Postinor 2

Pagina 1 din 3
1   2   3   »

adishor

Newbie
4 mesaje

Postinor 2

scris pe 9 iun 2004 01:22 de adishor

Buna tuturor! Sunt si eu in disperare de cauza, prietena mea a luat Postinor2 la inceputul lui Mai, la mai putin de 12 ore dupa ce am facut sex (prez rupt). Intrebarea este cat poate intarzia ciclul sau ce fel de dereglari se pot produce din cauza acestui medicament?? Nu i-a venit inca ciclul, intarzie mai mult de 10 zile... Totusi a trecut mai mult de o luna si ea nu a avut niciodata asemenea probleme. Mersi anticipat.
sus

ursulake1

Junior member
48 mesaje

Re: postinor-2

scris pe 9 iun 2004 11:07 de ursulake1

Buna tuturor! Sunt si eu in disperare de cauza, prietena mea a luat Postinor2 la inceputul lui Mai, la mai putin de 12 ore dupa ce am facut sex (prez rupt). Intrebarea este cat poate intarzia ciclul sau ce fel de dereglari se pot produce din cauza acestui medicament?? Nu i-a venit inca ciclul, intarzie mai mult de 10 zile... Totusi a trecut mai mult de o luna si ea nu a avut niciodata asemenea probleme. Mersi anticipat.

nu vreau sa te sperii dar e posibil ca pastila sa nu fi avut nici un efect
ia si tu un test de sarcina yo stiu ...
bafta
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: postinor-2

scris pe 9 iun 2004 22:10 de Dani

Sunt 2 pastile ..le-a luat bine pe amandoua ?? Daca da..sunt 99% sanse sa nu fie insarcinata. Asa ca eu zis sa te relaxezi daca nu vine in urmatoare sapt ..GINECOLOG!


dani pok
sus

adishor

Newbie
4 mesaje

Re: postinor-2

scris pe 10 iun 2004 08:14 de adishor

Am "efectuat" testul de sarcina cu 2 teste... ambele negative. Putin m-am linistit. Pilulele au fost luate corect. Am citit insa despre acest medicament ca poate cauza dereglari hormonale. E posibil sa se fi intamplat acelasi lucru si acum. Mersi oricum de raspunsuri.
sus

FireTouch

Newbie
7 mesaje

Re: Re: postinor-2

scris pe 11 iun 2004 00:27 de FireTouch

Nu mai folosi prezervative cu striatii!!! Numai alea se rup.
Postinorul deregleaza perioada rosie a lunii dar nu trebuie sa intarzie mai mult de 15 zile de la data cand ar fi trebuit sa apara ciclul!



Your soul is like fire, Touch it and it will burn you!
sus

adishor

Newbie
4 mesaje

Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 11 iun 2004 13:59 de adishor

Si totusi am scapat... dupa 15 zile de ashteptare STOP! Halal efecte pt medicamentul asta. Totusi e bine ca exista! Baieti: folositi prezervativul cu capul! Nu ca mine...
sus

Dani

Junior member
44 mesaje

Re: Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 11 iun 2004 21:57 de Dani

Sau puneti pe fete sa ia anticonceptionale ..tu ai mai vrea sa mai treci odata prin asta?!!!??!!!


dani pok
sus

panzaru

Newbie
8 mesaje

Re: postinor-2

scris pe 3 feb 2008 20:33 de panzaru

buna...am si eu o problema....am facut sex d 2 ori si prima oara eram virgina..s-a rupt prezervativul de ambele ori ...dupa prima oara am facut un test de sarcina si a iesit negativ...apoi mi-a venit si menstruatia....a doua oara am luat postinor2 si am avut o sangerare dupa cateva zile....am facut test din nou si a iesit tot negativ,dar am greturi,ameteli si ma doare burta foarte des,am facut astazi testul(sure check)si a iesit tot negativ.oare sunt insarcinata?va rog ajutatima


alina
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: postinor-2

scris pe 3 feb 2008 21:28 de baby

buna...am si eu o problema....am facut sex d 2 ori si prima oara eram virgina..s-a rupt prezervativul de ambele ori ...dupa prima oara am facut un test de sarcina si a iesit negativ...apoi mi-a venit si menstruatia....a doua oara am luat postinor2 si am avut o sangerare dupa cateva zile....am facut test din nou si a iesit tot negativ,dar am greturi,ameteli si ma doare burta foarte des,am facut astazi testul(sure check)si a iesit tot negativ.oare sunt insarcinata?va rog ajutatima



nu esti insarcinata dar are reactii adverse postinorul.....am luat si la fel patesc si eu...am inteles k vor fi si intarzieri ale menstruatiei.......acum astept sa vad ce va fi......





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

panzaru

Newbie
8 mesaje

Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 3 feb 2008 21:54 de panzaru




nu esti insarcinata dar are reactii adverse postinorul.....am luat si la fel patesc si eu...am inteles k vor fi si intarzieri ale menstruatiei.......acum astept sa vad ce va fi......

sper sa fie asa...dar cum as putea sa fiu 100% sigura???multumesc mult



alina
sus

panzaru

Newbie
8 mesaje

Re: Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 3 feb 2008 21:57 de panzaru


sper sa fie asa...dar cum as putea sa fiu 100% sigura???multumesc mult

dar aceste reactii adverse cat ar fi normal sa dureze...k la mine dureaza cam mult...deja a trecut o luna



alina
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 3 feb 2008 22:48 de baby


dar aceste reactii adverse cat ar fi normal sa dureze...k la mine dureaza cam mult...deja a trecut o luna



mergi la medic..........e cel mai corect





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

panzaru

Newbie
8 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 4 feb 2008 09:40 de panzaru




mergi la medic..........e cel mai corect

da...o sa merg...sper insa sa nu fiu insarcinata....



alina
sus

panzaru

Newbie
8 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 5 feb 2008 13:55 de panzaru

deci pur si simplu nu mai pot...mi-e fosrte frica sa nu fiu insarcinata...nu am ajuns nici la medic....crezi k sunt insarcinata???dar nu stiu....am facut 3 teste si au iesit negativ....nush c sa mai fac



alina
sus

baby

Expert member
3569 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 5 feb 2008 15:22 de baby

deci pur si simplu nu mai pot...mi-e fosrte frica sa nu fiu insarcinata...nu am ajuns nici la medic....crezi k sunt insarcinata???dar nu stiu....am facut 3 teste si au iesit negativ....nush c sa mai fac


daca ai facut testul de atatea ori eu zic k nu esti insarcinata!
ti-am zis de curand am luat si eu postinor...si la fel am greturi, ametesc....ma simt km rau k pastilele astea iti deregleaza ft tare organismul......
daca tu consideri k starile alea se agraveaza sau ti se pare k provin de la altceva in afara de postinor......atunci mergi la medic....
nu sta asa....poate fi mai rau...pana la urma de ce nu mergi la ginecolog? de rushine? eh lasa k trece...asta e...cum ai putut face sex la fel trebuie sa ai curajul sa mergi si la medic.....
succes





http://www.youtube.com/watch?v=pBUxuyYC96o

sus

panzaru

Newbie
8 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: postinor-2

scris pe 8 feb 2008 22:12 de panzaru

uf....a trebuit sa merg de curand sa-mi fac o ecografie...si nu mi-a zis nik cum ca ash fi....azi mi-a venit ciclul....deci nu msai sunt sanse sa fiu gravida nu?


alina
sus

deea2

Guest

re

scris pe 4 iun 2008 22:38 de deea2

buna, am si eu o pb. pe 5 mai ni sa rupt prezervativul si am luat dupa 15 ore postinor2 respectand instructiunile. mi-a venit menstruatia aceea care trebuia sa apara , dupa 6 zile si a durat km 4-5 zile. am facut si un test de sarcina peste o saptamana care a iesit negativ. acum suntem in 4 si ar fi trecut o luna de atunci, menstruatia viitoare o calculez de la menstruatia aceea "falsa"pe care o provoaca postinorul ? sau de la cea de dinainte?
eventual astept sa vad daca vine inca o saptamana si mai fac un test daca nu. sunt cu sufletul gura.
credeti ca sunt sanse sa fi ramas?
sus

raluca_19

Junior member
21 mesaje

Re: re

scris pe 5 iun 2008 14:03 de raluca_19

daca ai luat corespunzator pastilele eu zic ca nu sunt sanse sa ramai insarcinata.am luat si eu postinor pe 22.04.08 dupa un contact sexual(prez rupt) pe 6,05.mia venit menstruatia exact cand trebuia sami vina dar mia trecut dupa 3 zile sapt asta mia venit iar dar imi curge mult mai mult sange ca de obicei eu cred ca tot din cauza la postinor.oricum eu zic ca nu sunt sanse sa fi ramas insarcinata dar nu recomand nimanui sa ia astfel de medikmente pt ca produce ffff multe reacti adverse.


alina
sus

denisa123

Newbie
1 mesaje

Re: re

scris pe 19 iun 2008 10:41 de denisa123

buna am si eu o problema, am avut un contact sexual neprotejat pe data de 14.06 si am luat postinor la 15 ore de la contact... si chiar in zilele acealea trebuia sa imi vina si menstruatia, fiind una neregulata de obicei imi intarzia 2 saptamani ultima data mi-a venit pe 1 mai si urma sami vina pe 14 iunie exact cand am avut contactul sexual. simptomele le-am avut( durerea sanilor, si de burta cu 3 zile in urma ameliorandu-se in timp) fiind semne k trebuie sa-mi vina dar nici azi pe 19 nu mi-a curs nmk .... am facut si test de sarcina si a iesit negativ, sunt f ingrijorata, astept un raspuns rapid....
sus

educa-te_vit

Guest

stai linistita

scris pe 21 iun 2008 22:44 de educa-te_vit

buna am si eu o problema, am avut un contact sexual neprotejat pe data de 14.06 si am luat postinor la 15 ore de la contact... si chiar in zilele acealea trebuia sa imi vina si menstruatia, fiind una neregulata de obicei imi intarzia 2 saptamani ultima data mi-a venit pe 1 mai si urma sami vina pe 14 iunie exact cand am avut contactul sexual. simptomele le-am avut( durerea sanilor, si de burta cu 3 zile in urma ameliorandu-se in timp) fiind semne k trebuie sa-mi vina dar nici azi pe 19 nu mi-a curs nmk .... am facut si test de sarcina si a iesit negativ, sunt f ingrijorata, astept un raspuns rapid....
buna si eu am luat acest medicament intr-o situatie asemanatoare si nu s-a intamplat nik stai linistita. cel mai bine du-te la doctor doar el va putea sa te linisteasca pe deplin
sus

ruxandra

Guest

Postinor 2

scris pe 18 feb 2009 14:13 de ruxandra

buna! am si eu o intrebare.... dak eu aveam ciclu regulat(asta insemnand km pe 7-8 datele lunii)....si dupa un act sexual neprotejat am luat postior(l-am luat corect)...dupa ce am luat postinorul,dupa cateva zile mi-a venit asta insemnand 22......acum suntem in 18 si nhu mi-a venit


posibil sa fi ramas sau e din cauza postinorului?

sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Postinor 2

scris pe 18 feb 2009 14:18 de simosimina

buna! am si eu o intrebare.... dak eu aveam ciclu regulat(asta insemnand km pe 7-8 datele lunii)....si dupa un act sexual neprotejat am luat postior(l-am luat corect)...dupa ce am luat postinorul,dupa cateva zile mi-a venit asta insemnand 22......acum suntem in 18 si nhu mi-a venit


posibil sa fi ramas sau e din cauza postinorului?



O sa iti vina stai linistita..dereglare de la Postinor..



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

Gabytza

Guest

tot Postinor 2

scris pe 21 feb 2009 15:34 de Gabytza

Buna..Am si eu nevoie de un sfat te rog. La mine e ceva mai diferit. Mi-a venit stopul pe 6 feb...atunci am inceput sa iau si anticonceptionale Yasmin..pe care insa le-am intrerupt dupa o sapt, nu ma simteam bine..Stari de greata... le luam mai mult pt ameliorarea simptomelor dinainte de menstruatie..Ei..dupa ce am intrerupt Yasmin, am avut sangerari,(ca un fel de menstruatie, cu dureri kiar, vreo 4 zile..de pe 14 feb..pana pe 17-18) am vb cu dr ginecolog, a zis k e o reactie adversa...si ca o sa-mi deregleze menstruatia. TOate "bune si frumoase"..pana astazi, cand eu si prietenul meu NU ne-am protejat. Am luat postinor 2, dupa o ora de la contactul sexual...o sa iau si a 2 a pastila dupa 12 ore...Intrebarea mea este: este cazul sa fiu speriata..? sa raman insarcinata? speriata oricum sunt...dar nu as vrea sa fac din tantar armasar..
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: tot Postinor 2

scris pe 21 feb 2009 15:39 de simosimina

Buna..Am si eu nevoie de un sfat te rog. La mine e ceva mai diferit. Mi-a venit stopul pe 6 feb...atunci am inceput sa iau si anticonceptionale Yasmin..pe care insa le-am intrerupt dupa o sapt, nu ma simteam bine..Stari de greata... le luam mai mult pt ameliorarea simptomelor dinainte de menstruatie..Ei..dupa ce am intrerupt Yasmin, am avut sangerari,(ca un fel de menstruatie, cu dureri kiar, vreo 4 zile..de pe 14 feb..pana pe 17-18) am vb cu dr ginecolog, a zis k e o reactie adversa...si ca o sa-mi deregleze menstruatia. TOate "bune si frumoase"..pana astazi, cand eu si prietenul meu NU ne-am protejat. Am luat postinor 2, dupa o ora de la contactul sexual...o sa iau si a 2 a pastila dupa 12 ore...Intrebarea mea este: este cazul sa fiu speriata..? sa raman insarcinata? speriata oricum sunt...dar nu as vrea sa fac din tantar armasar..


NU ai de ce sa fi ingrijorata.
Nu ai cum sa ramai gravida..avand in vedere ca ai luat pilula de a 2a zi.
In legatura cu anticonceptionalele...si eu tot Yasmin iau..implinesc luna viitoare 1 an..dar nu am avut stari de greata. Ma dureau foarte rau sanii in primele 4 luni..apoi nu am mai avut nimic. Stii pana se obisnuieste organismul cu ele..ca au hormoni...si..
Deci nu ai de ce sa fi ingrijorata



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

Farfalla

Veteran member
416 mesaje

Re: tot Postinor 2

scris pe 21 feb 2009 15:46 de Farfalla

Buna..Am si eu nevoie de un sfat te rog. La mine e ceva mai diferit. Mi-a venit stopul pe 6 feb...atunci am inceput sa iau si anticonceptionale Yasmin..pe care insa le-am intrerupt dupa o sapt, nu ma simteam bine..Stari de greata... le luam mai mult pt ameliorarea simptomelor dinainte de menstruatie..Ei..dupa ce am intrerupt Yasmin, am avut sangerari,(ca un fel de menstruatie, cu dureri kiar, vreo 4 zile..de pe 14 feb..pana pe 17-18) am vb cu dr ginecolog, a zis k e o reactie adversa...si ca o sa-mi deregleze menstruatia. TOate "bune si frumoase"..pana astazi, cand eu si prietenul meu NU ne-am protejat. Am luat postinor 2, dupa o ora de la contactul sexual...o sa iau si a 2 a pastila dupa 12 ore...Intrebarea mea este: este cazul sa fiu speriata..? sa raman insarcinata? speriata oricum sunt...dar nu as vrea sa fac din tantar armasar..
Si eu zic sa stai linistita pentru ca ai luat postinor2. Tot Yasmin iau si in primele 3 luni am avut niste dureri de cap si au trecut dupa, acuma nu mai e nicio problema, se obisnuieste organismul cu ele



Eu nu sunt altceva decat o pata de sange care vorbeste ...
sus

Gabytza

Guest

Re: Re: tot Postinor 2

scris pe 21 feb 2009 15:46 de Gabytza



Multumesc mult k mi-ai raspuns!! vis-a-vis de yasmin...am mai luat acum 2 ani.. si nu am avut probleme. Dar acum..nu stiu..m-am speriat probabil si le-am intrerupt. De altfel, acum m-am speriat pt k am citit pe net tot felul de pareri legate de acest Postinor 2..unde alte fete au ramas gravide. Probabil nu l-au luat cand trebuia. ACum sa vad cum ma simt in primele 3 ore de la administare (am abia o ora ) ..ca am citit prospectul..si numai reactii adverse am in cap! . Iti multumesc inca o data ca mi-ai raspuns. O sa te mai nekjesc cu intrebari...pana ma linistesc de tot
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Re: tot Postinor 2

scris pe 21 feb 2009 15:49 de simosimina



Multumesc mult k mi-ai raspuns!! vis-a-vis de yasmin...am mai luat acum 2 ani.. si nu am avut probleme. Dar acum..nu stiu..m-am speriat probabil si le-am intrerupt. De altfel, acum m-am speriat pt k am citit pe net tot felul de pareri legate de acest Postinor 2..unde alte fete au ramas gravide. Probabil nu l-au luat cand trebuia. ACum sa vad cum ma simt in primele 3 ore de la administare (am abia o ora ) ..ca am citit prospectul..si numai reactii adverse am in cap! . Iti multumesc inca o data ca mi-ai raspuns. O sa te mai nekjesc cu intrebari...pana ma linistesc de tot


stai linistita, nu este nici o problema. Probabil fetele alea nu le-au luat cand trebuia..eu nu am auzit de cineva care sa fi ramas luand Postinor2...



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

Gabytza

Guest

Postinor 2

scris pe 21 feb 2009 16:00 de Gabytza

Daca nu deranjez..te mai intreb ceva. Mi-a explicat dr ginec la un moment dat cum e cu perioada fertila, dar mereu imi spunea pe fuga ..si nu am o imagine prea clara. Stiu ceva de 4-5 zile inainte de menstruatie...si 2-3 dupa?
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Postinor 2

scris pe 21 feb 2009 16:03 de simosimina

Daca nu deranjez..te mai intreb ceva. Mi-a explicat dr ginec la un moment dat cum e cu perioada fertila, dar mereu imi spunea pe fuga ..si nu am o imagine prea clara. Stiu ceva de 4-5 zile inainte de menstruatie...si 2-3 dupa?


dupa menstruatie primele 4-5 zile...acum depinde..
Dar de ce nu te apuci sa iei anticonceptionale?
Eu una niciodata nu am folosit metoda calendarului..am fol ori prezervativ..
Nush eu sunt genul caruia nu ii place sa stea cu teama



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

Gabytza

Guest

Re: Re: Postinor 2

scris pe 21 feb 2009 16:08 de Gabytza



Nu nu! Nu folosesc metoda calendarului..ti-am zis k am luat Yasmin prin anu 2 de fac...Apoi nu am mai avut de ce sa iau k ma despartisem de iubitul meu ...si abia acum..am o relatie serioasa...dupa 1 an si ceva,..si m-am gandit la anticonc..dar preferam sa nu iau iar hormoni. Ce s-a intamplat azi, cu contactul neprotejat, nu imi sta in fire...dar na ..s-a intamplat. De obicei folosim prez. Am sa vad, in functie de cum evolueaza relatia noastra ...avand in vedere k am prins buchetul la o nunta...si de o luna ma impiedic intruna.....asta ca sa mai inveselim atmosfera .
sus
Pagina 1 din 3
1   2   3   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

22 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate