Sinucidere

Pagina 2 din 2
«   1   2

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 1 mar 2010 02:37 de Bozgoru


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?
e o solutie ff buna... e logica mai presus de toate..
sus

eu

Guest

Sunt inca aici

scris pe 1 mar 2010 16:33 de eu

Iata ca a trecut si anul 2009, si sunt inca prezent printe cei vii. Lucrurile in viata mea nu s-au schimbata in bine, ba chiar pot sa spun ca este mai rau.
De curand am apelat si la ajutorul unui psiholog pentru a ma mai descarca de aceste probleme, si ganduri negre.

Mai vorbim,
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Sunt inca aici

scris pe 2 mar 2010 11:15 de compot

Iata ca a trecut si anul 2009, si sunt inca prezent printe cei vii. Lucrurile in viata mea nu s-au schimbata in bine, ba chiar pot sa spun ca este mai rau.
De curand am apelat si la ajutorul unui psiholog pentru a ma mai descarca de aceste probleme, si ganduri negre.

Mai vorbim,


Nu stiu ce problema/probleme ai, dar sinuciderea NU o lua in calcul oricat de greu ti-ar fii. Iti doresc sa-ti fie mai bine pe viitor.



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 2 mar 2010 12:06 de SORIN28


V-ati gandit vreodata la sinucidere?


Da, m-am gandit. M-am gandit la "Bitza - Sinuciderea unui inger" si...mama ce chef a iesit



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Re: Sinucidere

scris pe 2 mar 2010 12:35 de compot



Da, m-am gandit. M-am gandit la "Bitza - Sinuciderea unui inger" si...mama ce chef a iesit


Iesind din "lumea asta trista a acestui post"...mama ce raper e Bitza :>
Albumul Sevraj mi se pare unul dintre cele mai bune de gen din tara.
( Nu confund, melodia specificata de tine face parte din alt album al lui)

si...mama ce chef a iesit


Intr-adevar, pe astfel de muzica, totul iese bine!



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 2 mar 2010 13:07 de SORIN28



Iesind din "lumea asta trista a acestui post"


Tie iti pare subiect trist...mie imi place. Mai scapa lumea de un idiot care crede ca daca se omoara a rezolvat problema.



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 2 mar 2010 13:15 de compot



Tie iti pare subiect trist...

Nu, de aceea am pus intre ghilimele.


mie imi place. Mai scapa lumea de un idiot care crede ca daca se omoara a rezolvat problema.


Intr-adevar, tre' sa fi idiot sa crezi ca sinuciderea e cea mai buna solutie in a-ti rezolva problemele, fie ele atat de mari incat crezi ca nu le mai faci fata. Dar, eu sper ca respectivul sa nu fie idiot.



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

MissPerfectiune

Senior member
85 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 16 mar 2010 22:32 de MissPerfectiune


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?

Eu nu cred ca este o solutie sa te sinucizi... Ai da dovada de prostie
Unii oameni zic ca daca te-ai sinucide dai dovada de lasitate dar si de curaj in acelasi timp:
de lasitate pt ca nu poti sa faci fata vietii
de curaj pt ca trebuie sa ai mare curaj sa-ti iei viata singur
sus

al3xa_anamaria

Senior member
64 mesaje

Re: Re: Sinucidere

scris pe 17 mar 2010 18:29 de al3xa_anamaria

de multe ori si eu ajung la limita si nu mai vad luminita d l capatu tunelului si ajug sa ma gandesc k viata nu are nici un rost si k mai bn mas sinucide...dar nicodata nu am avut curaju sa ma gandesc serios l asta...si desi am in jurul meu o gramada d persoane pt kre merita sa traiesc intotdeuna ma gandesc doar l una! am o surioara de numa 4 luni o iubesc enorm si miam promis mie k o sa fiu langa ea in fiecare clipa..deocamdata imi cam incalc promisiunea pt k sunt plecata din tara..dar ori d kte ori imi vine in cap sinuciderea ma gandesc l ea..si trece tot...pt anumite lucruri chiar merita sa traiesti
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 17 mar 2010 19:26 de sgc

pt anumite lucruri chiar merita sa traiesti
foarte adevarat
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 18 mar 2010 13:20 de SORIN28

Intr-adevar, tre' sa fi idiot sa crezi ca sinuciderea e cea mai buna solutie in a-ti rezolva problemele, fie ele atat de mari incat crezi ca nu le mai faci fata. Dar, eu sper ca respectivul sa nu fie idiot.

Ironic si totusi adevarat...tu (sinucigas) scapi de probleme dar le faci o gramada de probleme celor pe care i-ai lasat in urma
Sunt scumpe al naibii inmormantarile, "costumele", pomenile...vai mama cati bani...etc



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

tarzan

Guest

Re: Sinucidere

scris pe 26 apr 2010 07:12 de tarzan


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?
ce ai ma frate viata este frumoasa nu te gindi la asa ceva
sus

moni_21

Junior member
43 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 26 apr 2010 15:28 de moni_21


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?

pot sa spun ca am trecut prin multe lucruri in viata chiar daca am doar 21 de ani,dar niciodata nu m-am gandit la chestia asta...cand am ramas insarcinata la 17 ani si m-am aflat singura pe aceasta lume fara numeni si nimic...o prietena mi-a spus ca ea dac ar fi in locul meu ar prefera sa moara...dar nu e asa totul a trecut cu greu,dar acum ma bucur de copuilul pe care il am si sunt foarte fericita.si daca ar fi sa aleg intre viata si moarte as alege viata pentru ca e numai una si trebuie traita cu bune si cu rele



monik
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Re: Sinucidere

scris pe 28 apr 2010 20:04 de Psyche


pot sa spun ca am trecut prin multe lucruri in viata chiar daca am doar 21 de ani,dar niciodata nu m-am gandit la chestia asta...cand am ramas insarcinata la 17 ani si m-am aflat singura pe aceasta lume fara numeni si nimic...o prietena mi-a spus ca ea dac ar fi in locul meu ar prefera sa moara...dar nu e asa totul a trecut cu greu,dar acum ma bucur de copuilul pe care il am si sunt foarte fericita.si daca ar fi sa aleg intre viata si moarte as alege viata pentru ca e numai una si trebuie traita cu bune si cu rele


conteaza si viata intr-adevar. eu personal m-as sinucide doar din plictiseala sau curiozitate,cu speranta ca poate exista poate o alta dimensiune,viata,unde sa fie altfel. gandul asta si nerabdarea de a sti ce se intampla m-ar impinge sa ma sinucid daca ar fi sa pun ipoteza cu adevarat.
greutati? iti par nimicuri toate dupa ce ai trecut de ele. vin,pleaca,vin altele,samd,asa e viata. ca o gara! si vai de tine daca toate trenurile trec in viteza si iti zboara cate o piatra-n cap!



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 28 apr 2010 21:54 de McLove



conteaza si viata intr-adevar. eu personal m-as sinucide doar din plictiseala sau curiozitate,cu speranta ca poate exista poate o alta dimensiune,viata,unde sa fie altfel. gandul asta si nerabdarea de a sti ce se intampla m-ar impinge sa ma sinucid daca ar fi sa pun ipoteza cu adevarat.

De ce?! Cand esti plictisit, dormi...
Curiozitatea? Eh, se poate trai si fara... cica a omorat pisica.

Sinuciderea... doar cei care nu se pot adapta, cei care nu stiu sa traiasca, recurg la asa ceva.
Nu din cauza problemelor, din cauza psihicului, care nu are posibilitatea sa se "upgradeze" in acelasi timp cu realitatea.



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

BBU

Guest

Re: Sinucidere

scris pe 28 apr 2010 22:55 de BBU


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?


Da intradevar exista multe tendinte din cate am auzit si eu la aceste gesturi.
Ce se intampla depinde de sexul masculin sau femin...dar in mare exista si un mic adevar la mijloc si acest lucru mai pote reprezenta si o scateie care sa te motiveze in asa fel incat sa iei atitudine fata de viata de zii cu zii.
Un caz trist a fost o data a unui baiat care avea 21 de ani daca nu ma insel....copilul era oke asa,facea o facultate,avea note oscilante medii si era cuminte.Ce se intampla tipul ducea lipsa de ocupatii necesare zic eu,adica nu avuse prietena,prieteni adevarati cu care sa iasa,sa comunice pana acum.O alta chestie era ca acesta nici nu muncea mare lucru,statea pe banii parintiilor.Acuma nu zic ca este anormal sa aiba grija de un/o individa de 21 de ani un parinte,dar ducea rau lipsa de experienta vietii.Story-ul poate continua dar unde vreau sa ajung...dupa ce ca tipul era asa de insatisfacut,avea si o problema foarte rara care abia se trateaza psihologic.Era extrem de vorbaret,intra in discutii dar traia in minciuna si la capitolul sa spun ce parere am sau ce am pe suflet era pas.Asta se datoreaza esecurilor care le-a facut in copilarie si nimeni nu l-a ajutat sa-si recapete increderea.Desigur tipul ajunsese sa tina in el,povestea daca nu ma insel era legata de o tipa cu care umbla si la un moment dat da cu ochii de prietenul ei care era na ...dupa statistici profesional mult mai urat ca el dar mai inteligent.
Acuma ce se intampla totusi baiatul avea o minuscula experienta (3 prietene daca nu ma insel) dar cu o relatie invizibila de 2 saptamani fara nici o vrajeala.
Acuma omul ajunsese la un moment dat ajunsese la o concluzie mentala si a facut o mica recapitulare la ce a facut el.La sfarsit isi dadu seama ca e pa,n-are pe nimeni,este izolat,neatractiv,incompetent si dupa caz ii veni aceasta stare de sinucidere,nemaivorbind de depresie enorma si lipsa de control de sine(cine enerveaza un individ in starea asta,poti fi sigur ca acesta este capabil sa ucida fara nici o oprire sau ratiune).
Acuma ca sa nu va mai plictisesc,a intrat in depresie din fericire si este in stare de meditatie,parintii lui au fost socati pana-n dinti ducandu-l la un psiholog extrem de scump si rar.Acesta la randul lui il reeduca(o persoana de 21 de ani este extrem de greu de reeducat) mai ales ca depresia majora aduce dupa sine si deficite de concetrare etc.

Concluzia este urmatoarea:
Aveti grija ce faceti si traiti-va viata,daca vrei sa spuneti ceva sau sa faceti ceva nu ezitati!!!

Povestea este luata de la un prieten de al me & thank god ca nu am ajuns in aceasta stare....
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Sinucidere

scris pe 30 apr 2010 23:32 de Machiavelli


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?

Nu...niciodata...pentru nimic in lume...nici pentru persoana "adorata" cum se intampla in cele mai multe cazuri...bai cum e posibil sa iti dai viata pentru o crapatura si o copaie de matze cum spunea un calugar???



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

ancuta

Guest

Re: Sinucidere

scris pe 9 mai 2010 20:32 de ancuta


V-ati gandit vreodata la sinucidere?
Sa zicem ca viata voastra nu ar mai avea nici un rost, ca nu mai aveti pentru ce sa va treziti in fiecare zi, ca traiti degeaba si in chinuri groaznice.
Sau sa zicem ca sunteti paralizati de la gat in jos, si nu puteti face nimic,sunteti prizonierul propriului corp.
Credeti ca sinuciderea este o solutie buna, in ambele situatii?
nu prea sunt de aceeasi parere
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Sinucidere

scris pe 11 mai 2010 13:40 de Bozgoru

daca as avea cancer(Doamne Fereste)... si m-as simti in ultimul hal de rau... si dureri insuportabile etc.... m-as sinucide fara sa ma gandesc
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 11 mai 2010 13:41 de Bozgoru

daca as avea cancer(Doamne Fereste)... si m-as simti in ultimul hal de rau... si dureri insuportabile etc.... m-as sinucide fara sa ma gandesc
sau alta boala gen SIDA... Scleroza in Placi... Paralizie...
sus

EuAnonim

Junior member
19 mesaje

Re: Re: Re: Re: Sinucidere

scris pe 24 iun 2010 23:41 de EuAnonim

Daa...m`am gandit si am doar 15 ani...

Dar nu este o solutie,,,eu cand aveam probleme de genul asta incercam sa ma calmez...sau sa ma inchid in mn...aja si am facut o mare prostie...nu mai vb cu aproape nimeni...doar vreo 5 prieteni in rest nimeni...
sus
Pagina 2 din 2
«   1   2


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

10 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate