SWING

Pagina 1 din 3
1   2   3   »

DEEA30

Newbie
1 mesaje

SWING

scris pe 15 iun 2007 17:19 de DEEA30

Ce parere aveti despre swing???
sus

katherine

Expert member
1038 mesaje

Re: SWING

scris pe 15 iun 2007 21:28 de katherine

Ce parere aveti despre swing???


Sa zicem ca inca nu am ajuns si nu stiu daca voi dori vreodata sa ajung la convingerea ca in pofida intretinerii relatiilor sexuale atat de catre mine cat si de catre partenerul meu, cu numeroase alte persoane (cu masti sau fara, in cluburi sau alte locatii destinate acestui fel de "past time"), at the end of the day ne-am putea pastra intacte sentimentele unul pentru celalalt. Dar sa vedem ce pareri mai sunt,poate sunt demodata...




Water is my eye
Most faithful mirror
Fearless on my breath
Teardrop on the fire of a confession
Fearless on my breath
Most faithful mirror
Fearless on my breath
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: SWING

scris pe 15 iun 2007 21:35 de Nekunoskuta

Pentru mine swing-ul este un paradox.

Se intampla intre cupluri.
Cuplul e bazat pe sentimente de iubire profunda.
Iubirea nu este compatibila cu infidelitatea fizica.
Care este compatibilitatea dintre sexul cu alte persoane in prezenta partenerului (sau cu stirea lui) si acele sentimente profunde?

Daca poate sa-mi explice cineva de ce oamenii spun ca se iubesc dar accepta swing-ul...este binevenit.



Nimic...
sus

je

Guest

Re: Re: Re: SWING

scris pe 17 iun 2007 23:11 de je

nu cred ca este vorba de o iubire cand se practica asa ceva..este vorba mai mult de niste mentalitati dereglate..altceva nu vad.NU as accepta niciodata sa vad cum mi-o f**e altu pe prietena mea nici sa-mi dea haremul lui..Swingul e mai mult pt drogati, oameni porcosi si cu un respect scazut fata de persoana lor.
sus

katherine

Expert member
1038 mesaje

Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 17 iun 2007 23:16 de katherine

nu cred ca este vorba de o iubire cand se practica asa ceva..este vorba mai mult de niste mentalitati dereglate..altceva nu vad.NU as accepta niciodata sa vad cum mi-o f**e altu pe prietena mea nici sa-mi dea haremul lui..Swingul e mai mult pt drogati, oameni porcosi si cu un respect scazut fata de persoana lor.


citeste articolul despre swing de pe site...e foarte ,,interesant"




Water is my eye
Most faithful mirror
Fearless on my breath
Teardrop on the fire of a confession
Fearless on my breath
Most faithful mirror
Fearless on my breath
sus

katherine

Expert member
1038 mesaje

Re: SWING

scris pe 21 iun 2007 18:14 de katherine

Ce parere aveti despre swing???


Dar TU - DEEA30 - ce parere ai despre swing?




Water is my eye
Most faithful mirror
Fearless on my breath
Teardrop on the fire of a confession
Fearless on my breath
Most faithful mirror
Fearless on my breath
sus

nypd

Veteran member
343 mesaje

parerea mea

scris pe 22 iul 2007 11:38 de nypd

acuma depinde ce intelege fiecare prin relatie.
din punctul meu de vedere swing=curvareala



OLE, OLE SA BATA CFR- ANDONE DEMISIA
sus

marius orade

Guest

Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 2 aug 2007 21:39 de marius orade

nu cred ca este vorba de o iubire cand se practica asa ceva..este vorba mai mult de niste mentalitati dereglate..altceva nu vad.NU as accepta niciodata sa vad cum mi-o f**e altu pe prietena mea nici sa-mi dea haremul lui..Swingul e mai mult pt drogati, oameni porcosi si cu un respect scazut fata de persoana lor.




auzi varu
tu esti plin de dogma ortodoxa
swingul e ceva mai mult decat iubirea
e mai presus faptul ca accepti ca sotia ta se poate simti bine si cu altcineva si poate sa-i ofere ceva de ce tu nu esti in stare
sau ti-e frica de adevar?
sus

angela

Expert member
1090 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 4 aug 2007 10:37 de angela

Eu sunt mai demodata..deci nu mi se pare ok sa practici asta. Eu nu as avea curajul sa-l vad pe prietenul meu facand sex cu alta, as muri. Cand iubesti pe cineva vrei sa fie al tau trup si suflet, sa nu-l mai imparti cu nimeni altcineva. Iar aceste practici nu fac altceva decat sa alimenteze dorintele bolnavicioace ale oamenilor. Unde a disparut dragostea?


''Nu te intreba ce ii trebuie lumii - intreaba-te ce te face sa prinzi viata si pune-te pe treaba. Deoarece lumii ii trebuie oameni care au prins viata'' - Howard Thurman
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 4 aug 2007 14:50 de Nekunoskuta

...sotia ta se poate simti bine si cu altcineva si poate sa-i ofere ceva de ce tu nu esti in stare...


Concluzia ar fi ca nu esti barbat adevarat...sau ti-e frica de adevar?



Nimic...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 4 aug 2007 17:02 de ExoticDream


tu esti plin de dogma ortodoxa
swingul e ceva mai mult decat iubirea
e mai presus faptul ca accepti ca sotia ta se poate simti bine si cu altcineva si poate sa-i ofere ceva de ce tu nu esti in stare
sau ti-e frica de adevar?


Este de apreciat sinceritatea celui care recunoaste ca nu-i poate oferi suficienta satisfactie partenerului, insa realitatea demonstreaza ca cele mai multe cupluri care au apelat la astfel de metode de condimentare a vietii sexuale au sfarsit despartindu-se tocmai pentru ca au facut asta. In teorie, este incitant ca uneori, in clipele fierbinti cu partenerul, sa va imaginati o partida de swing, dar in practica se pare ca este muuuuuuult muuuuuult prea greu sau chiar imposibil de suportat (in cazul in care in cuplu exista sentimente).




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

VladX

Veteran member
221 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 5 aug 2007 23:11 de VladX



Este de apreciat sinceritatea celui care recunoaste ca nu-i poate oferi suficienta satisfactie partenerului, insa realitatea demonstreaza ca cele mai multe cupluri care au apelat la astfel de metode de condimentare a vietii sexuale au sfarsit despartindu-se tocmai pentru ca au facut asta. In teorie, este incitant ca uneori, in clipele fierbinti cu partenerul, sa va imaginati o partida de swing, dar in practica se pare ca este muuuuuuult muuuuuult prea greu sau chiar imposibil de suportat (in cazul in care in cuplu exista sentimente).




nu ati fi de acord nici pe la 35-40 de ani? .. cand nu mai arde flacara iubiri intre voi cum era odata? ... si vreti diversificare?



In GOD i trust. Everyone else pay cash.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 6 aug 2007 01:52 de ExoticDream


nu ati fi de acord nici pe la 35-40 de ani? .. cand nu mai arde flacara iubiri intre voi cum era odata? ... si vreti diversificare?


Mai discutam cand/daca ajungem acolo, OK? Deocamdata mie nu-mi suna bine swingul asta, sunt insa convinsa ca in relatiile sexuale reprezinta o metoda de condimentare.... acolo plictiseala se instaleaza mult mai usor dat fiind faptul ca nu exista sentimentul de iubire!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

vscerb

Newbie
5 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 17 ian 2010 19:32 de vscerb

cred ca este mult mai mult decat la ce ati facut voi referire...
Nu stiu,o sa vad...sunt multe tipuri de swing nu neaparat sa-ti f...a a;ltu prietena,cred ca e nevoie sa facem un topic nou si sa aflam mai multe,a cam trecut ceva timp de cand e acest topic si nu prea mai e de actualitate.

Mai discutam cand/daca ajungem acolo, OK? Deocamdata mie nu-mi suna bine swingul asta, sunt insa convinsa ca in relatiile sexuale reprezinta o metoda de condimentare.... acolo plictiseala se instaleaza mult mai usor dat fiind faptul ca nu exista sentimentul de iubire!




Sexul este o arta!
sus

McLove

Expert member
3587 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 17 ian 2010 23:38 de McLove

Swing?
O noua denumire a artelor martiale? Un fel de mancare?
Cand ti-o da careva un "swing" peste ochi, te saturi sa te mai gandesti la asa ceva. V-ati plictisit de relatii normale?



Cei ce se tem de prafuri, iarbă şi seringi să reţină
Droguri tari ţi se injectează prin timpan şi retină.
sus

Cassandra

Junior member
12 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 7 mai 2010 19:51 de Cassandra

Swing?
O noua denumire a artelor martiale? Un fel de mancare?
Cand ti-o da careva un "swing" peste ochi, te saturi sa te mai gandesti la asa ceva. V-ati plictisit de relatii normale?


McLove, o astfel de experienta nu exclude relatiile normale, nu inseamna ca acel cuplu inlocuieste sexul in 2 cu sexul in 3 sau in 4. Poate fi o fantezie care sa aduca ceva "condiment" intr-o relatie veche. Nu inseamna ca dragostea si respectul mor, mai ales atunci cand, dpdv fizic (iar emotional nu mai vorbesc), oferi partenerului tau mai mult decat ai oferi unui partener de swing (vezi soft swing).
Pe de alta parte, ca sa ajungi la asa ceva, trebuie ca si partenerul tau sa aiba aceeasi perceptie. Nu cred ca se baga vreun cuplu in asta daca nu sunt amandoi interesati de noile senzatii si dispusi sa accepte anumite libertati.
Cu alte cuvinte, daca o fac, o fac pentru ca impreuna au decis asta si pentru ca au stabilit, din start si de comun acord, limita pana la care pot experimenta. Altfel e posibil sa nu exista o a doua oara in patru si nici macar in doi...
Pana la urma, este un experiment din care te poti opri atunci cand ceva iti displace.
Nu am incercat. Am descoperit insa, vorbind cu sotul meu, ca e ceva ce am vrea sa experimentam, in anumite limite. Asta nu inseamna ca au murit iubirea si dorinta dintre noi, ba dimpotriva: ne redescoperim din nou acum si ne dam seama cat suntem de legati unul de altul, dupa mai mult de 10 ani pe care i-am petrecut impreuna si care au avut si bune, si rele.
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 7 mai 2010 20:27 de Machiavelli



McLove, o astfel de experienta nu exclude relatiile normale, nu inseamna ca acel cuplu inlocuieste sexul in 2 cu sexul in 3 sau in 4. Poate fi o fantezie care sa aduca ceva "condiment" intr-o relatie veche. Nu inseamna ca dragostea si respectul mor, mai ales atunci cand, dpdv fizic (iar emotional nu mai vorbesc), oferi partenerului tau mai mult decat ai oferi unui partener de swing (vezi soft swing).
Pe de alta parte, ca sa ajungi la asa ceva, trebuie ca si partenerul tau sa aiba aceeasi perceptie. Nu cred ca se baga vreun cuplu in asta daca nu sunt amandoi interesati de noile senzatii si dispusi sa accepte anumite libertati.
Cu alte cuvinte, daca o fac, o fac pentru ca impreuna au decis asta si pentru ca au stabilit, din start si de comun acord, limita pana la care pot experimenta. Altfel e posibil sa nu exista o a doua oara in patru si nici macar in doi...
Pana la urma, este un experiment din care te poti opri atunci cand ceva iti displace.
Nu am incercat. Am descoperit insa, vorbind cu sotul meu, ca e ceva ce am vrea sa experimentam, in anumite limite. Asta nu inseamna ca au murit iubirea si dorinta dintre noi, ba dimpotriva: ne redescoperim din nou acum si ne dam seama cat suntem de legati unul de altul, dupa mai mult de 10 ani pe care i-am petrecut impreuna si care au avut si bune, si rele.

Tu ai putea sa stai sa te calareasca altcineva in fata sotului tau??



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Cassandra

Junior member
12 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SW

scris pe 7 mai 2010 20:52 de Cassandra


Tu ai putea sa stai sa te calareasca altcineva in fata sotului tau??


Pentru cei care nu suporta "calareala", dar vor ceva fantezii s-a inventat soft swing-ul.
Ca sa iti raspund: nu si nici eu nu m-as simti bine vazandu-l calarind pe alta.
Dar nu inseamna ca nu pot fi facute alte lucruri, in limitele stabilite si acceptate de ambii parteneri.
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 21:04 de Machiavelli



Pentru cei care nu suporta "calareala", dar vor ceva fantezii s-a inventat soft swing-ul.
Ca sa iti raspund: nu si nici eu nu m-as simti bine vazandu-l calarind pe alta.
Dar nu inseamna ca nu pot fi facute alte lucruri, in limitele stabilite si acceptate de ambii parteneri.

Nu am zis ca nu pot fii facute astfel de lucruri.Mi se pare ceva destul de anormal sa accepti o astfel de relatie.Sunt de acord dar in relatiile care se bazeaza doar pe sex unde iubirea nu isi are locul.Asta m-a mirat.Ca ai spus ca sunteti casatoriti si ati fii de acord.Si daca nu te-ai simti bine vazandu-l pe sotul tau calarind pe alta atunci de ce sa o faci?Din curiozitate?



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Cassandra

Junior member
12 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 21:24 de Cassandra


Nu am zis ca nu pot fii facute astfel de lucruri.Mi se pare ceva destul de anormal sa accepti o astfel de relatie.Sunt de acord dar in relatiile care se bazeaza doar pe sex unde iubirea nu isi are locul.Asta m-a mirat.Ca ai spus ca sunteti casatoriti si ati fii de acord.Si daca nu te-ai simti bine vazandu-l pe sotul tau calarind pe alta atunci de ce sa o faci?Din curiozitate?


In mare parte da. Toti avem fantezii. Sigur ca nu pe toate le poti pune in practica, dar poti incerca niste lucruri fara sa ajungi sa il ranesti pe celalalt.
Cred ca tine de incredere, de comunicare si de cat te cunosti pe tine si pe celalalt.
Am citit ca 70% din cuplurile care au incercat asta si-au consolidat relatia. Asa o fi?
Am inteles ca doar 6% au suferit ulterior, fiind vorba despre cupluri care aveau si inainte probleme.
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 22:13 de Machiavelli



In mare parte da. Toti avem fantezii. Sigur ca nu pe toate le poti pune in practica, dar poti incerca niste lucruri fara sa ajungi sa il ranesti pe celalalt.
Cred ca tine de incredere, de comunicare si de cat te cunosti pe tine si pe celalalt.
Am citit ca 70% din cuplurile care au incercat asta si-au consolidat relatia. Asa o fi?
Am inteles ca doar 6% au suferit ulterior, fiind vorba despre cupluri care aveau si inainte probleme.

Habar nu am de sondajele astea si nici nu voi fii de acord cu ele vreodata.Nu zic ca nu ai dreptate.Foarte bine.Suntem o tara democrata unde avem dreptul la alegere.Fiecare face ce vrea si ce ii dicteaza inima



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Cassandra

Junior member
12 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 22:53 de Cassandra


Habar nu am de sondajele astea si nici nu voi fii de acord cu ele vreodata.Nu zic ca nu ai dreptate.Foarte bine.Suntem o tara democrata unde avem dreptul la alegere.Fiecare face ce vrea si ce ii dicteaza inima


... atata vreme cat nu ii deranjeaza pe altii...
sus

Psyche

Expert member
1930 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 23:25 de Psyche


Nu am zis ca nu pot fii facute astfel de lucruri.Mi se pare ceva destul de anormal sa accepti o astfel de relatie.Sunt de acord dar in relatiile care se bazeaza doar pe sex unde iubirea nu isi are locul.Asta m-a mirat.Ca ai spus ca sunteti casatoriti si ati fii de acord.Si daca nu te-ai simti bine vazandu-l pe sotul tau calarind pe alta atunci de ce sa o faci?Din curiozitate?



bun .. barbatii au oricum doua creiere,dar nu s-a spus nimic despre inima. cu totii avem o inima,care la un moment dat se opreste si apoi incepe sa bata mai tare in preajma cuiva. daca incerci sa privesti omul ca un amestec de un corp de care doar se foloseste si un suflet departe de el,atunci te poti presta si la asa ceva si bine frumusel sa iti si pastrezi conceptul de "dragoste". e simplu,cand creierasul "impulsiv" incepe sa controleze barbatul,acesta devine o noua fiinta,dar daca tu mergi pe principiul asta,ca femeie si mai si intelegi,nu ai de ce sa te simti tradata.
ideea de swing nu imi provoaca momentan decat curiozitate. cu siguranta as refuza sa fiu regulata de altcineva in fata celui pe care il iubesc dar nu mi-ar displace sa il vad facand-o cu alta.
nu stiu daca intelege cineva sentimentul



Sometimes you just have to roll the dice, man!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 23:30 de Machiavelli


cu siguranta as refuza sa fiu regulata de altcineva in fata celui pe care il iubesc dar nu mi-ar displace sa il vad facand-o cu alta.
nu stiu daca intelege cineva sentimentul

boooh ..Chiar m-ai dat prin praf la faza asta



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

concorde

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 23:38 de concorde

offf...scutura-te si tu!
sus

concorde

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 23:43 de concorde

incercari?



bun .. barbatii au oricum doua creiere,dar nu s-a spus nimic despre inima. cu totii avem o inima,care la un moment dat se opreste si apoi incepe sa bata mai tare in preajma cuiva. daca incerci sa privesti omul ca un amestec de un corp de care doar se foloseste si un suflet departe de el,atunci te poti presta si la asa ceva si bine frumusel sa iti si pastrezi conceptul de "dragoste". e simplu,cand creierasul "impulsiv" incepe sa controleze barbatul,acesta devine o noua fiinta,dar daca tu mergi pe principiul asta,ca femeie si mai si intelegi,nu ai de ce sa te simti tradata.
ideea de swing nu imi provoaca momentan decat curiozitate. cu siguranta as refuza sa fiu regulata de altcineva in fata celui pe care il iubesc dar nu mi-ar displace sa il vad facand-o cu alta.
nu stiu daca intelege cineva sentimentul
sus

Cassandra

Junior member
12 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 mai 2010 23:51 de Cassandra

incercari?


Pe mine m-ar interesa mai mult rezultatul...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 8 mai 2010 03:33 de ExoticDream

cu siguranta as refuza sa fiu regulata de altcineva in fata celui pe care il iubesc dar nu mi-ar displace sa il vad facand-o cu alta.
nu stiu daca intelege cineva sentimentul


Eu inteleg doar prima parte (cu mentiunea ca refuz ideea de a face asta atat in fata partenerului, cat si in alte ipostaze), cea de a doua imi straneste aceeasi repulsie...!!! O consider un mod pervers de a ma insela!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 8 mai 2010 03:34 de ExoticDream



... atata vreme cat nu ii deranjeaza pe altii...


Nu, pe altii nu cred sa-i deranjeze, ci doar pe ei... dupa!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

alexnico08

Veteran member
211 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 9 mai 2010 10:21 de alexnico08



Nu, pe altii nu cred sa-i deranjeze, ci doar pe ei... dupa!



wtf?
tata iubeste la 40 de ani(se vede)
deci... iubirea poate dura...
iar cu swing... nu stiu ce e,dar dupa cum am citit prin posturile voastre,e ceva legata de sex intre 2 sau mai multe persoane...nu vreau sa stiu cum e,nu ma intereseaza,mi se pare NASPA
sus
Pagina 1 din 3
1   2   3   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

26 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate