Romania...

Pagina 4 din 4
«   1   2   3   4

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 21 iul 2005 09:36 de Taqua



Peace...??? There is no peace!



Yes, that's the sad, sad truth...there can be only war.

Apropos...ma plictisesc...zii o tampenie de-a ta!



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 22 iul 2005 15:29 de ExoticDream

Cu desteptaciunea nu te nasti, ea se cultiva. Ma asteptam ca macar atata lucru sa stii


Gresit! Coeficientul de inteligenta (IQ-ul) este innascut si nu poate fi ameliorat pe parcursul vietii. Ceea ce vrei tu sa spui este ca eventual inteligenta emotionala (EQ) poate fi imbunatatita (felul in care ne controlam impulsurile si sentimentele)!

Oare?! Chiar ma grabesc cand zic ca este un dobitoc, unu care nu merita sa traiasca?!


Cam da. Exprimarea ta este.... imposibil de calificat, Dumnezeule datator de viata si de moarte!

Hai sa vedem daca fetelefemeile insultate sunt de acord cu tine, hai sa vedem cati din baietiiarbatii "injurati"(pun ghilimele pentru ca nu stie sa zica nici o injuratura ca lumea) nu l-ar calca putin pe fata.


Nu vad pe nimeni care sa se considere ofensat, probabil ca oamenii privesc dincolo de aparente sau... privesc barna din ochiul lor?!?

Inseamna ca esti de acord cu el cand va doreste o prospera cariera la cratita.


Eu stiu de gluma....., citesc printre randuri si, oricum, prefer sa cunosc binisor omul inainte de a ma supara ca vacarul pe sat!

Sa vorbesti deschis e bine dar sa ataci constant pe oricine pentru ca te vrei altceva denota o lipsa acuta de neuroni


Nu e atac constant la adresa tuturor, eu am remarcat si cuvinte de lauda la adresa unor useri care emit pareri inteligente. Partea cu neuronii..... n-ai nimerit-o chiar deloc!

Injuraturile nu le inveti pe net


Stiu, dar aici le folosesti, stiindu-te la adapost, asa-i?

Am o nelamurire: cum adica ai fost nevoit sa inveti limbajul de cartier?!?

Chiar daca ti-as explica tot nu ai intelege


Incearca, nu-s chiar retardata!

Tu chiar nu pricepi ca nu e vorba de masti si eu nu stau sa-ti desenez diferentele de comportament


Daca vreau sa vad picturi, ma duc la Muzeul de Arta, este acolo o expozitie de exceptie pe care v-o recomand. Tocmai despre masti era vorba: singur ai spus ca te comporti diferit in functie de interlocutori, mai precis esti Romeo pogorat din Verona pentru iubita ta si cel mai "baiat bun" cand vine vorba de gastile de cartier. Dupa parerea mea, asta inseamna sa-ti construiesti masti; ai o educatie si niste principii care se reflecta in toate situatiile, nu poti sa te "mulezi" dupa context chiar in halul ala! Ideea de asasin romantic este absurda!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 22 iul 2005 22:25 de nemesis


Incearca, nu-s chiar retardata!






Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 22 iul 2005 22:41 de nemesis


Oare?! Chiar ma grabesc cand zic ca este un dobitoc, unu care nu merita sa traiasca?! Hai sa vedem daca fetelefemeile insultate sunt de acord cu tine, hai sa vedem cati din baietiiarbatii "injurati"(pun ghilimele pentru ca nu stie sa zica nici o injuratura ca lumea) nu l-ar calca putin pe fata. Inseamna ca esti de acord cu el cand va doreste o prospera cariera la cratita. Sa vorbesti deschis e bine dar sa ataci constant pe oricine pentru ca te vrei altceva denota o lipsa acuta de neuroni.


Nu vreau sa reactionez idiosincratic la afirmatii deplasate la adresa mea - ca user -, dar atunci cand vine vorba despre gingase postari, cu paroxisme de hebdomadare sau de a-tabloide de scandal, a caror continut este intru-catva oximoron - in semantica ideii si a gestului - cat si domestic - in retorica privata a insultei -, nu mi se pare ca acestea ar trebui sa metamorfozeze finalitatea logarii pe site.

Intrebare: Tot mai crezi ca esti "dashtept-prin-cultivare"?



Injuraturile nu le inveti pe net

...dar nici abilitatea de a scrie un mesaj ca cel de mai sus, nu o dobandesti!



Am o nelamurire: cum adica ai fost nevoit sa inveti limbajul de cartier?!?


Chiar daca ti-as explica tot nu ai intelege

Am senzatia ca ne asemanam atat de mult... Nici eu nu ti-as putea explica (si nici daca ti-as explica, nu ai intelege) de ce am fost nevoit sa invat limbajul de mai sus...




Nu, noi chiar nu pricepem cum poti sa fiiiiii atat de inteligent, cizelat si moral! Nu ti-am spus eu, ExoticDream, eu sunt......!



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

xxxxx

Veteran member
169 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 22 iul 2005 23:55 de xxxxx



Nu vreau sa reactionez idiosincratic la afirmatii deplasate la adresa mea - ca user -, dar atunci cand vine vorba despre gingase postari, cu paroxisme de hebdomadare sau de a-tabloide de scandal, a caror continut este intru-catva oximoron - in semantica ideii si a gestului - cat si domestic - in retorica privata a insultei -, nu mi se pare ca acestea ar trebui sa metamorfozeze finalitatea logarii pe site.




"Priveste un om caruia ii e somn si fii convins ca el mai are o sansa sa devina un om in toate facultatile intelectuale".

Vroiam sa declar public ca nu cred in citatul asta



http://www.youtube.com/watch?v=l0xgcPYaJyQ&feature=channel_page
sus

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 00:14 de Taqua



Nu vreau sa reactionez idiosincratic la afirmatii deplasate la adresa mea - ca user -, dar atunci cand vine vorba despre gingase postari, cu paroxisme de hebdomadare sau de a-tabloide de scandal, a caror continut este intru-catva oximoron - in semantica ideii si a gestului - cat si domestic - in retorica privata a insultei -, nu mi se pare ca acestea ar trebui sa metamorfozeze finalitatea logarii pe site.

Intrebare: Tot mai crezi ca esti "dashtept-prin-cultivare"?



...dar nici abilitatea de a scrie un mesaj ca cel de mai sus, nu o dobandesti!
Chiar daca ti-as explica tot nu ai intelege
Am senzatia ca ne asemanam atat de mult... Nici eu nu ti-as putea explica (si nici daca ti-as explica, nu ai intelege) de ce am fost nevoit sa invat limbajul de mai sus...
Nu, noi chiar nu pricepem cum poti sa fiiiiii atat de inteligent, cizelat si moral! Nu ti-am spus eu, ExoticDream, eu sunt......!



Auzi, bre (si, spunandu-ti acestea, gandeste-te la mine tinand o mana in sold si o cratita in cealalta)...mi se pare mie sau utilizarea termenilor "idiosincratic" si "oximoron" devine cam cautata si fortata, tinand cont ca nu sunt termeni tocmai uzuali si ca tu ii folosesti putintel cam prea des?
Doar astora le cunosti bine sensul sau doar iti place cum suna combinatia literelor?

Vezi ca risti sa devii exhaustiv...



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 01:04 de valentine




Auzi, bre (si, spunandu-ti acestea, gandeste-te la mine tinand o mana in sold si o cratita in cealalta)...mi se pare mie sau utilizarea termenilor "idiosincratic" si "oximoron" devine cam cautata si fortata, tinand cont ca nu sunt termeni tocmai uzuali si ca tu ii folosesti putintel cam prea des?
Doar astora le cunosti bine sensul sau doar iti place cum suna combinatia literelor?

Vezi ca risti sa devii exhaustiv...



Bai, o rugaminte am si eu la voi...vb. si voi cu o romana mai simpla...
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 01:12 de nemesis




Auzi, bre (si, spunandu-ti acestea, gandeste-te la mine tinand o mana in sold si o cratita in cealalta)...mi se pare mie sau utilizarea termenilor "idiosincratic" si "oximoron" devine cam cautata si fortata, tinand cont ca nu sunt termeni tocmai uzuali si ca tu ii folosesti putintel cam prea des?
Doar astora le cunosti bine sensul sau doar iti place cum suna combinatia literelor?

Vezi ca risti sa devii exhaustiv...


Pai, draga Taqua, prostilor tb. sa le repeti de multe ori! E si asta o metoda se a incata ceva mai mult, nu?
Cuvantul de ieri:
apologie

Hai, puneti mana pe dictionare, primitivilor!

Cuvantul de azi:
hazna
Ce-i aia? Pai daca eu spun: "Sorin28 este o hazna!" ce credeti ca am spus? Primitivilor!!!



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

nemesis

Expert member
2038 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 01:13 de nemesis




Bai, o rugaminte am si eu la voi...vb. si voi cu o romana mai simpla...


Q.E.D. Taqua...
Trebuie sa mai repet:
Valentine si cultura = oximoron!
In curand va reactiona idiosincratic!

dexonline.ro (fara www)



Why am I frank with you? Because we, my friend, face an evolutionary gap here...

Din ciclul: "Prostia-i mai mare decat fosta Uniune Sovietica", astazi va prezentam: Si ar fi trebuit atunci sa se gandeasca la faptul ca un intelectual nu face amor pe cuptor. Nicolae I. Nicolae, consilier al presedintelui Academiei Romane
sus

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 01:19 de Taqua




Bai, o rugaminte am si eu la voi...vb. si voi cu o romana mai simpla...



Nu puteai, bah, sa taci?



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

Taqua

Veteran member
500 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 01:38 de Taqua



Pai, draga Taqua, prostilor tb. sa le repeti de multe ori! E si asta o metoda se a incata ceva mai mult, nu?
Cuvantul de ieri:
apologie

Hai, puneti mana pe dictionare, primitivilor!

Cuvantul de azi:
hazna
Ce-i aia? Pai daca eu spun: "Sorin28 este o hazna!" ce credeti ca am spus? Primitivilor!!!



Primitivi, Nemesis? Mai adaug una in plus la ofense. Desi aceasta e nejustificata in cazul de fata.

Ce faci tu oricum e pervers...Si stii de ce? Pentru ca natura umana e perversa...



Sunt femeie, dar ma tratez.
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 07:05 de SORIN28



Nu vreau sa reactionez idiosincratic la afirmatii deplasate la adresa mea - ca user -, dar atunci cand vine vorba despre gingase postari, cu paroxisme de hebdomadare sau de a-tabloide de scandal, a caror continut este intru-catva oximoron - in semantica ideii si a gestului - cat si domestic - in retorica privata a insultei -, nu mi se pare ca acestea ar trebui sa metamorfozeze finalitatea logarii pe site.

Intrebare: Tot mai crezi ca esti "dashtept-prin-cultivare"?



...dar nici abilitatea de a scrie un mesaj ca cel de mai sus, nu o dobandesti!




Chiar daca ti-as explica tot nu ai intelege

Am senzatia ca ne asemanam atat de mult... Nici eu nu ti-as putea explica (si nici daca ti-as explica, nu ai intelege) de ce am fost nevoit sa invat limbajul de mai sus...




Nu, noi chiar nu pricepem cum poti sa fiiiiii atat de inteligent, cizelat si moral! Nu ti-am spus eu, ExoticDream, eu sunt......!

E adevarat ca de ziua muncii mata defileaza pe centura?



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

SORIN28

Expert member
3805 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 07:19 de SORIN28



Pai, draga Taqua, prostilor tb. sa le repeti de multe ori! E si asta o metoda se a incata ceva mai mult, nu?
Cuvantul de ieri:
apologie

Hai, puneti mana pe dictionare, primitivilor!

Cuvantul de azi:
hazna
Ce-i aia? Pai daca eu spun: "Sorin28 este o hazna!" ce credeti ca am spus? Primitivilor!!!

Sigur mata era matoala cand te facu, ca altfel nu pot sa inteleg cum de a iesit un asa cretin



Radio Greu de difuzat

http://radio-host.ro:8012/
sus

valentine

Expert member
6465 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 23 iul 2005 15:01 de valentine



Pai, draga Taqua, prostilor tb. sa le repeti de multe ori! E si asta o metoda se a incata ceva mai mult, nu?
Cuvantul de ieri:
apologie

Hai, puneti mana pe dictionare, primitivilor!

Cuvantul de azi:
hazna
Ce-i aia? Pai daca eu spun: "Sorin28 este o hazna!" ce credeti ca am spus? Primitivilor!!!



Primitiv esti tu bai virginule....
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 24 iul 2005 01:33 de ExoticDream




Nu puteai, bah, sa taci?


Lasa-l, mai, noi de ce sa nu ne mai amuzam???




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

ExoticDream

Expert member
15906 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 24 iul 2005 01:35 de ExoticDream




Primitiv esti tu bai virginule....


Cum le nimerisi tu, nene, doua dintr-o lovitura!!!




"Nu inteleg cum pot exista oameni indiferenti in aceasta lume, cum pot exista suflete care nu se chinuiesc, inimi care nu cred, simtiri care nu vibreaza, lacrimi care nu plang..."(E.Cioran)

"Nimeni pe lumea asta, barbat sau femeie, nu merita lacrimile tale. Iar cel care le merita nu te va face sa plangi..." (G.G.Marquez)
sus

duran

Veteran member
273 mesaje

Re: Romania...

scris pe 24 iul 2005 16:33 de duran

Stii sigur ca esti roman daca:

* tot ce maninci are gust de ceapa si usturoi
* incerci sa reciclezi ambalajele de la flori, hirtia de la cadouri si , bineinteles, folia de aluminiu
* stai linga cele mai mari doua valize din aeroport
* ajungi la petreceri cu una - doua ore intirziere si ti se pare normal
* copiii tai au porecle care suna departe de numele lor real
* dupa ce mergi la cineva in vizita, la plecare mai stai o ora in fata usii la povesti
* parintii tai nu arunca niciodata nimic si daca reusesti sa arunci ceva la gunoi apare in mod misterios inapoi.
* ai perdele de dantela
* ai fata de masa din macrame
* ai covoare care acopera fiecare centimetru din casa ta
* ai sau ai avut covoare pe pereti
* mama ta iti spune ca esti slab chiar daca ai 110 kg
* ai draperii macar la o usa din casa
* mama ta recicleaza pahare de plastic, farfurii din carton si pungile de la sandwichuri spalindu-le
* ai fata de masa din vinyl pe masa din bucatarie
* folosesti sacosele primite la cumparaturi pe post de pungi de gunoi
* raftul tau din bucatarie este plin de borcane de gem, varietati de recipiente de plastic si sticla
* parintii te striga cu diminutive de animale cind ii enervezi
* mama ta spala rufe la 40 C la masina
* cind gatesti nu folosesti ustensile de cintarit
* nu poti pleca in calatorii decit daca te conduc macar 5 persoane la autobuz, tren sau aeroport
* suni interurban numai dupa ora 8 PM
* parintii te suna si intreaba daca ai mincat, chiar daca e miezul noptii
* parintii tai nu realizeaza ca tehnologia s-a imbunatati si atunci cind suna in strainatate inca urla la telefon
* ai cuverturi uzate pe canapea doar ca sa nu se murdareasca tapiteria
* nu cunosti mai mult de jumatate din invitatii de la nunta ta... pentru ca parintii i-au invitat
* ai vazut pamintul din interiorul unui WC din tren, in mers.
* copilul tau poarta caciulita si 3 pulovere in septembrie desi sint 25 de grade afara
* porti palton din septembrie pina in mai
* daca vezi pe cineva in pantaloni scurti in decembrie zici ca e nebun, desi sint 20 grade afara
* cind vin in vizita rudele din provincie stai cu ochii pe televizor (butelie)
* te gindesti ca daca bei lapte si maninci fructe (in special prune) te ajuta sa gasesti toaleta mai repede
* crezi ca "urda", "mamaliga" "parizer" " telemea" " zacusca" sint feluri internationale de mincare
* cind vin straini la tine in vizita te distrezi dindu-le cea mai tare tuica din casa ... si cind reusesc sa bea un pahar le mai torni...
* cind ai musafiri si ii intrebi daca servesc ceva si ei spun ca "NU" la tine inseamna ca "DA"

la mine nu se aplica cele de mai sus ,dar nu prin prisma faptului ca sunt mai cu motz( poate chiar sunt),ci doar fiinca uram camara mamei plina de borcane cu gem zacusca si alte tampenii:wackoo sa sece Dunarea ,si poate atunci mentalitatea noastra balcano -turco-ruso- unguro ,repet poate se va schimba..
in rest , sa auzim numai de bine!



Come on, make my day!
sus
Pagina 4 din 4
«   1   2   3   4


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

29 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate