Prima intalnire...

Pagina 2 din 2
«   1   2

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 31 aug 2008 01:36 de ExoticDream

deci cu florile ce fac...maine e ziua cea mare cu fata asta, si nu prea as vrea sa ratez o ocazie buna


Eu insist: cumpara una bucata fir floare!

Tine cont de atentionarea asta:

Dacă pe tine nu te interesează interesele ei, sincer, pe ea de ce ar interesa-o complimentele tale ?


Nici nu ai inceput o relatie si esti gata sa minti, sa joci teatru, sa te prefaci ca te intereseaza lucruri din preajma fetei. Daca-i desteapta, se va prinde si te va trimite la plimbare, daca nu, depinde ce fel de partenera iti doresti. In locul tau as "miza" (mereu) pe sinceritate. Nu stii ce-i aia sociologie si vrei sa ai o idee despre domeniul in care activeaza fata? Cauti pe net, te documentezi. Nu stii ce-i aia, dar putin iti pasa ca fata se pregateste in acest domeniu? Vorbeste-i despre altceva, macar esti onest.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

gica preotu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 31 aug 2008 01:54 de gica preotu


Vorbeste-i despre altceva, macar esti onest.


Bine, sa nu te gandesti ca rezolvi ceva cu onestitatea...
sus

kennyanu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 31 aug 2008 09:31 de kennyanu

ok...voi tine cont de sfaturi voastre. va multumesc !
daca e ceva mai tinem legatura right ?

bye-bye
sus

kennyanu

Guest

pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 10:03 de kennyanu

revin...dar daca nu gasesc flori, azi fiind duminica...ce fac in acest caz :-s ???
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 10:12 de baby

revin...dar daca nu gasesc flori, azi fiind duminica...ce fac in acest caz :-s ???


ii cumperi o cutie de bomboane de ciocolata

da gasesti sigur
cel putin dimineata sunt multe florarii
sa nu te puna Dumnezeu sa iei flori galbene ca te caut toata Romania ca sa te omor apoi






http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

kennyanu

Guest

Re: Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 10:33 de kennyanu



ii cumperi o cutie de bomboane de ciocolata

da gasesti sigur
cel putin dimineata sunt multe florarii
sa nu te puna Dumnezeu sa iei flori galbene ca te caut toata Romania ca sa te omor apoi



stiu ca florile galbene sunt cu cui ))
sper sa gasesc ori flori ori cutia cu bomboane
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 12:09 de Blitzkrieg



ii cumperi o cutie de bomboane de ciocolata

da gasesti sigur
cel putin dimineata sunt multe florarii
sa nu te puna Dumnezeu sa iei flori galbene ca te caut toata Romania ca sa te omor apoi


"
GALBENUL: este o culoare care evoca lumina, soarele si armonia. Florile galbene exprima bucuria de a iubi si de a fi iubita sau, mai simplu, bucuria de a trai. "



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

kennyanu

Guest

Re: Re: Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 12:56 de kennyanu


"
GALBENUL: este o culoare care evoca lumina, soarele si armonia. Florile galbene exprima bucuria de a iubi si de a fi iubita sau, mai simplu, bucuria de a trai. "


eh Blitzkrieg galbenul mai reprezinta si gelozia nu?
dar pana la flori...s-a intamplat ceva foarte interesant cu fata asta..sta pe invisible, nu mi-a raspuns la mesaj. ce sa insemne asta ? ce vrea sa fie sunata ???
in cazul asta sa o las in pace ??? ce pot face acuma :-s?
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Re: Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 13:14 de Blitzkrieg



eh Blitzkrieg galbenul mai reprezinta si gelozia nu?

Depinde.Dar n-am găsit o explicaţie pentru analogia culoare-sentiment dată de tine. Nu văd legatura.

Paradoxal dacă ar fi să facem o analogie , verdele ar merge geloziei sau paradoxal roşu ( vezi roşu în faţa ochilor ) .

Galbenul e o culoare blândă.Ca un vânt de primavară.Galbenul poate semnifica şi prietenie. ( echilibru social).
Dacă oferi flori galbene ar fi sinonim cu faptul că o simpatizezi şi aştepţi să vezi cum evoluează lucrurile.

Dar acum depine de preferinţele fiecăruia.


dar pana la flori...s-a intamplat ceva foarte interesant cu fata
asta..sta pe invisible, nu mi-a raspuns la mesaj. ce sa insemne asta ? ce vrea sa fie sunata ???
in cazul asta sa o las in pace ??? ce pot face acuma :-s?



am aflat ca prietena mea e studenta la sociologie

Vorbim de aceiaşi fată din ambele citate.
Păi ori ţi-e prietenă sau vrei să-ţi devină ?



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

kennyanu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 13:17 de kennyanu

da...m-am exprimat gresit la mesjaul cu sociologia...vorbim de aceeasi fata, care vreau sa imi devina prietena...sry de greseala
in acest caz cei de facut ?
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 13:26 de Blitzkrieg

da...m-am exprimat gresit la mesjaul cu sociologia...vorbim de aceeasi fata, care vreau sa imi devina prietena...sry de greseala
in acest caz cei de facut ?

Păi atunci înarmează-te cu răbdare.( din câte am observat devii nervos la faza cu invisible pe mess şi începi să tragi posibile concluzii pripite.)

Vezi ce culori îi plac, vezi ce gusturi are.



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

kennyanu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 13:39 de kennyanu


Păi atunci înarmează-te cu răbdare.( din câte am observat devii nervos la faza cu invisible pe mess şi începi să tragi posibile concluzii pripite.)

Vezi ce culori îi plac, vezi ce gusturi are.


mmdea..nu sunt chiar nervos, putin nelinistit deoarece nu stiu ce sa fac in acest moment
o mai sun ? amanam presupuna intalnire de azi ?
sus

Blitzkrieg

Veteran member
483 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pt...ExoticDream

scris pe 31 aug 2008 13:43 de Blitzkrieg



mmdea..nu sunt chiar nervos, putin nelinistit deoarece nu stiu ce sa fac in acest moment
o mai sun ? amanam presupuna intalnire de azi ?

Nu prea o cunoşti ( din câte am înţeles)
Nu ai flori.
Nu ai bomboane ( deşi acest lucru este opţional).

Graba strică treaba.Nu te grăbi.



Petalele unui trandafir sunt buzele iubitei iar aroma lor, dragostea ei.(eu, Blitzkrieg)

Cind o femeie vorbeste, sa n-o intrerupi pentru nimic in lume. (Enriyeu Castaldo)

"Dormeau pe o frunză două stele ca două inimi de argint
Iar eu visam că eşti cu mine, că te sărut, că te alint
Dormeau pe o frunză două stele cînd seara în taină se lăsa
Şi fiecare dintre ele era o lacrimă de a mea "


Mirabela Dauer-Dormeau pe o frunză două stele.
http://www.trilulilu.ro/emiliabalteanu/028cbff93c8f74
sus

kennyanu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pt...ExoticDre

scris pe 31 aug 2008 13:54 de kennyanu

de cunosc o cunosc de vreo saptamana.
de vorbit am vorbit nici prea mult, dar nici prea putin...sa inteleg ca trebuie sa o ies cu ea azi ? in timpul saptamanii oare se cade a fi o intalnire ???
sus

sgc

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

scris pe 31 aug 2008 16:31 de sgc

multumesc sgc de sfaturi

cu placere kennyanule
sus

kennyanu

Guest

mesaj de seara

scris pe 31 aug 2008 21:00 de kennyanu

o zi foarte interesanta azi.
intai, remarc un mic mare razboi intre 2 useri: sgc si ExoticDream...ma rog, or fi avand ei ceva de impartit.
in schimb, in viata mea totul este confuz.
m-am trezit cu gandul ca azi va fi o zi mare pentru amandoi (mine si viitoarea mea prietena). dar lucrurile au luat-o razna incepand cu ora amiezii cand totul s-a rupt, ma rog.
am hotarat la un moment dat ca nu are rost sa ma mai consum azi in niciun fel si sa las lucrurile sa decurga de la sine. inca nu am vb cu ea si nu stiu daca o voi face prea rapid. voi vedea.
ce sa fac acum...sa continui discutiile de la distanta ? o prima intalnire ar merge in timpul saptamanii sau de ce nu chiar la ea la serviciu (ma rog...serviciul ei nu e chiar ceva strict, are un program cam ciudat dar ma rog). sau cel mai bine ca o prima intalnire sa se desfasoare in week-end ?

sper sa mai doriti a-mi da sfaturi, deoarece niste sfaturi date cu bune intentii nu strica niciodata.
MULTUMESC CELOR CARE MI-AU RASPUNS PRIN MESAJE LA ACEST TOPIC, SI M-AM AJUTAT. THX !!!
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: mesaj de seara

scris pe 31 aug 2008 22:51 de ExoticDream

o zi foarte interesanta azi.
intai, remarc un mic mare razboi intre 2 useri: sgc si ExoticDream...ma rog, or fi avand ei ceva de impartit.


Nu exista niciun razboi intre userii amintiti, tu esti nou pe aici si nu stii ca doamna sgc sufera de diferite.... manii, printre care se numara cea a confuziei de persoane. Nu cunoaste pe nimeni din cei de pe forum, dar ne atribuie tuturor variate identitati, pe baza unor conexiuni ciudate legate probabil de nickurile noastre si anumite lucruri din viata ei personala. Noi am incetat sa ne mai miram/stresam din cauza asta, ceea ce iti recomand calduros si tie.

in schimb, in viata mea totul este confuz.
m-am trezit cu gandul ca azi va fi o zi mare pentru amandoi (mine si viitoarea mea prietena). dar lucrurile au luat-o razna incepand cu ora amiezii cand totul s-a rupt, ma rog.
am hotarat la un moment dat ca nu are rost sa ma mai consum azi in niciun fel si sa las lucrurile sa decurga de la sine. inca nu am vb cu ea si nu stiu daca o voi face prea rapid. voi vedea.
ce sa fac acum...sa continui discutiile de la distanta ? o prima intalnire ar merge in timpul saptamanii sau de ce nu chiar la ea la serviciu (ma rog...serviciul ei nu e chiar ceva strict, are un program cam ciudat dar ma rog). sau cel mai bine ca o prima intalnire sa se desfasoare in week-end ?



Continua sa discuti cu ea, in fond o saptamana nu este chiar o viata de om, intalnirea mai poate astepta un pic, intre timp mai faceti pasi spre cunoasterea reciproca si iti dai seama daca doreste sa incerce o relatie cu tine. Intalnirea in timpul saptamanii este un lucru normal daca programul vostru o permite. Si nu, nu as renunta la floarea aia! (Sau bomboane!)

O intrebare: ce varsta aveti?




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

GhoTiK

Veteran member
355 mesaje

Re: Re: mesaj de seara

scris pe 31 aug 2008 23:48 de GhoTiK



Nu exista niciun razboi intre userii amintiti, tu esti nou pe aici si nu stii ca doamna sgc sufera de diferite.... manii, printre care se numara cea a confuziei de persoane. Nu cunoaste pe nimeni din cei de pe forum, dar ne atribuie tuturor variate identitati, pe baza unor conexiuni ciudate legate probabil de nickurile noastre si anumite lucruri din viata ei personala. Noi am incetat sa ne mai miram/stresam din cauza asta, ceea ce iti recomand calduros si tie.






te obisnuiesti tu cu "sgc",kennyane, cum ne-am obisnuit si noi



Never regret something that once made you smile.

If you really desire something,don`t take NO for an answer.
sus

Listener

Veteran member
346 mesaje

Re: Prima intalnire...

scris pe 1 sep 2008 00:37 de Listener

buna ziua !
tocmai am dat peste o fata, iar daca totul decurge conform planului probabil la sfarsitul saptamanii (daca nu si mai devreme:P) vom iesi in oras.
as avea nevoie de la voi de niste raspunsuri la intrebarile mele.

ce credeti ca ar trebui sa fac: sa ii duc flori sau sa ii cumpar flori (trandafir rosii nu?) in timp ce ne plimbam?
in afara de flori, la o prima intalnire se cade sa mai mergi cu ceva ...?

astept niste opinii si spor la discutie.

Daca e copila ceva mic si semnificativ daca e mai matura un trandafir rosu merge dar nu 5 !!! sau nu stiu (ideea este sa nu arunci cu banii ca te ia drept material in loc de iubit) bafta multa ...sry pentru restu,dar va contrazic un trandafir sau un cutzu(de plus)care costa 3-5 RON(nu e o avere) da bine la intalnire si nu o abureste in sensul ca "o sa profite de tine"...o sa respecte si mai ales impresioneze putini baieti fac asta si daca vrei sa faci diferenta si sa o castigi trebuie sa faci ce trebuie sa faci...



Intreabari si solutii...
sus

kennyanu

Guest

Re: Re: Prima intalnire...

scris pe 1 sep 2008 10:48 de kennyanu

ok...am inteles cum stau treburile pe aici.
de vorbit voi mai vorbi cu ea. plus ca am primit un mesaj spunand ca ieri a fost plecata din oras...ma rog :-j
avem amandoi in jur de 21 de ani, deci tot floarea (cutia de bomboane) ramane "obiectul principal" al muncii

o saptamana placuta !!!
sus

kennyanu

Guest

Re: Re:

scris pe 1 sep 2008 22:16 de kennyanu

fratilor,
de data voi scrie un mesaj nu pentru mine.
fratele meu a facut o prostie, nu este foarte mare, dar nici prea mica nu este.
el s-a "incurcat" cu una...a vorbit cateva zile cu ea, i-a dat ALTE POZE decat cele cu el (a copiat tot felul de poze cu altii care cica seamana cu el). nu sunt multe poze copiate (vreo 10-12) dar fata ii cere poze cu el din motiv ca in seara asta si-a schimbat poza pe mess.
un motiv pentru care a recurs la acest gest disperat ar fi ca el nu prea arata bine (ceea ce pe o parte este adevarat).
eu i-am explicat ca nu e bine, etc etc...voi ce spuneti sa (ii) fac ? sa recunoasca (el nu ar vrea asa ceva , s-ar face de rusine) sau sa ii dea ignor total ???
sus
Pagina 2 din 2
«   1   2


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

21 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate