SWING

Pagina 3 din 3
«   1   2   3

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: SWING

scris pe 8 oct 2010 00:33 de ExoticDream

Sunt nou ca si membru pe acest forum.Cred ca s-a spus si s-a scris la greu pe aici despre acest subiect.Eu cu sotia practicam asta demult,nu stiu daca neaparat ii spune swing,adica ne place sex in 3,alaturi de alt tip,am incercat si asa zis-ul swing alaturi de alt cuplu,dar nu e la fel de palpitant si incitant.
este ca un film xxx clasic(o tipa cu 2 tipi),dar cu deosebirea ca esti acolo
nu recomandam decat persoanelor care stiu ce vor,care se cunosc f.bine si nu in ultimul rand celor stau f bine cu inima(senzatii tari,va asigur)
astept cu nerabdare pareri


Lamureste-ma intr-o privinta: cand o privesti pe sotia ta facand sex cu altul in fata ta, ce simti? Probabil excitatia este mai puternica decat sentimentele, asa-i?

Inca o intrebare: cum te simti dupa, cand faci tu sex cu ea?




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

antheos

Senior member
85 mesaje

Re: Re: Re: SWING

scris pe 8 oct 2010 10:30 de antheos

nu stiu daca o sa pot sa fiu f clar,dar noi am ajuns la un nivel la care sentimentele nu au legatura cu sexul(ma refer la acest tip de sex),adica ne iubim f.mult,acum pt.noi este doar un mod de a ne condimenta viata sexuala si sunt convins ca nu o sa ajung niciodata sa postez aici pe forum vreun mesaj gen:aoleu ma inshala prin boschetzi sau ajutaor nu mi se mai scoala




daca in viata aveam noroc de bani cum am noroc de prosti...
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 9 oct 2010 03:31 de ExoticDream

nu stiu daca o sa pot sa fiu f clar,dar noi am ajuns la un nivel la care sentimentele nu au legatura cu sexul(ma refer la acest tip de sex),adica ne iubim f.mult,acum pt.noi este doar un mod de a ne condimenta viata sexuala si sunt convins ca nu o sa ajung niciodata sa postez aici pe forum vreun mesaj gen:aoleu ma inshala prin boschetzi sau ajutaor nu mi se mai scoala



Am aceasta curiozitate pentru ca am vorbit mai demult cu un cuplu, care, dupa multi ani de casnicie fericita (cu sentimente de ambele parti, fara calcat pe alaturi), a decis sa isi condimenteze viata sexuala astfel. Lucrurile au mers bine cat au experimentat, dar dupa aceea...., chiar daca fusesera in consens tot timpul in privinta distractiei cu pricina, situatia s-a deteriorat.... si in final s-au despartit. Cumva nici unul din ei nu s-a putut impaca total cu ideea....

Intrebarea legata de sentimente am pus-o pentru ca nu stiu daca la un moment dat monotonia din viata sexuala te poate face sa treci peste gandul ca partenerul tau face totusi sex cu altcineva... deocamdata mie mi se pare aproape imposibil de acceptat ideea si asta din cauza sentimentelor... Ma gandesc ca poate, in timp, in multe cazuri iubirea aia initiala dispare, lasand in loc doar afectiune si atunci poate nu mai ai probleme in a accepta sexul in n...




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 9 oct 2010 04:17 de Bozgoru

nu stiu daca o sa pot sa fiu f clar,dar noi am ajuns la un nivel la care sentimentele nu au legatura cu sexul(ma refer la acest tip de sex),adica ne iubim f.mult,acum pt.noi este doar un mod de a ne condimenta viata sexuala si sunt convins ca nu o sa ajung niciodata sa postez aici pe forum vreun mesaj gen:aoleu ma inshala prin boschetzi sau ajutaor nu mi se mai scoala

cum adica sentimentele nu au legatura cu sexul.. viata insasi se invarte in jurul sexului.. si asta nu e un alt nivel ci e ceva sub nivel.. a-ti scazut nivelu..
sus

Leroy

Expert member
715 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 9 oct 2010 15:32 de Leroy

cum adica sentimentele nu au legatura cu sexul.. viata insasi se invarte in jurul sexului.. si asta nu e un alt nivel ci e ceva sub nivel.. a-ti scazut nivelu..


Mi se pare abureala ieftina tot ce spune "antheos"... parerea mea



Festina Lente !
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 9 oct 2010 18:55 de Bozgoru



Mi se pare abureala ieftina tot ce spune "antheos"... parerea mea
sa speram.. daca vorbeste serios e grav..
sus

antheos

Senior member
85 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 10 oct 2010 11:52 de antheos

sa speram.. daca vorbeste serios e grav..

de ce e grav bozgore ca am mai deschis ochii si am ajuns la nivelul la care nu au ajuns multi...
si exista clar diferenta intre dragoste si dorinta de a face sex...



daca in viata aveam noroc de bani cum am noroc de prosti...
sus

iri15

Junior member
17 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 10 oct 2010 21:01 de iri15

nu sunt atat de open-minded, mie imi ajunge prietenul meu... cred ca putem gasi tehnici, pozitii, chestii noi intre noi astfel incat sa nu fie nevoie sa ne scoata altii din impas... in momentul in care n-am mai reusi singuri sa gasim ceva incitant/excitant... cred ca am incepe sa avem probleme... pana una alta, e mai mult decat OK asa


http://www.freeline.ro
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 11 oct 2010 00:54 de Bozgoru


de ce e grav bozgore ca am mai deschis ochii si am ajuns la nivelul la care nu au ajuns multi...
si exista clar diferenta intre dragoste si dorinta de a face sex...
asta ti-am mai zis nu e un nivel mai sus.. ci e un low level..
sus

antheos

Senior member
85 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: SWING

scris pe 11 oct 2010 08:41 de antheos

nu sunt atat de open-minded, mie imi ajunge prietenul meu... cred ca putem gasi tehnici, pozitii, chestii noi intre noi astfel incat sa nu fie nevoie sa ne scoata altii din impas... in momentul in care n-am mai reusi singuri sa gasim ceva incitant/excitant... cred ca am incepe sa avem probleme... pana una alta, e mai mult decat OK asa

da,asa gandeam si eu la 15 ani,dar am vazut apoi ce adevarata e vorba aia:never say never



daca in viata aveam noroc de bani cum am noroc de prosti...
sus

laucristi24

Newbie
2 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 13 oct 2010 13:41 de laucristi24

parerea mea despre swing este una buna pentru ca am fost curios cand am aflat despre ce este vb si am incercat cu sotia mea si ce pot sa spun ne-a placut si continuam si acum dupa un an de cand ne-am apucat de swing si poat spune ca relatia noastra devenit una mai stransa


marius
sus

antheos

Senior member
85 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 13 oct 2010 14:15 de antheos

parerea mea despre swing este una buna pentru ca am fost curios cand am aflat despre ce este vb si am incercat cu sotia mea si ce pot sa spun ne-a placut si continuam si acum dupa un an de cand ne-am apucat de swing si poat spune ca relatia noastra devenit una mai stransa

f tare frate,zi-le si ipocritilor astora care ar face oricand sau cel putin au avut vreo fantezie de acest gen dar nu au avut si nici nu o sa aiba vreodata curajul sa recunoasca macar sub imperiul anonimatului,ce sa mai vorbim sa-i recunoasca partenerului asta.
Ca sa poti sa-i spui partenerului ce fantezii ai sau ce ti-ai dori inseamna sa comunici,iar comunicare=relatie de durata,incredere,deci casnicie mai fericita



daca in viata aveam noroc de bani cum am noroc de prosti...
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 oct 2010 02:26 de Bozgoru


f tare frate,zi-le si ipocritilor astora care ar face oricand sau cel putin au avut vreo fantezie de acest gen dar nu au avut si nici nu o sa aiba vreodata curajul sa recunoasca macar sub imperiul anonimatului,ce sa mai vorbim sa-i recunoasca partenerului asta.
Ca sa poti sa-i spui partenerului ce fantezii ai sau ce ti-ai dori inseamna sa comunici,iar comunicare=relatie de durata,incredere,deci casnicie mai fericita
hai mai taci draq . si recunoaste ca ai o varsta... ca nu reuseai sa-ti satisfaci nevasta... si chestia asta cu swingul este doar o masca... prin care nevastata are liber sa si-o traga cu cine vrea cica cu aprobarea ta.. dar tu un josnic fiind ti-ai implementat in creier ca lucru asta te implineste si te satisface pe tine.. si ca va face casnicia mai solida.. va face pe dracu.. recunoaste nu fii o fetitza.. fii barbat si recunoaste
sus

antheos

Senior member
85 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 oct 2010 08:38 de antheos

hai mai taci draq . si recunoaste ca ai o varsta... ca nu reuseai sa-ti satisfaci nevasta... si chestia asta cu swingul este doar o masca... prin care nevastata are liber sa si-o traga cu cine vrea cica cu aprobarea ta.. dar tu un josnic fiind ti-ai implementat in creier ca lucru asta te implineste si te satisface pe tine.. si ca va face casnicia mai solida.. va face pe dracu.. recunoaste nu fii o fetitza.. fii barbat si recunoaste

da,recunosc,ce sa zic,ca ma agit degeaba pe aici...
dimpotriva,o satisfac cu toate ocaziilesi cand suntem noi 2,suntem mai apropiati ca oricand,conceptia asta ca swingul sau alte jocuri sau jucarii,sau ce mai vrei tu se folosesc numai cand nu ti se mai scoala dovedeste mentalitatea ta...fara suparare



daca in viata aveam noroc de bani cum am noroc de prosti...
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 oct 2010 16:08 de Bozgoru


da,recunosc,ce sa zic,ca ma agit degeaba pe aici...
dimpotriva,o satisfac cu toate ocaziilesi cand suntem noi 2,suntem mai apropiati ca oricand,conceptia asta ca swingul sau alte jocuri sau jucarii,sau ce mai vrei tu se folosesc numai cand nu ti se mai scoala dovedeste mentalitatea ta...fara suparare
am zis ca nu mai reuseai sa-ti atisfaci nevasta.. nu ca nu t-i se mai scoala... adica ea nu mai simtea placere.. indiferent daca ti se scoala tie sau nu.. oricum n-ai sa recunosti niciodata..
sus

antheos

Senior member
85 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 14 oct 2010 21:27 de antheos

am zis ca nu mai reuseai sa-ti atisfaci nevasta.. nu ca nu t-i se mai scoala... adica ea nu mai simtea placere.. indiferent daca ti se scoala tie sau nu.. oricum n-ai sa recunosti niciodata..

aaa,ce nuantat esti,ce finete
daca ar avea toate cuplurile experientele pe care le traim noi,sincer nu ar mai exista forumu asta unde toti frustatii posteaza toate ineptiile...
dar,dne ajuta ,de vreo sapt de cand am descoperit forunu asta,pe bune,am pt ce sa mai deschid pcul ca sa ma amuz copios..



daca in viata aveam noroc de bani cum am noroc de prosti...
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 15 oct 2010 02:57 de Bozgoru


aaa,ce nuantat esti,ce finete
daca ar avea toate cuplurile experientele pe care le traim noi,sincer nu ar mai exista forumu asta unde toti frustatii posteaza toate ineptiile...
dar,dne ajuta ,de vreo sapt de cand am descoperit forunu asta,pe bune,am pt ce sa mai deschid pcul ca sa ma amuz copios..
intr-adevar. asa cum ne amuzam noi de tine..
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 15 oct 2010 19:26 de simosimina

parerea mea despre swing este una buna pentru ca am fost curios cand am aflat despre ce este vb si am incercat cu sotia mea si ce pot sa spun ne-a placut si continuam si acum dupa un an de cand ne-am apucat de swing si poat spune ca relatia noastra devenit una mai stransa


da...foarte stransa ...atat de stransa incat ti-o tragi cu alta...
Nu stiu despre voi...dar eu nu as face in vecii vecilor asa ceva!
Sunt open-minded, insa de chestia asta...nici sa nu aud...
Cum sa iti "intaresti" relatia cand ii spui ei "auzi honey...nu vrei sa ti-o tragi cu unu si eu cu una si sa ne uitam unii la altii?"
Frate...totusi...
In fine ..fiecare este liber sa-si faca viata asa cum vrea!
Degeaba comentati, pentru ca mereu in domeniul sexului se ajunge la contradictii de genul...
Si ma bucur ca ai o relatie "stransa"...=)) asta pana cand te lasa definitiv pentru cel de-al 2lea
Garantat



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

simosimina

Expert member
4400 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 15 oct 2010 19:28 de simosimina


aaa,ce nuantat esti,ce finete
daca ar avea toate cuplurile experientele pe care le traim noi,sincer nu ar mai exista forumu asta unde toti frustatii posteaza toate ineptiile...
dar,dne ajuta ,de vreo sapt de cand am descoperit forunu asta,pe bune,am pt ce sa mai deschid pcul ca sa ma amuz copios..


frustrat esti tu...nu poti gandi in locul meu sau al lui sau al oricarei terte persoane.
Tu esti obisnuit asa, noi altfel.
Nu judeca...pentru ca asa te poate judeca si pe tine oricine si nu cred ca te-ai simti bine.
Cum am mai spus, fiecare este liber/a sa-si faca viata asa cum are chef.



“Today’s mighty oak is just yesterday’s nut, that held its ground.”
sus

antheos

Senior member
85 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 16 oct 2010 10:06 de antheos



frustrat esti tu...nu poti gandi in locul meu sau al lui sau al oricarei terte persoane.
Tu esti obisnuit asa, noi altfel.
Nu judeca...pentru ca asa te poate judeca si pe tine oricine si nu cred ca te-ai simti bine.
Cum am mai spus, fiecare este liber/a sa-si faca viata asa cum are chef.

ok,aici ai dreptate,aici am gresit,nu trebuie sa judec pe nimeni,acest forum este pt.a-si posta fiecare opiniile lui..
daca altcineva are o alta conceptie despre viata si despre modul de a o trai,trebuie respectat acest lucru
m-am atacat pt.ca am vazut ca totusi aici se practica asa ceva,unii vor sa-si impuna punctul lor de vedere,dar daca ai alta opinie nu inseamna ca tu ai dreptate...
m-am lasat dus de val si am uitat acest lucru,drept pt care imi cer scuze fata de toti cei care poate i-am judecat.
fiecare e liber sa-si traiasca viata cum vrea...



daca in viata aveam noroc de bani cum am noroc de prosti...
sus

rar2112

Senior member
73 mesaje

Re:

scris pe 13 mai 2011 19:41 de rar2112

hmmm... swing...am trecut si prin experienta aceasta si a fost placut...fizic .
dar nu si suficient. depinde de fiecare ce isi doreste de la viata si de frustrarile si prejudecatile acumulate.

PS: nu ma mai atrage swingul.



Have Fun !!!
sus

Vali33

Newbie
2 mesaje

Re: SWING

scris pe 18 mai 2011 23:39 de Vali33

Fenomenul este mult prea complex ca sa poata fi discutat in termeni stricti.Este o diferenta ca de la cer la pamant intre dragoste si sex.Nu cred ca toti fac swing din celasi motiv. Eu m-am hotarat sa incerc pentru ca doresc sa-i indeplinesc o fantezie pe care nu i-o pot indeplini singur.Oricum swingul nu inseamna neaaparat schimb de parteneri, si in orice caz nu este mai mult de o joaca, extrema intradevar dar doar joaca.
sus

every_thing

Newbie
3 mesaje

nu vorbiti in necunostinta de cauza!

scris pe 20 mai 2011 15:45 de every_thing

swingul este in primul rand o arta. sunt fost swinger, am practicat timp de 5 ani. e mult mai complex decat il vedeti voi. in primul rand se bazeaza pe increderea din cuplu. ajungi la swing cand esti o persoana deschisa la minte si care nu vede sexul ca pe ceva sacru,ci ca pe o chestie normala ...ca mancatul. nu inteleg de ce continuam sa fim un popor de pudici si de oameni ascunsi dupa deget. cati dintre barbati nu viseaza sa o faca cu 2 sau 3 femei? sau cate femei nu viseaza sa o faca cu un necunoscut sau cu 2 barbati? toti avem fantezii. in momentul in care nu exista gelozia aia ordinara in cuplu , atunci poate exista swingul. mai sus erau cateva subiecte in care se vorbea de sentimente. intr-adevar..e un pic aiurea cand te gandesti sa-ti vezi iubitul cum ii face oral alteia in fata ta. dar pana la urma... ce legatura au sentimentele cu sexul? oare sexul e o chestie care vine din adancul inimii , dupa noaptea nuntii ... in care sotia e virgina, bla bla...? eu cred ca nu. cred ca unele persoane nu pot ajunge niciodata la o conceptie despre sex atat de avansata incat sa practice swing. as vrea sa subliniez faptul ca in toata postarea mea am folosit cuvantul sex si nu dragoste! in swing faci sex, iar la tine acasa faci dragoste. cam asta este diferenta! multumesc


just me
sus

Vali33

Newbie
2 mesaje

Re: nu vorbiti in necunostinta de cauza!

scris pe 22 mai 2011 17:55 de Vali33

swingul este in primul rand o arta. sunt fost swinger, am practicat timp de 5 ani. e mult mai complex decat il vedeti voi. in primul rand se bazeaza pe increderea din cuplu. ajungi la swing cand esti o persoana deschisa la minte si care nu vede sexul ca pe ceva sacru,ci ca pe o chestie normala ...ca mancatul. nu inteleg de ce continuam sa fim un popor de pudici si de oameni ascunsi dupa deget. cati dintre barbati nu viseaza sa o faca cu 2 sau 3 femei? sau cate femei nu viseaza sa o faca cu un necunoscut sau cu 2 barbati? toti avem fantezii. in momentul in care nu exista gelozia aia ordinara in cuplu , atunci poate exista swingul. mai sus erau cateva subiecte in care se vorbea de sentimente. intr-adevar..e un pic aiurea cand te gandesti sa-ti vezi iubitul cum ii face oral alteia in fata ta. dar pana la urma... ce legatura au sentimentele cu sexul? oare sexul e o chestie care vine din adancul inimii , dupa noaptea nuntii ... in care sotia e virgina, bla bla...? eu cred ca nu. cred ca unele persoane nu pot ajunge niciodata la o conceptie despre sex atat de avansata incat sa practice swing. as vrea sa subliniez faptul ca in toata postarea mea am folosit cuvantul sex si nu dragoste! in swing faci sex, iar la tine acasa faci dragoste. cam asta este diferenta! multumesc

Sincer, ce spui tu are logica si nu prea.Nevoia de sex exista si e super ok sa fie satisfacuta cu terti, in cazul in care partenerul din diferite motive nu o poate satisface. Dragostea implica si sex si nu vad dece ai face si plainsex atata vreme cat deja ai acasa pachetul complet.Cum am mai spus nu toti care am vrea swing am faceo din aceleasi motive.Pentru noi ca natie sexul este un subiect tabu asociat cu dragostea si intimitatea, ca sa nu mai spun ca si pentru multi occidetali este aceeiasi situatie in ce priveste sexul cu alti parteneri.Cred ca promovarea asta gen open mind este putin trasa de par,pur si simplu pentru unii sexul este egal cu zero iar altii nu pot sa-l disocieze de dragoste, nici eu nu pot in totalitate.Tie ti-e greu sa intelegi cum putem fi atat de pudici asa cum cuiva de aici ii este greu sa inteleaga cum ai putut sa-ti dai femeia altuia.Pana la urma adevarul absolut nu-l detine nimeni, toti putem urmari fenomenul si hotara singuri daca ni se potriveste si ce ni se potriveste.Eu unul stiu ce-mi doresc:sa-i ofer in materie de sex ceea ce nu-i poate oferi nici un barbat pe fata pamantului,nici macar eu!
sus

croton1969

Newbie
7 mesaje

Re: SWING

scris pe 21 sep 2017 20:52 de croton1969

Dragoste si sexul sint 2 sentimente total diferite.
sus
Pagina 3 din 3
«   1   2   3


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

29 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate