Romania...

Pagina 1 din 4
1   2   3   4   »

anaconda

Guest

Romania...

scris pe 5 iun 2005 15:38 de anaconda

Stii sigur ca esti roman daca:

* tot ce maninci are gust de ceapa si usturoi
* incerci sa reciclezi ambalajele de la flori, hirtia de la cadouri si , bineinteles, folia de aluminiu
* stai linga cele mai mari doua valize din aeroport
* ajungi la petreceri cu una - doua ore intirziere si ti se pare normal
* copiii tai au porecle care suna departe de numele lor real
* dupa ce mergi la cineva in vizita, la plecare mai stai o ora in fata usii la povesti
* parintii tai nu arunca niciodata nimic si daca reusesti sa arunci ceva la gunoi apare in mod misterios inapoi.
* ai perdele de dantela
* ai fata de masa din macrame
* ai covoare care acopera fiecare centimetru din casa ta
* ai sau ai avut covoare pe pereti
* mama ta iti spune ca esti slab chiar daca ai 110 kg
* ai draperii macar la o usa din casa
* mama ta recicleaza pahare de plastic, farfurii din carton si pungile de la sandwichuri spalindu-le
* ai fata de masa din vinyl pe masa din bucatarie
* folosesti sacosele primite la cumparaturi pe post de pungi de gunoi
* raftul tau din bucatarie este plin de borcane de gem, varietati de recipiente de plastic si sticla
* parintii te striga cu diminutive de animale cind ii enervezi
* mama ta spala rufe la 40 C la masina
* cind gatesti nu folosesti ustensile de cintarit
* nu poti pleca in calatorii decit daca te conduc macar 5 persoane la autobuz, tren sau aeroport
* suni interurban numai dupa ora 8 PM
* parintii te suna si intreaba daca ai mincat, chiar daca e miezul noptii
* parintii tai nu realizeaza ca tehnologia s-a imbunatati si atunci cind suna in strainatate inca urla la telefon
* ai cuverturi uzate pe canapea doar ca sa nu se murdareasca tapiteria
* nu cunosti mai mult de jumatate din invitatii de la nunta ta... pentru ca parintii i-au invitat
* ai vazut pamintul din interiorul unui WC din tren, in mers.
* copilul tau poarta caciulita si 3 pulovere in septembrie desi sint 25 de grade afara
* porti palton din septembrie pina in mai
* daca vezi pe cineva in pantaloni scurti in decembrie zici ca e nebun, desi sint 20 grade afara
* cind vin in vizita rudele din provincie stai cu ochii pe televizor (butelie)
* te gindesti ca daca bei lapte si maninci fructe (in special prune) te ajuta sa gasesti toaleta mai repede
* crezi ca "urda", "mamaliga" "parizer" " telemea" " zacusca" sint feluri internationale de mincare
* cind vin straini la tine in vizita te distrezi dindu-le cea mai tare tuica din casa ... si cind reusesc sa bea un pahar le mai torni...
* cind ai musafiri si ii intrebi daca servesc ceva si ei spun ca "NU" la tine inseamna ca "DA"

sus

inuendo

Veteran member
497 mesaje

Re: Romania...

scris pe 5 iun 2005 15:47 de inuendo

dragutz
dar multe s-au schimbat...unele se schimba chiar acum...si multe se vor mai schimba



Sunt aici sa ajut, nu sa judec
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Romania...

scris pe 5 iun 2005 19:06 de Infector

Si mai sunt ROMAN daca atunci cand citesc chestiile de mai sus spun:

"Da tu ce p*** mea esti fa/ba? Te-ai smecherit... ai uitat cand mancai soia si beai sifon... p***-*-** pe voi de figuranti"



S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

Nekunoskuta

Expert member
3987 mesaje

Re: Romania...

scris pe 5 iun 2005 22:27 de Nekunoskuta

Dragutdar trebuie sa recunoastem ca suna putin a comunism...multe din astea se intamplau acum 17 ani, putine au ramas "valabile".


Nimic...
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Romania...

scris pe 5 iun 2005 22:34 de lupulnebun

Stii sigur ca esti roman daca:

* tot ce maninci are gust de ceapa si usturoi
* incerci sa reciclezi ambalajele de la flori, hirtia de la cadouri si , bineinteles, folia de aluminiu
* stai linga cele mai mari doua valize din aeroport
* ajungi la petreceri cu una - doua ore intirziere si ti se pare normal
* copiii tai au porecle care suna departe de numele lor real
* dupa ce mergi la cineva in vizita, la plecare mai stai o ora in fata usii la povesti
* parintii tai nu arunca niciodata nimic si daca reusesti sa arunci ceva la gunoi apare in mod misterios inapoi.
* ai perdele de dantela
* ai fata de masa din macrame
* ai covoare care acopera fiecare centimetru din casa ta
* ai sau ai avut covoare pe pereti
* mama ta iti spune ca esti slab chiar daca ai 110 kg
* ai draperii macar la o usa din casa
* mama ta recicleaza pahare de plastic, farfurii din carton si pungile de la sandwichuri spalindu-le
* ai fata de masa din vinyl pe masa din bucatarie
* folosesti sacosele primite la cumparaturi pe post de pungi de gunoi
* raftul tau din bucatarie este plin de borcane de gem, varietati de recipiente de plastic si sticla
* parintii te striga cu diminutive de animale cind ii enervezi
* mama ta spala rufe la 40 C la masina
* cind gatesti nu folosesti ustensile de cintarit
* nu poti pleca in calatorii decit daca te conduc macar 5 persoane la autobuz, tren sau aeroport
* suni interurban numai dupa ora 8 PM
* parintii te suna si intreaba daca ai mincat, chiar daca e miezul noptii
* parintii tai nu realizeaza ca tehnologia s-a imbunatati si atunci cind suna in strainatate inca urla la telefon
* ai cuverturi uzate pe canapea doar ca sa nu se murdareasca tapiteria
* nu cunosti mai mult de jumatate din invitatii de la nunta ta... pentru ca parintii i-au invitat
* ai vazut pamintul din interiorul unui WC din tren, in mers.
* copilul tau poarta caciulita si 3 pulovere in septembrie desi sint 25 de grade afara
* porti palton din septembrie pina in mai
* daca vezi pe cineva in pantaloni scurti in decembrie zici ca e nebun, desi sint 20 grade afara
* cind vin in vizita rudele din provincie stai cu ochii pe televizor (butelie)
* te gindesti ca daca bei lapte si maninci fructe (in special prune) te ajuta sa gasesti toaleta mai repede
* crezi ca "urda", "mamaliga" "parizer" " telemea" " zacusca" sint feluri internationale de mincare
* cind vin straini la tine in vizita te distrezi dindu-le cea mai tare tuica din casa ... si cind reusesc sa bea un pahar le mai torni...
* cind ai musafiri si ii intrebi daca servesc ceva si ei spun ca "NU" la tine inseamna ca "DA"




madwolf is watching you!
sus

nemesis

Guest

Re: Romania...

scris pe 6 iun 2005 00:25 de nemesis

Stii sigur ca esti roman daca:

* tot ce maninci are gust de ceapa si usturoi
* incerci sa reciclezi ambalajele de la flori, hirtia de la cadouri si , bineinteles, folia de aluminiu
* stai linga cele mai mari doua valize din aeroport
* ajungi la petreceri cu una - doua ore intirziere si ti se pare normal
* copiii tai au porecle care suna departe de numele lor real
* dupa ce mergi la cineva in vizita, la plecare mai stai o ora in fata usii la povesti
* parintii tai nu arunca niciodata nimic si daca reusesti sa arunci ceva la gunoi apare in mod misterios inapoi.
* ai perdele de dantela
* ai fata de masa din macrame
* ai covoare care acopera fiecare centimetru din casa ta
* ai sau ai avut covoare pe pereti
* mama ta iti spune ca esti slab chiar daca ai 110 kg
* ai draperii macar la o usa din casa
* mama ta recicleaza pahare de plastic, farfurii din carton si pungile de la sandwichuri spalindu-le
* ai fata de masa din vinyl pe masa din bucatarie
* folosesti sacosele primite la cumparaturi pe post de pungi de gunoi
* raftul tau din bucatarie este plin de borcane de gem, varietati de recipiente de plastic si sticla
* parintii te striga cu diminutive de animale cind ii enervezi
* mama ta spala rufe la 40 C la masina
* cind gatesti nu folosesti ustensile de cintarit
* nu poti pleca in calatorii decit daca te conduc macar 5 persoane la autobuz, tren sau aeroport
* suni interurban numai dupa ora 8 PM
* parintii te suna si intreaba daca ai mincat, chiar daca e miezul noptii
* parintii tai nu realizeaza ca tehnologia s-a imbunatati si atunci cind suna in strainatate inca urla la telefon
* ai cuverturi uzate pe canapea doar ca sa nu se murdareasca tapiteria
* nu cunosti mai mult de jumatate din invitatii de la nunta ta... pentru ca parintii i-au invitat
* ai vazut pamintul din interiorul unui WC din tren, in mers.
* copilul tau poarta caciulita si 3 pulovere in septembrie desi sint 25 de grade afara
* porti palton din septembrie pina in mai
* daca vezi pe cineva in pantaloni scurti in decembrie zici ca e nebun, desi sint 20 grade afara
* cind vin in vizita rudele din provincie stai cu ochii pe televizor (butelie)
* te gindesti ca daca bei lapte si maninci fructe (in special prune) te ajuta sa gasesti toaleta mai repede
* crezi ca "urda", "mamaliga" "parizer" " telemea" " zacusca" sint feluri internationale de mincare
* cind vin straini la tine in vizita te distrezi dindu-le cea mai tare tuica din casa ... si cind reusesc sa bea un pahar le mai torni...
* cind ai musafiri si ii intrebi daca servesc ceva si ei spun ca "NU" la tine inseamna ca "DA"



EXEMPLE!!! Ce s-a schimbat? Maine vin in tara, chiar credeti ca o sa am un soc din cauza schimbarii de care vorbiti? Hai sa fim seriosi. Romania e o tara incremenita in proiect (Liiceanu - prietenii stiu ce...).
Mai multe relatari... de la fata locului.

P.S. O sa fiu cinstit, o sa le iau punct cu punct...
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Romania...

scris pe 6 iun 2005 07:20 de Infector

Asta vine cu trenu de la Dalga la Bucuresti si zice "vin in tzara"

Ce "peizan" figurant...

Nemesise... M*** figurantule !!!!! Tie si celor care te asculta...



S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Romania...

scris pe 6 iun 2005 19:54 de ExoticDream

Asta vine cu trenu de la Dalga la Bucuresti si zice "vin in tzara"



La Dalga (jud. Calarasi) are PSDul niste reprezentanti de etnie rroma, cred ca ati avut o reuniune de VIPuri pe-acolo pe vremea cand erati "fruncea patriei", de-aia stii asa de bine, noua ne-a fost greu sa o localizam pe harta....




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Romania...

scris pe 6 iun 2005 20:05 de SORIN28



EXEMPLE!!! Ce s-a schimbat? Maine vin in tara, chiar credeti ca o sa am un soc din cauza schimbarii de care vorbiti? Hai sa fim seriosi. Romania e o tara incremenita in proiect (Liiceanu - prietenii stiu ce...).
Mai multe relatari... de la fata locului.

P.S. O sa fiu cinstit, o sa le iau punct cu punct...

Un sfat prietenesc : Cand vii tine gura inchisa. Cu conceptiile tale ai sa observi sigur cea mai buna lege aplicata in Romania "legea pumnului". Sincer chiar nu as vrea sa dau banii pe lumanari



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

nemesis

Guest

Re: Re: Re: Romania...

scris pe 6 iun 2005 23:12 de nemesis


Un sfat prietenesc : Cand vii tine gura inchisa. Cu conceptiile tale ai sa observi sigur cea mai buna lege aplicata in Romania "legea pumnului". Sincer chiar nu as vrea sa dau banii pe lumanari


Da, ai dreptate, legea pumnului. D'aia sunteti un popor de idioti, de primitivi. Ah, inca ceva: n-o sa-mi tin gura inhisa, chiar daca dai tu bani pe lumanari.
"S-auzim numai de MINE", primitivule!
sus

nemesis

Guest

Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 6 iun 2005 23:49 de nemesis

A prpops de legeaa pumnului, iata ce crede Mircea Cartarescu (asta e primar, in caz ca nu stiai...):

Sentimentul romanesc al isterie

N-am crezut niciodata in specificul national, in "sentimentul romanesc al fiintei", in tot ceea ce filozofii culturii si psihologii maselor ne-au atribuit ca sa ne distinga de alte popoare.
Nu cred ca suntem mai ospitalieri decat altii, mai harnici sau mai hoti. Nu-mi pare nici bine, nici rau ca sunt roman. Uneori regret ca nu m-am nascut elvetian, dar imediat imi aduc aminte ca as fi putut sa ma nasc ugandez. Suntem si noi, romanii, undeva "la mijloc de rau si bun", cum scria Ion Barbu, un neam sub soare, nici prea-prea, nici foarte-foarte. Daca n-am luat nici un premiu Nobel, in schimb am inventat stiloul. Daca zidul ni s-a prabusit peste noapte, ne-am apucat, cuminti, a doua zi sa-l ridicam la loc, si tot e ceva. Am fi putut, in definitiv, sa-l lasam in plata Domnului de zid si sa ne caram cu totii in alta parte...
Cu toate astea, exista ceva specific romanesc, ceva atat de adanc in firea noastra, a celor care traim azi pe acest plai de dor, incat m-as hazarda sa spun ca este insasi esenta "romanismului" in acest moment istoric. Este cercul vicios al isteriei provocate de stres si al stresului provocat de isterie. Dati-mi voie sa fiu, in continuare, mai explicit.
Daca traiesti numai in Romania, e posibil sa nu-ti dai seama ca e ceva in neregula cu lumea din jur. Ai culoarea mediului si te misti o data cu el. Esti una cu toti ceilalti. Dar daca te intorci, dupa o vreme indelungata, in tara e cu neputinta sa nu fii izbit de cat de anormala e umanitatea de aici. De cat de chinuiti sunt oamenii si de cat de rai devin din cauza asta. Nu se poate sa nu fii uluit de faptul, de pilda, ca una dintre cele mai raspandite strategii de supravietuire e mitocania agresiva. In orice tara civilizata oamenii incearca sa-si menajeze nervii cat se poate de mult. Sunt prevenitori unii fata de altii in forme duse aproape pana la caricatura. Si-au dezvoltat zambete sociale si ritualuri de contact care sa elimine, practic, posibilitatea oricaror conflicte. Cand cineva te contrazice, ii zambesti si spui: "We agree to disagree" ("am cazut de acord ca nu suntem de acord". Cand cineva te calca pe picior, te grabesti sa-ti ceri tu scuze. O ipocrizie blanda si surazatoare te intampina peste tot, ca un balsam care alina toate ranile si satisface toate susceptibilitatile. Aceasta ipocrizie poarta numele de politete si e esentiala pentru fluidizarea substantei sociale.
Romanul nu este asa pentru ca nu poate fi, obiectiv, asa. Pentru ca la noi, daca esti bun, esti calcat in picioare. Sa ne imaginam o tanara care devine vanzatoare. Isi iubeste meseria si isi propune sa fie cat mai draguta si mai serviabila cu clientii. Zambetul profesional, acel zambet care vinde marfa, i se va sterge insa curand de pe fata dupa ce vreo cinci-sase insi ii vor tranti cate-o badaranie sau vor incepe sa urle la ea ca nebunii, chiar din prima zi de lucru. Sunt toate sansele ca dupa o luna de zile zambetul sa-i dispara complet, iar dupa un an sa avem vanzatoarea noastra standard, acra si scarbita, care te repede de nu te vezi. Badaranii de care-am vorbit nu sunt nici ei badarani din nastere. Si ei sunt bieti oameni la care s-a urlat si care-au fost umiliti de cand se stiu. Au devenit scarbosi pentru ca au simtit pe pielea lor ca nu tine sa fii dragut cu ceilalti. Pentru ca, la toate ghiseele, au rezolvat numai urland. Pentru ca doar fiind mitocani au avansat social, calcand peste cei blanzi. In armata, soldatii sunt extrem de chinuiti "in perioada" de sergentii lor. Cand ajung ei insisi sergenti, ii chinuiesc pe noii recruti si mai abitir. Si tot asa, in toate straturile sociale si la toate nivelurile, romanii isi sunt propriii calai si propriile victime intr-o societate profund alienata psihic, o societate isterica.
Cred ca asta ne distinge, ca romani, in lume, la ora actuala: tensiunea continua la nivelul vietii cotidiene. Starea continua de explozie, care ne provoaca ulcere si atacuri cerebrale. Conflictul generalizat al fiecaruia cu fiecare. Nu vreau sa spun prin asta ca suntem fundamental rai. Fireste, ne-au impins spre asta saracia si lipsa de orizont, carentele de educatie, perplexitatea maselor taranesti dezradacinate si aduse in ghetourile marilor orase. Pot fi si alte explicatii obiective. Dar e inca ceva, mai subtil, mai intunecat in tot acest chimism social. Inraiti de lumea in mijlocul careia traim, cu timpul incepe sa ne placa sa fim rai. Sadismul nostru rabufneste atunci in insulta si obscenitate. Incepem sa ne mandrim cu grobianismul nostru si, exhibitionisti ai moralei, ne dezbracam voluptuos de caracter in aplauzele excitate ale publicului. Curand, devenim la fel de cinici, la fel de incapabili de a distinge binele de rau ca tarfele, securistii si noii imbogatiti. Ascensiunea (sau doar supravietuirea) noastra sociala e marele premiu castigat cu pretul mitocaniei noastre.
Iar cercul acestei nevroze nationale nu ar putea fi spart decat printr-o lunga terapie care, ca orice demers psihanalitic, ar fi lunga, scumpa si cu un rezultat incert. Nu cred ca ne-o putem permite deocamdata.
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 00:12 de valentine



Da, ai dreptate, legea pumnului. D'aia sunteti un popor de idioti, de primitivi. Ah, inca ceva: n-o sa-mi tin gura inhisa, chiar daca dai tu bani pe lumanari.
"S-auzim numai de MINE", primitivule!



Te invit in Bucuresti

P.S cartierul Militari, in zona Lujerului-Autogara Militari intreaba si tu un baiat mai rasarit de Cucu si roaga-l sa te duca la el.
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 03:26 de SORIN28



Da, ai dreptate, legea pumnului. D'aia sunteti un popor de idioti, de primitivi. Ah, inca ceva: n-o sa-mi tin gura inhisa, chiar daca dai tu bani pe lumanari.
"S-auzim numai de MINE", primitivule!

Cum vrei, insa cred ca ai sa faci o vizita printr-un spital(in cel mai fericit caz). Si pentru tine am sa ma risc sa nu mai dau banii pe o bere si sa cumpar doua lumanari.
Si s-auzim numai de tine... la rubrica "Decese"



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 03:29 de SORIN28



Da, ai dreptate, legea pumnului. D'aia sunteti un popor de idioti, de primitivi. Ah, inca ceva: n-o sa-mi tin gura inhisa, chiar daca dai tu bani pe lumanari.
"S-auzim numai de MINE", primitivule!

Si tu ce natie esti ?! Nu tot primtiv ?! Sau esti omul pesterilor ?!



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 03:31 de SORIN28




Te invit in Bucuresti

P.S cartierul Militari, in zona Lujerului-Autogara Militari intreaba si tu un baiat mai rasarit de Cucu si roaga-l sa te duca la el.

Sau in Galati, in ce cartier vrea el



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

Dr. Pork

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 08:45 de Dr. Pork

Tot cea ce zm citit este adevarat. Sunt lucruri care tine de clashul dintre 2 lumi....o lume rurala traditionala cu o lume proletar industrializata in 50 de ani de regim totalitar...rezultatul confuzia valorilor, kitchul etc, etc...dar, vor mai trece 2, 3 generatii in conditii de libertate si democratie cu acces la consultanta de specialitate in domeniull decorarii caselor etc...deci tot raul spre bine.
NU AM INTELES UN LUCRU;
CARE p*** MEA E LEGATURA DINTRE SEX SI POSTUL RESPECTIV?
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 13:37 de valentine


Sau in Galati, in ce cartier vrea el


Daca vine la tine ma anunti si pe mine, daca vine la mine te anunt da?
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 13:58 de SORIN28



Daca vine la tine ma anunti si pe mine, daca vine la mine te anunt da?

ok, deal



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 14:02 de SORIN28

NU AM INTELES UN LUCRU;
CARE p*** MEA E LEGATURA DINTRE SEX SI POSTUL RESPECTIV?

Citeste regulamentul doctore



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 17:23 de ExoticDream



Daca vine la tine ma anunti si pe mine, daca vine la mine te anunt da?


Voi chiar credeti ca omul acesta nu are altceva mai bun de facut in Romania decat sa mearga cu Trick_or_Treat din usa in usa cu riscul de a cunoaste legile neaose din spatele blocurilor gri?!? A propos, nu stiu cum e la Galati, dar am zarit multe blocuri gri in drum spre Ghencea! (Nu, nu tin cu Steaua.)




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

lupulnebun

Veteran member
223 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 17:30 de lupulnebun



Voi chiar credeti ca omul acesta nu are altceva mai bun de facut in Romania decat sa mearga cu Trick_or_Treat din usa in usa cu riscul de a cunoaste legile neaose din spatele blocurilor gri?!? A propos, nu stiu cum e la Galati, dar am zarit multe blocuri gri in drum spre Ghencea! (Nu, nu tin cu Steaua.)





madwolf is watching you!
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 17:52 de Infector

Nemesise ..ma pis si pe tine si pe fitele tale de guster care o ia in c** prin stainatate pe 100 de parai si apoi se da mare "avut" cand vine in tara cu rozeta sparta. Si ma pis si pe Cartarescu al tau si pe invataturile lui si pe toti cei ca tine... gusteri cu rectu spart. Si pe deasupra te si ingrop in bani si asta numai pt ca Romania este tara tuturor posibilitatilor si aici banu iti face planu nu ideile si invataturile tale de c**** ... ma pis pe cartile tale ciungule

Si ma pis si pe raspunsul tau ce mi-l vei da cu "atata poti, primitiv, bla bla bla...."

Ai inteles ma? Ma pis pe tine de tradator



S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 17:53 de Infector

Si poate editati ceva ca ma pis pe voi de comunisti care cenzurati tot ce nu va convine.. adevaru doare!


S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 7 iun 2005 17:57 de ExoticDream

Nemesise .....tradator


Noi suntem romani, noi suntem romani
Noi suntem aici pe veci stapâni.
Noi suntem romani, noi suntem romani,
Noi suntem urmasii lui Traian.
A sosit ziua dreptatii, ziua sfanta-a libertatii
Tot romanul veseleste, Romania-ntinereste.

Ardelean copil de frunte, ia ridica-ti a ta frunte,
Si te-nsufla de mandrie, ca esti fiu de Românie. (Auzi, mai, nemesis?)

Moldoveanul (valentine)si munteanul (infector)
sunt frati buni cu ardeleanul (nemesis),
Trei romani plini de putere, ca romanu in veci nu piere.

Hai romani lumea va vede, Romania-noi se-ncrede,
Ca de-acum romanu-n lume va fi vrednic de-al sau nume.




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romani

scris pe 7 iun 2005 18:03 de ExoticDream

Si poate editati ceva ca.......... adevaru doare!


Nu, nu, deocamdata nu editam, lasa sa vada poporu' ce poate mintea fiecaruia..... e o vorba romaneasca (netradatoare de neam) care zice ca fiecare pasare pre limba ei piere (am pastrat si scrierea arhaica, sa nu ne acuzi de tradarea limbii noastre scumpe) !

Noi suntem romani
Noi suntem romani
Pe scandal suntem pe veci stapani!!!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ro

scris pe 7 iun 2005 18:20 de Infector

Ba ta tu mai esti si proasta pe deasura...


S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 iun 2005 18:29 de ExoticDream

Ba ta tu mai esti si proasta pe deasura...


Ce dorinta grabnica de exprimare ai..... nu-ti mai prididesc tastele..... pierzi litere.... e greu sportul asta, mergi si fa bani, lasa scrisul, nu-i de tine! Offff, greu sa porti ura in suflet......! Relax!!! Viata este frumoasa!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

Infector

Expert member
1846 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 7 iun 2005 21:41 de Infector



Ce dorinta grabnica de exprimare ai..... nu-ti mai prididesc tastele..... pierzi litere.... e greu sportul asta, mergi si fa bani, lasa scrisul, nu-i de tine! Offff, greu sa porti ura in suflet......! Relax!!! Viata este frumoasa!




..spre deosebire de tine

Te-am regasit in versurile de la "Parazitii":

' Baby cand te vad imi ramane flasca '



S.N.O.W.B.O.A.R.D. D.U.D.E.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 8 iun 2005 14:19 de ExoticDream

A propos de Romania, ia uitati ce mai zicea prin '93 primarul ala de Cartarescu (parca v-am zis ca nu e mijlocas la F.C.Dalga si nici cantautor de manele):

"Aici, in tara, totul manjeste. O populatie de neinteles, traind dupa alte reguli decat ale decentei si civilizatiei, o hrana mizera, niste lucruri deteriorate care daca functioneaza o fac printr-un miracol, mult mal, multa murdarie, prostie groasa ca o slanina pe creier. O tara care schilodeste intelectul si sensibilitatea. O saracie perpetua."

Credeti ca greseste?




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Romania...

scris pe 6 iul 2005 00:42 de nemesis

Nemesise ..ma pis si pe tine si pe fitele tale de guster care o ia in c** prin stainatate pe 100 de parai si apoi se da mare "avut" cand vine in tara cu rozeta sparta. Si ma pis si pe Cartarescu al tau si pe invataturile lui si pe toti cei ca tine... gusteri cu rectu spart. Si pe deasupra te si ingrop in bani si asta numai pt ca Romania este tara tuturor posibilitatilor si aici banu iti face planu nu ideile si invataturile tale de c**** ... ma pis pe cartile tale ciungule

Si ma pis si pe raspunsul tau ce mi-l vei da cu "atata poti, primitiv, bla bla bla...."

Ai inteles ma? Ma pis pe tine de tradator



AM FOST IN ROMANIA!
Am vazut rauri de kitshcolata!

Bleaks!
Now I am back to civilization! It feels sooooo good!



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus
Pagina 1 din 4
1   2   3   4   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

43 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate