...

Pagina 4 din 6
«   1   2   3   4   5   6   »

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 9 dec 2010 22:53 de J

O seara foarte placuta, iti multumesc
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 10 dec 2010 10:02 de valentine

Si...asta cica era jurnal personal?
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 10 dec 2010 10:58 de J

Si...asta cica era jurnal personal?

era,deja nu mai e
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 10 dec 2010 18:28 de J

...
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 12 dec 2010 18:24 de J

хуже некуда...
sus

J

Newbie
0 mesaje

insomnia

scris pe 13 dec 2010 03:20 de J

Paul Oakenfold - Southern Sun
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: insomnia

scris pe 13 dec 2010 19:39 de J

Philip Glass-Glassworks
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: insomnia

scris pe 15 dec 2010 00:26 de J

Человек закован в свое одиночество и приговорен к смерти.

sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: insomnia

scris pe 15 dec 2010 00:35 de J

Ce sa fac ca sa pot lasa totul in urma?...
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 17:52 de valentine

Sa inlocuiesti.
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 19:51 de J

Sa inlocuiesti.

Ce anume si cum,daca trecutul nu il poti schimba in niciun caz?
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 19:53 de valentine

Construiesti un nou trecut. Faci un prezent de care sa-ti aduci aminte cu placere in momentul in care-l vei privi drept un "trecut".
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 19:54 de J

Ludovico Einaudi - Oltremare
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 19:55 de valentine

http://www.youtube.com/watch?v=_OvV6DNXWgo


Mult mai rentabila starea asta!
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 19:57 de J

Construiesti un nou trecut. Faci un prezent de care sa-ti aduci aminte cu placere in momentul in care-l vei privi drept un "trecut".

Si pe cel din urma unde il pun?Prezentul se construieste pe baza unui trecut,nu?Dar daca ce ai trait mai demult nu te lasa in pace,cum te poti detasa de asta ca sa construiesti altceva care e cu totul diferit?
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 19:59 de J

http://www.youtube.com/watch?v=_OvV6DNXWgo


Mult mai rentabila starea asta!

Asta e buna pt alte momente))
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 21:08 de valentine


Si pe cel din urma unde il pun?Prezentul se construieste pe baza unui trecut,nu?Dar daca ce ai trait mai demult nu te lasa in pace,cum te poti detasa de asta ca sa construiesti altceva care e cu totul diferit?



Cate lucruri iti mai amintesti din clasele 1-5? Foarte putine! Si sunt sigur 100% ca ai avut amintiri naspa si din clasele 1-5. Te mai afecteaza in vreun fel amintirile naspa de pe vremea aia? Nu cred...
Trecutul se imparte in trecut recent, mediu si departat. Momentan, tu, daca esti afectata de trecut, esti afectata de trecutul recent sau mediu, care la un moment dat va deveni trecut departat si vei fi afectata decat (iarasi) de trecutul recent sau mediu, care este echivalentul perioadei care o traiesti acum.
Asta e explicatia frazei "timpul le vindeca pe toate". Acum sper ca intelegi ce-ti spun prin "construieste un trecut de care sa-ti amintesti cu drag".
Fa in asa fel incat prezentul sa fie cel putin ok, pentru ca esti singura persoana care poate decide cum trebuie sa arate.
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 16 dec 2010 21:19 de J




Cate lucruri iti mai amintesti din clasele 1-5? Foarte putine! Si sunt sigur 100% ca ai avut amintiri naspa si din clasele 1-5.
Trecutul se imparte in trecut recent, mediu si departat. Momentan tu, daca esti afectata de trecut, esti afectata de trecutul recent sau mediu, care la un moment dat va deveni trecut departat si vei fi afectata decat (iarasi) de trecutul recent sau mediu, care este echivalentul perioadei care o traiesti acum.
Asta e explicatia frazei "timpul le vindeca pe toate". Acum sper ca intelegi ce-ti spun prin "construieste un trecut de care sa-ti amintesti cu drag".
Fa in asa fel incat prezentul sa fie cel putin ok, pentru ca esti singura persoana care poate decide cum trebuie sa arate.

E un post cu logica
Dar!Comparatia pe care ai facut-o cu clasele 1-5 nu este un argument(chiar din punct de vedere biologic,nemaivorbind de cel psihologic).Nu uita ca aici nu vorbim despre stocare de informatii simple,ci de memorie afectiva,asa ca teoria ta aici nu se aplica,din moment ce eu retraiesc anumite momente pe care nu le pot uita,asta fiind involuntar.
In plus,nu depinde doar de mine,ci si de circumstante,de cei din jur.
Nu ma plang si nu incerc sa imi gasesc scuze,doar ma stradui sa vad o logica,acolo unde ceea ce am in inima ma doboara.
sus

J

Newbie
0 mesaje

insomnia

scris pe 16 dec 2010 22:42 de J

Сами боги не могут сделать бывшее небывшим...((((
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 17 dec 2010 00:13 de valentine


E un post cu logica
Dar!Comparatia pe care ai facut-o cu clasele 1-5 nu este un argument(chiar din punct de vedere biologic,nemaivorbind de cel psihologic).Nu uita ca aici nu vorbim despre stocare de informatii simple,ci de memorie afectiva,asa ca teoria ta aici nu se aplica,din moment ce eu retraiesc anumite momente pe care nu le pot uita,asta fiind involuntar.
In plus,nu depinde doar de mine,ci si de circumstante,de cei din jur.
Nu ma plang si nu incerc sa imi gasesc scuze,doar ma stradui sa vad o logica,acolo unde ceea ce am in inima ma doboara.



Cand m-am referit la clasele 1-5, nu m-am referit la aspectul care tine de invatatul la scoala. Ma refer la viata de zi cu zi in care si atunci ca si mai tarziu, ai avut reusite, dezamagiri, nemultumiri (iar pe majoritatea nu le mai ti minte sau nu au absolut niciun impact asupra ta). Deci factorul psihologic intra si el in calcul.
Momentele retraite in mod constant in mod involuntar cer de la tine ca tu sa treci la actiune. Daca e vorba de un examen nereusit, sa incerci din nou sa-l dai; daca e vorba de un fost iubit, sa incerci sa gasesti altul mai bun; daca e vorba de un job pierdut, sa incerci sa gasesti altul mai bun, iar exemplele pot continua.
Trairile intense cu impact emotional mare nu se uita de pe o zi pe alta, dar daca stai si te vaiti (catre tine), se uita mult mai greu decat s-ar uita daca ai pune mana sa faci ceva in legatura cu tine si cu viata ta

Si asta e jurnal, nu subiect, deci deja am scris prea mult
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomn

scris pe 17 dec 2010 00:31 de J




Cand m-am referit la clasele 1-5, nu m-am referit la aspectul care tine de invatatul la scoala. Ma refer la viata de zi cu zi in care si atunci ca si mai tarziu, ai avut reusite, dezamagiri, nemultumiri (iar pe majoritatea nu le mai ti minte sau nu au absolut niciun impact asupra ta). Deci factorul psihologic intra si el in calcul.
Momentele retraite in mod constant in mod involuntar cer de la tine ca tu sa treci la actiune. Daca e vorba de un examen nereusit, sa incerci din nou sa-l dai; daca e vorba de un fost iubit, sa incerci sa gasesti altul mai bun; daca e vorba de un job pierdut, sa incerci sa gasesti altul mai bun, iar exemplele pot continua.
Trairile intense cu impact emotional mare nu se uita de pe o zi pe alta, dar daca stai si te vaiti (catre tine), se uita mult mai greu decat s-ar uita daca ai pune mana sa faci ceva in legatura cu tine si cu viata ta

Si asta e jurnal, nu subiect, deci deja am scris prea mult

Nu-i nimic,iti dau dreptate in tot ce ai scris.Daca mi-ai putea spune si cum sa gasesc forta/motivatia/interesul ca sa "pun mana sa fac ceva cu viata mea" iti raman datoare pe viata,desi stiu bine ca e imposibil)).Cred ca ce s-a intamplat a fost prea brusc,prea mult,a atins niste chestii care dureau de foarte mult timp si asa am ajuns in situatia de a nu mai avea forta sa lupt si nici motivatia din care ar putea rezulta acea forta ulterior.Si am impresia ca nimeni nu intelege situatia in care ma aflu,toti o privesc superficial,desi nu cred ca ar trebui sa ma mai mire asa ceva.

Iti multumesc oricum pentru ganduri
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: in

scris pe 17 dec 2010 00:39 de valentine

Let me tell you something you already know: the world ain't no sunshine and rainbow, it's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are, it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me and nobody gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward, how much you can take and keep moving forward, that's how winning is done!
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 17 dec 2010 01:11 de J

Let me tell you something you already know: the world ain't no sunshine and rainbow, it's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are, it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me and nobody gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard you hit, it's about how hard you can get hit and keep moving forward, how much you can take and keep moving forward, that's how winning is done!

Nu mai am putere in mine sa rabd si sa merg "forward", aici e ceea ce imi lipseste...
sus

J

Newbie
0 mesaje

insomnia

scris pe 17 dec 2010 01:33 de J

I can't explain myself, I'm afraid, Sir, because I'm not myself you see.

sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: insomnia

scris pe 17 dec 2010 19:21 de J

Joe Cocker - You can leave your hat on

classic
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: insomnia

scris pe 17 dec 2010 20:39 de J

Diddy - Dirty Money - Angels (Remix) ft. Rick Ross
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: insomnia

scris pe 18 dec 2010 00:50 de J

cand vine noaptea se incep gandurile urate((
sus

Rolando

Expert member
1553 mesaje

Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 18 dec 2010 00:55 de Rolando

cand vine noaptea se incep gandurile urate((
ce probleme ai??ce te nelinisteste asa tare?



http://www.youtube.com/watch?v=MGcVm90rkug
sus

J

Newbie
0 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 18 dec 2010 00:57 de J

ce probleme ai??ce te nelinisteste asa tare?

viata
sus

Rolando

Expert member
1553 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: insomnia

scris pe 18 dec 2010 01:00 de Rolando


viata
duci o viata grea??din ce cauza?



http://www.youtube.com/watch?v=MGcVm90rkug
sus
Pagina 4 din 6
«   1   2   3   4   5   6   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

11 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate