Sinucidere

Pagina 1 din 2
1   2   »

eu

Guest

Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 09:57 de eu


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?
sus

DarkAngel

Expert member
1098 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 10:33 de DarkAngel


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?
In prima varianta unde mentionezi gandurile groaznice ar rezulta ca persoana respectiva are un carcter slab nu are un mod sanatos de a gandi daca nu gaseste rostul pentru a trai si vede lucrurile dintr-o perspectiva negativa.
Deci ca sa ajungi asa trebuie sa fi si destul de instabil emotional cu tendinte depresive (probabil dezechilibru chimic in creier in unele cazuri) si cu lipsa unui autocontrol pe plan emotional. probabil ca cei in cauza se vor gandi constant la asta pentru a scapa de chinurile zilnice.Eu nu fac parte din acea categorie.
Iar la partea a-2-a nu iti pot da un raspuns care sa fie valid pentru ca nu am avut experienta respectiva si probabil apar multe lucruri neprevazute.
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 11:31 de McLove


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?

Nu, nu este o solutie. Daca se intampla ceva grav, cum ai zis in primul caz, e sfarsitul lumii? Altii au probleme mult mai mari, care vor sa traiasca, dar nu au sansa...



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 12:00 de basturk


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?

nu este o solutie.indiferent care ar fi motivul, trebuie sa te gandesti ca, chiar daca tu suferi enorm, daca iti iei viata, vor suferi mai multi pe urma ta.si de ce sa faci asta cand viata e asa frumoasa????trebuie decat sa o faci sa fie asa.trebuie sa stii cu ce ochii sa o privesti.



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

eu

Guest

Re: Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 12:14 de eu


nu este o solutie.indiferent care ar fi motivul, trebuie sa te gandesti ca, chiar daca tu suferi enorm, daca iti iei viata, vor suferi mai multi pe urma ta.si de ce sa faci asta cand viata e asa frumoasa????trebuie decat sa o faci sa fie asa.trebuie sa stii cu ce ochii sa o privesti.


Pe voi ce anume va animeaza in viata?
Ce va face sa mergeti mai departe?
Milioane de oameni fac acelasi lucru in fiecare zi, suntem doar niste bieti sclavi cu totii, nu avem putere asupra vietii noastre nici macar 5%, suntem incorsetati de tot ceea ce ne inconjoara: prieteni, familie, servici, banci, statul roman etc etc. Voi numiti asta viata?
Cati dintre voi au libertatea ca incepand de maine sa zicem sa faca ce vrea(spre exemplu sa nu se mai duca la servici, sa nu mai plateasca o rata etc etc).
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 13:58 de McLove



Pe voi ce anume va animeaza in viata?
Ce va face sa mergeti mai departe?
Milioane de oameni fac acelasi lucru in fiecare zi, suntem doar niste bieti sclavi cu totii, nu avem putere asupra vietii noastre nici macar 5%, suntem incorsetati de tot ceea ce ne inconjoara: prieteni, familie, servici, banci, statul roman etc etc. Voi numiti asta viata?
Cati dintre voi au libertatea ca incepand de maine sa zicem sa faca ce vrea(spre exemplu sa nu se mai duca la servici, sa nu mai plateasca o rata etc etc).

Simplu, prietenii... Daca stai sa te gandesti, atunci de ce mai exista oamenii? Viata e un dar, eu, incerc sa profit de asta cat pot de mult.
Pentru a trai, trebuie sa iti asumi anumite riscuri . Traind, simti cu adevarat ce are ea de oferit.

PS: Gandesti destul de ciudat, nu e bine deloc, cel putin pentru tine...



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

eu

Guest

Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 15:45 de eu


Simplu, prietenii... Daca stai sa te gandesti, atunci de ce mai exista oamenii? Viata e un dar, eu, incerc sa profit de asta cat pot de mult.
Pentru a trai, trebuie sa iti asumi anumite riscuri . Traind, simti cu adevarat ce are ea de oferit.

PS: Gandesti destul de ciudat, nu e bine deloc, cel putin pentru tine...


Viata e foarte frumoasa la 17 ani, totul e super. Nu ai foarte multe griji, decat poate cele legate de liceu si facultate. Insa crede-ma ca nu e un fel ciudat de a gandi, poate ca in viitor imi vei da dreptate(eu sper sa nu ajungi sa-mi dai dreptate).
Ai auzit de conceptul "liberul-arbitru" ? Crezi ca exista asa ceva?
Crezi ca sunt liberi sa alegem noi singuri, fara nici un fel de interferenta? Noi toti in deciziile pe care le luam in viata, mai mult sau mai putin suntem influentati de societate.
Cred ca cei mai fericiti oameni de pe pamant, se regasesc la spitalul 9 ), aia chiar nu au nici o grija, traiesc in lumea lor perfecta, departe de tot acest zbucium zilnic, de toata aceasta rautate si parvenire.

sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 16:18 de McLove

Sigur nu esti suparat/a ca nu a intrat in turul 2, Crin Antonescu?

Acum, serios vorbind...
Zici ca nu suntem liberi? Da-mi un exemplu, cine te-a oprit sa faci un anumit lucru... Viata e frumoasa la orice varsta, trebuie doar sa te bucuri de ea.
Oricum, daca ai intentia asta, eu, ceilalti useri ai acestui forum, nu te putem opri. Esti liber/a sa faci acest lucru, daca crezi ca e mai bine pentru tine.

Eu, iubesc sa traiesc!



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

pandora

Junior member
29 mesaje

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 17:23 de pandora



Pe voi ce anume va animeaza in viata?
Ce va face sa mergeti mai departe?
Milioane de oameni fac acelasi lucru in fiecare zi, suntem doar niste bieti sclavi cu totii, nu avem putere asupra vietii noastre nici macar 5%, suntem incorsetati de tot ceea ce ne inconjoara: prieteni, familie, servici, banci, statul roman etc etc. Voi numiti asta viata?
Cati dintre voi au libertatea ca incepand de maine sa zicem sa faca ce vrea(spre exemplu sa nu se mai duca la servici, sa nu mai plateasca o rata etc etc).

Trebuie sa fie foarte greu prin ce treci ca sa iti vina in gand ceva atat de tragic ca sinuciderea.Si eu m-am gandit la asta..recunosc,doar ca sunt prea fricoasa pt asa ceva.Am un loc al meu unde merg la mare..intre roci..e un fel de stanca..de multe ori m-am gandit sa ma arunc..dar incerc sa gasesc in fiecare zi lucruri sa fac..sa ma motive sa traiesc.Ma gandesc la mama mea..chiar daca nu avem o relatie tipica de mama-fiica ma gandesc la ea..si cred ca ea e singura care ma motiva.Am avut o sora care a murit cu 13 ani..asa ca daca as muri si eu maica-mea nu ar mai rezista.Si ma mai gandesc la chestii ce as putea face in viitor sa triumfez.Asa imi motivez inca existenta.Lucrez mult si cand ajung acasa ma pun la tele..la calculator..si nu imi las nici un pic de timp pentru ganduri.Sper sa incerci sa faci acelasi lucru si tu.Poate gasesti ceva sau cineva sa te motiveze sa traiesti.Ar fi cel mai bine..chiar daca lumea din jur iti da impresia ca nu ai pt ce trai.Inca ceva:am cunoscut candva din intamplare pe un site de jocuri un baiat.Incerca de cateva ori sa se sinucida si nu a reusit.ii murise prietena intr-un accident de masina si el credea ca e vina lui.Trebuia sa mearga el dupa ea si pana la urma a trimis un prieten.Si au murit in accident.A incercat de 2 ori sa-si ia viata si nu a reusit.A stat prin spitale luni intregi fara se se poata misca..dar el isi dorea asta mult mult.Zicea ca vrea sa fie cu ea..ca inca o iubeste dupa 3 ani si ca nu accepta ca nu mai este.Am vorbit cu el mult sa incerc sa il conving ca ar avea pt ce sa traiasca.Si imi zicea ca vrea sa fie cu ea..ca o sa mai incerce o a treia oara.Dupa un timp nu am mai auzit nimic de el..Probabil a reusit ce si-a propus..Nu stiu..Dar imi amintesc de el.Ma simteam neputincioasa ca nu pot face nimic..Viata e urata..ne face sa o uram cand cineva drag dispare dintre noi..cand cineva cu care am trait ne paraseste..cand ne vedem inselati...cand nu mai avem incredere in noi..Dar toate trec.Trebuie sa avem incredere in asta.In ce am scris eu in "Nu exista Dumnezeu",aici pe site,mi-am sustinut parerea cu rautatile din lume care se intampla si dau vina pe El.Inca cred ca nu exista..dar ma si gandesc ca toate relele ce sunt le facem noi oamenii..voluntar sau involuntar."eu" am incercat sa te animez cu ceva..nu cred ca am reusit daca am vorbit si de rau..dar mai gandeste-te.Macar da-ti timp.Eu cred ca merita.



nimic special..
sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 20:22 de cutarescu

Cineva intr-un film avea un crez al sau: oricit de rau iti merge, nu trebuie sa te sinucizi pt. ca dupa ce mori te vei naste din nou in exact aceeasi viata si tot asa pina cind o treci fara sa-i pui tu capat cind vrei.
sus

suchi

Veteran member
234 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 20:27 de suchi

"eu" esti cumva emo sau satanista?,daca te sinucizi nu rezolvi nimica,ai scapat tu de o grija,dar in spate lasi mai multe griji si mai multa siferinta...


tot noi,dragi tovarasi
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 23 nov 2009 22:46 de basturk

"eu" esti cumva emo sau satanista?,daca te sinucizi nu rezolvi nimica,ai scapat tu de o grija,dar in spate lasi mai multe griji si mai multa siferinta...

pffff....cum de nu m-am gandit pana acum??? oare sa fie vorba despre o indoctrinare din partea sectei de "emo"?daca e asa, amice.....fac cinste cu sapunul si cu franghia.
spunea "eu" mai sus ca cine are curaj ca de maine sa nu mai plateasca ratele la banca.pai sa fim seriosi, cand iei bani imprumut si iti cumperi aragaz nou, o faci pentru ca asa vrei.sa traiesti mai bine.dar banii aceia trebuie returnati.nu cumva esti suparat/a ca nu ai castigat la loto? sau ca nu iti pica un geamantan plin cu euro in cap?



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 24 nov 2009 15:15 de McLove

"eu" esti cumva emo sau satanista?,daca te sinucizi nu rezolvi nimica,ai scapat tu de o grija,dar in spate lasi mai multe griji si mai multa siferinta...

Sa spun sincer, si eu prima data m-am gandit la "emo". Dar, am zis sa nu fiu rau, poate cel/cea care a deschis acest topic are anumite probleme.



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

eu

Guest

Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 24 nov 2009 15:25 de eu


Trebuie sa fie foarte greu prin ce treci ca sa iti vina in gand ceva atat de tragic ca sinuciderea.Si eu m-am gandit la asta..recunosc,doar ca sunt prea fricoasa pt asa ceva.Am un loc al meu unde merg la mare..intre roci..e un fel de stanca..de multe ori m-am gandit sa ma arunc..dar incerc sa gasesc in fiecare zi lucruri sa fac..sa ma motive sa traiesc.Ma gandesc la mama mea..chiar daca nu avem o relatie tipica de mama-fiica ma gandesc la ea..si cred ca ea e singura care ma motiva.Am avut o sora care a murit cu 13 ani..asa ca daca as muri si eu maica-mea nu ar mai rezista.Si ma mai gandesc la chestii ce as putea face in viitor sa triumfez.Asa imi motivez inca existenta.Lucrez mult si cand ajung acasa ma pun la tele..la calculator..si nu imi las nici un pic de timp pentru ganduri.Sper sa incerci sa faci acelasi lucru si tu.Poate gasesti ceva sau cineva sa te motiveze sa traiesti.Ar fi cel mai bine..chiar daca lumea din jur iti da impresia ca nu ai pt ce trai.Inca ceva:am cunoscut candva din intamplare pe un site de jocuri un baiat.Incerca de cateva ori sa se sinucida si nu a reusit.ii murise prietena intr-un accident de masina si el credea ca e vina lui.Trebuia sa mearga el dupa ea si pana la urma a trimis un prieten.Si au murit in accident.A incercat de 2 ori sa-si ia viata si nu a reusit.A stat prin spitale luni intregi fara se se poata misca..dar el isi dorea asta mult mult.Zicea ca vrea sa fie cu ea..ca inca o iubeste dupa 3 ani si ca nu accepta ca nu mai este.Am vorbit cu el mult sa incerc sa il conving ca ar avea pt ce sa traiasca.Si imi zicea ca vrea sa fie cu ea..ca o sa mai incerce o a treia oara.Dupa un timp nu am mai auzit nimic de el..Probabil a reusit ce si-a propus..Nu stiu..Dar imi amintesc de el.Ma simteam neputincioasa ca nu pot face nimic..Viata e urata..ne face sa o uram cand cineva drag dispare dintre noi..cand cineva cu care am trait ne paraseste..cand ne vedem inselati...cand nu mai avem incredere in noi..Dar toate trec.Trebuie sa avem incredere in asta.In ce am scris eu in "Nu exista Dumnezeu",aici pe site,mi-am sustinut parerea cu rautatile din lume care se intampla si dau vina pe El.Inca cred ca nu exista..dar ma si gandesc ca toate relele ce sunt le facem noi oamenii..voluntar sau involuntar."eu" am incercat sa te animez cu ceva..nu cred ca am reusit daca am vorbit si de rau..dar mai gandeste-te.Macar da-ti timp.Eu cred ca merita.


Iti multumesc pentru gandurile tale, si pentru ca nu m-ai judecat.
sus

pandora

Junior member
29 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 24 nov 2009 17:35 de pandora



Iti multumesc pentru gandurile tale, si pentru ca nu m-ai judecat.

Nu cred ca e nevoie sa-mi multumesti.Ai grija de tine si incearca sa treci peste toate relele din lume...asa o sa ai candva o satisfactie.Si daca tot decizi ceva(bun)si ai o problema mai "tragica"decat a mea (asta daca decizi sa mi-o povestesti) ajuta-ma si pe mine cu un gand bun aici..Iti dedic un vers dintr-o melodie:"...si ma gandesc si sper si am ambitia mea...chiar daca pic ma ridic si nu voi renunta.." Sper si iti doresc sa fii bine.Si sa reusesti ce ti-am sugerat.
P.S..Critica si judecata e buna uneori..dar cand aveam nevoie de ea.Cand e neaparata nevoie de ea.



nimic special..
sus

sweetgirl16

Expert member
512 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 26 nov 2009 21:30 de sweetgirl16


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?
Nu pot sa mint,nu vad rostul minciunii....Asa ca o sa raspund total sincera la intrebarea asta...DA...m-am gandit sa ma sinucid acum ceva timp,cand credeam ca viata mea nu mai are rost...aveam probleme acasa cu ai mei, cu prietenul ma certam mereu,mama era bolnava si mai era si plecata in Italia [inca mai e]pentru a-mi crea mie si surorii mele un viitor cat mai bun,tatal meu a murit acum 5 ani cand eu eram inca un copil,[nu ca acum nu as fi dar sunt mult mai matura] si ma gandeam oare pentru ce sa mai traiesc cand am numai probleme si sufar mereu pentru ca nu am familia pe care am visat-o??? de ce? Am plans si iar am plans ore in sir.A doua zi m-am ridicat si mi-am spus ca nu pot sa fac asa ceva...la cate probleme are mama sa ii mai fac si eu? NU. In primul rand m-am gandit la mama pe care o iubesc enorm de mult si nu ar merita sa ii fac asa ceva,iar in al doilea rand nu as avea curaj sa imi pun capat zilelor.Mi-am promis in adancul sufletului meu sa nu ma mai gandesc la asta niciodata.Cred ca pentru a te sinucide trebuie sa ai curaj sau cel putin sa fi prea las pentru a te lupta cu viata care mereu te loveste atunci cand nu te astepti....Indiferent de problemele si obstacolele pe care le intalnim in viata,ea merita traita pentru ca are si parti frumoase...si acum pot spune,SINUCIDEREA NU E O SOLUTIE PENTRU REZOLVAREA PROBLEMELOR!



Amprentele digitale si fulgii de zapada nu sunt singurele elemente caracterizate prin unicitate absoluta...
sus

sweety16

Expert member
1226 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 27 nov 2009 22:33 de sweety16


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?



Sincer cred ca iti trebuie foarte mult curaj pentru a face asa ceva...mi-ar fi foarte frica pt ca nu stiu ce ma astepta cand nu voi mai fi pe acest pamanat.Sincre nu cred ca m-as gandi la ceilalti, sau la ar suferi, pt ca din moment ce as vreau sa ma sinucid e clar ca nu am sprijinul celor care "ma iubesc".In primul rand m-as gandi la mn, la viata mea, la momentele fericite prin care am trecut pana acum, momente din copilaria mea...
Cred ca singura posibilate in care as putea sa fac asa ceva ar fi cea in care stiu ca m-ar astepta o moarte lenta si dureroasa...gen dak as afla ca am sida, cancer...(sau daca as scapa dintr-un incediu si as ramane mutilata)
Dar pana la urma viata e frumoasa si merita traita.



"Desi barfa facuta de femei e peste tot privita ca fiind ridicola,josnica si triviala,cea facuta de barbati,si mai ales daca e despre femei,se numeste teorie,idee sau fapt"

"Ca sa afli defectele unei fete,laud'o in fata prietenelor ei"
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Sinucidere

scris pe 28 nov 2009 15:00 de basturk


Sincre nu cred ca m-as gandi la ceilalti, sau la ar suferi, pt ca din moment ce as vreau sa ma sinucid e clar ca nu am sprijinul celor care "ma iubesc"........
Cred ca singura posibilate in care as putea sa fac asa ceva ar fi cea in care stiu ca m-ar astepta o moarte lenta si dureroasa...gen dak as afla ca am sida, cancer...(sau daca as scapa dintr-un incediu si as ramane mutilata)

in momentul in care vrei sa te sinucizi deja nu mai gandesti logic , si este normal sa crezi ca nimeni nu te mai iubeste.dar oricat de rea ar fi lumea din jur, cel putin o persoana tot se gandeste la binele tau, si acea persoana va suferi.
spui ca daca ai avea probleme gen cancer , sinuciderea ar fi o solutie.atunci de ce nu se gandesc la asta toti oamenii care sunt pe moarte si sunt in stare sa mearga pana in panzele albe sa se faca bine?unii se lupta pana in ultima clipa si voi spuneti senini, ca : daca as fi bolnav, m-as sinucide.nu stiti sa pretuiti cel mai frumos dar pe care il poti primi :"viata".daca ajungeti sa ganditi asa, parerea mea este ca nici nu meritati.toti oamenii care recurg la aceasta metoda au nevoie de sprijin moral.nu "sinuciderea" este cea mai buna solutie.nu a fost si nici nu va fi vreodata.



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 28 nov 2009 15:21 de baby


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?


Nu m-am gandit la asta nici macar 1 data.
Nu stiu cum ar fi sa ma trezesc paralizata sau sa am o boala grava si putin timp de trait.
Si sper sa nu aflu vreodata cum e.
Nu stiu cum as reactiona atunci.

Multi bolnavi se sinucid din cauza durerilor groaznice.
Cu siguranta o iei razna cand vezi ca iti cade tot parul din cap si ca te trandformi intr-o leguma si poate de aici vin si gesturile necugetate.

Frate dar sa te omori fiindca ca nu ai pt cine trai??? si pt ca viata ta nu are rost?

Asta chiar e jalnic. Iar daca cineva gandeste ca astea sunt motive pt a te omora........atunci ii zic : Succes!






http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

pandora

Junior member
29 mesaje

Re: Re: Sinucidere

scris pe 28 nov 2009 20:31 de pandora



Nu m-am gandit la asta nici macar 1 data.
Nu stiu cum ar fi sa ma trezesc paralizata sau sa am o boala grava si putin timp de trait.
Si sper sa nu aflu vreodata cum e.
Nu stiu cum as reactiona atunci.

Multi bolnavi se sinucid din cauza durerilor groaznice.
Cu siguranta o iei razna cand vezi ca iti cade tot parul din cap si ca te trandformi intr-o leguma si poate de aici vin si gesturile necugetate.

Frate dar sa te omori fiindca ca nu ai pt cine trai??? si pt ca viata ta nu are rost?

Asta chiar e jalnic. Iar daca cineva gandeste ca astea sunt motive pt a te omora........atunci ii zic : Succes!


Mi se pare perfect sa iti dai opinia..oricare ar fi ea,dar nu sa incurajezi pe cineva care trece printr-un moment probabil groaznic (daca ajunge sa se gandeasca la sinucidere).Asa ca opinia conteaza dar las-o mai moale cu "succesul"



nimic special..
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 28 nov 2009 22:38 de baby


Mi se pare perfect sa iti dai opinia..oricare ar fi ea,dar nu sa incurajezi pe cineva care trece printr-un moment probabil groaznic (daca ajunge sa se gandeasca la sinucidere).Asa ca opinia conteaza dar las-o mai moale cu "succesul"


nu o las deloc mai moale cu succesul.

poti sa strigi tu cat vrei aici sa nu se omoare,ca viata e roz...bla bla....face tot cum vrea.

si stii de ce?
pt ca e mai simplu sa te plangi,sa zici ca e greu....sa cersesti mila.

dar e foarte greu......a naibi de greu sa te ridici din rahat

si eu asta urasc!
oamenii care la prima dezamagire lasa steagul jos!

am zis......cand e vorba de boli...cazuri grave.....nu ma bag.
da cand vrei sa te omori pt ca te paraseste iubitu....ori pt ca nu esti in stare sa tii un om langa tine......atunci....mi-e greata

nu incurajez......doar spun





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

sgc

Guest

Re: Sinucidere

scris pe 28 nov 2009 23:14 de sgc


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
da, m-am gandit de cateva ori. am strans din dinti si-am mers mai departe.
sus

sgc

Guest

Re: Sinucidere

scris pe 28 nov 2009 23:19 de sgc



Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?
in aceasta situatie nu m-as mai gandi. ar fi solutia pe care eu personal as aplica-o. as vrea sa nu considere nimeni ceea ce-am scris aici, un exemplu demn de urmat.
sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Sinucidere

scris pe 29 nov 2009 15:37 de cutarescu

da, m-am gandit de cateva ori. am strans din dinti si-am mers mai departe.

sgc, daca tot te-ai gindit la sinucidere de ce n-ai si facut-o?
sus

basturk

Expert member
1183 mesaje

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 29 nov 2009 18:34 de basturk


sgc, daca tot te-ai gindit la sinucidere de ce n-ai si facut-o?

pentru ca a strans din dinti si a mers mai departe.iar data viitoare ar fi bine sa nu se mai gandeasca deloc.toata lumea intanleste obstacole in viata, mai mici sau mai mari.



Ce spui draga?ca ti-ai pierdut virginitatea?pai ce, eu sunt Lazarus, vrei sa ti-o caut noaptea?
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 30 nov 2009 00:12 de sgc


sgc, daca tot te-ai gindit la sinucidere de ce n-ai si facut-o?
pt. ca exista persoane pt. care merita sa traiesc mai departe, pt. ca exista persoane asemeni tie care s-ar fi bucurat, dupa cum observ, dac-as fi facut-o. asa c-am strans din dinti si am continuat sa traiesc.
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 30 nov 2009 00:17 de sgc


iar data viitoare ar fi bine sa nu se mai gandeasca deloc.toata lumea intanleste obstacole in viata, mai mici sau mai mari.
sper sa nu mai existe o data viitoare, intrucat obstacolele intalnite-n viata pana acum au fost prea multe, prea mari si prea dese pt. o singura persoana. multumesc frumos pt. gandul bun, chiar daca nu ne cunoastem.
sus

cutarescu

Veteran member
255 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 30 nov 2009 17:56 de cutarescu

pt. ca exista persoane pt. care merita sa traiesc mai departe, pt. ca exista persoane asemeni tie care s-ar fi bucurat, dupa cum observ, dac-as fi facut-o. asa c-am strans din dinti si am continuat sa traiesc.

Nu m-as fi bucurat sa te fi sinucis pt. ca nici macar nu te cunosc, nu m-ai deranjat cu nimic, din contra m-ai amuzat prin mesajele tale. Si oricît de mult rau mi-ar face o persoana tot nu i-as dori moartea. I-as dori poate altele mult mai rele dar moartea nu.
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 30 nov 2009 21:49 de sgc


nici macar nu te cunosc, nu m-ai deranjat cu nimic
asa sa ramana
sus

sweetheart

Junior member
42 mesaje

Re: Re: Sinucidere

scris pe 28 feb 2010 22:24 de sweetheart


Nu, nu este o solutie. Daca se intampla ceva grav, cum ai zis in primul caz, e sfarsitul lumii? Altii au probleme mult mai mari, care vor sa traiasca, dar nu au sansa...


un raspuns de nota 10 ! ar trebui sa iti dea de gandit.. nimic nu e mai rau decat sa iti iei viata pe care ti-a dat-o Dumnezeu
sus
Pagina 1 din 2
1   2   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

16 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate