Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

Pagina 1 din 2
1   2   »

MarkD

Junior member
40 mesaje

Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 12 sep 2004 07:35 de MarkD

Am citit acum cateva saptamani intr-un magazin urmatoarea stire!
"Multe dre si dne din Romania isi fac operatia de .....nu am memorat termenul medical,pentru e redeveni virgine!Totul costa 500 de euro,ele au loc la clinicile particulare mai mult,din orasele Bucuresti,Iasi,Bacau si parca Cluj sau Timisoara!Erau 4 orase,scuze ca nu le-am memorat!
Se mai spunea acolo ca multe din dre si dne vor sa uite de viata mizera,de durerile suferite in tara,se inscriu pe site-uri sin in agentii matrimoniale si-si cauta fericirea afara!Cum fiind virgine,si cum strainii pun mare pret pe acest lucru,multe au noroc!
Voi ce parere aveti despre acestea?
Parerea mea? Daca asta le face sa fie fericite,le implineste din mai multe puncte de vedere si vor fi fericite,de ce nu!Atata timp cat nu joaca "mizerabil",mi-e mila de unii barbati din afara,s-ar putea sa nu stie ce-i asteapta,asta in cazul ca EA are un trecut prea murdar!Scuze!



CRYING FREEMAN FOREVER
sus

FireSoul

Expert member
751 mesaje

Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 12 sep 2004 10:47 de FireSoul

Am citit acum cateva saptamani intr-un magazin urmatoarea stire!
"Multe dre si dne din Romania isi fac operatia de .....nu am memorat termenul medical,pentru e redeveni virgine!Totul costa 500 de euro,ele au loc la clinicile particulare mai mult,din orasele Bucuresti,Iasi,Bacau si parca Cluj sau Timisoara!Erau 4 orase,scuze ca nu le-am memorat!
Se mai spunea acolo ca multe din dre si dne vor sa uite de viata mizera,de durerile suferite in tara,se inscriu pe site-uri sin in agentii matrimoniale si-si cauta fericirea afara!Cum fiind virgine,si cum strainii pun mare pret pe acest lucru,multe au noroc!
Voi ce parere aveti despre acestea?
Parerea mea? Daca asta le face sa fie fericite,le implineste din mai multe puncte de vedere si vor fi fericite,de ce nu!Atata timp cat nu joaca "mizerabil",mi-e mila de unii barbati din afara,s-ar putea sa nu stie ce-i asteapta,asta in cazul ca EA are un trecut prea murdar!Scuze!

Pentru mine virginitatea reprezinta perioada dinaintea primului contact sexual ce are loc intre 2 persoane. Refacerea himenului nu are nici un rost, oricum nu are nici un rol in organism, iar virginitatea, o data pierduta, nu poate fi recastigata(oricum nu foloseste)



Save water! drink beer!!!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 12 sep 2004 14:38 de ExoticDream

Am citit acum cateva saptamani intr-un magazin urmatoarea stire!
"Multe dre si dne din Romania isi fac operatia de .....nu am memorat termenul medical,pentru e redeveni virgine!Totul costa 500 de euro,ele au loc la clinicile particulare mai mult,din orasele Bucuresti,Iasi,Bacau si parca Cluj sau Timisoara!Erau 4 orase,scuze ca nu le-am memorat!
Se mai spunea acolo ca multe din dre si dne vor sa uite de viata mizera,de durerile suferite in tara,se inscriu pe site-uri sin in agentii matrimoniale si-si cauta fericirea afara!Cum fiind virgine,si cum strainii pun mare pret pe acest lucru,multe au noroc!
Voi ce parere aveti despre acestea?
Parerea mea? Daca asta le face sa fie fericite,le implineste din mai multe puncte de vedere si vor fi fericite,de ce nu!Atata timp cat nu joaca "mizerabil",mi-e mila de unii barbati din afara,s-ar putea sa nu stie ce-i asteapta,asta in cazul ca EA are un trecut prea murdar!Scuze!


Am stat de vorba cu cativa straini care se plangeau ca la ei sexul a devenit o moda printre fete incepand cu varsta de 13-14 ani si cand ei isi doresc o fata cuminte pt o relatie serioasa nu prea au de unde alege, mai toate fetele sunt teribil de..."uzate" (si nu numai moral) ! De aceea unii isi indreapta privirile spre tari mai prapadite unde, spera ei, "civilizatia" (a se citi "viciul" ) nu a patruns chiar 100% si unde poate au sansa sa mai gaseasca o fata virgina la 18-19 ani! Pt ei combinatia fata virgina si educata (nu numai in sensul bunelor maniere, ci in acela ca face o facultate, ii pasa de viitorul ei profesional) este de admirat si de aceea incearca sa gaseasca asa ceva in locuri mai putin infestate de sex, indiferenta, violenta, rautate, vicii. Din pacate nici noi nu suntem departe de lumea "civilizata", tot mai putine fete mai au rabdare sa astepte sa se maturizeze pana fac sex, totul a devenit un sport, o distractie ca oricare, un atu in a fi considerata "matura"!!! Poate multi doritori se pacalesc cu "fetele" noastre cu cumintenia reparata pe bani grei intr-o clinica moderna, dar mai exista si relatii frumoase nascute intre baieti di Vest si fete de la noi!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

MissM

Senior member
80 mesaje

Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 12 sep 2004 17:49 de MissM



Am stat de vorba cu cativa straini care se plangeau ca la ei sexul a devenit o moda printre fete incepand cu varsta de 13-14 ani si cand ei isi doresc o fata cuminte pt o relatie serioasa nu prea au de unde alege, mai toate fetele sunt teribil de..."uzate" (si nu numai moral) ! De aceea unii isi indreapta privirile spre tari mai prapadite unde, spera ei, "civilizatia" (a se citi "viciul" ) nu a patruns chiar 100% si unde poate au sansa sa mai gaseasca o fata virgina la 18-19 ani! Pt ei combinatia fata virgina si educata (nu numai in sensul bunelor maniere, ci in acela ca face o facultate, ii pasa de viitorul ei profesional) este de admirat si de aceea incearca sa gaseasca asa ceva in locuri mai putin infestate de sex, indiferenta, violenta, rautate, vicii. Din pacate nici noi nu suntem departe de lumea "civilizata", tot mai putine fete mai au rabdare sa astepte sa se maturizeze pana fac sex, totul a devenit un sport, o distractie ca oricare, un atu in a fi considerata "matura"!!! Poate multi doritori se pacalesc cu "fetele" noastre cu cumintenia reparata pe bani grei intr-o clinica moderna, dar mai exista si relatii frumoase nascute intre baieti di Vest si fete de la noi!


Daca o fata virgina (nu reparata!) , sensibila, inteligenta si draguta ar trebui sa aleaga intre un american tanar dar matur, inteligent, frumos, bogat (care sa-si doreasca o fata serioasa si educata) si un baiat de la noi, inteligent, sensibil, dragut, copilaros, orgolios peste masura......., voi ce credeti ca ar trebui sa faca ea?



Cel mai trist lucru in lume este ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el...
sus

MissM

Senior member
80 mesaje

Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 12 sep 2004 17:54 de MissM

Si daca ea il alege pe cel de la noi pt ca il iubeste si renunta la averile de peste mari si tari, la casele de vis si masinile decapotabile, la excursiile in Hawaii si universitatile americane, iar el, alesul, o trateaza cu indiferenta desi ii spusese ca o iubeste mai mult decat viata insasi, ce ati mai intelege din psihologia masculina?



Cel mai trist lucru in lume este ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el...
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro

scris pe 12 sep 2004 18:56 de Infector

Si daca ea il alege pe cel de la noi pt ca il iubeste si renunta la averile de peste mari si tari, la casele de vis si masinile decapotabile, la excursiile in Hawaii si universitatile americane, iar el, alesul, o trateaza cu indiferenta desi ii spusese ca o iubeste mai mult decat viata insasi, ce ati mai intelege din psihologia masculina?


Hai ca nici aici nu o duceai rau.
Si fetelor ..daca va plangeti atat ca renuntatri la averi ..asta inseamna ca sunteti niste cotofene cu ochii dupa bani. Si femeile care trag la bani stiti cum se numesc nu ? incepe cu T si se termina cu E



S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro

scris pe 12 sep 2004 19:07 de dualis

Si daca ea il alege pe cel de la noi pt ca il iubeste si renunta la averile de peste mari si tari, la casele de vis si masinile decapotabile, la excursiile in Hawaii si universitatile americane, iar el, alesul, o trateaza cu indiferenta desi ii spusese ca o iubeste mai mult decat viata insasi, ce ati mai intelege din psihologia masculina?


N-are nici o legatura ce s-a intamplat intre "ea" si "el", cu "renuntarile" ei sau cu psihologia masculina. Si nici macar cu psihologia copilului.



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

ursu

Veteran member
188 mesaje

Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro

scris pe 12 sep 2004 19:19 de ursu

Si daca ea il alege pe cel de la noi pt ca il iubeste si renunta la averile de peste mari si tari, la casele de vis si masinile decapotabile, la excursiile in Hawaii si universitatile americane, iar el, alesul, o trateaza cu indiferenta desi ii spusese ca o iubeste mai mult decat viata insasi, ce ati mai intelege din psihologia masculina?


... si punct !

Morala e ca mai bine sa fii parasita de unu bogat decat de un sarantoc roman . Macar asa te distrezi intre timp .

Acuma serios , ce latura are ce alege fata cu psihologia masculina ?
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de

scris pe 16 sep 2004 11:10 de ExoticDream



Hai ca nici aici nu o duceai rau.
Si fetelor ..daca va plangeti atat ca renuntatri la averi ..asta inseamna ca sunteti niste cotofene cu ochii dupa bani. Si femeile care trag la bani stiti cum se numesc nu ? incepe cu T si se termina cu E


Aici era vorba despre atitudinea baiatului neaos, nu despre inclinatia materialista a multor fete. Ideea era ca fata NU era una cu ochii scosi dupa averi (daca ar fi fost asa, ar fi ales baiatul strain, cu toate ca ai fi catalogat-o drept T...A desi alegerea ar fi fost poate facuta tinand cont de sentimente, nu de averi). Problema era ca fata a facut alegerea in favoarea baiatului neaos, ghidandu-se numai dupa sentimentele ei si cele presupuse ale lui, iar imediat dupa acest moment respectivul....a parasit-o! Sa fi fost orgoliu excesiv? Sau mai degraba sentimente cam firave din partea lui???

A propos de femeile care trag la bani....Pt ca tot traim in mileniu al treilea, si barbatii trag la bani cu aceeasi viteza! Nu o data am auzit pe cate unul zicand cu un imens dispret: "Nu ies cu sarantoaca aia, daca mi-as vinde un singur tricou as putea sa-i cumpar toata garderoba!"




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

sabba

Expert member
1435 mesaje

Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro

scris pe 16 sep 2004 19:12 de sabba

Si daca ea il alege pe cel de la noi pt ca il iubeste si renunta la averile de peste mari si tari, la casele de vis si masinile decapotabile, la excursiile in Hawaii si universitatile americane, iar el, alesul, o trateaza cu indiferenta desi ii spusese ca o iubeste mai mult decat viata insasi, ce ati mai intelege din psihologia masculina?
]

Am vazut ca au intrebat si altii inaintea mea: care e legatura cu psihologoa masculina???
Eu nu vad nici una!
Dar stii ce vad?
Atata timp cat ea pune in balanta faptul ca a pierdut "o partida" cu un tip cu bani si ca cel pentru care a facut-o acum n-o mai trateaza corespunzator....eu nu pot sa zic decat: TEAPA!
As fi compatimit-o sincer daca prima fraza lipsea.....pentru ca se mai intampla si la case mai mari!
Dar ea sufera mai mult dupa banii pe care a renuntat sa-i cheltuiasca, decat dupa cel care spunea ca o iubeste!
Asa ca morala....n-am!



Cand totul este pierdut, tot ce-ti ramane e viitorul!
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de

scris pe 16 sep 2004 21:08 de dualis

Dar ea sufera mai mult dupa banii pe care a renuntat sa-i cheltuiasca, decat dupa cel care spunea ca o iubeste!
Asa ca morala....n-am!


Parerea mea e ca acum are tendinta sa-l invinovateasca pt. orice.. probabil toti facem asa.. probabil asa functioneaza procesul de inlaturare/uitare completa.. numai de n-ar mai dura mult..



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de

scris pe 17 sep 2004 14:16 de ExoticDream

]

Am vazut ca au intrebat si altii inaintea mea: care e legatura cu psihologoa masculina???
Eu nu vad nici una!
Dar stii ce vad?
Atata timp cat ea pune in balanta faptul ca a pierdut "o partida" cu un tip cu bani si ca cel pentru care a facut-o acum n-o mai trateaza corespunzator....eu nu pot sa zic decat: TEAPA!
As fi compatimit-o sincer daca prima fraza lipsea.....pentru ca se mai intampla si la case mai mari!
Dar ea sufera mai mult dupa banii pe care a renuntat sa-i cheltuiasca, decat dupa cel care spunea ca o iubeste!
Asa ca morala....n-am!


NU, NU, NU!!! Ea NU pune in balanta averile celor doi, ideea este exact pe dos: respectiva NU este o fata care umbla dupa avantaje de nici un fel, ci una care isi urmeaza DOAR glasul inimii ca sa ma exprim poetic! Aici este vorba despre o fata si doi baieti (dintre care unul de peste mari si tari) care o iubesc (adica.....ei sustin ca o iubesc! ) . Fata s-a gandit si l-a ales pe cel neaos. Ea NU regreta ca a pierdut "o partida" (din moment ce a facut alegerea, inseamna ca si-a dat seama care este cel pe care il iubeste si pe care si-l doreste alaturi) , problema este legata de felul in care baiatul cu pricina (alesul) i-a inteles optiunea! Aici intervine psihologia masculina....adica baiatul neaos, care pana mai ieri-azi declara sus si tare ce mult o iubeste, renunta la ea dupa ce...stupoare....afla ca ea il doreste pe el!!! Asta nu inteleg!!! Sa fie oare de vina vanitatea exagerata? Inteleg sa o fi renegat daca ea ar fi optat pt celalalt baiat (si asta numai in cazul in care ea ar fi facut asta din motive financiare, dar nu e cazul!!! ) . Va asigur ca fata nu sufera nicidecum dupa averi pierdute, este genul modest, nu modelul de fata moderna care nu poate trai decat imbracata si incaltata in chestii de firma, plimbata cu Mercedesul si hranita la restaurante de lux! Ea sufera numai si numai pt ca baiatul pe care il iubeste i-a inselat sufletul....si asta mi se pare de neiertat.



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500

scris pe 17 sep 2004 16:08 de ExoticDream



Parerea mea e ca acum are tendinta sa-l invinovateasca pt. orice.. probabil toti facem asa.. probabil asa functioneaza procesul de inlaturare/uitare completa.. numai de n-ar mai dura mult..


Aici te inseli, el este mult mai vinovat decat iti imaginezi, in afara de situatia in care a spune "TE IUBESC" fara sa ai acoperire in sentimente ti se pare ceva firesc (in cazul lui) si a iubi neconditionat ti se pare o vina (in cazul ei) ?!? Cat despre procesul de inlaturare/uitare.....crede-ma ca este indelungat si extrem de dureros (in cazul ei) si.....floare la ureche (in cazul lui)...



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?..

scris pe 18 sep 2004 00:21 de dualis

Aici te inseli, el este mult mai vinovat decat iti imaginezi, in afara de situatia in care a spune "TE IUBESC" fara sa ai acoperire in sentimente ti se pare ceva firesc (in cazul lui) si a iubi neconditionat ti se pare o vina (in cazul ei) ?!? Cat despre procesul de inlaturare/uitare.....crede-ma ca este indelungat si extrem de dureros (in cazul ei) si.....floare la ureche (in cazul lui)...


Da, nu-mi zici nimic nou.
Se pare ca nu ai inteles ce am scris, desi era f. simplu.



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

MarkD

Junior member
40 mesaje

Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 19 sep 2004 08:04 de MarkD

Am citit acum cateva saptamani intr-un magazin urmatoarea stire!
"Multe dre si dne din Romania isi fac operatia de .....nu am memorat termenul medical,pentru e redeveni virgine!Totul costa 500 de euro,ele au loc la clinicile particulare mai mult,din orasele Bucuresti,Iasi,Bacau si parca Cluj sau Timisoara!Erau 4 orase,scuze ca nu le-am memorat!
Se mai spunea acolo ca multe din dre si dne vor sa uite de viata mizera,de durerile suferite in tara,se inscriu pe site-uri sin in agentii matrimoniale si-si cauta fericirea afara!Cum fiind virgine,si cum strainii pun mare pret pe acest lucru,multe au noroc!
Voi ce parere aveti despre acestea?
Parerea mea? Daca asta le face sa fie fericite,le implineste din mai multe puncte de vedere si vor fi fericite,de ce nu!Atata timp cat nu joaca "mizerabil",mi-e mila de unii barbati din afara,s-ar putea sa nu stie ce-i asteapta,asta in cazul ca EA are un trecut prea murdar!Scuze!

Nu e frumos sa radeti de cineva care inca mai crede in iubire...
MissM,a avut de ales intre 2 barbati,unul de peste mari si tari,si unul de la noi...Unul ii oferea totul,iar celalalt,aproape totul,mai lipsea ceva:faptul de a o trata ca pe o femeie,ca sotie,ca viitoare mama a copiilor lui...sau cine stie,poate stia de cel din afara,se simtea gelos,sau poate mai putin barbat,ca poate nu valora prea mult ca OM,si ca ea sa nu fie fericita,a facut tot ce trebuia ca s-o distruga!
Fereasca Dumnezeu ca el sa plateasca,daca a facut ceva rau...mai mult decat credem noi!
Am o prietena care a fost afara cateva saptamanai,intr-o tara cu barbati frumosi si fete urate...am auzit-o la TV,care a pus ochii pe ea si a fost vrajit din toate punctele de vedere!Are totul,poate s-o faca fericita din oride punct de vedere,dar ea a preferat sa ramana prieteni pe viata...Sau cine stie ce le pooate rezerva viitorul!
Daca a renuntat la el,pe moment,si are pe cineva in tara,nu stiu...Dar nimeni nu se cam poate compara cu el...Mai ales din punct de vedere moral...
E greu de ales intre 2 oameni,sa vezi ce-ti poate oferi fiecare si mai ales ce poti tu sa le oferi la schimb!
Multi,multe mai ales,s-au invatat sa ceara,vor sa primeasca cat mai multe "lucruri",dar la randul lor,ele ce pot oferi?Numai faptul ca se afla pe scaunul din dreapta,la bratul lui la intalnirile din societate,poate mai mult ca "accesoriu" si in pat unde este ori o T...A sau o C...A,...
Scuze daca am fost rau,dar...judecati si voi!Pe curand!



CRYING FREEMAN FOREVER
sus

dualis

Veteran member
478 mesaje

Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 19 sep 2004 12:56 de dualis

Unul ii oferea totul,iar celalalt,aproape totul,mai lipsea ceva:faptul de a o trata ca pe o femeie,ca sotie,ca viitoare mama a copiilor lui...

Nimeni nu poate oferi totul. Comparatiile astea nu-si au rostul. In momentul alegerii amandoi pareau ca ofera totul. Acum, cel de peste ocean, inca mai PARE, asta e singura diferenta. Putea fi si invers.
sau cine stie,poate stia de cel din afara,se simtea gelos,sau poate mai putin barbat,ca poate nu valora prea mult ca OM,si ca ea sa nu fie fericita,a facut tot ce trebuia ca s-o distruga!

Exagerezi.
Am o prietena care a fost afara cateva saptamanai,intr-o tara cu barbati frumosi si fete urate...am auzit-o la TV,care a pus ochii pe ea si a fost vrajit din toate punctele de vedere!Are totul,poate s-o faca fericita din oride punct de vedere,dar ea a preferat sa ramana prieteni pe viata...Sau cine stie ce le pooate rezerva viitorul!
Daca a renuntat la el,pe moment,si are pe cineva in tara,nu stiu...Dar nimeni nu se cam poate compara cu el...Mai ales din punct de vedere moral...


E greu de ales intre 2 oameni,sa vezi ce-ti poate oferi fiecare si mai ales ce poti tu sa le oferi la schimb!

Nu e greu deloc. Daca ti se pare catusi de putin greu, asteapta o a treia persoana.
Multi,multe mai ales,s-au invatat sa ceara,vor sa primeasca cat mai multe "lucruri",dar la randul lor,ele ce pot oferi?

"Don't look for the right one, be the right one and you will find the right one."
Numai faptul ca se afla pe scaunul din dreapta,la bratul lui la intalnirile din societate,poate mai mult ca "accesoriu" si in pat unde este ori o T...A sau o C...A,...
Scuze daca am fost rau,dar...judecati si voi!Pe curand!

Nu ai fost rau, insa nu te scuz.



Câinii tãi sãlbatici vor sã fie liberi
I want you to hit me as hard as you can !
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500

scris pe 20 sep 2004 12:32 de ExoticDream



Parerea mea e ca acum are tendinta sa-l invinovateasca pt. orice.. probabil toti facem asa.. probabil asa functioneaza procesul de inlaturare/uitare completa.. numai de n-ar mai dura mult..


Am inteles perfect ce ai spus!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

MissM

Senior member
80 mesaje

Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 20 sep 2004 13:46 de MissM


Nu e frumos sa radeti de cineva care inca mai crede in iubire...
MissM,a avut de ales intre 2 barbati,unul de peste mari si tari,si unul de la noi...Unul ii oferea totul,iar celalalt,aproape totul,mai lipsea ceva:faptul de a o trata ca pe o femeie,ca sotie,ca viitoare mama a copiilor lui...sau cine stie,poate stia de cel din afara,se simtea gelos,sau poate mai putin barbat,ca poate nu valora prea mult ca OM,si ca ea sa nu fie fericita,a facut tot ce trebuia ca s-o distruga!
Fereasca Dumnezeu ca el sa plateasca,daca a facut ceva rau...mai mult decat credem noi!

E greu de ales intre 2 oameni,sa vezi ce-ti poate oferi fiecare si mai ales ce poti tu sa le oferi la schimb!
Multi,multe mai ales,s-au invatat sa ceara,vor sa primeasca cat mai multe "lucruri",dar la randul lor,ele ce pot oferi?


Degeaba ii certi, multi oameni s-au obisnuit sa ia in deradere sentimentele si sa-i considere slabi pe cei care nu si le inhiba aproape total, e un risc imens sa iti deschizi astazi sufletul in fata altcuiva. Fata ar fi oferit totul celui iubit. Cei 2 barbati pareau ca ofera si ei totul...si cand spun "totul" ma gandesc numai la IUBIRE, pt fata respectiva asta inseamna "totul". Ai dreptate, fiecare din cei 2 stia de existenta celuilalt, diferenta este ca cel de peste mari si tari a spus: "Te-am iubit, te iubesc si te voi iubi, dar inainte de orice vreau sa fii fericita si, daca il iubesti si crezi ca el te va face mai fericita decat as putea eu, atunci alege-l pe el, niciodata nu voi simti ranchiuna pt alegerea ta." , in timp ce cel de aici a zis: "Te-am iubit, dar nu te mai iubesc la fel pt ca nu m-ai ales instantaneu si eu nu am putut sa te astept." A fost vorba si de gelozie....si de neincredere in sentimentele ei...., dar timpul a demonstrat cine pe cine iubeste si cat.... Nu a fost o competitie sau un joc, nu s-a pus problema unei decizii pt o viata intreaga, dar rezultatul a fost unul trist....Din 3 persoane prinse intr-un nebunesc triunghi al dragostei in cel mai fericit caz sufera unul singur...(asta daca eliminam posibilitatea unui menage a trois in Utah! ) ..... , in cazul de fata insa sufera toti 3! Cel de peste mari si tari pt ca iubeste si a renuntat inutil in favoarea unui barbat care n-a stiut sa aprecieze o iubire curata,..... cel de aici pt ca a iubit si apoi si-a macinat sufletul cu veninul razbunarii..... si fata pt ca iubeste inutil un suflet care nu o mai doreste! In schimb, de toata situatia asta profita hienele care pandesc din umbra vulnerabilitatile celor slabi.....Ce va fi? Strainul va ramane singur, incapabil sa mai iubeasca pe altcineva mult timp.... Barbatul neaos isi va automacina faramele de iubire ramase si se va arunca in bratele primitoare ale unei hiene dornice....Fata cu inima franta isi va plange multa vreme iubirea neimpartasita, pierzandu-si increderea in ea insasi, in oameni si in dragoste, nelasand pe altcineva sa se apropie de sufletul ei ranit....

Morala? Nu stiu...exista vreuna? Sa nu-mi citati proverbul cu alergatul dupa 2 iepuri pt ca nu se potriveste, "iepurii" s-au intamplat sa existe in aceeasi fanta de timp, dar nimeni nu a alergat dupa amandoi....



Cel mai trist lucru in lume este ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el...
sus

Flashlights

Senior member
88 mesaje

Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 20 sep 2004 15:50 de Flashlights



Degeaba ii certi, multi oameni s-au obisnuit sa ia in deradere sentimentele si sa-i considere slabi pe cei care nu si le inhiba aproape total, e un risc imens sa iti deschizi astazi sufletul in fata altcuiva. Fata ar fi oferit totul celui iubit. Cei 2 barbati pareau ca ofera si ei totul...si cand spun "totul" ma gandesc numai la IUBIRE, pt fata respectiva asta inseamna "totul". Ai dreptate, fiecare din cei 2 stia de existenta celuilalt, diferenta este ca cel de peste mari si tari a spus: "Te-am iubit, te iubesc si te voi iubi, dar inainte de orice vreau sa fii fericita si, daca il iubesti si crezi ca el te va face mai fericita decat as putea eu, atunci alege-l pe el, niciodata nu voi simti ranchiuna pt alegerea ta." , in timp ce cel de aici a zis: "Te-am iubit, dar nu te mai iubesc la fel pt ca nu m-ai ales instantaneu si eu nu am putut sa te astept." A fost vorba si de gelozie....si de neincredere in sentimentele ei...., dar timpul a demonstrat cine pe cine iubeste si cat.... Nu a fost o competitie sau un joc, nu s-a pus problema unei decizii pt o viata intreaga, dar rezultatul a fost unul trist....Din 3 persoane prinse intr-un nebunesc triunghi al dragostei in cel mai fericit caz sufera unul singur...(asta daca eliminam posibilitatea unui menage a trois in Utah! ) ..... , in cazul de fata insa sufera toti 3! Cel de peste mari si tari pt ca iubeste si a renuntat inutil in favoarea unui barbat care n-a stiut sa aprecieze o iubire curata,..... cel de aici pt ca a iubit si apoi si-a macinat sufletul cu veninul razbunarii..... si fata pt ca iubeste inutil un suflet care nu o mai doreste! In schimb, de toata situatia asta profita hienele care pandesc din umbra vulnerabilitatile celor slabi.....Ce va fi? Strainul va ramane singur, incapabil sa mai iubeasca pe altcineva mult timp.... Barbatul neaos isi va automacina faramele de iubire ramase si se va arunca in bratele primitoare ale unei hiene dornice....Fata cu inima franta isi va plange multa vreme iubirea neimpartasita, pierzandu-si increderea in ea insasi, in oameni si in dragoste, nelasand pe altcineva sa se apropie de sufletul ei ranit....

Morala? Nu stiu...exista vreuna? Sa nu-mi citati proverbul cu alergatul dupa 2 iepuri pt ca nu se potriveste, "iepurii" s-au intamplat sa existe in aceeasi fanta de timp, dar nimeni nu a alergat dupa amandoi....


Dupa cuvintele astea baiatul doi ar aprecia sa nu te mai puna dracu sa-l mai contactezi vreodata.Sa-ti fie rusine pentru ce ai spus, pentru faptul ca nu ai vazut realitatea si ca nu ai curajul sa-ti recunosti vina si greselile.Asadar a incheiat orice punct, clar?Foarte serios ... sa nu te mai vada sau sa te mai auda!



Blink Blink
sus

MissM

Senior member
80 mesaje

Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro

scris pe 20 sep 2004 19:16 de MissM



Dupa cuvintele astea baiatul doi ar aprecia sa nu te mai puna dracu sa-l mai contactezi vreodata.Sa-ti fie rusine pentru ce ai spus, pentru faptul ca nu ai vazut realitatea si ca nu ai curajul sa-ti recunosti vina si greselile.Asadar a incheiat orice punct, clar?Foarte serios ... sa nu te mai vada sau sa te mai auda!


Imi asum TOATA vina si TOATE greselile pe care le-am facut vreodata, toate gandurile rele daca au existat vreodata in mintea mea, dar mi-as dori ca si baiatul 2 (care este de fapt baiatul 1 in inima mea) sa faca exact acelasi lucru sincer. Realitatea nu are 7 fete, ea a fost intotdeauna doar una si anume aceea ca l-am iubit din toata fiinta mea pe baiatul 2 si regret din tot sufletul ca el nu a inteles nici macar acum asta si mi-a renegat mereu iubirea. Poate nu am stiut sa demonstrez ceea ce simt, poate nu m-am priceput sa aplic tehnici moderne de invaluire, poate am fost prea fraiera sa mizez pe cartea sinceritatii si deschiderii absolute si asta m-a pierdut. Regret ca nici macar acum dragostea mea nu gaseste ecou in inima lui si, la fel ca de fiecare data cand un obstacol ne iesea in cale, si acum el ma goneste, preferand sa nu-si complice existenta cu o fata ca mine. Nu am fost, nu sunt si nu voi fi nicicand perversa, spun mereu exact ceea ce simt chiar daca asta ma distruge asa cum s-a mai intamplat si se intampla si acum. Mi-am dorit enorm o dragoste adevarata, sincera si curata, asa cum eu simteam in sufletul meu si as fi vrut sa-l inconjor pe acel "el" cu tot ce am mai bun in fiinta mea! Nici pana astazi nu stiu daca vreodata inima lui a simtit atat de intens cum inca simte inima mea....



Cel mai trist lucru in lume este ca uneori sufletul ti-l ia tocmai acela ce nu are nevoie de el...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro

scris pe 21 sep 2004 10:34 de ExoticDream



Dupa cuvintele astea baiatul doi ar aprecia sa nu te mai puna dracu sa-l mai contactezi vreodata.Sa-ti fie rusine pentru ce ai spus, pentru faptul ca nu ai vazut realitatea si ca nu ai curajul sa-ti recunosti vina si greselile.Asadar a incheiat orice punct, clar?Foarte serios ... sa nu te mai vada sau sa te mai auda!


Dupa cuvintele astea si nenumarate altele infinit mai colorate pe care angelica-ti gurita le-a rostit in atatea randuri, fata respectiva ar trebui nu sa te acuze de calomnie pt ca ai "relatii suspuse" si scapi cu o amenda prapadita, ci sa-ti aplice o mama de bataie (la propriu) cu cureaua la fundul gol, eveniment la care sa asiste toate fufele bagacioase care iti dau tarcoale de cateva luni bune incoace!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500

scris pe 22 sep 2004 07:24 de xxxxx



NU, NU, NU!!! Ea NU pune in balanta averile celor doi, ideea este exact pe dos: respectiva NU este o fata care umbla dupa avantaje de nici un fel, ci una care isi urmeaza DOAR glasul inimii ca sa ma exprim poetic! Aici este vorba despre o fata si doi baieti (dintre care unul de peste mari si tari) care o iubesc (adica.....ei sustin ca o iubesc! ) . Fata s-a gandit si l-a ales pe cel neaos. Ea NU regreta ca a pierdut "o partida" (din moment ce a facut alegerea, inseamna ca si-a dat seama care este cel pe care il iubeste si pe care si-l doreste alaturi) , problema este legata de felul in care baiatul cu pricina (alesul) i-a inteles optiunea! Aici intervine psihologia masculina....adica baiatul neaos, care pana mai ieri-azi declara sus si tare ce mult o iubeste, renunta la ea dupa ce...stupoare....afla ca ea il doreste pe el!!! Asta nu inteleg!!! Sa fie oare de vina vanitatea exagerata? Inteleg sa o fi renegat daca ea ar fi optat pt celalalt baiat (si asta numai in cazul in care ea ar fi facut asta din motive financiare, dar nu e cazul!!! ) . Va asigur ca fata nu sufera nicidecum dupa averi pierdute, este genul modest, nu modelul de fata moderna care nu poate trai decat imbracata si incaltata in chestii de firma, plimbata cu Mercedesul si hranita la restaurante de lux! Ea sufera numai si numai pt ca baiatul pe care il iubeste i-a inselat sufletul....si asta mi se pare de neiertat.

De unde stii tu atat de bine ce fel de fata este MissM?
ExoticDream, este vreo prietena de-a ta sau esti chiar tu? ;aveti acelasi stil.
Cei care mint cred ca nimeni nu vede ce se ascunde in spatele mastilor lor...
Tu nu vezi adevarul...
Minti... sau te minti pe tine insati!
Se vede foarte urat; as vrea sa vezi si tu!



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?..

scris pe 22 sep 2004 10:59 de ExoticDream


De unde stii tu atat de bine ce fel de fata este MissM?
ExoticDream, este vreo prietena de-a ta sau esti chiar tu? ;aveti acelasi stil.
Cei care mint cred ca nimeni nu vede ce se ascunde in spatele mastilor lor...
Tu nu vezi adevarul...
Minti... sau te minti pe tine insati!
Se vede foarte urat; as vrea sa vezi si tu!


Este prietena mea (eu am adus-o pe forum sperand ca sfaturile celor de aici o pot ajuta) si stiu foarte bine prin ce trece acum. Semanam din multe puncte de vedere, dar eu sunt mai acida si mai hotarata decat ea, nu iert atat de usor cand greselile sunt cat carul!!! Cat despre mintit....stai linistita....se stiu ei cei care practica sportul asta, oameni ca prietena mea si ca mine au avut intotdeauna de suferit tocmai din cauza sinceritatii excesive! Ceea ce se vede intr-adevar extrem de urat de la orice distanta ai privi este RAUTATEA cu care oameni fara suflet, mustind de egoism si orgoliu, ranesc suflete sincere!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Flashlights

Senior member
88 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?..

scris pe 22 sep 2004 14:02 de Flashlights


De unde stii tu atat de bine ce fel de fata este MissM?
ExoticDream, este vreo prietena de-a ta sau esti chiar tu? ;aveti acelasi stil.
Cei care mint cred ca nimeni nu vede ce se ascunde in spatele mastilor lor...
Tu nu vezi adevarul...
Minti... sau te minti pe tine insati!
Se vede foarte urat; as vrea sa vezi si tu!


MissM e prietena lui ExoticDream si partenera ei de smiorcaieli si vaicareli siropoase. O dusa si o distrusa



Blink Blink
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitati

scris pe 22 sep 2004 14:05 de ExoticDream



MissM e prietena lui ExoticDream si partenera ei de smiorcaieli si vaicareli siropoase. O dusa si o distrusa


Sa-ti fie rusine sa spui asemenea cuvinte!!! Daca nu esti in stare sa iubesti, nu-i denigra pe cei care au o inima pe ca nu o poti intelege si la al carei nivel nu te poti ridica!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Flashlights

Senior member
88 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virgini

scris pe 22 sep 2004 19:04 de Flashlights



Sa-ti fie rusine sa spui asemenea cuvinte!!! Daca nu esti in stare sa iubesti, nu-i denigra pe cei care au o inima pe ca nu o poti intelege si la al carei nivel nu te poti ridica!!!


Hai , hai! Da o tura si lasa-ma!



Blink Blink
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro

scris pe 23 sep 2004 03:36 de xxxxx

Si daca ea il alege pe cel de la noi pt ca il iubeste si renunta la averile de peste mari si tari, la casele de vis si masinile decapotabile, la excursiile in Hawaii si universitatile americane, iar el, alesul, o trateaza cu indiferenta desi ii spusese ca o iubeste mai mult decat viata insasi, ce ati mai intelege din psihologia masculina?

Universitatile costa mult, la graduare ramai cu datorii mari pe carduri, motiv sa nu mai faci vizite in Hawaii. In plus, concediul de odihna in America este de 2 saptamani pe an (incepand din al doilea an de angajare).
Sa nu crezi ca exista cineva (sotul, socrii) care sa te tina in facultate pe banii lor; chestie de mentalitate.
Masini decapotabile
va fi nevoie sa-si vanda masina ca nu va face fata ratelor cat timp esti tu in facultate!
Iluzii!!!
Ai facut o alegere buna: romanul !!!



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de

scris pe 23 sep 2004 03:39 de xxxxx

]

Am vazut ca au intrebat si altii inaintea mea: care e legatura cu psihologoa masculina???
Eu nu vad nici una!
Dar stii ce vad?
Atata timp cat ea pune in balanta faptul ca a pierdut "o partida" cu un tip cu bani si ca cel pentru care a facut-o acum n-o mai trateaza corespunzator....eu nu pot sa zic decat: TEAPA!
As fi compatimit-o sincer daca prima fraza lipsea.....pentru ca se mai intampla si la case mai mari!
Dar ea sufera mai mult dupa banii pe care a renuntat sa-i cheltuiasca, decat dupa cel care spunea ca o iubeste!
Asa ca morala....n-am!

Un raspuns foarte corect!!!



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500

scris pe 23 sep 2004 06:41 de xxxxx



Problema era ca fata a facut alegerea in favoarea baiatului neaos, ghidandu-se numai dupa sentimentele ei si cele presupuse ale lui, iar imediat dupa acest moment respectivul....a parasit-o! Sa fi fost orgoliu excesiv? Sau mai degraba sentimente cam firave din partea lui???

A propos de femeile care trag la bani....Pt ca tot traim in mileniu al treilea, si barbatii trag la bani cu aceeasi viteza! Nu o data am auzit pe cate unul zicand cu un imens dispret: "Nu ies cu sarantoaca aia, daca mi-as vinde un singur tricou as putea sa-i cumpar toata garderoba!"



Inteleg ca fata s-a indragostit de un ciob crezand ca e un diamant.



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de

scris pe 23 sep 2004 06:46 de xxxxx



Imi asum TOATA vina si TOATE greselile pe care le-am facut vreodata, toate gandurile rele daca au existat vreodata in mintea mea, dar mi-as dori ca si baiatul 2 (care este de fapt baiatul 1 in inima mea) sa faca exact acelasi lucru sincer.


Si mai inteleg ca, de fapt, ciobul era un diamant.



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

21 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate