Varsta

Pagina 1 din 2
1   2   »

lumy

Guest

Varsta

scris pe 23 ian 2010 09:54 de lumy

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Varsta

scris pe 23 ian 2010 11:05 de basturk

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?

prefer sa nu comentez pentru ca as fi destul de "acid".eu nu cred in relatiile in care diferenta de varsta este atat de mare



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

mandarina

Veteran member
295 mesaje

Re: Re: Varsta

scris pe 23 ian 2010 11:15 de mandarina


prefer sa nu comentez pentru ca as fi destul de "acid".eu nu cred in relatiile in care diferenta de varsta este atat de mare



daca luam dupa varsta..sunt multe lucruri contra voastra...cateodata dragostea te orbeste ai grija
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Re: Varsta

scris pe 23 ian 2010 11:19 de basturk




daca luam dupa varsta..sunt multe lucruri contra voastra...cateodata dragostea te orbeste ai grija

sper sa nu ma orbeasca sa ajung sa stau cu o bunicuta cu 30 de ani mai mare ca mine.altfel...ma duc si ma arunc in vidraru



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Varsta

scris pe 23 ian 2010 11:30 de Psyche

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?


daca e ceva ce nu o sa critic vreodata(pentru ca m-am saturat,nu de alta) sunt diferentele de varsta.
in cazul acesta o sa incerc sa fiu totusi obiectiva dar sa-ti expun un caz.
diferenta intre tatal meu si sotia lui este de 29 de ani,ei sunt casatoriti de 6 ani si par oarecum fericiti,dar..tin sa mentionez ca ea nu este o persoana prea inteligenta si se multumeste cu statutul de casnica(pentru cat timp,nu stiu-vom vedea!).
trebuie sa ai clar in capsor ca dumnealui a trecut deja prin viata si nu-si mai doreste neaparat lucrurile de care ar trebui sa ai tu acum parte:iesiri in stanga si-n dreapta,chicoteli,intalniri cu tot felul de oameni. iar tu ..? probabil ca tu esti aia care tinde spre o viata ca a lui..dar inainte sa te implici in ceva serios analizeaza-ti bine dorintele,doleantele si vezi cat iti da raportul dintre ele.
in cazul in care are si copii,situatia se poate complica mai ceva ca in filmele americane.



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Varsta

scris pe 23 ian 2010 18:17 de compot

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?
lucretia tre sa fii sincera cu tine si sa te intrebi ce.ti place mai mult la el: masina, portofelul care-l face greu etc.( k presupun k nu te.i indragostit d un oarekare d 48 d ani care arata mai tanar) cat despre viitor dk te vei casatori cu el, poate veti avea un copil! El va fi cel care va suferi ca o sa creask fara tatal lui biologic, iar tie no sa.ti plak sa.ti vezi progenitura nefericita(e doar un exemplu, nu.l lua in serios) parerea mea e k diferenta asta atat d mare nu e buna, dar u sa faci c vrei!



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Varsta

scris pe 23 ian 2010 18:36 de sweety16

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?


Si..ce ai vazut la tipul ala?e cu 20 de ani mai mare...gandestte bine...cand tu vei avea 28 de ani, varsta la care inca esti tanara, el va avea 58...va fi foarte batran pentru tine...la varsta aia isi asteapta nepoteii nu propiul copil.De fap daca stam bine sa ne gandim chiar tu ai putea fi fata lui.Nu-ti pierde niste ani asa frumos langa un om de varsta lui...cand la varsta asta ai putea sa te distrezi cu prietenii.Plus ca barbatul asta te va indeparta foarte mult de prietenii tai, crede-ma.Tu nu vei putea sa iesi in vreun club cu el si prietenii tai...sau undeva la o terasa...



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Varsta

scris pe 23 ian 2010 18:58 de baby

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?


Doamne.....sper sa nu ma indragostesc de un barbat mult mai mare decat mine





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Varsta

scris pe 23 ian 2010 19:03 de simosimina

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?


în primul rând nu văd viitor în relaţia asta))



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Varsta

scris pe 24 ian 2010 12:15 de basturk



în primul rând nu văd viitor în relaţia asta))

poate e vorba de iri



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Varsta

scris pe 24 ian 2010 12:33 de baby


poate e vorba de iri


iri e numai 1





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Re: Re: Varsta

scris pe 24 ian 2010 12:36 de basturk



iri e numai 1

atunci o fi vre-un frate de-al lui iri



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Varsta

scris pe 25 ian 2010 02:07 de Bozgoru

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?
cand tu ai 25 el e impotent.. cand tu ai 29 el are 60 si e tot impotent... cand tu ai 40 el a murit..
sus

cherry_dream

Expert member
790 mesaje

Re: Varsta

scris pe 25 ian 2010 13:29 de cherry_dream

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?


cum te-ai indragostit de un barbat de 48 de ani?

doamne!



Dragostea este o chestiune de "chimie", sexul este o chestiune de "fizica".
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Varsta

scris pe 25 ian 2010 13:37 de basturk



cum te-ai indragostit de un barbat de 48 de ani?

doamne!

ca si moni de iri...(hai ca am ramas cu o fixatie)



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Re: Re: Varsta

scris pe 25 ian 2010 21:38 de simosimina



iri e numai 1


hai frate alte exemple decât idioţii ăia 2 ...)
Eu una nu sunt "columbo"filă...
Am un coleg care i-a fost coleg la facultate Monicăi ))



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Varsta

scris pe 26 ian 2010 08:58 de basturk



hai frate alte exemple decât idioţii ăia 2 ...)

pai am dat exemplul asta pentru ca il cunoaste toata lumea.nu as putea spune: gherghe si lenuta, stau peste ulita de bunicii mei, pentru ca nu ii stie nimeni



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

portugal

Newbie
2 mesaje

Re: Varsta

scris pe 31 ian 2010 01:03 de portugal

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?[Pentru viitor nu are cum sa fie diferenta buna e prea mare .Cum ti-au spus si ceilanti el numai are chef de ce ai tu la mine e diferenta cu sotul de 9 ani si totusi se cunoaste cateodata dar la tine?


dana reis
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Varsta

scris pe 8 feb 2010 14:12 de basturk

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?[Pentru viitor nu are cum sa fie diferenta buna e prea mare .Cum ti-au spus si ceilanti el numai are chef de ce ai tu la mine e diferenta cu sotul de 9 ani si totusi se cunoaste cateodata dar la tine?

la ea....ciuciu...ca s-a speriat si a fugit



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

mandarina

Veteran member
295 mesaje

Re: Re: Re: Varsta

scris pe 13 feb 2010 11:06 de mandarina


la ea....ciuciu...ca s-a speriat si a fugit



sus

MissPerfectiune

Senior member
85 mesaje

Re: Varsta

scris pe 13 feb 2010 15:01 de MissPerfectiune

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?

Cine stie? Poate ca da poate ca nu
Arata macar de 48? Daca va iubiti sper sa aveti parte de tot norocul din lume
Eu zic totusi sa nu te casatoresti cu el doar din dragoste...pentru bani
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Varsta

scris pe 13 feb 2010 22:45 de simosimina

fără supărare...dar pute a carne bătrână...


“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

anonim

Guest

Re: Re: Varsta

scris pe 23 feb 2010 17:37 de anonim

eu nu am 18 ani am 16 iar prietenul meu 25 ... ne-am cunoscut in 2008, relatia noastra este stabila.
Stiu ca el este la varsta la care un barbat si-ar dori sa isi intemeieze o familie...iar eu sa imi termin scoala...( nici nu se pune problema.. am de gand sa fac si facultate ...iar el este de aceiasi parere)

Eu nu vad a fi o problema, ne iubim foarte mult iar la liceu merge foarte bine.. ba chiar am note mai mari de cand sunt cu el.

parintii mei stiu ..si treptat ne-au inteles.. noi suntem fericiti impreuna si chiar ne dorim un viitor unul alaturi de celalalt

nu stiu cum priviti voi aceste relatii in care diferenta de varsta este destul de mare, dar eu pot spune ca nimic nu este imposibil.. timpul le rezolva pe toate iar iubirea primeaza

sus

toy

Guest

Re: Varsta

scris pe 23 feb 2010 19:04 de toy

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?

Se spune ca dragostea nu are varsta. Daca tu esti sigura ca acea persoana este cea potrivita, nu lua in seama ce spune lumea si traieste-ti viata
sus

C275

Veteran member
255 mesaje

Re: Varsta

scris pe 23 feb 2010 20:55 de C275

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?



nu vad un viitor roz pentru voi.
or sa apara certuri/discutii tocmai pe tema asta mai tarziu, daca va exista un "mai tarziu"

sunt atatia baieti pe lumea asta si tu te-ai indragostit de cineva care ti-ar putea fi tata.
gandeste-te bine inainte sa iei o decizie legata de voi

oricum, eu nu cred ca va tine
sus

C275

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Re: Varsta

scris pe 23 feb 2010 20:58 de C275

eu nu am 18 ani am 16 iar prietenul meu 25 ... ne-am cunoscut in 2008, relatia noastra este stabila.




intre tine si prietenul tau e o diferenta de 9 ani, nu de 20.

cum ai spus si tu, el vrea sa-si intemeieze o familie. gandeste-te daca asta e chiar ceea ce-ti doresti, totusi, ai abia 16 ani.
vrei sa-ti termini studiile, crezi ca e dispus sa astepte atata timp?
(cand ai spus studii, eu m-am gandit la liceu+facultate)
sus

anonim

Guest

Re: Re: Re: Re: Varsta

scris pe 23 feb 2010 21:07 de anonim

m-am gandit foarte bine si am vorbit destul de mult cu el pe aceasta tema incat sa ajungem la o concluzie...

asta este ceea ce ne dorim aman2
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Varsta

scris pe 24 feb 2010 00:39 de ExoticDream

eu nu am 18 ani am 16 iar prietenul meu 25 ... ne-am cunoscut in 2008, relatia noastra este stabila.
Stiu ca el este la varsta la care un barbat si-ar dori sa isi intemeieze o familie...iar eu sa imi termin scoala...( nici nu se pune problema.. am de gand sa fac si facultate ...iar el este de aceiasi parere)

nu stiu cum priviti voi aceste relatii in care diferenta de varsta este destul de mare, dar eu pot spune ca nimic nu este imposibil.. timpul le rezolva pe toate iar iubirea primeaza



La voi sunt doar 9 ani, nu-i chiar o tragedie. Ai dreptate, iubirea primeaza, DAR numai daca are fundament solid, iar relatia voastra are sanse de reusita DACA barbatul acela este asa cum spui tu, adica, printre altele, interesat si ca tu sa faci o facultate, chiar daca probabil v-ati casatori dupa ce termini liceul. Cred ca cei 2 ani pana la admitere vor fi suficienti ca sa iti dai seama ce si cum. Va doresc..... sa reusiti!

Keep us posted!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Nu minti!

Guest

Re: Varsta

scris pe 26 feb 2010 13:53 de Nu minti!

E ok, daca Pasoptistul arata bine, dar oricat s-ar ingriji, tot o sa i se usuce si o sa-i cada coaiele intr-o buna zi, mult mai devreme decat o sa ti se lase tie tatele si sa-ti cada curu, sa nu mai fie asa de ferm.
Atentie la Iri cu Monica, sa nu patesti ca moldoveanca aia! Poate inveti ceva din asta si ramai si tu cu o avere maricica. Eu iti urez futaiuri placute in continuare si tine-nme la curent cu ce faci si cum abordezi problema pe viitor.
sus

Aurashy

Senior member
62 mesaje

Re: Varsta

scris pe 27 feb 2010 14:38 de Aurashy

buna! ma numesc lucretia si am 18 ani. de la un timp m-am indragostit de un barbat de 48 de ani. tin sa mentionez ca nu arata de 48 adik se ingrijeste. ne iubim foarte mult. credeti ca aceasta diferenta mare e buna pt viitor?



eu sunt de parere ca nu conteaza varsta... parerea mea si doar a mea))))



Get Rich or Die Tryin`
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

46 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate