sa-i ofere, s.a.m.d.
Ii explici si tu punctul tau de vedere iar apoi poti trage concluziile si iti poti da seama exact dupa aceasta discutie daca trebuie sa mai treaca un an sau se risca acum...

O alta modalitate ar fi sa-l pacalesti cumva ca actul sexual sa se termine cu o eventuala sarcina dar aici e oarecum dificil si trebuie sa te risti sa auzi vreo reactie gen "vei face avort ca e prea devreme"...

Cum spune si Sorin, nu pot nici eu sa inteleg un barbat ajuns la 35 de ani care nu vrea un copil, nici tanar sa o tina in distractii nu prea mai e, si daca trece de o oarecare varsta deja e cam tarzior...



Cred ca de 3 ani, aproape 4, ori a divortat, ori are o droaie de puradei...
sus

Leroy

Expert member
715 mesaje

Re: Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 11 dec 2010 12:34 de Leroy




Cred ca de 3 ani, aproape 4, ori a divortat, ori are o droaie de puradei...


Aha, posibil...



Festina Lente !
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sotul meu nu vrea copi

scris pe 20 dec 2010 23:37 de Machiavelli


Daca treci prin Cluj, da-mi un bip...

Mi-l si imaginez pe jupanul Sorinache dand bip-uri ...Nu e problema,deschidem laborator de inseminare artificiala



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sotul meu nu vrea

scris pe 21 dec 2010 09:09 de SORIN28


Mi-l si imaginez pe jupanul Sorinache dand bip-uri ...Nu e problema,deschidem laborator de inseminare artificiala

Oare o fi asteptat? Ca din iunie '07, abia anul asta am reusit si am ajuns prin Cluj pentru vreo 2 ore



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

fluturash_drag

Junior member
35 mesaje

Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 25 dec 2010 22:33 de fluturash_drag

Am 28 ani, sotul meu are 35 ani.Suntem casatoriti de 4 ani iar el nu vrea "inca" copii. Imi amintesc ca imediat dupa casatorie am spus ca asteptam un an pana sa facem un copil. Amandoi am fost de acord. Apoi, de fiecare data cand aduceam vorba spunea :la anul facem si copii. Am ajuns sa cred ca ma minte, ca de fapt nu vrea copii. sunt foarte suparata, consider ca nimeni nu-mi poate lua dreptul de a fi mama si chiar ma gandesc la divort.
Cred ca ar trebui sa se gindeasa in serios daca are idei de a avea copii,pentru ca virsta nu este una dintre cele mai tinere,copilul va avea parinti nu prea tineri si asta influenzeaza mult



Forum dedicat discuttilo fierbinti,tutoriale,social forum http://forum.dimoncic.com
sus

victoria_ok

Veteran member
337 mesaje

Re: Re: Sotul meu nu vrea copii

scris pe 26 dec 2010 23:02 de victoria_ok

Cred ca ar trebui sa se gindeasa in serios daca are idei de a avea copii,pentru ca virsta nu este una dintre cele mai tinere,copilul va avea parinti nu prea tineri si asta influenzeaza mult


Cred ca are deja copii. Nu vad la ce i-ar folosi sfatul tau acum...
sus
Pagina 1 din 1
1


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

42 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate