Fetele...

Pagina 2 din 2
«   1   2

femme

Expert member
880 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 2 sep 2010 21:24 de femme


Ele nu gandesc inainte sa se arunce intr`o astfel de relatie.Un adevarat "bad boy" va face ce vrea cu ea:sex,bataia ...mai pe scurt va fi jucaria lui pana se va plictisi de ea sau fata va sfarsi prin strainate la...cluburi.



Vezi ca-ti sar "iubitoarele de bad-boys" in cap!!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 2 sep 2010 21:25 de ursaru




Dupa care incercati sa-l convingeti sa agate altceva chair acolo ( o chelnerita, ceva). Il duceti apoi acasa, momente in care el plange dupa ea si mai beti si acolo ceva, nu?

Sa mai continui??

Yeah,yeah ai prins ideea



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 2 sep 2010 21:27 de femme


Yeah,yeah ai prins ideea



Asta fac aproape toti baietii! Am vazut si eu cativa in starea asta!!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 2 sep 2010 21:28 de ursaru




Vezi ca-ti sar "iubitoarele de bad-boys" in cap!!

Nuu!Pentru ca ele au avut parte de baietasi din astia cu care vorbeau pe messenger si le minteau ca face si taie si el e numaru unu ,ca ii bate pe toti din clasa etc. Eu ma refer la genul ala de baiat care cand are o relatie cu o fata face de toate cu ea inclusiv ce am enumerat in raspunsul de mai sus.



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 2 sep 2010 21:30 de femme


Nuu!Pentru ca ele au avut parte de baietasi din astia cu care vorbeau pe messenger si le minteau ca face si taie si el e numaru unu ,ca ii bate pe toti din clasa etc. Eu ma refer la genul ala de baiat care cand are o relatie cu o fata face de toate cu ea inclusiv ce am enumerat in raspunsul de mai sus.



Stiu la ce te-ai referit tu! Eu ma refeream la raspunsul dat de sweety16!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 2 sep 2010 22:03 de sweety16


Nuu!Pentru ca ele au avut parte de baietasi din astia cu care vorbeau pe messenger si le minteau ca face si taie si el e numaru unu ,ca ii bate pe toti din clasa etc. Eu ma refer la genul ala de baiat care cand are o relatie cu o fata face de toate cu ea inclusiv ce am enumerat in raspunsul de mai sus.


Pana la urma nu cred ca stii exact cu ce baieti am umblat, sau daca pana la urma era doar gura de ei.



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

femme

Expert member
880 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 2 sep 2010 22:05 de femme



Pana la urma nu cred ca stii exact cu ce baieti am umblat, sau daca pana la urma era doar gura de ei.



Si daca ai umblat cu baieti despre care vorbeste ursaru, nu vad ce-i de laudat in asta! Shh..nu mai spune la nimeni!!



"Dumnezeu le-a dat femeilor intuitie si feminitate. Folosita corespunzator, combinatia zapaceste cu usurinta mintile oricarui barbat pe care l-am intalnit."
Farrah Fawcett


sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Fetele...

scris pe 2 sep 2010 22:22 de Bozgoru

De ce toate fetele dupa ce gasesc un baiat care sa le faca pe plac si sa se poarte frumos cu ele (sa fie tot ce-si doresc)..dupa un timp isi bat joc de el gasindu'si pe altul?

Astept pareri
mai sunt si exceptii...
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 2 sep 2010 22:27 de sweety16




Si daca ai umblat cu baieti despre care vorbeste ursaru, nu vad ce-i de laudat in asta! Shh..nu mai spune la nimeni!!


Nu ma laud :|



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 2 sep 2010 22:54 de McLove

Majoritatea, nu toate, minorelor nu vor sa fie tinute in puf, nu vor sa li se vorbeasca frumos, nu vor un om care le vrea binele.

Ele vor sa fie batute, scuipate, injurate si bagate in ma-sa.

De ce? Ca sa se simta in siguranta, crezand ca un specimen ca ala, fiind dur, le va apara.

Din pacate asta e realitatea... Exemplu? Priviti-o pe sweety, o fata care vrea prea mult de la viata.



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele

scris pe 2 sep 2010 23:39 de sweety16

Majoritatea, nu toate, minorelor nu vor sa fie tinute in puf, nu vor sa li se vorbeasca frumos, nu vor un om care le vrea binele.

Ele vor sa fie batute, scuipate, injurate si bagate in ma-sa.

De ce? Ca sa se simta in siguranta, crezand ca un specimen ca ala, fiind dur, le va apara.

Din pacate asta e realitatea... Exemplu? Priviti-o pe sweety, o fata care vrea prea mult de la viata.


Crede-ma ca n-am fost batuta, scuipata, injurata etc.



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 3 sep 2010 01:34 de ursaru



Pana la urma nu cred ca stii exact cu ce baieti am umblat, sau daca pana la urma era doar gura de ei.

Deci era doar gura de ei poate,nu erau "real bad boys" :P



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele

scris pe 3 sep 2010 01:40 de ursaru

Majoritatea, nu toate, minorelor nu vor sa fie tinute in puf, nu vor sa li se vorbeasca frumos, nu vor un om care le vrea binele.

Ele vor sa fie batute, scuipate, injurate si bagate in ma-sa.

De ce? Ca sa se simta in siguranta, crezand ca un specimen ca ala, fiind dur, le va apara.

Din pacate asta e realitatea... Exemplu? Priviti-o pe sweety, o fata care vrea prea mult de la viata.

Da,e testata chestia asta si din pacate ,sau din fericire pt unii/unele e adevarat ce zici tu.



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

sgc

Guest

Re: Fetele...

scris pe 3 sep 2010 01:47 de sgc

De ce toate fetele dupa ce gasesc un baiat care sa le faca pe plac si sa se poarte frumos cu ele (sa fie tot ce-si doresc)..dupa un timp isi bat joc de el gasindu'si pe altul?

Astept pareri
sus

ella0790

Senior member
123 mesaje

Re: Fetele...

scris pe 4 sep 2010 11:08 de ella0790

De ce toate fetele dupa ce gasesc un baiat care sa le faca pe plac si sa se poarte frumos cu ele (sa fie tot ce-si doresc)..dupa un timp isi bat joc de el gasindu'si pe altul?

Astept pareri


da sunt fete care fac asa dar si baieti.baieti de ce isi gasesc pe altele



ella0790
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Re: Fetele...

scris pe 5 sep 2010 23:26 de ThT



da sunt fete care fac asa dar si baieti.baieti de ce isi gasesc pe altele


Parca totusi,unui barbat daca i se ofera tot ce isi doreste nu cred ca ii mai trebuie alta femeie.Dupa parerea mea,in multe cazuri,dupa ceva timp de relatie..partenera nu ii mai acorda destula atentie,nu mai e asa draguta ca la inceput,majoritatea femeilor dupa casatorie incep si sa se neglijeze si cred ca asta ar fii motivul principal pt. care un barbat ar insela.



Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

gabi4play

Senior member
87 mesaje

Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 6 sep 2010 00:01 de gabi4play



Fetele alea ar trebuie sa stie si ele ca pentru un "bad boy" nu trebuie sa sentimente intr-o relatie...Si nici nu trebuie sa ajunga jucaria lui sexuala...trebuie sa aiba si ceva minte pentru a rezista intr-o relatie cu un asemeanea baiat.Inainte de toate un "bad boy" reprezinta o provocare...


Sunt de acord cu ea.Din pacate fetele,nu le plac baietii care sunt limba dupa ele.Ele le plac baietii,care le reprezinta o provocare pentru a-i atrage.Cu cat il faci mai greu sa se indragosteasca de tine , cu atat il vei iubi mai mult.De asta multi jegosi care se cred cei mai bengosi oameni de pe planeta au fetele cele mai frumoase,si noi care suntem draguti cu ele,incep sa se plictiseasca.De fapt ca sa faci o femeie sa fie numai dupa tine,este sa astepti mult mai mult de la ea,decat asteapta ea de la tine .Nu trebuie sa te retii numai cu cum e machiata,si cat de bine arata,ci actiunile ei , spre tine.Multe fete , mai ales alea mai frumoase,daca le abordezi cum trebuie , vor munci mult mai mult la relatia voastra decat vom munci noi baietii.

Uite un exemplu : La un anumit punct , indelungat de dupa a inceput relatia,fata incepe sa dea semne,ca ar vrea so termine cu perechea respectiva,si incepe sa dea unele semne,ca inchisul telefonului,ignoranta etc.De ce? Te pune la un test!Ce fel de test?Sa vada daca o iubesti??Nu , pentru ca asta de fapt ea stie deja.Ea vrea sa vada cat inseamna ea pentru tine.

Acuma sunt 2 optiuni pentru posibilul parasit.

1.So sune incontinuu so roage sa fie inapoi , cu ea, sa mai continue relatia etc.
Optiunea asta , rar merge pentru ca fata stie ca "jocul" sa terminat si ea sia castigat premiul pe care acuma il arunca la gunoi, sa zicem.

2.So ignore el la randul lui,si sai zica ca nui pasa deloc.Asta o va surprinde,si stiti care e rezultatul? Ea afla ca jocul imperecherii nu este inca terminat si ea mai are pana il va cucerii complet.

Concluzie : Eu nu stiu de ce , toata lumea crede , ca noi baietii le cucerim pe fete,pentru ca asta nu prea este deloc adevarat,de fapt adevarul este ca fetele cuceresc baietii,si ele o pot face cu o foarte mare usurinta.De asta , jocul pare inversat .Noi baietii in primul rand nar trebui sa ne lasam cuceriti din prima,doar prin frumusete.De asta alea urate,stau cu oricare baiat,pentru totdeauna , pe cand alea frumoase , cuceresc unu oarecare foarte usor,ceea ce le termina jocul.

Ma scuzati daca gramatica mea e proasta,si nu intelegeti ce am scris,dar eu tind sa scriu mai mult pe engleza,mai ales pe un forum,netul asta cu engleza lui, mio dat romana peste cap :P,deci nu e un lucru de mandrit:P,nu e nici chiar o tragedia .



ce drq?
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 6 sep 2010 15:27 de valentine

De acord cu tine gabi4play. Insa, te-ai gandit ca poate si invers e valabil si ca noi suntem atrasi tot de tipele care reprezinta o provocare, le mai testam enervandu-le sa vedem cum reactioneaza, etc?
Deci nu mi se pare corect sa blamezi doar femeile pt aspectele astea. Sub o forma sau alta si la barbati e intr-o oarecare masura acelasi rahat dar cu alta palarie.

Diferenta consta in potential. Daca un tip nu arata bine, v-a sta cu prima tipa care-l accepta, indiferent ca e o fufa sau e una care-l tine in puf. Asa e si cu fetele. Alea care au potential, vor cauta provocarea - bad boy-ul. Daca nu arata bine si implicit nu are potential "pe piata", v-a sta si cu un tip care o venereaza si nu-si v-a bate joc de el.

P.S. cum e corect ? "v-a" sau "va"? Ca am editat de 5 ori si tot nu m-am hotarat
sus

ThT

Expert member
1423 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 6 sep 2010 15:47 de ThT

Eu stiu ca "nu-si va",o asteptam pe exotic sa ne lamureasca.


Behind my smile is everything you'll never understand!
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 6 sep 2010 16:21 de valentine

Dah, asteptam profa de Romana in fusta scurta!
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 6 sep 2010 16:26 de McLove

P.S. cum e corect ? "v-a" sau "va"? Ca am editat de 5 ori si tot nu m-am hotarat

Corect este legat...

"El va sta."

Este viitorul simplu, format din "va" + verb. (pers. a 3-a sg.)



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

Incepator

Expert member
1708 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 6 sep 2010 17:33 de Incepator


+ verb.


Explica-i maestre ca acest "sta" este un verb la modul infinitiv ( mod nepersonal ) .

Eu voi sta.
Tu vei sta.
El/Ea va sta.
Noi vom sta.
Voi veti sta.
Ei/ele vor sta.



tertsetsergwergwrgwegwer
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 6 sep 2010 17:58 de sgc

De acord cu tine gabi4play. Insa, te-ai gandit ca poate si invers e valabil si ca noi suntem atrasi tot de tipele care reprezinta o provocare, le mai testam enervandu-le sa vedem cum reactioneaza, etc?
Deci nu mi se pare corect sa blamezi doar femeile pt aspectele astea. Sub o forma sau alta si la barbati e intr-o oarecare masura acelasi rahat dar cu alta palarie.

Diferenta consta in potential. Daca un tip nu arata bine, v-a sta cu prima tipa care-l accepta, indiferent ca e o fufa sau e una care-l tine in puf. Asa e si cu fetele. Alea care au potential, vor cauta provocarea - bad boy-ul. Daca nu arata bine si implicit nu are potential "pe piata", v-a sta si cu un tip care o venereaza si nu-si v-a bate joc de el.

P.S. cum e corect ? "v-a" sau "va"? Ca am editat de 5 ori si tot nu m-am hotarat
functie de context corecte sunt ambele variante. tu, ai folosit viitorul de aceea asa cum a conjugat mclove este corect, adica va. insa mai ai si forma de trecut - spre exemplu v-a stat pe cap, sau ca un nod in gat, sau v-a spus, si multe altele. aici se foloseste cratima, pt. ca ai pronumele reflexiv plus verbul la perfect compus(asta-i o forma a modului indicativ timpul trecut). deci ca sa-ti fie mai usor te gandesti ce timp folosesti: daca-i viitorul ca mai-sus se scrie intrun cuvant, daca insa vorbesti despre o actiune trecuta ce se reflecta asupra altor persoane decat cea care-a realizat-o, atunci folosesti cratima. ma rog, am facut si eu gramatica limbii romane in scoala, poate mai buna si mai multa decat profesoara cu fusta scurta.
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 6 sep 2010 20:08 de sweety16


Deci era doar gura de ei poate,nu erau "real bad boys" :P


Stii, atunci cand spun "bad boy" eu nu ma refer tocmai la genul ala de tigan de Ferentari care sta si o bate pe tipa cu care are relatie pana il doare mana sau o injura non-stop.Poate ca avem definitii diferite pentru "bad boys"



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

Crackline

Junior member
14 mesaje

Re: Fetele...

scris pe 9 sep 2010 16:10 de Crackline

De ce toate fetele dupa ce gasesc un baiat care sa le faca pe plac si sa se poarte frumos cu ele (sa fie tot ce-si doresc)..dupa un timp isi bat joc de el gasindu'si pe altul?

Astept pareri


Pentru ca se cupleaza cu d-alea care arata ca iesite din reviste , obsedate de fashion , atentie si alte cacaturi .

E ca si cum te cuplezi cu (urasc sa dau exemplul asta) Brad Pitt si faci gura ca saliveaza muierile dupa el.

Nu zic sa fii cu una de 110 kg , par pe picioare si aparat dentar dar sincer azi vad numai d-astia cu gagici cu fuste deasupra feselor, vopsite de n ori, cu silicoane si care asculta manele in plina strada si te mai miri dupa ca fug la primu care se dau la ele si le dau atentie.
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Fetele...

scris pe 12 sep 2010 16:49 de ursaru



Stii, atunci cand spun "bad boy" eu nu ma refer tocmai la genul ala de tigan de Ferentari care sta si o bate pe tipa cu care are relatie pana il doare mana sau o injura non-stop.Poate ca avem definitii diferite pentru "bad boys"

Pai bad boys pot sa fie si baietii finuti,parfumati care alinta fetele si le fac sa se simta buricu pamantului si pe urma acasa sa-si ia portia gagica.



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus
Pagina 2 din 2
«   1   2


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

14 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate