Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

Pagina 2 din 2
«   1   2

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de

scris pe 23 sep 2004 06:48 de xxxxx



Dupa cuvintele astea si nenumarate altele infinit mai colorate pe care angelica-ti gurita le-a rostit in atatea randuri, fata respectiva ar trebui nu sa te acuze de calomnie pt ca ai "relatii suspuse" si scapi cu o amenda prapadita, ci sa-ti aplice o mama de bataie (la propriu) cu cureaua la fundul gol, eveniment la care sa asiste toate fufele bagacioase care iti dau tarcoale de cateva luni bune incoace!!!


Si ca nu exista un evaluator care sa decida; e ciob sau diamant?



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de

scris pe 23 sep 2004 06:50 de xxxxx


fufele bagacioase care iti dau tarcoale de cateva luni bune incoace!!!


Se pare ca era diamant!



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?..

scris pe 23 sep 2004 06:55 de xxxxx



Tu nu vezi adevarul...
Minti... sau te minti pe tine insati!


Imi mentin afirmatia; era referitoare la toate postarile tale.



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul vir

scris pe 23 sep 2004 10:49 de ExoticDream



Hai , hai! Da o tura si lasa-ma!


Mai bine da tu, ca ai 7 masini, (eu cu RATB-ul mai greu....), abia iti mai limpezesti gandurile, sentimentele (daca.... ai! ) ....sau poate...mai pamantesc....agati ceva nou? Stii tu...."Sa dam o tura/Urca in masina si taci/O aventura..."



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Flashlights

Senior member
88 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul

scris pe 23 sep 2004 11:21 de Flashlights



Mai bine da tu, ca ai 7 masini, (eu cu RATB-ul mai greu....), abia iti mai limpezesti gandurile, sentimentele (daca.... ai! ) ....sau poate...mai pamantesc....agati ceva nou? Stii tu...."Sa dam o tura/Urca in masina si taci/O aventura..."


Te rog frumos nu te mai baga aiurea in vorba daca nu cunosti realitatea. Vrei sa creada lumea ca sunt un mic Fizz
Nu sunt 7 ... sunt 3 si crede-ma ca merg f des cu RATB, ba chiar pe soseaua ta p'acolo cu 34 (k merge la Pta Victoriei)poate ne intalnim, sunt usor de remarcat in tramway datorita modului de "prezentare" si nu ca ma dau mare dar METROREX e amicul meu de zi cu zi
E frumos sa interactionezi cu oamenii de rand (glumeam)



Blink Blink
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de

scris pe 23 sep 2004 12:50 de ExoticDream


Universitatile costa mult, la graduare ramai cu datorii mari pe carduri, motiv sa nu mai faci vizite in Hawaii. In plus, concediul de odihna in America este de 2 saptamani pe an (incepand din al doilea an de angajare).
Sa nu crezi ca exista cineva (sotul, socrii) care sa te tina in facultate pe banii lor; chestie de mentalitate.
Masini decapotabile
va fi nevoie sa-si vanda masina ca nu va face fata ratelor cat timp esti tu in facultate!
Iluzii!!!
Ai facut o alegere buna: romanul !!!


Problema era cam asa: fata nu-si dorea sa studieze intr-una din universitatile americane, dimpotriva, are incredere in scolile romanesti bune (mai sunt cateva), asa ca ar fi preferat sa studieze aici, chiar daca ar fi avut prieten in SUA (si eventual sa-si faca master-ul si sa lucreze mai tarziu acolo). O duce capul binisor si ar fi putut studia si acolo, dar nu pe banii eventualilor viitori socri sau ai prietenului, ci cu bursa obtinuta prin merite personale (profesionale, nu de alta natura). In privinta mentalitatii americanilor, ai dreptate, tocmai de aceea nu ar fi apelat niciodata la ajutorul lor (desi, intamplator, familia in cauza este una ff bine situata dpdv financiar, iar o masina decapotabila sau o vacanta in Hawaii n-ar fi fost o problema!!!) . Ti-am explicat chestiile astea materiale ca sa intelegi ca fata ar fi putut avea o viata fara griji daca ar fi vrut, dar ea nu a luat in considerare acest aspect atunci cand a facut alegerea, singurul lucru dupa care s-a ghidat a fost dragostea pt cel de aici. Dragostea ei.....din pacate neimpartasita!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?..

scris pe 23 sep 2004 12:52 de ExoticDream



Inteleg ca fata s-a indragostit de un ciob crezand ca e un diamant.


Asa este....ea a crezut in ceea ce se ascunde in adancul sufletului lui...., dar.....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500

scris pe 23 sep 2004 12:55 de ExoticDream



Si mai inteleg ca, de fapt, ciobul era un diamant.


Nu tocmai. Nu te lasa pacalita de majusculele alea cand e vorba de "TOATE greselile" ei, risti sa-ti imaginezi ca cine stie ce prostii enorme a facut ea, nu e insa deloc asa! Daca e sa fie un diamant in povestea asta, te asigur ca acela era ea...!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500

scris pe 23 sep 2004 13:01 de ExoticDream



Se pare ca era diamant!


Daca tu crezi ca un numar de cateva fufe oarecare care dau tarcoale unui baiat momentan liber (pt ca nu are sentimente suficient de puternice pt a fi "ocupat" intr-o relatie mai mult de cateva luni acolo!) inseamna ca respectivul este un diamant...., parerea ta! Eu l-as considera diamant pe baiatul care are un suflet mare, caracter frumos si este capabil sa-si daruiasca dragostea unei singure fete pt un timp ceva mai indelungat.... Daca intalnesti din intamplare un astfel de baiat-diamant, nu ezita sa-mi spui, e penurie de asa ceva!!!!!!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500

scris pe 23 sep 2004 13:05 de ExoticDream



Se pare ca era diamant!


Da, un baiat-diamant care isi insulta fosta iubita si o barfeste cu toate "confidentele" care i se baga pe sub piele! Manca-l-ar mama de diamant...neslefuit!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pr

scris pe 23 sep 2004 13:15 de ExoticDream



Te rog frumos nu te mai baga aiurea in vorba daca nu cunosti realitatea. Vrei sa creada lumea ca sunt un mic Fizz
Nu sunt 7 ... sunt 3 si crede-ma ca merg f des cu RATB, ba chiar pe soseaua ta p'acolo cu 34 (k merge la Pta Victoriei)poate ne intalnim, sunt usor de remarcat in tramway datorita modului de "prezentare" si nu ca ma dau mare dar METROREX e amicul meu de zi cu zi
E frumos sa interactionezi cu oamenii de rand (glumeam)


Nu stiu la care realitate te referi...pe una o cunosc destul de bine si nu-mi place ce vad! In rest...ar trebui sa zici merci ca-ti fac reclama de Fizz! Cel mai bine te caracterizeaza un anume "slagar" intonat de respectivul dupa 12 noaptea conform normelor CNA...e nevoie sa-ti spun titlul? In caz ca nu te prinzi, iti dau o indicatie: clipul e plin de fapturi "angelice" al caror charm esti mereu dornic sa-l simti!

Cat despre "modul de prezentare" arborat de tine in tramvaiul 46...banuiesc ca-l stiu: un tip zambind infatuat, intolit in haine de firma, cu bijuterii si ceas scump, par aranjat la stilist, manichiura facuta recent, parfum din belsug, un insemn al PSD-ului pe undeva (o mapa, o insigna, orice) si....obligatoriu....un card de femei extaziate de alura ta de italian din sud-estul....Bucurestiului, de poantele si declaratiile citate si rascitate din agenda mototolita de acasa, inceputa de pe vremea cand pupai fetele in clasele primare!

Gata, am interactionat destul cu un om de rand! (glumeam?...poate ca da...spiritual vorbind...)



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?..

scris pe 24 sep 2004 07:43 de xxxxx



Nu tocmai. Nu te lasa pacalita de majusculele alea cand e vorba de "TOATE greselile" ei, risti sa-ti imaginezi ca cine stie ce prostii enorme a facut ea, nu e insa deloc asa! Daca e sa fie un diamant in povestea asta, te asigur ca acela era ea...!


Eu cred ca si fata a gresit; poate a avut un vis un pic prea lung despre masini decapotabile in zone rurale gen Utah? Poate iubitul ei a renuntat pentru ca a simtit ca nu o poate face fericita; ea visand la ceea ce el nu-i putea oferi...
Sau poata fata a pus cateva caramizi la soclul unui redneck care o vrajea cu texte auzite la emisiuni TV puerile...etc.

Oricum, ei doi stiu cel mai bine care e situatia si deciziile sunt ale lor.



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

Huggy

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?..

scris pe 24 sep 2004 08:15 de Huggy



Daca tu crezi ca un numar de cateva fufe oarecare care dau tarcoale unui baiat momentan liber (pt ca nu are sentimente suficient de puternice pt a fi "ocupat" intr-o relatie mai mult de cateva luni acolo!) inseamna ca respectivul este un diamant...., parerea ta! Eu l-as considera diamant pe baiatul care are un suflet mare, caracter frumos si este capabil sa-si daruiasca dragostea unei singure fete pt un timp ceva mai indelungat.... Daca intalnesti din intamplare un astfel de baiat-diamant, nu ezita sa-mi spui, e penurie de asa ceva!!!!!!


Exista si baieti sensibili si romantici , dar sunt greu de detectat. Exista chiar aici , in Bucuresti . Nu o sa ii vezi in fata scarii blocului in nici un caz . Sunt pe la cursuri , pe la munte , pe la biblioteca , etc . Rar prin cluburi si discoteci . Sa stii ca nimeni nu te obliga sa stai cu cinenva cu care nu esti compatibilia si nu iti place . Nu trebuie sa iti schimbi principiile doar pentru ca majoritatea oamenilor fac una sau alta .

Cat despre faptul ca visezi la o relatie frumoasa bazata pe sentimente de iubire intense ... de unde stii ca baiatul nu isi doreste asa ceva ? Din doua vise rezulta o realitate frumoasa . Esti inca tanara . Ai tot timpul sa gasesti un asemenea baiat . Problema e sa vrei sa il gasesti , ca de gasit se gasesc , crede-ma pe cuvant .
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pr

scris pe 24 sep 2004 08:22 de xxxxx



Te rog frumos nu te mai baga aiurea in vorba daca nu cunosti realitatea. Vrei sa creada lumea ca sunt un mic Fizz
Nu sunt 7 ... sunt 3 si crede-ma ca merg f des cu RATB, ba chiar pe soseaua ta p'acolo cu 34 (k merge la Pta Victoriei)poate ne intalnim, sunt usor de remarcat in tramway datorita modului de "prezentare" si nu ca ma dau mare dar METROREX e amicul meu de zi cu zi
E frumos sa interactionezi cu oamenii de rand (glumeam)



Iti apreciez umorul.
ExoticDream pare ca vrea sa inceteze razboiul
Aruncam armele?



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitati

scris pe 24 sep 2004 11:49 de ExoticDream



Eu cred ca si fata a gresit; poate a avut un vis un pic prea lung despre masini decapotabile in zone rurale gen Utah? Poate iubitul ei a renuntat pentru ca a simtit ca nu o poate face fericita; ea visand la ceea ce el nu-i putea oferi...
Sau poata fata a pus cateva caramizi la soclul unui redneck care o vrajea cu texte auzite la emisiuni TV puerile...etc.

Oricum, ei doi stiu cel mai bine care e situatia si deciziile sunt ale lor.


Nu, masinile decapotabile si vilele cu piscina nu faceau parte din visul ei (ca veni vorba, in materie de masini nici cel de aici nu statea rau, dar nu asta e problema), le-ar fi putut avea daca asta si-ar fi dorit cu adevarat. Singurul lucru care a contat pt ea a fost dragostea, dezbracata de orice conotatii materialiste. Ea a iubit omul bun si pur care credea ca se ascunde in interiorul lui si crede-ma ca ar fi stat si intr-o coliba in varf de munte daca numai asa ar fi putut fi impreuna. Singurele ei vise erau legate de ei doi impartind si bune, si rele, de clipe romantice incarcate de tone de tandrete....nimic mai mult. Nimeni nu se gandea la viitorul indepartat, la casatorie etc! Ea si-ar fi dorit o relatie sincera si frumoasa, atat! El nu a renuntat pt ca visele ei erau prea greu de implinit (ar fi putut s-o faca fericita cu un simplu "TE IUBESC" spus din toata inima, fara cadouri scumpe, fara iesiri la restaurante luxoase, fara sejururi la hoteluri de 5 stele), ci pt ca sentimentele lui au fost prea firave si nu si-a dorit sa-si schimbe cateva particele din caracter (cele legate de flirt, de exemplu) pt ca relatia sa fie intr-adevar sincera. Poate varianta cu redneck-ul e mai aproape de adevar???

Ai dreptate, ei stiu mai bine ce a fost, este si poate va mai fi intre ei...doar ca mi-as dori mai multa maturitate din partea lui....nu te poti juca cu sentimentele cuiva....Chiar daca a avut multe aventuri, aceste experiente nu l-au invatat ce inseamna o relatie adevarata, serioasa....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitati

scris pe 24 sep 2004 12:01 de ExoticDream



Exista si baieti sensibili si romantici , dar sunt greu de detectat. Exista chiar aici , in Bucuresti . Nu o sa ii vezi in fata scarii blocului in nici un caz . Sunt pe la cursuri , pe la munte , pe la biblioteca , etc . Rar prin cluburi si discoteci . Sa stii ca nimeni nu te obliga sa stai cu cinenva cu care nu esti compatibilia si nu iti place . Nu trebuie sa iti schimbi principiile doar pentru ca majoritatea oamenilor fac una sau alta .

Cat despre faptul ca visezi la o relatie frumoasa bazata pe sentimente de iubire intense ... de unde stii ca baiatul nu isi doreste asa ceva ? Din doua vise rezulta o realitate frumoasa . Esti inca tanara . Ai tot timpul sa gasesti un asemenea baiat . Problema e sa vrei sa il gasesti , ca de gasit se gasesc , crede-ma pe cuvant .


Stiu ca exista si baieti buni in jurul nostru...si e trist ca ii intalnim tocmai atunci cand sufletul ne este macinat de iubiri nefericite...cu baieti mai putini buni, cu care ne dam seama ca nu am fost compatibile, dar care au reusit sa ne fure totusi inima intr-o clipa de vulnerabilitate....Nu vrem sa stam cu astfel de baieti rai, dar ruperea de ei dureaza....cam mult, din pacate.....si baietii buni nu sunt vinovati sa astepte vindecarea noastra...sa ne suporte angoasele, lacrimile care ne amintesc de ce a fost candva, revenirile le fostul care nu fac decat sa ne adanceasca suferinta, sa ne manie si mai mult impotriva noastra pt ca ne dovedesc slabiciunea... Cand suntem atat de nefericite si dezamagite de o iubire stramba, spre deosebire de multi baieti care s-ar arunca imediat in alta relatie, pt noi a cauta alt baiat este ultimul lucru la care ne-am gandi si daca se intampla sa intalnim un baiat bun....el ar trebui sa aiba o rabdare ingereasca cu noi.....si nu l-am condamna daca la un moment dat ar renunta....e greu sa-i fii alaturi cuiva care incearca sa-si revina dupa o trauma sentimentala....si nu stii daca la final acel suflet chinuit, peticit, va fi in stare sa iubeasca din nou!



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

xxxxx

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virgini

scris pe 24 sep 2004 20:19 de xxxxx



Nu, masinile decapotabile si vilele cu piscina nu faceau parte din visul ei (ca veni vorba, in materie de masini nici cel de aici nu statea rau, dar nu asta e problema), le-ar fi putut avea daca asta si-ar fi dorit cu adevarat. Singurul lucru care a contat pt ea a fost dragostea, dezbracata de orice conotatii materialiste. Ea a iubit omul bun si pur care credea ca se ascunde in interiorul lui si crede-ma ca ar fi stat si intr-o coliba in varf de munte daca numai asa ar fi putut fi impreuna. Singurele ei vise erau legate de ei doi impartind si bune, si rele, de clipe romantice incarcate de tone de tandrete....nimic mai mult. Nimeni nu se gandea la viitorul indepartat, la casatorie etc! Ea si-ar fi dorit o relatie sincera si frumoasa, atat! El nu a renuntat pt ca visele ei erau prea greu de implinit (ar fi putut s-o faca fericita cu un simplu "TE IUBESC" spus din toata inima, fara cadouri scumpe, fara iesiri la restaurante luxoase, fara sejururi la hoteluri de 5 stele), ci pt ca sentimentele lui au fost prea firave si nu si-a dorit sa-si schimbe cateva particele din caracter (cele legate de flirt, de exemplu) pt ca relatia sa fie intr-adevar sincera. Poate varianta cu redneck-ul e mai aproape de adevar???

Ai dreptate, ei stiu mai bine ce a fost, este si poate va mai fi intre ei...doar ca mi-as dori mai multa maturitate din partea lui....nu te poti juca cu sentimentele cuiva....Chiar daca a avut multe aventuri, aceste experiente nu l-au invatat ce inseamna o relatie adevarata, serioasa....

Nu m-am referit la situatia materiala, ci la o lume idealizata.
sus

MarkD

Junior member
40 mesaje

Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 26 sep 2004 08:43 de MarkD

Am citit acum cateva saptamani intr-un magazin urmatoarea stire!
"Multe dre si dne din Romania isi fac operatia de .....nu am memorat termenul medical,pentru e redeveni virgine!Totul costa 500 de euro,ele au loc la clinicile particulare mai mult,din orasele Bucuresti,Iasi,Bacau si parca Cluj sau Timisoara!Erau 4 orase,scuze ca nu le-am memorat!
Se mai spunea acolo ca multe din dre si dne vor sa uite de viata mizera,de durerile suferite in tara,se inscriu pe site-uri sin in agentii matrimoniale si-si cauta fericirea afara!Cum fiind virgine,si cum strainii pun mare pret pe acest lucru,multe au noroc!
Voi ce parere aveti despre acestea?
Parerea mea? Daca asta le face sa fie fericite,le implineste din mai multe puncte de vedere si vor fi fericite,de ce nu!Atata timp cat nu joaca "mizerabil",mi-e mila de unii barbati din afara,s-ar putea sa nu stie ce-i asteapta,asta in cazul ca EA are un trecut prea murdar!Scuze!

Se pare ca iar am dat-o in bara...incerc sa fac un bine si cei din jur sufera,acesta este blestemul meu si trebuie sa merg mai departe!
Iar va certati si ma doare acest lucru...

MissM a avut de ales intre cei 2 si poate a gresit,ce spera ea nu se putea indeplini!Dar cati din voi nu ati ales gresit cel putin o data in viata?
Din cate am vazut,cel de afara a renuntat la EA numai s-o vada fericita,la fel si eu poate am fost in aceeasi situatie,prietena mea care a facut furori pe afara,"am renuntat" la a ma implica mai mult decat o facusem,stiam ca nu o pot fac fericita...
E dureros atunci cand iubesti sincer si din tot sufletul pe cineva,dar te macina gandul ca nu ai sa-i oferi minimul necesar camera in care sa locuiti mpreuna pana apare un copil,o masina de miscat colo-colo(macar o Dacie de 20 de ani...),un salar cu care sa-i cumperi ceva dragut din cand in cand...E greu,din banii pe care ii castig,multe zeci de procente se duc in casa mamei,nu o pot lasa singura...EA,prietena, e bolnava,tratamentul costa milioane/luna...si mi-ar fi greu sa-i platesc tratamentul,dar stie c-o iubesc,o ajut cat pot,nu ma uit la bani atunci cand vreau s-o fac sa zambeasca...Vine ziua ei in curand,i-am pregatit un e-mail dragut,sper sa strang niste bani si sa-i trimit prin sms un cod de incarcare al cartelei de mobil,ea o sa se supere si o sa-mi multumeasca ca o ajut cu creditul necesar ca aerul pentru ca ea sa fiu on-line cu cei dragi,chiar si cu cel de afara...Am fost putin glos,dar "am renuntat" la EA pentru a fi fericita cu cine vrea inma ei,cu unul de la noi sau de afara...
Mi-a spus ca nu o pot ajuta,dar ma zbat sa-i fac zilele mai placute......ma doare cand cineva drag sufera....si stai nemiscat in fata ei,te uiti in pamant,in ochii ei magigi nu o poti privi de rusine,de neputinta in fata greutatilor ei.......dar asta nu inseamna ca nu o mai iubesc,e o treapta mai redusa pe scara iubirii!
Am ramas prieteni si sper sa fie la fel in continuare!
Unul fara altul e mai greu sa treci prin viata...
La fel a inteles si cel din afara,prietenul lui MissM,ei fiind mai reci, nu putea sa-i ofere 40-60 % din cat primea de la ea...Latinii sunt altfel...
Dar se pare ca mai exista o sansa,o portita deschisa undeva pentru ea,si cine stie,timpul ii poate ajuta,daca sa nu fi din nou impreuna,macar sa ramana 2 oameni,cu sentimente,prieteni pe viata!
Acelasi lucru mi-l doresc si mie...La fel si voua...
Sinceritatea astazi e un pacat,pierzi daca esti sincer cu cel din fata ta...
O stiu din experienta,mica sau nu,mea de om,cu cuflet,sentimente,vise si care mai crede in iubire...chiar daca ea e ca o ceata care se ridica deasupra noastra!
Pe curand!



CRYING FREEMAN FOREVER
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Pretul virginitatii?...500 de euro !!!

scris pe 27 sep 2004 12:11 de ExoticDream


MissM a avut de ales intre cei 2 si poate a gresit,ce spera ea nu se putea indeplini!Dar cati din voi nu ati ales gresit cel putin o data in viata?
Din cate am vazut,cel de afara a renuntat la EA numai s-o vada fericita,la fel si eu poate am fost in aceeasi situatie,prietena mea care a facut furori pe afara,"am renuntat" la a ma implica mai mult decat o facusem,stiam ca nu o pot fac fericita...
Am fost putin gelos,dar "am renuntat" la EA pentru a fi fericita cu cine vrea inima ei,cu unul de la noi sau de afara...
Am ramas prieteni si sper sa fie la fel in continuare!
Unul fara altul e mai greu sa treci prin viata...
La fel a inteles si cel din afara,prietenul lui MissM,ei fiind mai reci, nu putea sa-i ofere 40-60 % din cat primea de la ea...Latinii sunt altfel...
Dar se pare ca mai exista o sansa,o portita deschisa undeva pentru ea,si cine stie,timpul ii poate ajuta,daca sa nu fi din nou impreuna,macar sa ramana 2 oameni,cu sentimente,prieteni pe viata!
Acelasi lucru mi-l doresc si mie...La fel si voua...
Sinceritatea astazi e un pacat,pierzi daca esti sincer cu cel din fata ta...
O stiu din experienta,mica sau nu,mea de om,cu suflet,sentimente,vise si care mai crede in iubire...chiar daca ea e ca o ceata care se ridica deasupra noastra!


La fel ca si tine, cel din afara a renuntat la ea numai sa o stie fericita, e greu sa faci asa ceva, dar cred ca daca atingi un anumit nivel al iubirii esti capabil sa sacrifici totul, inclusiv pe tine insuti si fericirea ta, pt ca celalalt sa fie fericit. El a renuntat, dar ea nu e fericita pt ca cel ales a dezamagit-o imens!!! Poate ca va ramane prietena cu cel din afara, dar mai mult de atat nu va mai fi posibil niciodata, anumite punti au fost rupte definitiv in clipa in care ea a ales.... Nu ai dreptate in privinta "nelatinilor", si ei pot fi fff fierbinti daca iubesc!!! Tot asa, exista multi latini care....sunt mai reci decat nordicii!!!

Si tu ai suferit si suferi mult....faci parte din categoria oamenilor prea buni pt o lume prea rea.....sper sa nu ajungi sa renunti la vise, la sinceritate...pt un suflet ca al tau, asta ar insemna moarte sigura....



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?...500

scris pe 24 oct 2004 05:20 de nemesis


Un raspuns foarte corect!!!


nu se poate spune acelasi lucru si despre al tau...



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitatii?..

scris pe 24 oct 2004 06:31 de xxxxx

nemesis, daca aprofundai problema vedeai ca am fost cel mai aproape de adevar
Oricum, parerile tale sunt insignifiante pentru mine.



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

nem-esis

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitati

scris pe 24 oct 2004 12:32 de nem-esis

nemesis, daca aprofundai problema vedeai ca am fost cel mai aproape de adevar
Oricum, parerile tale sunt insignifiante pentru mine.


de adevar... se poate! de gramatica nu!
sus

Nemesis

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virgini

scris pe 24 oct 2004 14:23 de Nemesis



de adevar... se poate! de gramatica nu!



traiesc deci gandesc. sau invers. nu mai stiu cum era.
sus

Aluka

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul vir

scris pe 24 oct 2004 14:26 de Aluka




traiesc deci gandesc. sau invers. nu mai stiu cum era.


scuze ca ti-am folosit nick-ul,dar asa sunt io..,iti ghicesc gandurile!
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul

scris pe 24 oct 2004 15:36 de nemesis



scuze ca ti-am folosit nick-ul,dar asa sunt io..,iti ghicesc gandurile!


So... you are being funny again!



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virgini

scris pe 24 oct 2004 22:01 de xxxxx



de adevar... se poate! de gramatica nu!

Traduc din limba rusa



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Pretul virginitati

scris pe 25 oct 2004 12:48 de ExoticDream

nemesis, daca aprofundai problema vedeai ca am fost cel mai aproape de adevar
Oricum, parerile tale sunt insignifiante pentru mine.


Hai sa nu mai discutam despre acel subiect....va rog din suflet! Nu mai conteaza cine a avut dreptate sau nu.....totul a murit, zace ingropat la multi metri sub pamant, hai sa "uitam" ca am postat vreodata ceva atat de personal aici....OK?



"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus
Pagina 2 din 2
«   1   2


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

18 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate