Fotbal

Pagina 6 din 33
«   1   2   3   4   5   6   7   8   9 ... 33   »

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 15:35 de ursaru

@nemultumit:E interesant ce zici tu aici,dar jucatorii de care ai mentionat sunt crescuti si probabil nascuti in tarile respective,si se formeaza in fotbal cu mentalitatea din tarile respective.Bine ,mai sunt si cazuri in care jucatorii sunt naturalizati ,dupa ce evolueaza 5 ani in tara respectiva.Mie mi se pare un lucru bun,din punctul meu de vedere pt ca in cazul acesta,tot fotbalul are de castigat.Pai Franta daca nu ar avea jucatorii din tarile africane care sa joace pt nationala,s-ar chinui ca noi,sa adune 11 jucatori sa joace.


After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

nemultumit

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 15:45 de nemultumit

asa... si acum revin cu o alta nedumerire,multi zic ca Frank Ribery este un jucator foarte bun,insa eu nu vad car este legatura dintre Ribery si fotbal??la Bayern Munchen cand il vad pe teren el nu stie decat sa alerge,cand incearca un dribling il deposedeaza adversarul,fie el si unul de liga a-III-a,iar la nationala Frantei nici macar nu alearga .....dupa parerea mea Banel e mai bun ca Ribery,macar banel isi da silinta si la club si la nationala,la tehnica sunt asemanatori......
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 15:57 de ursaru

asa... si acum revin cu o alta nedumerire,multi zic ca Frank Ribery este un jucator foarte bun,insa eu nu vad car este legatura dintre Ribery si fotbal??la Bayern Munchen cand il vad pe teren el nu stie decat sa alerge,cand incearca un dribling il deposedeaza adversarul,fie el si unul de liga a-III-a,iar la nationala Frantei nici macar nu alearga .....dupa parerea mea Banel e mai bun ca Ribery,macar banel isi da silinta si la club si la nationala,la tehnica sunt asemanatori......

Pai la Ribery cred ca e vorba de lipsa de motivatie.In primul rand,vara trecuta a fost dorit de Real Madrid ,dar nu s-au inteles cluburile,apoi s-a accidentat,a ratat si finala Champions League.



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

nemultumit

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 16:12 de nemultumit


Pai la Ribery cred ca e vorba de lipsa de motivatie.In primul rand,vara trecuta a fost dorit de Real Madrid ,dar nu s-au inteles cluburile,apoi s-a accidentat,a ratat si finala Champions League.
lipsa de motivatie sau nu,cert este ca Ribery este un fotbalist foarte slab....eu vb de ce vad,poate ca el are potential dar il tine ascuns de ochii suporterilor,cred ca il arata doar lu prostituata de 16 ani cu care e in scandal......
sus

nemultumit

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 16:25 de nemultumit

sper ca nu va plictisesc,dar mai am o nelamurire si cu valoarea spaniei,ca si in cazul lu Ribery,toti prietenii cica e o nationala buna si la televizor ma inebunesc comentatorii cand zic ca e favorita la castigarea cupei mondiale,eu la majoritatea prietenilor inainte de tragerea la sorti a grupelor pt mondial le-am zis ca Spania nu trece de grupe,cand am vazut tragerea am zis ca trece si ajunge maxim in sferturi,insa dupa prima etapa a grupelor l dau sanse de 40% sa treaca 60% sa nu ....si daca vor trece nu vor merge mai departe de sferturi cu siguranta.....sincer este o echipa mediocra .....inafara de Xabi alonso si Xavi de la barcelona spania nu are nici un jucator mai stralucit......tot in acest mesaj mai abordez si subiectul Torres ca mi-am amintit de el,are cam aceeasi situatie ca Ribery,doar ca la Torres se vede si putina dorinta,dar atat,nu site decat sa alerge,de cand e la liverpool nu a facut nimic notabil,nici la Atletico madrid nu era prea stralucit dar pe toti ii auzeam ca e mare ca e tare....si in meciul elvetia-spania m-a speriat cand l-am vazut cat e de praf,cand era mingea la el nici nu stia ce sa faca cu ea ......si mai sunt multi fotbalisti despre care se zic ca sunt buni dar mie mi se par niste non valori,poate ca sunt eu nebun dar astea sunt parerile mele si acum sa va dau cateva exemple de fotbalisti buni in activitate: Henry,Klose,Gerrard,Muller(jucatorul de la bayern munchen mi se pare un tanar de perepectiva),Huntelaar,Milito de la inter,Robben(dar ma enerveaza ca e cam individualist),Sneijder etc iar pe kaka,ronaldo,higuain ii bag in aceasi oala cu Ribery si Torres,iar Messi mi se pare putin superior celor 2(torres,ribery)
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 17:00 de compot

poate ca sunt eu nebun dar astea sunt parerile mele
iar pe kaka,ronaldo,higuain ii bag in aceasi oala cu Ribery si Torres,iar Messi mi se pare putin superior celor 2(torres,ribery)


Nu esti nebun, nu te pricepi deloc la fotbal. Daca tu spui ca Banel Nicolita e de aceeasi valoare cu Ribery... atunci Nicolae Guta e mai "valoros" ca Eminem. Cristiano Ronaldo, Kaka, Higuain, Torres, Ribery nu sunt jucatori buni? Tu esti mai bun ca ei, nu? Ma amuzi !!!
Cand am timp iti voi raspunde care-i treaba si cu ceilalti jucatori si cu globalizarea din fotbal, cum o numesti tu.

Anglia 0-0 Algeria
Olanda 1-0 Japonia



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 17:15 de ursaru

lipsa de motivatie sau nu,cert este ca Ribery este un fotbalist foarte slab....eu vb de ce vad,poate ca el are potential dar il tine ascuns de ochii suporterilor,cred ca il arata doar lu prostituata de 16 ani cu care e in scandal......

are 18 ani acum prostituata



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 17:40 de ursaru

@nemultumit: Ribery are valoare,dar nu are antrenor care sa`l puna in teren unde trebuie...momentan.Ma refer la nationala Frantei ,ca Domenech numai antrenor nu e.Cat despre cine are valoare si cine nu,poate ar trebui sa te mai uiti la meciuri


After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

jup1nu

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 21:58 de jup1nu

Nu esti nebun, nu te pricepi deloc la fotbal. Daca tu spui ca Banel Nicolita e de aceeasi valoare cu Ribery...
pacat ca nu te-ai prins de ironie .....probabil ai mai putine clase decat idolul tau,CR
sus

nemultumit

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 19 iun 2010 22:08 de nemultumit

@nemultumit: Ribery are valoare,dar nu are antrenor care sa`l puna in teren unde trebuie...momentan.Ma refer la nationala Frantei ,ca Domenech numai antrenor nu e.Cat despre cine are valoare si cine nu,poate ar trebui sa te mai uiti la meciuri
la voi comentatorii si prezentatorii de stiri sportive daca va spun ca unu are valoare,gata inseamna ca asa e ......la voi un fotbalist gen Cristiano Ronaldo daca il dribleaza pe unu de la Wigan,daca da gol cu Crewe Alexandria,daca apare in 2-3 reclame in care face niste scheme sf,mai isi face 2 poze cu chilotei rosii si cu floare la ureche,il selectioneaza la nationala face 2-3 scheme cand nu il ataca nimeni,la real se mai freaca cu un cub de gheata,se plateste pe el 100milioane $ inseamna ca e bun rau.....
sus

nemultumit

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 01:40 de nemultumit


Tu esti mai bun ca ei, nu? Ma amuzi !!!
mai prietene nu a zis nimeni ca sunt mai bun ca ei,ca daca eram mai bun ajungeam si eu la echipele la care joaca,insa eu vreau sa subliniez ca acesti jucatori nu au valoare de care se tot vorbeste in presa si apoi vin toti parlitii si imi zic ca aia sunt super jucatori......mai ziceai de mine ca nu stiu fotbal??prietene iti spun am 17 ani dar am vazut mult fotbal la viata mea,inca de la 10 ani urmaream meciuri de fotbal cap coada(divizia A,Champions league si Premier League in special(iti si amintesc ca o data Premier league era transmis in romania de B1 pe la inceputurile acestui post),am vazut majoritatea mciurilor de la WC2002 din koreea si japonia,de la euro 2004 din portugalia,WC2006 din germania,euro 2008 din austria si elvetia si pana acum am vazut toate meciurile de la WC2010 Africa de sud Acum a evoluat si televiziunea in romania,daca inainte vedeam decat premier league si diviziaA (actuala liga I)si rare ori Primera division(din spania) acum vad si Bundesliga,Liga Sagres,Primera Division(din argentina) si Ligue I,si credema ca am vazut si multe meciuri din trecut in special Champions league (era pe eurosport emisiunea Champions league clasics)si World Cup/euro din 90 pana in prezent....te asigur ca daca ai sub 30 de ani nu ai cum sa fi vazut mai multe meciuri ca mine si nici la istoria fotbalului nu ma faci,stau zi de zi p net si urmaresc clipuri cu adevaratii fotbaisti is plus de asta am jucat si eu la echipa locala si daca ma tineam de treaba poate ieseam si eu un fotbalist cunoscut ......deci te inseli daca imi spui mie ca nu stiu fotbal ......
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 04:25 de Machiavelli

asa... si acum revin cu o alta nedumerire,multi zic ca Frank Ribery este un jucator foarte bun,insa eu nu vad car este legatura dintre Ribery si fotbal??la Bayern Munchen cand il vad pe teren el nu stie decat sa alerge,cand incearca un dribling il deposedeaza adversarul,fie el si unul de liga a-III-a,iar la nationala Frantei nici macar nu alearga .....dupa parerea mea Banel e mai bun ca Ribery,macar banel isi da silinta si la club si la nationala,la tehnica sunt asemanatori......

Ce face Banel?
Mai are de exersat la capitolul STOP...nici pe departe nu il poti compara cu Ribery...Sunt stelist de mic dar Nicolita nu mai e cel de la Sevilla.Mai sta la Steaua datorita lui Jiji...



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 04:29 de Machiavelli

mai prietene nu a zis nimeni ca sunt mai bun ca ei,ca daca eram mai bun ajungeam si eu la echipele la care joaca,insa eu vreau sa subliniez ca acesti jucatori nu au valoare de care se tot vorbeste in presa si apoi vin toti parlitii si imi zic ca aia sunt super jucatori......mai ziceai de mine ca nu stiu fotbal??prietene iti spun am 17 ani dar am vazut mult fotbal la viata mea,inca de la 10 ani urmaream meciuri de fotbal cap coada(divizia A,Champions league si Premier League in special(iti si amintesc ca o data Premier league era transmis in romania de B1 pe la inceputurile acestui post),am vazut majoritatea mciurilor de la WC2002 din koreea si japonia,de la euro 2004 din portugalia,WC2006 din germania,euro 2008 din austria si elvetia si pana acum am vazut toate meciurile de la WC2010 Africa de sud Acum a evoluat si televiziunea in romania,daca inainte vedeam decat premier league si diviziaA (actuala liga I)si rare ori Primera division(din spania) acum vad si Bundesliga,Liga Sagres,Primera Division(din argentina) si Ligue I,si credema ca am vazut si multe meciuri din trecut in special Champions league (era pe eurosport emisiunea Champions league clasics)si World Cup/euro din 90 pana in prezent....te asigur ca daca ai sub 30 de ani nu ai cum sa fi vazut mai multe meciuri ca mine si nici la istoria fotbalului nu ma faci,stau zi de zi p net si urmaresc clipuri cu adevaratii fotbaisti is plus de asta am jucat si eu la echipa locala si daca ma tineam de treaba poate ieseam si eu un fotbalist cunoscut ......deci te inseli daca imi spui mie ca nu stiu fotbal ......

Prietene aici nu suntem ca sa ne certam in sensul ca unul stie mai mult fotbal decat altul.Fiecare cu opinia lor si bineinteles cu preferintele lor.Nu ne intereseaza ce meciuri ai urmarit tu de la 10 ani.Daca esti un expert al fotbalului sunt ziare si post-uri de televiziune care ar putea fii interesate.Noi nu.No Offence



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

Machiavelli

Expert member
1640 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 04:31 de Machiavelli




Anglia 0-0 Algeria
Olanda 1-0 Japonia

Sneijder ... merge bine baiatul...poate un adevarat numar 10 atat la Inter cat si la Portocala Mecanica.Mi se pare o echipa destul de buna



Mie mi-e somn, mi-e lene, n-am chef sa discut- mie mi-e foame, mi-e sete si vreau sa f*t!
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: globalizarea=nimic bun

scris pe 20 iun 2010 06:09 de compot

am si eu o intrebare pt toti utilizatorii acestui site care va pricepeti la fotbal,dar isi pot da cu parerea si cei care nu se pricep pt ca nu este o intrebare care nu are legatura neaparat cu fotbalul: ce parere aveti despre globalizare??globalizare in fotbal in special ma intereseaza....spre exemplu:nationala elvetiei are in componenta pe Behrami un jucator din kosovo,Derdiyok un jucator de origine turca,Blaise Nkufo jucator de origine Congoleza,Xerdhan Saqiri jucator de origine sarba (acestia sunt doar cativa jucatori din nationala elvetiei care mi-au venit acum in minte),un alt exemplu este nationala Frantei(o echipa cu traditie in aceasta globalizare)spre exemplu Thierry Henry,un jucator care nu stiu exact din ce tara se trage insa oricum este una africana,Anelka,are aceeasi situatie ca Henrry,Malouda,aceeasi poveste,Abou Diaby alt component al frantei de origine ivoriana,Patrice Evra aceeasi poveste,Moussa Sissoko un alt jucator de origine africana,Sidney Govou aceeasi poveste si cu Gouvou,portarul Mandanda si el tot african si in istoria frantei au fost muti jucatori de alte nationalitati,spre exemplu: Zinedine zidane de origine algeriana,Marcel Desailly alt african din istoria frantei,Chrisitan karambeu aceeasi poveste si cu el,un alt exemplu de nationala globalizata este Germania:care il are in componenta pe turcul Mesut Ozil,Klose,Piotr Trochowski si Podolsky jucatori de origine poloneza,Serdar Tasci jucator de origine turca,Marko Marin jucator bosniac,Sami Khedira jucator originar din tunisia,Cacau-brazilian,Mario Gomez de origine spaniola,Denis Aogo jucator de origine nigeriana si acestea sunt doar cateva dintre nationalele globalizate,printre tarile care nu practica aceasta globalizare se numara:Brazilia,Argentina si in general tarile din america de sud ,Olanda,Koreea de Nord si Koreea de Sud,Japonia,Romania,Serbia,Bulgaria......parca acum fotbalul la nivel de selectionate nu mai are acelasi farmec cand vezi ca joaca Franta(o echipa alcatuita din 8 africani,2portughezi,un belgian,si vreo 2-3 sudamericani) contra Germaniaei o echipa cu 4 turci,4 polonezi,un african,1 austriac,1 spaniol,un tunisian,1 bosniac etc...... mai bine s-ar desfiinta nationalele sau sa isi schimbe denumirea sa nu mai fie numite nationale sa fie numite MULTInationale..........app de germania in privinta turcilor are o scuza ca acolo este o mare comunitate de turci si sunt crescuti acolo si ei aleg sa joace pt respectiva tara,dar resul de jucatori de la germani si francezi si englezi si elvetieni,astia practic sunt racolati .....si asa s-a distrus fotbalul la nivel de nationale .....

Iti spun pe scurt ceva ce-ar trebui sa stii. In general, jucatorii de care spui tu sunt naturalizati din anumite motive: ori au dubla cetatenie, ori au parinti de origini diferite, ori el desi are parintii africani, este nascut in Franta, clar alege Franta echipa pentru care sa joace, unii nici nu stiu limba parintilor, de exemplu unii marocani, ori nu au sanse sa joace la echipa de origine a unuia din parinte si-o alege pe cealalta, acolo nefiind atatia competitori, si altele. Apropo, stii de ce origine e Ibrahim Afellay, ca tot spui ca Olanda nu practica "Globalizarea in fotbal"??? Ismail Aissati la fel, de origine marocana, ma rog asta a jucat doar pentru U21, dar asa ca idee.



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 06:18 de compot

sper ca nu va plictisesc,dar mai am o nelamurire si cu valoarea spaniei,ca si in cazul lu Ribery,toti prietenii cica e o nationala buna si la televizor ma inebunesc comentatorii cand zic ca e favorita la castigarea cupei mondiale,eu la majoritatea prietenilor inainte de tragerea la sorti a grupelor pt mondial le-am zis ca Spania nu trece de grupe,cand am vazut tragerea am zis ca trece si ajunge maxim in sferturi,insa dupa prima etapa a grupelor l dau sanse de 40% sa treaca 60% sa nu ....si daca vor trece nu vor merge mai departe de sferturi cu siguranta.....sincer este o echipa mediocra .....inafara de Xabi alonso si Xavi de la barcelona spania nu are nici un jucator mai stralucit......

Ok, nu m-am prins eu de ironie, dar ce-ai spus tu aici, ma face sa cred intr-adevar ca tu defapt asta gandesti. Ai auzit de Iker Casillas? - cel mai bun portar din lume
Ai auzit de Andres Iniesta? - unul dintre cei mai buni mijlocasi din lume. Ai auzit de David Villa? - unul dintre cei mai curtati atacanti din lume, pana sa semneze cu Barcelona. Ai auzit de Cesc Fabregas? - unul dintre cei mai buni mijlocasi din Premiere League. Jesus Navas, David Silva, Carles Puyol, Victor Valdes, Reina, Alvaro Arbeloa, Fernando Torres, etc., ai auzit de ei? Apropo, in Spania, la ce jucatori au, mai faci o echipa 2 echipe care se califica la mondial, cu oricine-ar fi in grupa.




Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 06:24 de compot

mai prietene nu a zis nimeni ca sunt mai bun ca ei,ca daca eram mai bun ajungeam si eu la echipele la care joaca,insa eu vreau sa subliniez ca acesti jucatori nu au valoare de care se tot vorbeste in presa si apoi vin toti parlitii si imi zic ca aia sunt super jucatori......mai ziceai de mine ca nu stiu fotbal??prietene iti spun am 17 ani dar am vazut mult fotbal la viata mea,inca de la 10 ani urmaream meciuri de fotbal cap coada(divizia A,Champions league si Premier League in special(iti si amintesc ca o data Premier league era transmis in romania de B1 pe la inceputurile acestui post),am vazut majoritatea mciurilor de la WC2002 din koreea si japonia,de la euro 2004 din portugalia,WC2006 din germania,euro 2008 din austria si elvetia si pana acum am vazut toate meciurile de la WC2010 Africa de sud Acum a evoluat si televiziunea in romania,daca inainte vedeam decat premier league si diviziaA (actuala liga I)si rare ori Primera division(din spania) acum vad si Bundesliga,Liga Sagres,Primera Division(din argentina) si Ligue I,si credema ca am vazut si multe meciuri din trecut in special Champions league (era pe eurosport emisiunea Champions league clasics)si World Cup/euro din 90 pana in prezent....te asigur ca daca ai sub 30 de ani nu ai cum sa fi vazut mai multe meciuri ca mine si nici la istoria fotbalului nu ma faci,stau zi de zi p net si urmaresc clipuri cu adevaratii fotbaisti is plus de asta am jucat si eu la echipa locala si daca ma tineam de treaba poate ieseam si eu un fotbalist cunoscut ......deci te inseli daca imi spui mie ca nu stiu fotbal ......
Degeaba te uiti daca nu-l intelegi.
Si apropo, daca te-ai uitat la clipuri cu fotbal, vezi ca-i foarte probabil sa te fi uitat si la ale mele .



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

nemultumit

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 12:07 de nemultumit

Degeaba te uiti daca nu-l intelegi.
Si apropo, daca te-ai uitat la clipuri cu fotbal, vezi ca-i foarte probabil sa te fi uitat si la ale mele .
tu cine esti?ca nu am auzit de tine eu ma uit la cluri cu fotbalisti nu alte specimene ....dar da-mi si mie un link sa vad ce poti ....pune-l aici sa vad toata lumea cat fotbal sti
sus

anonim

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 12:10 de anonim


Ok, nu m-am prins eu de ironie, dar ce-ai spus tu aici, ma face sa cred intr-adevar ca tu defapt asta gandesti. Ai auzit de Iker Casillas? - cel mai bun portar din lume
Ai auzit de Andres Iniesta? - unul dintre cei mai buni mijlocasi din lume. Ai auzit de David Villa? - unul dintre cei mai curtati atacanti din lume, pana sa semneze cu Barcelona. Ai auzit de Cesc Fabregas? - unul dintre cei mai buni mijlocasi din Premiere League. Jesus Navas, David Silva, Carles Puyol, Victor Valdes, Reina, Alvaro Arbeloa, Fernando Torres, etc., ai auzit de ei? Apropo, in Spania, la ce jucatori au, mai faci o echipa 2 echipe care se califica la mondial, cu oricine-ar fi in grupa.

da domne!!!! are echipa spania...cu echipa asta e foarte posibil sa bata hondurasul ,dar nu si chile
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 15:43 de ursaru

mai prietene nu a zis nimeni ca sunt mai bun ca ei,ca daca eram mai bun ajungeam si eu la echipele la care joaca,insa eu vreau sa subliniez ca acesti jucatori nu au valoare de care se tot vorbeste in presa si apoi vin toti parlitii si imi zic ca aia sunt super jucatori......mai ziceai de mine ca nu stiu fotbal??prietene iti spun am 17 ani dar am vazut mult fotbal la viata mea,inca de la 10 ani urmaream meciuri de fotbal cap coada(divizia A,Champions league si Premier League in special(iti si amintesc ca o data Premier league era transmis in romania de B1 pe la inceputurile acestui post),am vazut majoritatea mciurilor de la WC2002 din koreea si japonia,de la euro 2004 din portugalia,WC2006 din germania,euro 2008 din austria si elvetia si pana acum am vazut toate meciurile de la WC2010 Africa de sud Acum a evoluat si televiziunea in romania,daca inainte vedeam decat premier league si diviziaA (actuala liga I)si rare ori Primera division(din spania) acum vad si Bundesliga,Liga Sagres,Primera Division(din argentina) si Ligue I,si credema ca am vazut si multe meciuri din trecut in special Champions league (era pe eurosport emisiunea Champions league clasics)si World Cup/euro din 90 pana in prezent....te asigur ca daca ai sub 30 de ani nu ai cum sa fi vazut mai multe meciuri ca mine si nici la istoria fotbalului nu ma faci,stau zi de zi p net si urmaresc clipuri cu adevaratii fotbaisti is plus de asta am jucat si eu la echipa locala si daca ma tineam de treaba poate ieseam si eu un fotbalist cunoscut ......deci te inseli daca imi spui mie ca nu stiu fotbal ......

Degeaba te uiti la 10 meciuri pe saptamana si la toate meciuri de la CM daca nu intelegi nimic din fenomenul asta numit fotbal.



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

Bozgoru

Expert member
3081 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 15:55 de Bozgoru

nu va mai laudati voi mah fiecare cu cate meciuri au vazut.. si voi aveti 17-18 ani.. adika la camp mondial din 94 erati in scutece... la ala din 90 nici nu erati nascuti... aveati 2 ani.. cand apareau primele jocuri de manager de footbal in 94-95.. terminati cu laudele.. mai ales ca in anii 2010.. footbalul si valoarea footbalului s-a dus de rapa.. dar voi astia micii nu va dati seama ca nu a-ti vazut alt tip de footbalisti. si nu ma refer la dobrin.. la pele maradona beckenbauer...platini sau eusebio ca pe vremurile alea fotbalul era prea lent.. ci ma refer.. la jucatorii din 1990 al de romario., zidane, dunga , bebeto,basler,sammer, figo,seedorf.. ronaldo(ala cu adevarat celebru.. nu ala cu mucii in freza de acuma)...
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 16:05 de ursaru

nu va mai laudati voi mah fiecare cu cate meciuri au vazut.. si voi aveti 17-18 ani.. adika la camp mondial din 94 erati in scutece... la ala din 90 nici nu erati nascuti... aveati 2 ani.. cand apareau primele jocuri de manager de footbal in 94-95.. terminati cu laudele.. mai ales ca in anii 2010.. footbalul si valoarea footbalului s-a dus de rapa.. dar voi astia micii nu va dati seama ca nu a-ti vazut alt tip de footbalisti. si nu ma refer la dobrin.. la pele maradona beckenbauer...platini sau eusebio ca pe vremurile alea fotbalul era prea lent.. ci ma refer.. la jucatorii din 1990 al de romario., zidane, dunga , bebeto,basler,sammer, figo,seedorf.. ronaldo(ala cu adevarat celebru.. nu ala cu mucii in freza de acuma)...

mda...



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

nemultumit

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 16:34 de nemultumit

nu va mai laudati voi mah fiecare cu cate meciuri au vazut.. si voi aveti 17-18 ani.. adika la camp mondial din 94 erati in scutece... la ala din 90 nici nu erati nascuti... aveati 2 ani.. cand apareau primele jocuri de manager de footbal in 94-95.. terminati cu laudele.. mai ales ca in anii 2010.. footbalul si valoarea footbalului s-a dus de rapa.. dar voi astia micii nu va dati seama ca nu a-ti vazut alt tip de footbalisti. si nu ma refer la dobrin.. la pele maradona beckenbauer...platini sau eusebio ca pe vremurile alea fotbalul era prea lent.. ci ma refer.. la jucatorii din 1990 al de romario., zidane, dunga , bebeto,basler,sammer, figo,seedorf.. ronaldo(ala cu adevarat celebru.. nu ala cu mucii in freza de acuma)...
eu unul i-am vazut la joc pe majoritatea enumerati de tine,gen zidane,basler,figo,seedorf,ronaldo....crede-ma ca mie nu imi poti spune ca nu stiu cum se juca prin anii 90 si inca ceva am vazut rezumate la meciurile lui liverpool de prin 1970 pana in 1980,pe vremea lui kevin keegan si a lui phil neal si vreau sa zic ca se practica atunci un fotbal incredibil,in vitza si cu multe,foarte multe faze de poarta,cel putin liverpool juca asa dar si echipele adverse jucau bine si mai avea liverpool in echipa un super jucator pe nume: Kenny Dalglish sau Graeme Souness,apoi la sfarsitul lui 1980 a venit si Ian Rush cel mai mare atacant din istoria lui liverpool si emblema clubului
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 16:41 de ursaru

Slovakia 0 - 2 Paraguay


After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

anonim

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 16:50 de anonim

Slovakia 0 - 2 Paraguay

bravo paraguay!! oare cristiano ronaldo e bogat?
sus

compot

Expert member
1548 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 17:30 de compot

nu va mai laudati voi mah fiecare cu cate meciuri au vazut.. si voi aveti 17-18 ani.. adika la camp mondial din 94 erati in scutece...

La WC 94, am vazut primul meci de fotbal din viata mea.

la ala din 90 nici nu erati nascuti...

La asta eram in scutece !!

aveati 2 ani.. cand apareau primele jocuri de manager de footbal in 94-95..

Nu conteaza, joc Football Manager din 2003(Championship Manager) si crede-ma, chiar sunt bun si-aici.
terminati cu laudele.. mai ales ca in anii 2010.. footbalul si valoarea footbalului s-a dus de rapa..
Nu-i nicio lauda. Fotbalul din 2010 e tacticizat, nu s-a dus de rapa, din contra, a progresat enorm.

dar voi astia micii nu va dati seama ca nu a-ti vazut alt tip de footbalisti. si nu ma refer la dobrin.. la pele maradona beckenbauer...platini sau eusebio ca pe vremurile alea fotbalul era prea lent.. ci ma refer.. la jucatorii din 1990 al de romario., zidane, dunga , bebeto,basler,sammer, figo,seedorf..

Crede-ma, la WC98 din Franta, stiam toate meciurile, toate scorurile si stiam majoritatea jucatorilor echipelor mari, desi aveam vreo 9 ani pe-atunci.
ronaldo(ala cu adevarat celebru.. nu ala cu mucii in freza de acuma)...


Vezi tu, asta cu mucii in freza e cel mai scump jucator din lume si cel mai bun.

oare cristiano ronaldo e bogat?

Sigur da, dar nu stie cati bani are.

da domne!!!! are echipa spania...cu echipa asta e foarte posibil sa bata hondurasul ,dar nu si chile

Romanul tipic. Pana la meciul cu Elvetia erai cel mai inrait fan al Spaniei, acum c-a luat bataie critici.
Romania nu s-a calificat la acest mondial din cauza unora ca tine care stie doar sa critice. Romania a pierdut calificarea inca de la meciul de la Cluj, 0-3 Lituania, in care antrenorul de pe atunci, Victor Piturca, actualul antrenor al Stelei, a fost aspru criticat, la fel si jucatorii. Normal ca si ei si-au pierdut din luciditate, si ei sunt oameni. Drept dovada meciul cu Macedonia (desi s-a schimbat antrenorul de dupa meciul din Austria 1-2). Vezi unele reactii ale unor jucatorii, si-ai sa te convingi c-am avut dreptate .
Fotbalul nu e de cea mai buna calitate cand se joaca sub presiune. Drept dovada iti dau campania de calificare la Euro 2008 in care pe-atunci Romania a invins Olanda cu 1-0, in tur, in Olanda a fost 0-0.



Femeile nu gem...
Femeile compot
sus

anonim

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 17:51 de anonim

si eu care credeam ca , cristiano ronaldo are masini scumpe si case la greu
sus

ursaru

Expert member
1377 mesaje

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 18:08 de ursaru

si eu care credeam ca , cristiano ronaldo are masini scumpe si case la greu

are baiatu`,are ...



After the therapy, and the psychiatry, and the meetings, you know what it all comes down to? You're all fucked up.
sus

anonim

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 18:27 de anonim


are baiatu`,are ...

chiar are bani? totus nu pot sa cred ca un baiat asa tanat e plin de bani.
sus

nemultumit

Guest

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re

scris pe 20 iun 2010 20:37 de nemultumit


Romanul tipic. Pana la meciul cu Elvetia erai cel mai inrait fan al Spaniei, acum c-a luat bataie critici.
Romania nu s-a calificat la acest mondial din cauza unora ca tine care stie doar sa critice. Romania a pierdut calificarea inca de la meciul de la Cluj, 0-3 Lituania, in care antrenorul de pe atunci, Victor Piturca, actualul antrenor al Stelei, a fost aspru criticat, la fel si jucatorii. Normal ca si ei si-au pierdut din luciditate, si ei sunt oameni. Drept dovada meciul cu Macedonia (desi s-a schimbat antrenorul de dupa meciul din Austria 1-2). Vezi unele reactii ale unor jucatorii, si-ai sa te convingi c-am avut dreptate .
Fotbalul nu e de cea mai buna calitate cand se joaca sub presiune. Drept dovada iti dau campania de calificare la Euro 2008 in care pe-atunci Romania a invins Olanda cu 1-0, in tur, in Olanda a fost 0-0.
deci...1 la mana eu nu am tinut niciodata cu spania si 2 la mana ai zis-o cu aia ca din cauza mea si a altora ca mine nu s-a calificat romania ce treaba am eu cu nationala ma??eu am fost pe teren la meciuri de calificare??sau antrenor? ...deci sa inteleg ca daca eu critic jucatori gen c.ronaldo si torres nu se califica romania ce treaba are ce critic eu cu nationala??ca nu inteleg ..... si sa inteleg ca tu nu ai criticat niciodata pe nimeni??nici macar nationala noastra asta de super vedete care bate tot ce prinde,chiar si pe honduras,insulele feroe,insulele virgine si samoa americana ... si pt cei care nu ati auzit de samoa americana urmariti un clip pe youtube ca sa vedeti puterea formidabila a acestei echipe: http://www.youtube.com/watch?v=1wg9ox9F7Vw
sus
Pagina 6 din 33
«   1   2   3   4   5   6   7   8   9 ... 33   »


loading...


Ai probleme sexuale si nu ai la cine sa apelezi? Sunt Doina Panait, consilierul seXpert.ro, si iti stau la dispozitie!

spune-mi problema ta!
seXpert.ro iti pune la dispozitie o baza de date completa despre dragoste, sex, viata sexuala, sanatate si probleme sexuale!

vezi lista de articole!
 
Citeste manualele
originale Sexpert.ro
         

DragosteAdolescentaSeductieViata sexualaFamilieSanatate / probleme Cautare 
    Nu esti logat!

Login | Nu ai cont? Creeaza cont nou
 
    Ai o problema? Noi avem raspunsul

Citeste sfaturile consilierului!
MARIREA PENISULUI

Membri on-line:

23 vizitatori si 0 membri sunt online:


Vezi toti membrii online
Cauta membri
Despre noi:

seXpert.ro este un produs HTD.

Despre seXpert.ro

Adauga site-ul la favorite

Termeni si conditii de utilizare

Harta site-ului
Parteneri / publicitate:

seXpert.ro va recomanda:

EroticToys - Magazin sex shop

Singur.ro - Gaseste-ti jumatatea!


site-ul tau aici!
copyright © 2002-2024 seXpert.ro v.4.0   |   Toate drepturile rezervate